مکمل های بدنسازی

سل مس بی اس ان 2 بهترین مکمل بعد تمرین

 سل مس بی اس ان 2.0 بهترین مکمل بعد از تمرین بر پایه کراتین

سل مس بی اس ان تشکیل یک ساختار بدنی عالی، ریکاوری بدون مرز !!

 

شاید شما 6 سال پیش که BSN CELLMASS 2.0 وارد بازار شد، آن را امتحان کرده باشید.

شاید شما هم مثل برخی از مصرف کنندگان هستید که از طعم و مزه آن رضایت نداشتید.

از سوی دیگر، چیزی که در این باره وجود دارد این است که حس می­کنید فرمولی پیشرفته را برای طولانی مدت استفاده می­کنید.

خوب، می­توان گفت که شما فرمول خیلی خوبی را در دست دارید. اسم این فرمول، سل مس بی اس ان  است.

بیایید درباره این مکمل نیز مروری داشته باشیم

مروری درباره سل مس بی اس ان

با توجه به وب سایت رسمی تولید کننده، این محصول “یک فرمول متمرکزی است که برای بعد از تمرینات ورزشی طراحی شده تا مطمئن شوید که از بیشترین توان خود استفاده کرده ­اید.” فرمولاسیون نشان می­دهد که:

 • دارای کراتین مونوهیدرات است. 180 درجه متفاوت با مکمل سل مس بی اس ان است که دارای کراتین اتیل استر است.
 • شامل گلوتامین است. یک مکمل پس از تمرین بوده که به حفظ توده عضلانی کمک می­کند.
 • یک ترکیب اختصاصی دارد. ممکن است چندان تحت تاثیر آن قرار نگیرید.

BSN CELLMASS 2.0 Supplement Facts (Arctic Berry, 525 grams)

Serving Size 1 Scoop (9.7 g)
Servings Per Container 50
Nutrient  Amount Per Serving % Daily Value 
Calories     10
Total Carbohydrate     1 g     <1%‡
Protein     2 g       4%
Calcium     20 mg       2%
CELLMASS® 2.0             8.3 g

PROPRIETARY

BLEND

Recovery Composite*
     Whey Protein Hydrolysate, L-Glutamine, And Glutamine Peptides
Myogenic Matrix*
     Creatine Monohydrate, Creatine HCL (Con-Cret®) And Creatine

Anhydrous

Insulino Interfusion*
     Taurine And Banaba Extract (Leaf) (18% Corosolic Acid) (GlucoHelp™)
Other Ingredients: Natural And Artificial Flavors, Malic Acid, Citric Acid, Calcium Cilicate, Silicon Dioxide, Lecithin, Sucralose, FD & C Red # 40, And Acesulfame Potassium.
Directions For CellMass 2.0: As a dietary supplement, mix 1 scoop with 4-6 oz. (118-177 mL) of cold water or any beverage of your choice twice a day.

 

سل مس بی اس ان عملکرد خود را افزایش دهید. مقدار قدرت ریکاوری بدنتان را افزایش دهید

بی اس ان یکی از بزرگترین تولید کنندگان مکمل بدنسازی است. این ادعا قابل انکار نیست.

اگر به ما اعتماد ندارید، درباره­ی مکمل­های سینتا 6 بی اس ان و چربی سوز BSN CLEAN  تحقیق کنید.

بیایید همین حالا تحقیق کنیم. دو مکمل گفته شده، در دسته­ی پروتئین سازی و چربی سوزی قرار دارند. آیا BSN در بخش مکمل­های پس از تمرین، می­تواند رتبه­ی بالایی بگیرد؟

می­توان مکمل BSN CELLMASS 2.0 را نام برد.

 

آیا BSN CELLMASS 2.0 می­تواند انتظارات شما را از این شرکت بالا ببرد؟

 

همانطور که ممکن است حدس بزنید، این محصول، فرمول پیشرفته سل مس بی اس ان است که در سال 2010 در شرکت ساخته شده است.

مواد اصلی تشکیل دهنده­ی مکمل سل مس بی اس ان عبارت بودند از: کراتین اتیل استر مالات و گلوتامین AKG. کراتین و گلوتامین در محصولاتی که برای پس از تمرین هستند، اساسی بوده و به همین دلیل در طول سال های زیاد، نتایج بسیار خوبی را بر جای گذاشتند.

