آمینو اسید

آمینو شارژر نوترکس

آمینو شارژر نوترکس

مروری بر آمینو شارژر آب­رسان – بازیابی مایعات، دست یابی به فواید

 

مکمل­ های بی ­سی­ ای ­ای گاهی اوقات فقط بی­ سی ­ای ­ای ­ها هستند. چرا که این مکمل­ها خود به تنهایی عالی هستند.

در این مطالعه مروری، ما بی­ سی ­ای ­ای ­ها را با کمی پیچ و تاب پوشش داده­ایم: آمینو شارژر آب­رسان  نوترکس.

این مکمل خوراکی ورزشی به همراه الکترولیت­ها و پودر آب نارگیل زمانی که با نوشیدنی­ها مخلوط می­شود منجر به حداکثر

رسیدن فایده مایعات می­شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این محصول بی ­سی­ ای ­ای هیبریدی به ادامه مطلب رجوع کنید.

درباره آمینو شارژر آب­رسان شرکت پژوهشی نوترکس

آمینو شارژر آب­رسان شرکت  نوترکس ریسرچ به طورکلی در یک بی ­سی­ ای ­ای و آب­رسان خلاصه می­شود.

این محصول بادوام کامل در رده محصولات بی ­سی­ ای ­ای و آمینو اسید قرار می­گیرد و این موضوع در سایت رسمی شرکت سازنده نیز ذکر شده است. فرمول­های مهم به صورت زیر است:

 • شش گرم از بی ­سی­ ای ­ای در هر وعده. برای عالی شدن نتیجه ساخت عضله پس از تمرینات، مقدار بهینه بی ­سی­ ای ­ای در نسبت ایده­آل 2:1:1 می­باشد.
 • کمپلکس آمینواسید آب­رسان خالص ­سازی شده. ترکیبی از تائورین، کلات گلوتامین گلیسینات منیزیم و پودر آب نارگیل.
 • هزینه. هزینه ظرف 1/14 اونسی (399 گرم) 99/39 دلار می­باشد.

مکمل­های غذایی آمینو شارژر آب­رسان شرکت پژوهشی نوترکس (انبه، توت، لیموناد، 399 گرم)

اندازه هر وعده: 3/13 گرم ( تقریبا یک پیمانه)

تعداد وعده­ها در هر ظرف: تقریبا 30

ترکیباتمقدار در هر وعدهارزش روزانه (%)
کمپلکس الکترولیت کلی
کلسیم (به­ عنوان کلسی-کا سیترات فسفات، پتاسیم، کلسیم)63 میلی­گرم6 %
فسفر ( به عنوان کلسی-کا سیترات فسفات، پتاسیم، کلسیم)31 میلی­گرم3%
منیزیم ( به عنوان تی­آر­ای­ای­سی­اس کلات گلوتامین گلیسینات منیزیم، تی­آر­ای­ای­سی­اس کلات بیس­گلیسینات منیزیم)62 میلی­گرم15%
سدیم (به عنوان سدیم کلرید) (به عنوان تری­سدیم سیترات)200 میلی­گرم8%
کلرید (از سدیم کلرید) (از پتاسیم کلرید)230 میلی­گرم6%
پتاسیم (به عنوان کلسی-کا سیترات فسفات، پتاسیم، کلسیم) (به عنوان پتاسیم کلرید)160 میلی­گرم5%
دوزبندی کلینیکی بی­سی­ای­ای 2:1:16 گرم*
ال-لوسین3 گرم*
ال-ایزولوسین5/1 گرم*
ال-والین5/1 گرم*
کمپلکس اسید آمینه آب­رسان75/1 گرم*
تائورین1 گرم*
کلات گلوتامین گلیسینات منیزیم (ام­جی جی)500 میلی­گرم*
پودر آب نارگیل (آلی)250 میلی­گرم*

 

سایر محتویات: طعم ­دهنده ­های طبیعی و مصنوعی، اسید مالئیک، اسید سیتریک، تری­سدیم سیترات، سیلیکا، سوکرالوز و اسسولفام پتاسیم.

توصیه­ های پیش از استفاده: قبل از هربار استفاده ظرف را به خوبی تکان دهید. یک پیمانه از مکمل به همراه هشت الی ده اونس آب سرد مخلوط شود و بین وعده­های مختلف غذایی نوشیده شود. در روزهای تمرین، حین یا بلافاصله پس از ورزش یک وعده بنوشید.

