مولتی ویتامین و سلامت عمومی

ویتاداپت مولتی ویتامین نوترکس با دوز بالینی

ویتاداپت نوترکس ریسرچ یک گزینه­ ی مناسب مولتی ویتامین ورزشی با دوز بالینی

ویتاداپت چیست ؟

اگر شما یک ورزشکار سخت کوش هستید، ممکن است به یک مولتی ویتامین ورزشی احتیاج داشته باشید که به شما در برتری یافتن در رقابت کمک کند. ما احساس می­کنیم که ویتاداپت نوترکس به این نیاز پاسخ می­دهد، که در این مقاله به آن پی می­برید.

درباره­ی Nutrex VITADAPT

Nutrex VITADAPT طبق وبسایت رسمی یک مولتی ویتامین ورزشی با دوز بالینی است. فرمول آن شامل موارد زیر می­باشد:

 • سطوح ویتامین B12 مناسب. معادل با 350/8 درصد مقدار روزانه.
 • محتوی ویتامین D قابل توجه. نمایانگر 625 درصد مقدار روزانه.
 • ترکیب تقویت کننده­ی عملکرد و آداپتوژنیک. ترکیب خاصی که به عملکرد ورزشی بهتر کمک می­کند.

واقعیت­های مکمل ویتاداپت نوترکس (90 قرص)

اندازه­ی هر وعده: 3 قرص

تعداد وعده­ها در هر بسته: 30

ماده­ی مغذیمقدار در هر وعدهدرصد مقدار روزانه 
ویتامین A (به صورت بتا کاروتن)5,000 IU100%
ویتامین C (به صورت آسکوربیک اسید)500 mg830%
ویتامین D (به صورت کوله کلسیفرول)2,500 IU625%
ویتامین E (به صورت D-آلفا توکوفرول)30 IU100%
ویتامین K2 (به صورت مناکوئینون) (MK-7)40 mcg50%
ویتامین B1 (به صورت تیامین)15 mg1000%
ویتامین B2 (به صورت ریبوفلاوین)20 mg1180%
ویتامین B3 (به صورت نیاسین آمید)50 mg250%
ویتامین B6 (پیریدوکسال-5-فسفات)15 mg750%
ویتامین B9 (به صورت فولیک اسید)400 mcg100%
ویتامین B12 (به صورت متیل کوبالامین)500 mcg8350%
بیوتین300 mcg100%
ویتامین B5 (D-کلسیم پانتوتنات)75 mg750%
کلسیم (به صورت Calci-K®)120 mg8%
فسفر (به صورت Calci-K®)60 mg6%
ید (از Kelp)150 mcg100%
منیزیم100 mg25%
زینک (به صورت TRAACS® زینک گلیسینات کی لات)20 mg130%
سلنیوم (به صورت سلنیوم آمینو اسید کی لات)75 mcg110%
مس (به صورت TRAACS® مس بی گلیسینات کی لات)1 mg50%
منگنز (به صورت TRAACS® منگنز گلیسینات کی لات)1 mg50%
کروم60 mcg50%
مولیبدنیوم (به صورت مولیبدنیوم متیونات)5 mcg7%
پتاسیم (به صورت Calci-K®)100 mg2%
Adaptogenic& Performance Enhancing Blend
KSM-66 (Ashwagandha)300 mg*
عصاره­ی شیساندرا200 mg*
عصاره­ی ریشه­ی رودیولاروزی150 mg*

سایر ترکیبات: ایزومالت، دی کلسیم فسفات، میکروکریستالین سلولز، استیریک اسید، منیزیم استیرات، سیلیکا، فیلم سلولز آبی، تیتانیوم دی اکسید.

مصرف توصیه شده: یک وعده (3 قرص) را با اولین وعده­ی غذایی خود مصرف کنید. ورزشکاران با نیازهای جسمی شدید می­توانند تا چند وعده را مصرف نمایید.

