کراتین

کراتین هیدروکلراید کان کریت پرومرا اسپورت HCL

 

کراتین هیدروکلراید کان کرت درست مانند مونوهیدرات کار می­کند، به جز در مورد نفخ

اگر یک نکته وجود داشته باشد که ما درباره­ ی کراتین دوست نداریم (و نمی­توان از کراتین متنفر بود)، این نفخ است. هر پیمانه برای شما خوب است، اما معده ­ی شما ظرفیتش را ندارد، می­دانستید؟ تولید کنندگان در Promera Sports فکر می­کنند که محصول کان کرت آنها بهتر از مونوهیدرات سنتی است. استدلال آنها به انحلال پذیری برتر مربوط می­شود، اما نفخ کمتر و دوز مورد نیاز کمتر نیز طبق تیم بازاریابی قابل توجه خواهد بود.

آیا کراتین هیدروکلراید کان کرت برای شما مناسب است؟ بیایید بررسی کنیم!

درباره­ی کراتین هیدروکلراید کان کرت

کان کرت یک مکمل کریتین یک ماده­ای است که بر مبنای کراتین هیدروکلراید بوده و یک شکل انحلال پذیرتر از کراتین نسبت به مونوهیدرات قدیمی می­باشد. این ماده به شکل کپسول برای کسانی در دسترس است که نمی­توانند پودر را بدون باز کردن دهانشان قورت بدهند. بمب بزرگ مربوط به وقتی است که روی بطری نشان داده می­شود که هر اثر مشابه با مونوهیدرات مشاهده می­گردد، اما این بهتر است. فرمول آن شامل موارد زیر است:

 • فقط کراتین: یک ترکیب برای رسیدن به همه­ی این اهداف، با وجود آن که بدون طعم دهنده نیز بهتر بود، اما به هر حال قورت دادن آن در حالت طعم دار راحت تر خواهد بود.
 • دوزبندی میکرو: این نکته در اینجا حائز اهمیت است و ما بیشتر به آن توجه می­کنیم.
 • طعم­های زیاد: توت آبی، فروت پانچ، لیمو ترش، آناناس، اسنیک فروت، هندوانه، و بدون طعم.

واقعیت­های مکمل Promera Sports CON-CRET

اندازه­ی هر وعده: 1 پیمانه (750 میلی گرم)

تعداد وعده­ها در هر بسته: 48

ترکیباتمقدار در هر وعده
کریتین هیدروکلرید (HCl)750 mg

سایر ترکیبات: نشاسته ­ی اصلاح شده، مالتودکسترین، روغن­های ضروری، طعم­های طبیعی، ساکرالوز، تری کلسیم فسفات.

دستور استفاده: کاربرد توصیه شده­ی بزرگسالان: به عنوان مکمل غذایی آن را یک ساعت پیش از تمرین با تقریبا 4-6 اونس (118-177 میلی لیتر) آب یا آبمیوه مصرف کنید. CON-CRET با معده­ی خالی یا در ترکیب با پروتئین نیز قابل مصرف است.

تمرین نرمال: 1 وعده در هر 100 پوند از وزن بدن

تمرین شدید: 1-2 وعده در هر 100 پوند از وزن بدن

تنها برتری آن مربوط به انحلال پذیری است.

آیا دوست ندارید حباب خود را بترکانید، اما ما باید در اینجا صادق باشیم، تنها مزیت کراتین هیدروکلراید نسبت به مونوهیدرات آن است که می­توان راحت تر آن را ترکیب نمود و گوارش آن ساده تر است. این فقط به بازاریابی مربوط می­شود. بیایید ترکیبات موجود در فرمول را بررسی کنیم:

 • کریتین هیدروکلرید: در اینجا یک نکته با این نوع کراتین مطرح می­شود. این ماده با HCl اتصال می­یابد که یک جنبه­ی بازاریابی برای ایجاد نوعی میانبر جهت جذب کراتین است. واقعیت آن است که معده در حال حاضر پر از هیدروکلریک اسید است که سبب تقکیک کراتین هیدروکلراید CreatineHCl به کریتین و HCl می­شود. به علاوه، این شکل سریعا به کراتین تجزیه می­گردد (محصول جانبی کریتین aka) که با مونو قابل مقایسه است. در نتیجه CreatineHCl به اندازه­ی مونو خوب نیست.

تحلیل فرمول

راز اصلی آشکار شده و شواهد خوب به نظر نمی­رسند. کراتین هیدروکلراید اصلا برتری ندارد.