همه چیز درمورد یک بی­سی­ای­ای و آب­رسان

مکمل­های بدن­سازی بی ­سی­ ای ­ای مناسب زیادی با فرمولاسیون­های متعدد در بازار وجود دارد که می­تواند به دست­یابی به اهداف پس از تمرین کمک کند.

 

در حال حاضر، ساختن راهی برای یک فرمولاسیون بی سی ای ای کامل با کمپلکس شگفت انگیز آب­رسان برای رسیدن به نتایج بهتر بعد از تمرین مورد نیاز است. ما در مورد آمینو شارژر آب­رسان شرکت پژوهشی نوترکس صحبت می­کنیم.

به عنوان یک اشاره، این محصول می­تواند تغییر دهنده وضعیت بعدی شما باشد.

احساس در ورزشگاه از بین رفته است؟ مطالعه مروری مربوط به آمینو شارژر آب­رسان شرکت پژوهشی نوترکس را بخوانید و بیابید که چگونه مایع می­تواند در بهبود اوضاع موثر باشد.

آمینو شارژر آب­رسان شرکت پژوهشی نوترکس طبق آنچه در وب­سایت رسمی سازنده ارائه شده است،”یک محصول کامل و مقاوم حقیقی در رده­ بندی محصولات بی ­سی­ ای ­ای و آمینو اسید می­باشد” .

در همان وب­ سایت آمده است که، ” این ماده نه تنها بدن شما را با مقدار بالینی بی ­سی­ ای ­ای فوق شارژ می­کند (کاملا موثر)، بلکه الکترولیت­های حیاتی برای آب­رسانی بهینه را نیز تامین می­کند”.

 • شش گرم از اسیدهای آمینه زنجیره-شاخه­ای (بی­سی­ای­ای) طبق نسبت 2:1:1 در هر وعده خوراکی.
 • سه گرم لوسیون، 5/1 گرم ایزولوسیون 5/1 گرم والین در هر پیمانه

که این برای “رشد مطلوب عضلانی، بهبود، کارایی و عملکرد بهینه” بسیار ایده­ال است و این در صفحه وب اصلی شرکت ارائه شده است.

بله، ما کاملا موافق هستیم. شش گرم بی ­سی­ ای ­ای در هر وعده غذایی قابل توجه است.

وقتی که شما در مورد بی ­سی­ ای ­ای صحبت می­کنید، با لوسیون که آنابولیک­ترین اسید آمینه هست، آغاز می­شود. به طور کلی، شما نمی­توانید با سه گرم لوسیون در هر پیمانه کار کنید و این چیزی است که آمینو شارژر آب­رسان عرضه می­کند.

بدین ترتیب، در صنعت کمتر مرسوم است (در مقایسه با آزمایشگاه­های مولکولی پیشرفته که در هر وعده پنج گرم لوسیون موجود است) و ما معتقدیم که این مقدار یک راه طولانی را در پیش خواهد داشت.

برای شروع ­کننده ­ها، لوسیون با فعال کردن پروتئین خاصی که تحت عنوان بتاتور شناخته می­شود، به سنتز پروتئین عضله کمک می­کند. بدون لوسیون، شما باید با آرزوی ساخت عضله وداع کنید. تحقیقات اخیر نشان می­دهد که لوسیون علاوه بر عضله ­سازی، به حفظ توده عضلانی نیز کمک می­کند و همچنین به عنوان آخرین مزیت به چربی سوزی شما نیز کمک می­کند.

دلیل: لوسیون موجب بهبود ترشح هورمون سیری از هیپوتالاموس واقع در مغز می­شود.

محتوای لوسیون موجود در آمینو شارژر آب­رسان شرکت نوترکس بالاترین مقداری است که ما تاکنون دیده­ایم، اما در مورد سایربی ­سی­ ای ­ای، ایزولوسیون و والین چطور؟

بعضی دیگر از مکمل­های بی ­سی­ ای ­ای تنها شامل 500 گرم در هر وعده هستند. در اینجا ما مقدار یک و نیم گرم ایزولوسیون و والین را در هر پیمانه، در آمینو شارژر آب­رسان برگزیدیم.