سل مس بی اس ان مورد احترام بسیاری از مصرف کنندگانش قرار گرفته است، زیرا به بازیابی فیزیکی آنها کمک کرده و بدون برجای گذاشتن عوارض جانبی، قدرت بدنی­شان را افزایش داده است.

مشتریان، همچنین میزان غلظت این مکمل را دوست داشته اگرچه که طعم آن را نادیده گرفته­اند – برخی طعمش را دوست دارند و برخی دیگر دوست ندارند.

سوالی که پیش می­آید این است که: آیا مکمل سل مس بی اس ان 2.0 می­تواند انتظارات مردم را برآورده کند؟

سازنده­ی سل مس بی اس ان 2.0 در وبسایت رسمی خود اعلام کرده که” این محصول، یک فرمول متمرکزی است که برای بعد از تمرین طراحی شده تا این اطمینان حاصل شود که شما از حداکثر توان خود استفاده می­کنید”

هدف این است که این مکمل بتواند شما را برای جلسه بعدی تمرین آماده کند. در واقع، این شرکت پیش بینی می­کند که شما در جلسه بعدی تمرین خود، “کاملا فعال” هستید.

خوب، ما طرفدار این محصول هستیم. این چیزی است که یک فرمول کارآمد برای پس از تمرین می­تواند داشته باشد – یعنی به شما کمک کند تا سریعا ریکاوری شوید و برای جلسه بعدی تمرین خود آماده شوید.

بی­اس­ان یک چرخش صد و هشتاد درجه­ای داشت و به جای کراتین اتیل استر با کراتین مونوهیدرات آغاز به کار کرد.

بسیارخب، برخی ممکن است سرشان را بتراشند، چرا که صاحب کار این تصمیم را گرفته است. و در نهایت، کراتین اتیل استر حلالیت بهتری را نسبت به کراتین مونوهیدرات دارد.

علاوه بر این، کراتین اتیل استر آن پوسیدگی ای که گاهی اوقات کراتین مونوهیدرات ایجاد می­کند، ایجاد نمی­کند.

به هرحال، دیدن این­که بی­اس­ان به سروصدای مشتریانش که یک محصول خوش طعم تر بعد از تمرین را می­خواهند، گوش می کند، آسان است. همان­طور که گفتیم بسیاری از مشتریان طعم بی­اس­ان سل مس اصلی را دوست نداشتند.

علاوه بر این، کراتین اتیل استر گران­تر قیمت­تر از کراتین مونوهیدرات است.

در نظر داشته باشید: مشتریان خواهان مکمل­های غذایی ارزان­قیمت و خوش­طعم برای مصرف بعد از تمرینات خود هستند. بی­اس­ان سل مس 0/2 در نظر دارد که نسخه قدیمی را برچیند.

اکنون، ما کارایی و بازدهی کراتین مونو هیدرات را کاهش نمی­دهیم و علیرغم معایب آن ( حلالیت کم، خاصیت ایجاد نفخ و …)، این ماده همچنان موثرترین و ارزان­قیمت­ترین کراتین موجود در بازار است. شش گرم کراتین مونوهیدرات در بی­اس­ان سل مس 0/2 قابل توجه به نظر می­رسد، اما باید بدانید که این مقدار برای رسیدن به هدف خاص لازم است در نتیجه دو بار مصرف در روز لازم است تا به مقدار مورد نظر برسید.

و این بدین معناست که در بی­اس­ان سل مس 0/2، سه گرم کراتین مونو هیدرات وجود دارد که در هر وعده سرو می­شود و مناسب و معقول است (کیجد ماسل ری کیجد یک مکمل مناسب و مشتری­پسند پس از تمرین از شرکت کریس گتین است که فقط شامل 5/1 گرم کراتین در هر وعده است).

ما متوجه شدیم مقدار کراتین این محصول در هر وعده با توجه به اجزای سازنده مکمل، جزیی از ترکیب اختصاصی یو­جی­اچ ماده است.

با این وجود، محتوای کراتین موجود در بی­اس­ان سل مس 0/2 باید به افزایش توده عضله و بهبود عملکرد ورزش­کار در رابطه با آموزش و تحصیل، تغذیه خوب و استراحت کافی کمک کند.

با توجه به مطالعه منتشر شده در زمینه زیست­شناسی سلولی و مولکولی در فوریه 2003 ( توسط انستیتوی ملی بهداشت کانادا،کتابخانه ملی ایالات متحده امریکا)، ” طبق اسناد ملی برجسته، به طورکلی مکمل­های کراتین کمک­های تغذیه­ای مناسب برای انجام کارهای ورزشی مختلف در ورزشکاران و بیماران فراهم می­کنند.”