مولتی ویتامین ورزشی با دوز بالینی

ما سهم خود از مولتی ویتامین­های مخصوص ورزشکاران را در B5 نشان داده­ایم. ما مطمئنیم که برخی از این موارد فراتر از انتظارات علاقه مندان به بدنسازی هستند. برخی از مولتی ویتامین­های ورزشی بزرگ عبارتند از:

 • com Signature Multivitamin
 • EFX Sports VitaDrive
 • Universal Nutrition Animal Pak
 • MuscleTechVitaMax SX-7 Black Onyx For Men
 • NOW Men’s Extreme Sports Multi

این محصولات فرمول­های عالی، شفافسازی خوب، و اعتبار بالایی در بین مصرف کنندگان دارند. اما بهتر است که با نیازهای ورزشکاران مطابقت داشته باشند.

بر این اساس، ما امیدواریم که ویتاداپت نوترکس با این مولتی ویتامین­ها مرتبط شود. تولید کننده آن را به عنوان “مولتی ویتامین ورزشی با دوز بالینی” معرفی می­کند. دوز بالینی به معنای آن است که مقادیر به کار رفته توسط تولید کننده در مکمل­ها در مطالعات بالینی مورد استفاده قرار می­گیرند یا خیر. این همیشه برای مشتری مناسب خواهد بود. ما آن را دوست داریم.

ویتاداپت نوترکس به ورزشکاران کمک می­کند تا پیشرفت بیشتری داشته باشند.

با یک نگاه به برچسب درمی­یابید که ویتاداپت نوترکس همه­ی ترکیبات ضروری مرد نیاز ورزشکاران را دارا است. بیایید دقیق تر به این مولتی ویتامین ورزشی با دوز بالینی توجه کنیم و ببینیم که می­تواند در رقابت پیروز شود یا خیر.

 

محتوی ویتامین و مواد معدنی

اولین مورد آن است که هر گاه یک مولتی ویتامین را بررسی می­کنیم، مشخص نماییم که دارای برچسب “کاملا طبیعی” یا “با اعتبار ISO” است یا خیر. آخرین مورد دسته­ای از ترکیبات سنتزی مطابق با نیازهای تغذیه­ای است.

همچنین ما هیچ برچسبی را روی ویتاداپت نوترکس نیافتیم. این می­تواند نشان دهد که چنین محصولی دارای اجزای مصنوعی است یا خیر. بر این اساس با احتیاط پیش بروید. ما امیدواریم که ترکیبات آن جبران کننده­ی ترکیبات مصنوعی باشند.

تولید کننده اشاره می­کند که هر 24 ماده­ی معدنی ضروری و ویتامین لازم برای ورزشکاران را مد نظر قرار داده است، که طبق وبسایت رسمی همه­ی آنها دارای دوزهای بالینی موثری هستند. این تضمین خوبی است. اگر ویتاداپت نوترکس به چنین هدفی برسد، این یک دارایی بزرگ در تعیین بازدهی افراد فعال خواهد بود.

از آنجایی که ویتاداپت نوترکس به سوی ورزش مدرن در هر حال پیشرفت است، ما باید از مواد مغذی مناسب برای این گروه آماری آگاهی یابیم. وبسایت رسمی “متخصصان رژیم کانادا” ضروری ترین موارد را شرح می­دهد:

 • آهن: این ماده­ی معدنی به انتقال اکسیزن به عضلات کمک می­کند. شما در صورت تمرین سخت به مواد معدنی بیشتری نیاز دارید. اگر شما یک ورزشکار هستید و آهن کافی را دریافت نمی­کنید، خستگی به زودی مشاهده می­گردد. متاسفانه، ویتاداپت نوترکس دارای محتوی آهن صفر است. ما احساس می­کنیم که این شرکت با شکست مواجه خواهد شد، زیرا برخی از متخصصان معتقدند که دوزهای مکمل این ماده­ی معدنی اثرات مخربی دارد (اگر به یک مولتی ویتامین احتیاج دارید که محتوی آهن طبیعی برای شما داشته باشد، Universal Nutrition Animal Pak را امتحان کنید).
 • آنتی اکسیدان­ها (ویتامین C، ویتامین E، بتا کاروتن و سلنیوم): این مواد به بدن در کاهش آسیب و رادیکال­های آزاد کمک می­کنند. ویتاداپت نوترکس حاوی 830 درصد مقدار روزانه ویتامین C، 100 درصد مقدار روزانه ویتامین E، 100 درصد مقدار روزانه ویتامین C، 100 درصد مقدار روزانه ویتامین A، و 110 درد مقدار روزانه سلنیوم می­باشد (برای مرجع، مقدار روزانه­ی مینیمم 15 درصد بالا در نظر گرفته می­شود). صفحه­ی وب تولید کننده نشان می­دهد که هر مولتی ویتامین انتخابی شما شامل حداقل 100 درصد مقدار روزانه (DV) یا مقدار مجاز روزانه­ی توصیه شده (RDA) از این ویتامین­ها و مواد معدنی کلیدی است. در غیر این صورت شما فقط پولتان را هدر می­دهید. این مولتی ویتامین به صورت کلی مبناهای آنتی اکسیدان را برای ورزشکاران پوشش می­دهد.
 • کلسیم و ویتامین D: ورزشکاران به این مواد برای سلامتی استخوان، دندان، عضلات، اعصاب و عملکرد هورمونی خود نیاز دارند. ویتامین D سیستم ایمنی شما را نیز سالم نگه می­دارد. ویتاداپت نوترکس همچنین دارای محتوی محتوی سدیم در سطح متعادل به اندازه­ی هشت درصد مقدار روزانه است. در مقایسه، این ماده با ویتامین D غنی سازی می­شود – حاوی 625 درصد مقدار روزانه است. وبسایت رسمی تولید کننده نشان می­دهد که افراد زیادی ویتامین D کافی را دریافت نمی­کنند، زیرا عموما در داخل ساختمان­ها هستند. مولتی ویتامین آنها به شما در تقویت سطوح ویتامین D نیز کمک می­کند.

ورزشکاران نباید از مکمل برای دریافت آنتی اکسدیان استفاده کنند. در واقع، طبق وبسایت رسمی رژیم غذایی کانادا، مکمل­های ویتامین آنتی اکسیدانی می­توانند مخرب باشند.

وبسایت متخصصان رژیم غذایی کانادا همچنین اشاره می­کند که ورزشکاران برای آزادسازی انرژی در بدن، ساخت و ترمیم بافت، و تولید گلبول­های قرمز سالم به ویتامین B نیاز دارند (شما همچنین می­توانید ویتامین B را در بسیاری از تقویت کننده­های انرژی بیابید). بیایید ببینیم محتوی ویتامین B در ویتاداپت نوترکس چگونه با سایر محصولات رقابت می­کند:

Nutrex VITADAPTUniversal Nutrition Animal Pak EFX Sports VitaDrive 
Vitamin B115 mg (1,000 percent DV)76 mg (5,067 percent DV)200 mg (13,333 percent DV)
Vitamin B220 mg (1,180 percent DV)76 mg (4,471 percent DV)200 mg (11,764 percent DV)
Vitamin B350 mg (250 percent DV)82 mg (410 percent DV)200 mg (1,000 percent DV)
Vitamin B575 mg (750 percent DV)76 mg (760 percent DV)200 mg (2,000 percent DV)
Vitamin B7300 mcg (100 percent DV)300 mcg (100 percent DV)200 mcg (67 percent DV)
Vitamin B9400 mcg (100 percent DV)400 mcg (100 percent DV)800 mcg (200 percent DV)
Vitamin B12 500 mcg (8,350 percent DV)11 mcg (185 percent DV)200 mcg (3,334 percent DV)
مکس استارز  انیمال فلکس یونیورسال نوتریشن

مشخص است که EFX Sports VitaDrive به عنوان شاه ویتامین­های B در بین مکمل­های مولتی ویتامین معرفی می­شود. اما محتوی ویتامین B12 آن در مقایسه با ویتاداپت نوترکس مقدار کمی دارد. این ویتامین به افزایش سطوح انرژی و تقویت سلامتی قلب کمک می­کند. همچنین این ماده نقش مهمی را در تشکیل گلبول قرمز ایفا می­کند. اگر شما همین را می­خواهید، ویتاداپت نوترکس پاسخ خوبی برای شماست.