مقدار ایزولوسین و والین در Nutrex Research Amino Charger Hydration، بیشتر از مقادیرشان در مکمل­های پس از تمرین است و این بیان­گر مزایای برجسته آمینو است:

 • ایزولوسیون علاوه بر کمک به حفظ پروتئین مثبت و هماهنگی نیتروژن، سطح قند خون را تنظیم کرده و به بهبود ترمیم عضله پس از تمرین نیز کمک می­کند.
 • والین به افزایش استقامت کمک می کند، بافت عضله را بازسازی می­کند و سیستم ایمنی را منظم می­کند. همه این موارد از مزایای پس از تمرین هستند.
مکس استارز  آمینو بیف یونیورسال نوتریشن

بیایید یک چاشنی مخصوص برای منحصر به فرد شدن بی ­سی­ ای ­ای به آن اضافه کنیم.

کمپلکس اسید آمینه آب­رسان آمینو شارژر آب­رسان شرکت پژوهشی نوترکس

شما مایعات و مواد معدنی کلیدی را حین تمرین شدید از دست می دهید. به همین دلیل نوترکس یک کمپلکس آب­رسان (هیدراته) با فرمولاسیون بی­سی­ای­ای که به میزان 75/1 گرم بر پیمانه را در برمی­گیرد، ارائه کرده است.

در هر وعده یک گرم تائورین وجود دارد. تائورین عامل رسیدن به انقباض پس از تمرین می­باشد و دلایل عمده آن به شرح زیر است:

 • کمک به افزایش تمرکز ، استحکام و حجم سلول عضلانی
 • کمک به جلوگیری از تجزیه عضلات (کاتابولیسم)
 • تنظیم میزان قند خون
 • افزایش استقامت و تحمل ورزش
 • کاهش زمان ترمیم

این پیام را دریافت کنید: یک مطالعه ی منتشر شده در مجله قلب و عروق (توسط موسسه ملی بهداشت کتابخانه ملی ایالت متحده – در ماه می 2011 ) می گوید که مکمل های تائورین می توانند ظرفیت ورزش افرادی را که مشکلات قلبی دارند افزایش دهند.

در آخر ، در سایت رسمی شرکت سازنده آمده است که ” تائورین به عنوان یک تنظیم کننده ی کلیدی در تعادل الکترولیت-مایع عمل می کند.” تائورین به هماهنگی بین سیالات و الکترولیت­ها کمک می­کند و منجر به بهبود اوضاع می­شود. خرسندیم که تائورین به عنوان یک ماده سودمند در آمینو شارژر آب­رسان شرکت نوترکس وجود دارد. ما معتقدیم که یک گرم در هر وعده مطلوب است .

مولفه بعدی کمپلکس آمینو اسید آب­رسان، 500 میلی گرم  کلات گلوتامین گلیسینات منیزیوم (ام­ جی­ جی) در هر وعده است. این ترکیب یک نمونه پیشرفته از گلیسین-گلوتامین منیزیم است که ضمن مقابله با شکستگی عضلات در طول تمرینات با شدت بالا، به تحریک رشد ماهیچه و عضله­ها نیز کمک می­کند.

به عنوان یک ایده کلی که قدرت این ترکیب چقدر است: گلوتامین- فراوان­ترین اسیدآمینه است و یکی از همه کاره ­ترین­ها و تطبیق­پذیرترین­ها ترکیبات است- و همگی این­ها فقط یک طرف معادله هستند.

گلوتامین اسید آمینه شارژر آبرسان نوترکس می تواند به موارد ذیل کمک کند:

 • حفظ توده عضلانی
 • افزایش سطح هورمون رشد انسان (اچ­جی­اچ)
 • بهبود عملکرد ورزشی
 • نگه داشتن رادیکال های آزاد
 • تقویت سیستم گوارش

اکنون ترکیب آن­ها را با منیزیم و گلیسین امتحان کنید و ببینید که چه کاری را برای شما انجام می دهند.

منیزیم یکی از مواد معدنی کلیدی در حفظ سلامت قلب و عروق است که به دفع ناراحتی وسختی عضلات بعد از ورزش ، افزایش انرژی و بهبود هضم نیز کمک می­کند.

گلیسین آمینو شارژر آبرسان نوترکس به افزایش حجم توده عضلات کمک می­کند، از ناراحتی و خستگی مفصل اجتناب می­کند و سیستم گوارش و ایمنی بدن را تقویت می­کند.