طبق آن­چه در وب­سایت رسمی بی­اس­ان آمده است، این محصول شامل پانزده گرم آب­ پنیر هیدرولیز شده ایزوله در هر دو وعده روزانه است.

در ترکیبات سازنده در هر وعده دو گرم پروتئین پیش­بینی شده­ است، و ما نمی توانیم این را با آن­چه در بالا گفته شد وفق بدهیم.

در اینجا تفاوت­هایی وجود دارد. نظر دادن در مورد محصولی که دارای تناقض است دشوار است و اگر اغراق نکنیم، بی­اس­ان سل مس 0/2 ما را گیج می­کند.

سومین ترکیب کلیدی سازنده بی­اس­ان سل مس 0/2 سه گرم گلوتامین در دو وعده مصرف روزانه است.

گلوتامین فراوران­ترین اسید آمینه است که به حفظ توده عضلانی که به سختی به دست امده است، کمک می­کند.

سایر مزایای گلوتامین که در حفظ تندرستی موثر است بدین شرح است: سیستم ایمنی شما را تقویت می­کند، دستگاه گوارش را بهبود می بخشد و سطح هورمون رشد را افزایش می­دهد (اچ­جی­اچ).

ما واقعا بی­اس­ان سل مس 0/2 را دوست داریم.

بیایید ترکیبات تشکیل دهنده این ماده را بررسی کنیم:

 • کالری، 10: بی­ا­س­ان سل مس یکی از مکمل­های کم کالری پس از تمرین است که در هر وعده ده کالری به بدن شخص می رساند. این مکمل یکی از کم کالری­ترین مکمل­های موجود در صنعت است. این همان مقدار کالری­ای است که به عنوان داروی بازیابی کربن دکتر لاین نورتون استفاده می­شود، هرچند که این ماده در مقدار بیشتری سرو می­شود (9/14 گرم در هر پیمانه).
 • کربوهیدرات کل، 1 گرم: این فراورده دارای محتوای کربوهیدرات کمی است ( کمتر از یک درصد در ارزش روزانه). بیشتر این ترکیبات از پتاسیم اسسولفام که یکی از شیرین­کنندهای متداول در صنعت مکمل­سازی بدن­سازی است، نشات می­گیرد.
 • پروتئین، 2 گرم: ما همچنان هم سردرگم هستیم. تولیدکنندگان می­گویند بی­اس­ان سل مس 0/2 دارای “15 گرم آب پنیر هیدرولیز شده ایزوله” در دو وعده می­باشد ( که در واقع در هر وعده 5/7 گرم پروتئین می­شود). اما فهرست ترکیبات سازنده می­گوید تنها دو گرم پروتئین در هر وعده وجود دارد. ما در اینترنت جست­وجو کردیم و امیدوار بودیم که این تناقض اشتباه باشد، اما متاسفانه نبود. اگرچه شما می­توانید از مزایای آب پنیر هیدرولیز شده ایزوله بهره بجویید، ولی با این حال اگر مطمئن نیستید که چقدر پروتئین احتیاج دارید و باید دریافت کنید، از آن استفاده نکنید.
 • کلسیم، 20 میلی­گرم: محتوای کلسیم موجود در بی اس­ان سل مس 0/2 ، ناشی از آب پنیر هیدرولیز شده است. در صورتی که خواهان مقدار بیشتری کلسیم هستید، پس از تمرینات مقداری شیر را به همراه بی­اس­ان سل مس 0/2 در رژیمتان بگنجانید.

ویژگی­های اختصاصی مخلوط سل مس 0/2، 3/8 گرم

ترمیم مخلوط

هیدرولیز پروتئین آب پنیر: پروتئین آب پنیر به منظور جذب بالاتر به پپتیدهای کوچکتر شکسته می­شود. این ماده دارای حداقل نود درصد پروتئین است که دارای مقادیر جزیی و یا حتی بدون کربوهیدرات و چربی نیز می­باشد و در نهایت این محصول در برابر محصولات پروتئین آب پنیر، به علت پردازش بیشتر، بالاترین قیمت را به خود اختصاص داده است.