به علاوه، این مولتی ویتامین از متیل کوبالامین استفاده می­کند، که یک شکل از ویتامین B12 بوده و زیست دسترس پذیرترین شکل برای مصرف می­باشد، به طور یکه تضمین می­کند سطوح B12 شما همیشه در غلظت بهینه قرار دارند.

ژورنال فارماکولوژی و درمان آستین در 8 اکتبر 2015 این موضوع را اثبات می­کند. این ژورنال نشان می­دهد که متیل کوبالامین بهترین درمان و مکمل غذایی برای افرادی است که نمی­توانند ویتامین B12 را جذب نمایند. با این مقدار، ما خوشحالیم که ویتاداپت نوترکس از متیل کوبالامین به عنوان منبع ویتامین B12 استفاده می­کند.

به صورت کلی، فرمول مواد معدنی و ویتامین ویتاداپت نوترکس مطابق با نیازهای ورزشکاران امروزی است. این ماده مقادیر بالایی از مواد مغذی را دارا است که افراد ورزشکار به صورت روزانه به آن نیاز دارند (به جز برای آهن و کلسیم). اگر شما یک ورزشکار هستید، انتظار داشته باشید که این مقادیر به بازدهی شما در سطح بعدی کمک می­کنند.

ترکیب تقویت کننده­ی عملکرد و آداپتوژنیک، 650 میلی گرم

بسیاری از مولتی ویتامین­ها شامل ترکیبات خاصی هستند تا تمایزی با سایر محصولات داشته باشند. یک مثال خوب Optimum Nutrition OPTI-MEN است، که دارای یک ترکیب آمینو، ترکیب فیتومن، و ترکیب ویری من می­باشد. این ترکیبات بسیاری از مواد مغذی لازم برای مردان مدرن را دارا هستند. در مورد جامعیت، این اولین محصول کاملی است که نام آن به ذهن می­رسد.

ویتاداپت نوترکس دارای ترکیب تقویت عملکرد و آداپتوژنیک است که 650 میلی گرم در هر قرص را شامل می­شود. به صورت خاص، آداپتوژن­ها ظرفیت بدن در پاسخگویی و بازیابی از محرک­های مختلف عاطفی، جسمی و فیزیولوژیکی را بهبوذ می­بخشند، مثل تمرین شدید.

ویتاداپت نوترکس کاملا منحصر به فرد بوده و شامل سه ترکیب آداپتوژنیک بررسی شده در KSM-66 Ashwagandha، Schisandrachinensis و Rhodiolarosea, طبق مرجع اصلی می­باشد.

ژورنال “داروشناسی” در 19 ژانویه­ی 2010 (از طریق NCBI.NLM.NIH.gov) ادعاهای تولید کننده را اثبات می­کند. این ژورنال نشان می­دهد که “بر اساس یک مرور سیستماتیک آداپتوژن­ها اثر قابل توجه، سودمند و خاصی بر علائم القا شده با استرس تحت خستگی دارند. همچنین، این ماده مزایای آداپتوژنی Rhodiolarosea و Schisandrachinensisرا به همراه دارد، که دو ترکیب Nutrex و VITADAPT هستند.

به طور ساده می­توان گفت که این آداپتوژن­ها سبب رفع خستگی در بین ورزشکاران، کنترل سطوح استرس، و افزایش بازدهی می­شوند. وجود ترکیب تقویت عملکرد و آداپتوژنیک ویتاداپت نوترکس به اندازه­ی ترکیبات خاص سایر مولتی ویتامین­ها جامع نیست. با این حال ما مطمئنیم که راه طولانی را در پیش دارد.