موارد فوق فقط پس از هر بار تمرین قابل تصور هستند.

ترکیب نهایی کمپلکس آمینو اسید آب­رسان، 250 میلی گرم پودر آب نارگیل آلی در هر وعده است. پودر نارگیل آلی بهترین ماده برای آب­رسانی مجدد به بدن است، چرا که این ماده به طور طبیعی با الکترولیت ها و مواد معدنی مملو شده است و هیچ یک از طعم­دهنده­ها و عطر­های مصنوعی که در نوشیدنی­های ورزشی معمولی وجود دارد به آن اضافه نشده است.

البته باید اشاره کنیم که Nutrex مزایای خود را با استفاده از رنگ­های مجاز خوراکی کاسته است و این مسئله در فرمولاسیونش تاثیر گذاشته است. اما ما با این مخالف هستیم.

به گفته دکتر اچ ساندشری بهاتاچاریا از انجمن شیمی آمریکا (ACS): آب نارگیل یک نوشیدنی طبیعی است که دارای همه چیزهایی است که نوشیدنی ورزشی معمولی شما دارد و حتی بیش تر. پنج برابر بیش تر از گیترید یا پاوراید دارای پتاسیم است. هرگاه دچار گرفتگی عضلات شوید پتاسیم کمک می کند که از شر گرفتگی عضلات خلاص شوید. آب نارگیل یک نوشیدنی سالم است که مواد مغذی که بدن شما حین یک تمرین متوسط از دست داده را دوباره جایگزین می­کند.

و چنان­چه موارد فوق کافی نباشند، آمینو شارژر آب­رسان شرکت نوترکس یک کمپلکس الکترولیت کلی دارد که 746 میلی­گرم در هر وعده بالا می­برد.

در سایت رسمی شرکت پژوهشی نوترکس مواد معدنی کلات شده نیز آمده­اند. به طور مشخص این مواد معدنی کلات شده، کلسیم، فسفر ، منیزیوم ، سدیم ، کلرید و پتاسیم هستند . زمانی که شما ورزش سنگین می کنید مقدار زیادی از این ها را از دست می دهید، در حالی که برای عملکرد بدنی مطلوب به تک تک آن­ها نیاز دارید. در نتیجه ما به آمینو شارژر آب­رسان نوترکس که به شما کمک میکند تا از این الکترولیت های کلیدی استفاده کنید، دامن زده­ایم.

مروری بر آمینو شارژر آب­رسان نوترکس- خلاصه ترکیبات سازنده

 • کلسیم ( به عنوان کلسی-کا سیترات فسفات پتاسیم کلسیم )، 63 میلی گرم : مه، شش درصد ارزش روزانه (هرچیز کمتر از پنج درصد، ناچیز در نظر گرفته شده است). انباشتن در یک پروتئین به همراه کلسیم.
 • فسفر (به عنوان کلسی-کا سیترات فسفات پتاسیم کلسیم)، 31 میلی گرم : این محصول منبع مهمی از فسفر نیست، چرا که فقط سه درصد فسفر در ارزش روزانه وجود دارد.
 • منیزیوم (به عنوان تی­آر­ای­ای­سی­اس کلات گلوتامین گلیسینات منیزیم، تی­آر­ای­ای­سی­اس کلات بیس­گلیسینات منیزیم)، 62 میلی گرم: دارای 15 درصد ارزش روزانه است. پس منبع خوبی برا منیزیم است.
 • سدیم( به عنوان سدیم کلرید)(به عنوان تری سدیم سیترات)، 200 میلی گرم: به رفع گرفتگی عضلات بعد از یک جلسه تمرین خسته کننده کمک می­کند. اگر میزان مصرف سدیم را بررسی میکنید به دنبال یک مکمل بی­سی­ای­ای با مقدار سدیم پایین­تر باشید.
 • کلرید(از سدیم کلرید)(از پتاسیم کلرید)، 230 میلی گرم: به عنوان یک الکترولیت عمل می­کند و پس از ترکیب با هیدروژن به تجزیه پروتیین کمک می­کند و مواد مغذی را جذب می­کند.
 • پتاسیم(به عنوان کلسی-کا سیترات فسفات پتاسیم کلسیم)(به عنوان پتاسیم کلرید)، 160 میلی گرم: این ماده معدنی سطح سدیم را تنظیم و سلامت قلب و عروق را تقویت می کند.
 • ال-لوسیون، 3 گرم: سه گرم از آنابولیک­ترین اسید آمینه در هر وعده به افزایش توده عضلانی بدون چربی کمک می­کند.
 • ال-ایزولوسیون، 5/1 گرم: یک بی­سی­ای­ای که مکمل لوسیون است که توانایی بازگرداندن پروتئین مثبت و توازن نیتروژن برای رشد عضلانی بیشتر را دارد.
 • ال-والین، 5/1 گرم: یک بی­سی­ای­ای کامل که به افزایش استقامت ، بازسازی بافت عضله و تنظیم سیستم ایمنی کمک می کند.
 • تائورین، 1 گرم: یک اسید آمینه که به افزایش تمرکز ، استحکام و حجم سلول عضلانی کمک می کند. هم چنین تعادل مایع و الکترولیت­ها را برای نتایج بعد از تمرین بهتر تنظیم می­کند.
 • کلات گلوتامین گلیسینات منیزیم (ام­جی­جی)، 500 میلی گرم: سه ترکیب در یک ماده قدرتمند، گلوتامین ، منیزیوم و گلیسین که همه ی مبادی بعد از تمرین را پوشش می دهند.
 • پودر آب نارگیل (آلی)، 250 میلی گرم: سرشار از الکترولیت های کلیدی مانند پتاسیم. به جلوگیری از گرفتگی عضلانی بعد از تمرین کمک می کند.
مکس استارز  مکمل ناک : همه چیز در مورد ان استیل ال سیستئین
آمینو شارژر نوترکس