ال-گلوتامین: فراوان­ترین اسید امینه است که جز متنوع­ترین­ها نیز می­باشد: این ماده به حفظ توده عضلانی کمک می­کند، سطح ترشح اچ­جی­اچ را افزایش می دهد و منجر به سلامت دستگاه گوارش می­شود. این ماده جز اصلی مکمل­های پس از تمرین می­باشد.

پپتیدهای گلوتامین: شکلی از گلوتامین است که با تعدادی از اسیدهای آمینه ذوب شده است و به جذب بهتر کمک می­کند. برخی از متخصصان تناسب اندام معتقدند این ماده می تواند به جلوگیری از تحلیل عضلات و افزایش رشد عضلات کمک کند.

منشا مایوجنیک

کراتین مونوهیدرات: متداول­ترین و موثرترین کراتین است. این ترکیب که تاکنون مورد مطالعه بسیار قرار گرفته است و بسیار ایمن می­باشد، به ساخت توده عضلانی و بهبود عملکرد ورزش­کار کمک می­کند.

کراتین اچ ­سی ­ال (سی ­او­ان-سی­ آر­ای­تی): سی ­او ­ان-سی­آر­ای­تی یک نام تجاری از کراتین هیدروکلرید است که یک شرکت تولیدکننده مکمل بدن­سازی به نام پرومرا اسپرتس آن را تولید کرده است. با توجه به وب سایت اصلی شرکت تولیدکننده، هنگامی که یک مکمل به همراه کانکریت مصرف می­شود، “شخص می­تواند دوز پایه را براساس وزن بدن و شدت تمرین خود استفاده کند “. این مواد محلول هستند. به طور واضح، با توجه به اینکه بی­اس­ان سل مس 0/ 2 شامل مقداری کراتین مونو هیدرات است، ما نیازی به اضافه کردن کراتین هیدروکلرید در بی­اس­ان سل مس 0/2 نمی­بینیم.

کراتین آنهیدروس: به منظور ساده کردن مسائل، این کراتین بدون آب است. دقیقا مشابه کراتین هیدروکلرید، این نوع کراتین نیز یک ترکیب اضافی می­باشد. این کراتین مهم مانند پادشاه می­باشد.

در هم آمیختن انسولین

تائورین: یکی دیگر از مواد اساسی پس از تمرین است و مزایای آن شباهت بسیاری به کراتین دارد. تائورین به ساختن توده عضله کمک می­کند و عملکرد ورزش­کار را بهبود می­بخشد. یکی از مزایای تائورین نسبت به کراتین این است که این ماده پوسیدگی ایجاد نمی­کند، در حالی که در مورد کراتین این­گونه نیست.

عصاره بنابا (برگ) (18 درصد اسید کروزولیک): عصاره برگ بنابا که از اجزا سازنده مکمل­های پس از تمرین است، عامل دست­رسی به کشش و انقباض است و به خلق اسپین انسولین پس از تمرین کمک می­کند. این ماده، به نوبه خود، باعث می شود عضلات به مواد مغذی مهم مانند اسیدهای آمینه و کراتین­ پذیرا شوند، در نتیجه به رشد بیشتر عضلات و بهبود سریع تر کمک می­کند.

 

آنالیز فرمول

بنابر این، سل مس بی اس ان ما را سردرگم و گیج کرده است.

سردرگم ­کننده­ ترین قسمت محتوای پروتئین آن است که برچسب اجزای سازنده آن می­گوید این محصول حاوی دو درصد پروتئین است.

اما وب­سایت اصلی شرکت می گوید این محصول حاوی 15 گرم پروتئین وی هیدرولیز شده ایزوله در روز است (دو وعده که هر یک شامل 5/7 گرم پروتئین هستند).

به راستی که کدامین؟

این دسته اطلاعات غلط مشتریان را گیج و سردرگم می­کند. و تا زمانی که این دوگانگی باشد، آن­ها این محصولات را خریداری نمی­کنند. بی­اس­ان سل مس 0/ 2 قرار بود یک نسخه بهتر نسبت به پیشینیان خود ارائه بدهد، اما اولین مسئله ناخوشایند را با این تضاد ایجاد کرد.

مطمئن باشید با استفاده از این محصول و با دریافت شش گرم کراتین مونوهیدرات در دو وعده، می­توانید به ساختن توده عضلانی امیدوار باشید.

این محصول پس از کمک به ساخت عضله با استفاده از شش گرم کراتین، با استفاده از سه گرم گلوتامین در همان پیمانه پیشین به حفظ آن نیز کمک می­کند.