بیایید ترکیبات فرمول را بررسی کنیم:

 • ویتامین A (به صورت بتا کاروتن)، ooo IU 5: یک ویتامین که به بهبود دید، تنظیم ایمنی، و دور نگه داشتن رادیکال­های آزاد کمک می­کند.
 • ویتامین C (به صورت آسکوربیک اسید)، 500 میلی گرم: ویتامین C ابزاری برای جلوگیری از سرماخوردگی است. این یک آنتی اکسیدان قدرتمند است که فعالیت رادیکال آزاد را کاهش می­دهد، سلامتی قلبی عروقی را بهبود می­بخشد، و سطوح انرژی را تقویت می­نماید. Nutrex VITADAPT دارای 830 درصد مقدار روزانه برای این ویتامین می­باشد.
 • ویتامین D (به صورت کوله کلسیفرول)، IU 2500: ویتامین D سبب تقویت استخوان، دور نگه داشتن رادیکال­های آزاد، و تقویت سلامتی قلب می­شود. وجود 625 درصد مقدار روزانه ویتامین D در ویتاداپت نوترکس بالاترین مقدار در بین مولتی ویتامین­ها می­باشد.
 • ویتامین E (به صورت d-آلفا توکوفرول)، IU 30: این ویتامین به تقویت متابولیسم و دور نگه داشتن رادیکال­های آزاد کمک می­کند.
 • وقتامین K2 (به صورت مناکوئینون) (MK-7)، mcg 40: این ویتامین به بهبود سلامتی دندان و چگالی استخوان کمک می­کند.
 • ویتامین B1 (به صورت تیامین)، 15 میلی گرم: یک ویتامین B کلاسیک که به بهبود عملکرد قلبی عروقی و افزایش سطوح انرژی کمک می­کند. ویتاداپت نوترکس دارای مقدار 1000 درصد مقدار روزانه برای ویتامین B1 است.
 • ویتامین B2 (به صورت ریبوفلاوین)، mg 20: ویتامین B2 به افزایش سطوح انرژی و و تنظیم ایمنی و گوارش کمک می­کند. این مولتی ویتامین حاوی 180/1 درصد مقدار روزانه ویتامین B2 است.
 • ویتامین B3 (به صورت نیاسین آمید)، 50 میلی گرم: ویتامین B3 به کنترل سطوح کلسترول و بهبود سلامتی قلب کمک می­کند.
 • ویتامین B6 (به صورت پیریدوکسال-5-فسفات)، 15 میلی گرم: این ویتامین به حفظ سطوح هورمونی سالم، بهبود عملکرد قلبی عروقی، و تنظیم سیستم عصبی کمک می­کند. ویتاداپت نوترکس حاوی 750 درصد مقدار روزانه ویتامین B6 است.
 • ویتامین B9 (به صورت فولیک اسید)، mcg 400: ویتامین B9 به بهبود سطوح هموگلوبین، دور نگه داشتن رادیکال­های آزاد، بهبود سلامتی قلب و رشد بافت­های عضلانی کمک می­کند.
 • ویتامین B12 (به صورت متیل کوبالامین)، mcg 500: ویتامین B12 به رفع خستگی، تقویت عملکرد قلبی عروقی، و تنظیم ایمنی کمک می­کند. باید تاکید نمود که ویتاداپت نوترکس دارای یکی از بیشترین سطوح ویتامین B12 در دسته بندی محصول با 350/8 درصد مقدار روزانه است.
 • بیوتین، mcg 300: این ماده که با عنوان ویتامین B7 شناخته می­شود، به ترمیم بافت عضلانی، کاهش التهاب، و بهبود سلامتی مو، پوست و ناخن کمک می­کند.
 • ویتامین B5 (d-کلسیم،پانتونات)، 75 میلی گرم: این ویتامین به بهبود سلامتی قلبی عروقی، تنظیم ایمنی، تقویت قدرت بدنی، و کنترل سطوح استرس کمک می­کند. ویتاداپت نوترکس حاوی 750 درصد مقدار روزانه ویتامین B5 می­باشد.
 • کلسیم (به صورت Calci-K)، 60 میلی گرم: این ماده­ی معدنی به تقویت استخوان­ها، تنظیم سطوح فشار خون، تقویت سلامتی قلب، و حفظ وزن ایده­آل بدن کمک می­کند.
 • فسفر (به صورت Calci-K)، 60 میلی گرم: ویتاداپت نوترکس یک منبع از فسفر در مقدار شش درصد مقدار روزانه است.