تجزیه و تحلیل فرمول

پس از دریافت همه موارد، می بایست به یک بررسی مثبت در مورد آمینو شارژر آب­رسان شرکت نوترکس بپردازیم.

بیایید ببینیم چرا مکمل را این­گونه نام­گذاری کرده­اند و معنای آن چیست: این مکمل به فوق شارژ شدن و آب­رسانی بدن شما کمک می­کند و منجر به حاصل شدن نتایج بهتر پس از تمرین می­شود.

بیایید با مقدار چشم­گیر شش گرم ­­بی ­سی­ ای ­ای در هر وعده آغاز کنیم. این مقدار به افزایش توده عضلانی، افزایش استقامت و ترمیم بافت ماهیچه­ها کمک می­کند.

 • همان­طور که اشاره کردیم، در صنعت سه گرم لوسیون در هر وعده مقدار چشم­گیری نیست اما کافی است. ما بیشتر تحت تاثیر افزایش مقدار ایزولوسیون و والین هستیم ( 5/1 گرم در هر عده). آن­ها پیشرفت مورد نیاز ما را می­دهند.

همان­طور که از محتوای بی ­سی­ ای ­ای آمینوشارژر آب­رسان شرکت نوترکس مشخص است، این کمپلکس اسید آمینه آب­رسان از سایر رده ­ها جدا است. به زبان ساده، محتوای این محصول به آن هویت منحصر به فردی داده است. ما ترکیب تائورین، کلات گلوتامین گلیسینات منیزیم و پودر آب نارگیل آلی را دوست داریم. گنجاندن کمپلکس الکترولیت کل، شبیه لعاب روی شیرینی بدون هیچ­گونه آسیبی به کیک است. همه چیز عالی است.

قبلا هم گفتیم، و مجددا هم برای تاکید بیشتر می­گوییم: این فرمول بسیاری از مبادی بعد از تمرین را پوشش می­دهد.

شما خودتان را هنگام تمرینات تقویت شده می بینید و کیفیت آموزش شما نیز بهبود خواهد یافت. بخش بزرگی از این­ها را شما می­بایست قدردان این فرمول منحصر به فرد باشید.

ما بخاطر شفاف سازی فرمولاسیون توسط شرکت سازنده، قدردان آنها هستیم – این مکمل تمام مقادیر مواد تشکیل دهنده را ذکر کرده است. و هیچ ماده­ی ناشناخته با مقدار نامعلومی وجود ندارد. براوو، متاسفانه آمینو شارژر آب­رسان شرکت نوترکس شامل یک ترکیب نامطلوب در سوکارلوز است. تاکنون چیزی در مورد آن به گوشتان خورده است؟ این ماده تحت عنوان اسپلندا شناخته می­شود که یک شیرین کننده مصنوعی است و منجر به چاقی می­شود و تعدادی اثرات جانبی دارد. چه مسئله آزار دهنده­ای.