مهم نیست، بی­اس­ان سل مس 0/ 2 یک محصول ناقص است.

بی­اس­ان سل مس 0/ 2 مخلوط را برای مبتدی­ها امتحان کنید. اما از مخلوط­های مشابه استفاده نکنید. آن­ها ترکیبات واقعی مخلوط را به منظور فروش بیشتر پنهان می­کنند.

کراتین مونوهیدرات مرسوم­ترین و موثرترین نوع کراتین موجود در بازار می­باشد. در نتیجه ما بر این باوریم که بی­اس­ان می­بایست کراتین مونوهیدرات را منحصرا به جای کراتین هیدروکلراید (سی او ان-سی­ار­ای­تی) و کراتین بدون آب استفاده کند.

اوه، و آیا ما قبلا آن را به عنوان ارزان­قیمت­ترین کراتین مطرح نکردیم؟

محصول نهایی شامل اف دی و سی، قرمز شماره چهل، در واقع یک رنگ غذای مصنوعی است که عامل سرطان­زا و تهدید کننده سلامت انسان­ها است و در وزارت بهداشت و خدمات انسانی نیز خطرات آن تایید شده است.

مزایای سل مس بی اس ان

در وبسایت رسمی آمده است که مکمل سل مس بی اس ان به شما کمک می کند تا عضله سازی کنید و به اهداف بدنسازی خود برسید، که اینها شامل تغییر شخصیتتان، حذف نقاط ضعف بدنتان و افزایش عزت نفس می­باشد.

 

چه کسی این محصول را مصرف می­کند؟

سل مس بی اس ان برای افراد سالم و فعالی است که حداقل 18 سال دارند و می­خواهند حجم توده عضلانی خود را افزایش دهند، ریکاوری بدنی خود را بهبود ببخشند، قدرت بدنی را افزایش داده و به اهداف تناسب اندام برسند.

 

عوارض جانبی محصول؟

سل مس بی اس ان عوارض جانبی چندانی ندارد. با این حال، افرادی که به شیر، گندم و سویا آلرژی دارند، باید از این محصول اجتناب کنند.

شرکت سازنده همچنین هشدار می دهد:

 

خلاصه­ای در مورد سل مس بی اس ان

مزایا

 • دارای کراتین مونوهیدرات است. این ماده کمک می­کند تا توده عضلانی افزایش یافته و عملکرد ورزشی را بهبود بخشد.
 • شامل مولکول گلوتامین است. مولکولی است که کمک می­کند تا توده عضلانی حفظ شده و سطح HGH افزایش یابد.
 • پروتئین ایزوله و هیدرولیز شده­ی آب پنیر. ترکیبی است که به عضله­سازی کمک می­کند و جذب بالایی دارد.
 • کالری کم. تنها 10 کالری در هر وعده دارد.

مضرات

 • ترکیبات کراتین دار کم کربن. نباید منحصرا شامل کراتین مونوهیدرات باشد.
 • محتوای پروتئینی ناواضح. واقعا میزان پروتئین این محصول در هر وعده مصرفی چه مقدار است؟
 • ترکیبی انحصاری. شرکت سازنده مقدار دقیق مواد تشکیل دهنده را مخفی نگه داشته است.
 • FD & C شماره 40. رنگ خوراکی مصنوعی که در حال حاضر جز مواد سرطان زا شناخته می­شود.

قیمت محصول و نحوه خرید آن

 • یک ظرف 525 گرمی (برای مصرف 25 روزه): 29.99 دلار
 • بصورت آنلاین در دسترس است و در فروشگاه­ها نیز موجود است.

 

سخن نهایی در سل مس بی اس ان 2.0

BSN  نسخه جدید سل مس  را ساخته است.

در عوض، یک محصول دیگر برای پس از تمرین تحت عنوان BSN CELLMASS 2.0 تولید شده است – که محتوای پروتئین غلیظ شده، ترکیب­های اختصاصی و مواد سرطان زا این محصول گزینه خوبی نیستند.

سل مس بی اس ان می­تواند به شما در ریکاوری بدنتان کمک کند، اما نه به آن اندازه کهKAGED MUSCLE RE-KAGED می­گوید. متاسفانه، این مکمل توانایی برآورده ساختن انتظارات افراد را ندارند.

این مکمل را استفاده نکنید. برای پس از تمرینتان، مکملی با مواد سالم تر انتخاب کنید، مثل Hurricane XS MyProtein.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!