پیش از آن که به قسمت جذاب برسیم، ابتدا بررسی می­کنیم که چرا Promera Sports فکر می­کند که محصول CON-CRET یک محصول ضروری در بازار است. (1) برخی افراد به کراتین مونوهیدرات پاسخ نمی­دهند. (2) قوطی محصول بسیار کوچکتر از بسته­ی کراتین است. (3) آنها 9/99 درصد زیست دسترس پذیری را نشان می­دهند.

 • علت عدم پاسخگویی تا حد زیادی مورد بحث قرار گرفته است، اما برخی مطالعات نشان می­دهند که این وقتی اتفاق می­افتد که افراد دارای مقدار کمتر از 10 میلی مول کراتین در عضلاتشان پس از مصرف طولانی مکمل هستند و این اغلب در سن بالاتر و افراد با جرم عضله ­ی کمتر اتفاق می­افتد. به علاوه این احتمال وجود دارد که مصرف کننده به مقادیر کافی از کراتین دست یابد تا مکمل اثر کاملتری داشته باشد.
 • بله قطعا، قوطی کوچکتر است، اما فقط به این دلیل که دوزبندی در سطح کوچکتری انجام شده است. می­توان به سادگی آن را حمل نمود و زیباتر نیز هست. اما وقتی دوزبندی موفق نباشد فقط به یک علاقه­ ی لحظه­ای تبدیل می­شود.
 • همانطور که قبلا اشاره نمودیم، این به طور کامل اثبات نشده است و بیشتر شبیه یک شعار بازاریابی است تا یک ادعای مبتنی بر شواهد. به همین دلیل است که CON-CRET در ادعای برتری نسبت ب هکراتین  مونوهیدرات استاندارد مطمئن می­باشد.
مکس استارز  فواید کراتین چیست؟

ما مطالعات زیادی را بررسی نموده­ایم و فقط یک مقاله (که اخیرا در 2015 چاپ شد) نشان می­دهد که کراتین هیدروکلراید HCl نسبت به مونو بر حسب ساختار بدن برتری دارد. اما: (a) این مطالعه فقط از 27 نمونه استفاده کرد و (b) داده­ها هیچ تفاوتی را نشان نمی­دهند.

نیازی به ذکر نیست که چگونه پاسخ متابولیکی یک شخص به مکمل کراتین تغییر می­کند، و بنابراین اگر همان آزمایش امروز اجرا گردد، تغییر ساختار بدن به سادگی تکرار نمی­شود.

درباره ­ی دوزبندی مبتنی بر وزن بدن چطور؟ ادعای دوزبندی در هر 100 پوند از کجا معرفی شد؟ ما شرط می­بندیم که این قانون از یک ثبت اختراع آمده است.

این نشان می­دهد که “دوز موثر مکمل در حدود 500 میلی گرم تا حدود 1500 میلی گرم creatineHCl در هر 100 پوند از وزن بدن است.

یک صفحه از ثبت اختراع، و 9 مورد از آنها وجود دارد. تصور کنید که مرور آنها در یک اتاقک چقدر سخت خواهد بود.

خب، همان قدر که می­خواهیم بگوییم آنها صحیح هستند، اما پژوهش ما نشان می­دهد که این نوع تعیین دوز فقط مربوط به پایان نامه­ ی کارشناسی بوده و درست به نظر نمی­رسد. ما نمی­گویی که این روش اثری ندارد، اما به طور کامل در مقیاس بزرگ آزمایش نشده است. روش میکرودوز آنها ممکن است برای شما موثر واقع نشود، اما آیا ریسک خرید محصولی که دقیقا روی آن کار نشده را می­پذیرید؟

در مورد دوزبندی میکرو، ما از مهارت­های درجه یک جستجوی Google استفاده کردیم و من هیچ چیز منحصر به فردی را درباره­ی دوزبندی خاص کراتین هیدروکلراید CON-CERT نیافتم. همانطور که ذکر نمودیم، ثبت اختراع اصلی را برای CreatineHCl یافتیم، اما هیچ موردی درباره­ی دوزبندی میکرو یافت نشده است. عقیده­ ی ما آن است که آنها می­توانستند فقط از آن استفاده کنند تا بگویند “شما فقط به چند پیمانه در هر مسابقه نیاز دارید”.

ما همچنان می­توانیم بگوییم که این روش برای گوارش ساده تر و ترکیب عمل می­کند. ما همچنین آنها را برای استفاده از طعم­های طبیعی و روغن­های ضروری به کار می­گیریم (بدون توجه به این که این روغن­ها چه هستند)، نه محصولات مصنوعی که به ما پیشنهاد می­شوند. و این محصول بدون رنگ است، و بنابراین حدس می­زنم که حتما باید این موضوع را بدانید.