و در نهایت، این محصول به هیچ وجه ارزان­قیمت نیست و هزینه هر یک ظرف 1/14 اونسی آن (399 گرم)، 99/93 دلار می­باشد.

مزایای آمینو شارژر آب­رسان شرکت پژوهشی نوترکس

آمینو شارژر آب­رسان شرکت پژوهشی نوترکس مزایای زیر را دارد که در وب­­سایت اصلی نیز ارائه شده است:

 • شش گرم بی­سی­ای­ای (با نسبت 2:1:1) در هر وعده
 • دوزهای بالینی کامل
 • دارا بودن گلوتامین گلیسینات منیزیم برای بازیابی بهینه
 • کمک به بهبود رشد عضلات و استحکام
 • افزایش آب­رسانی برای نتایج بهتر
 • طعم عالی

ما با همه این ادعاها موافق هستیم و شما به کمک آمینو شارژر آب­رسان شرکت پژوهشی نوترکس می­توانید نتایج بعد از تمرین را به سطوح بعدی هدایت کنید.

چه کسی می­تواند از آن بهره جوید؟

همه کسانی که دارای حداقل هجده سال سن هستند و از بدن سالم و فعالی بهره­مند هستند، می­توانند با هدف افزایش حجم توده عضلات، کاهش زمان مورد نیاز ترمیم، افزایش قدرت، بهبود آب­رسانی و دست­یابی به اهداف تناسب اندام روزانه، از آمینو شارژر آب­رسان شرکت پژوهشی نوترکس استفاده کنند.

علاوه بر آن، در صورتی که هنگام انجام کار به شدت عرق می­کنید، این ماده خوراکی ورزشی آب­رسان منحصر به فرد شما را به خود جذب می­کند.

اثرات جانبی آمینو شارژر آب­رسان

خوشبختانه باید اعلام کنیم آمینو شارژر آب رسان شرکت پژوهشی نوترکس دارای اثرات جانبی برجسته ­ای نمی باشد. اما به هرحال، توجه کنید که این محصول دارای سوکارلوز و یا اسپلندا که شیرین­ کننده­های مصنوعی هستند، می­باشد، در نتیجه می تواند با چاقی و موارد مشابه مرتبط باشد.

در صورتی که این مورد یا هر یک از سایر ترکیبات سازنده موجب دلسردی شما شده است، لطفا قبل از خرید با پزشک خود مشورت کنید.

خلاصه مروری بر آمینو شارژر آب­رسان شرکت پژوهشی نوترکس

مزایا

 • شش گرم از بی ­سی­ ای ­ای در هر وعده. مقدار مطلوب برای یک مکمل بعد از تمرین.
 • نسبت صحیح بی ­سی­ ای ­ای برای عضله. شرکت نوترکس بی­سی­ای­ای­های خود را در نسبت 2:1:1 عرضه می­کند. این مقدار برای رشد ماهیچه ها مناسب است.
 • افزایش مقدار ایزولوسین و والین. دو بی­سی­ای­ای هستند که کاملا لوسین را تکمیل می­کنند.
 • کمپلکس اسید آمینه ­ی آبرسان خالص­سازی شده. ترکیبی از تائورین ، کلات گلوتامین گلیسینات منیزیم و پودر آب نارگیل.
 • کمپلکس الکترولیت کلی. مواد معدنی مورد نیاز برای سوخت­گیری و دوباره پر کردن بعد از تمرین
 • شفافیت عالی. هیچ مخلوط خاصی وجود ندارد. شفافیت کامل در تمام دوزها.
 • اعتبار خوب. مصرف کنندگان در بررسی های خود به این محصول نمرات بالا داده­اند.
 • گزینه ­های عطر و طعم. طعم­های سیب و انگور ، لیموناد توت و انبه ، گلابی و هلو .

توجه

 • اجزا نامطلوب. اسپلندا، نوعی شیرین کننده مصنوعی می­باشد. مصرف اسپلندا با مسئله افزایش وزن مرتبط است.
 • قیمت. 99/39 دلار به ازای یک ظرف 1/14 اونسی (399 گرم)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!