مکس استارز  کراتین کراد آر اس پی نوتریشن

اما علاوه بر این مزایای کوچک، می­توانیم بگوییم که افسانه­ های مربوط به برتری CON-CERT بر کراتین مونوهیدرات در زمینه­ی مزایای فیزیکی به طور رسمی رد می­شود.

مزایای Promera Sports CON-CRET

این حداقل مشابه با مونو بر حسب بازدهی و مزایای بازیابی است، اما سبب انحلال و التهاب می­شود. یک نکته­ی دیگر که باید به آن اشاره نمود مکمل یک ترکیبی مثل CON-CRET  شیرین بوده و در صنعت کریتین چند ترکیبی امروزی مورد استفاده قرار می­گیرد.

چه کسانی آن را مصرف می­کنند؟

وبسایت نشان می­دهد که این محصول برای مردان و زنانی است که به دنبال تقویت عملکرد تمرین خود هستند، و کراتین برای همین منظور به کار می­رود. ما فکر می­کنیم این محصول برای وزنه بردارانی مناسب است که دوست ندارند دچار التهاب شوند یا توده در بدن آنها ایجاد شود. همچنین این محصول برای افراد علاقه مند به HCl است و ما در اینجا نمی­خواهیم حباب آنها را بترکانیم.

آیا اثر جانبی دارد؟

حفظ آب به گونه­ای است که برای مدتی بدنتان متورم باقی می­ماند و زمانی که به آن عادت کرد دیگر در روزهای باشگاه لاغر نخواهید شد. همچنین این احتمال وجود دارد که احساس تورم داشته باشید، اما این بیشتر به صورت ذهنی است.

خلاصه­ی Promera Sports CON-CRET

مزایا

 • فقط کراتین: صاف و ساده
 • قابل تراکم: می­توانید عضلات خود را متراکم نمایید.
 • ساده تر برای روده: احساس نفخ نمی­کند.
 • طعم­های زیاد: ما حالت بی طعم را ترجیح می­دهیم، زیرا هوشیار هستیم.
 • انحلال پذیر: هر چه کمتر تکان بدهید، سریع تر می­توانید بنوشید.

معایب

 • همان مورد قبلی: همان مونو است، اما گوارش آن برای روده آسان تر می­باشد.
 • دوزبندی میکرو: کمبود شواهد آن یک علامت سوال بزرگ را ایجاد می­کند.
 • ادعاهای پشتیبانی نشده: این فقط بازاریابی است، اما آنها بمب­های بزرگی را رها کرده­اند.
 • ممکن است گران قیمت باشد: شما باید دوز خود را افزایش دهید، که این سبب افزایش قیما در هر وعده می­شود.

با ادعاهای بزرگی همچون “9/99 درصد زیست دسترس پذیر”، “بدون باربرداری، بدون دوچرخه سواری”، و “جذب پلاسمای برتر”، شما فکر می­کنید که پشتوانه­ی علمی برای آنها وجود دارد، اما شواهد مربوطه نشان می­دهند که طی دهه ­ها چنین اثراتی وجود نداشته است.

اطلاعات قیمت و خرید

 • 1 بطری (24 وعده): 14-15 دلار
 • 1 بطری (48 وعده): 26-28 دلار
 • قابل دسترسی به صورت آنلاین و در فروشگاه­ها

سخن آخر درباره­ی کراتین هیدروکلراید Promera Sports CON-CRET

با ادعاهایی همچون 9/99 درصد زیست دسترس پذیر، بدون بارگذاری، بدون سیکل، و جذب پلاسمای برتر، شما می­توانید دریابید که CON-CRET از این علم استفاده نموده است، اما شواهد مربوطه نشان می­دهند که طی دهه­ ها چنین محصولی وجود نداشته است.

مطالعات مختلف به یک نکته اشاره می­کنند: کراتین هیدروکلراید، شکل به کار رفته توسط CON-CRET، سازگار با کراتین مونوهیدرات. واقعیت آن است کهکراتین یکی از مواد ارگوژنیک مطالعه شده  است که این واقعیت را بیشتر تقویت می­کند.

این ماده مشابه با مونو عمل می­کند، اما مانند آن به شکم شما آسیب نمی­رساند. اگر با مصرف یک شیک تمرینات خود را ساده تر انجام می­دهید، و اگر می­خواهید پول بیشتری برای کراتین پرداخت کنید، از CON-CRET استفاده نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!