 • ید (از kelp)، mcg 150: ماده­ای که به کاهش سطوح فعالیت باکتریایی و تنظیم عملکرد تیروئین کمک می­کند.
 • منیزیم، 100 میلی گرم: این ماده­ی معدنی چند منظوره به تنظیم عملکرد عصب و عضله، ارتقای آسایش عضله و سطوح فشار خون سالم، تقویت استخوان­ها و تنظیم ایمنی کمک می­کند.
 • زینک (به صورت TRAACS مس بی گلیسینات کی لات)، 1 میلی گرم: زینک یک ماده­ی معدنی چند منظوره­ی دیگر است که به تقویت استخوان­ها، دور نگه داشتن رادیکال­های آزاد، تقویت عملکرد شناختی، کاهش وزن و افزایش انرژی و سطوح تستوسترون کمک می­کند.
 • سلنیوم (به صورت سلنیوم آمینو اسید کی لات)، mcg 75: یک ماده­ی معدنی که به تنظیم عملکرد هورمون تیروئید، تقویت سلامتی قلب، دور نگه داشتن رادیکال­های ازاد، و تنظیم ایمنی کمک می­کند.
 • مس (به صورت TRAACS زینک گلیسینات کی لات)، 1 میلی گرم: متخصصان معتقدند که این ماده­ی معدنی سبب افزایش سطوح انرژی و هورمون رشد انسان (HGH) می­شود – دو مزیت مهم برای ورزشکاران.
 • منگنز (به صورت TRAACS منگنز گلیسینات کی لات)، 1 میلی گرم: یک ماده­ی معدنی که به تنظیم سطوح قند خون و عملکرد تیروئید، کاهش پوکی استخوان، و تقویت متابولیسم و گوارش کمک می­کند.
 • کرومیوم، mcg 60: یک ماده­ی معدنی که به بهبود حساسیت انسولین و افزایش چربی سوزی و رشد عضله کمک می­کند. وجود 50 درصد مقدار روزانه از کرومیوم در ویتاداپت نوترکس بسیار مفید خواهد بود.
 • مولیبدنیوم (به صورت مولیبدنیوم متیونات)، mcg 5: مولیبدنیوم یک ماده­ی معدنی ضروری است که به تقویت دندان، کاهش رادیکال­های آزاد، و خلاص شدن از دست ضایعات کمک می­کند. این مولتی ویتامین منبع خوبی از مولیبدنیوم با مقدار هفت درصد مقدار روزانه است.
 • پتاسیم (به صورت Calci-K)، 100 میلی گرم: ویتاداپت نوترکس منبع خوبی از پتاسیم در مقدار دو درصد مقدار روزانه نیست.ویتاداپت نوترکس
 • KSM-66 (آشواگاندها)، 300 میلی گرم: یک گیاه آداپتوژنیک که به بهبود باروری، تنظیم ترشح هورمون­های تروئید، تقویت عملکرد قلبی عروقی، تنظیم سطوح قند خون، کاهش کاتاراکت، کنترل سطوح استرس، و تنظیم ایمنی کمک می­کند. شما آشواگاندها را در بسیاری از مواد نوتروپیک می­یابید.
 • عصاره­ی شیساندرا، 200 میلی گرم: یک آداپتوژن که به کاهش التهاب، موازنه­ی طبیعی هورمون­ها، تقویت سلامتی کبد و تنظیم گوارش کمک می­کند.
 • عصاره­ی ریشه­ی رادیولاروسی، 150 میلی گرم: یک گیاه آداپتوژنی که به رفع افسردگی، تقویت عملکرد شناختی، کاهش وزن، سطوح انرژی، و عملکرد قلبی عروقی، دور نگه داشتن رادیکال­های آزاد، تقویت ایمنی و بهبود عملکرد جنسی کمک می­کند.
مکس استارز  مولتی ویتامین انیمال پک یونیورسال نوتریشن

 

تحلیل فرمول

تولید کننده ادعا می­کند که ویتاداپت نوترکس یک مولتی ویتامین ورزشی با دوز بالینی است. پس از تحلیل کامل، می­توان گفت که این محصول مطابق با چنین ادعایی می­باشد. شما می­توانید به سادگی وجود ویتامین B، آنتی اکسیدان و محتوی ویتامین D بالای آن را مشاهده کنید – مواد مغذی که برای عملکرد ورزشی ضروری هستند.

در ابتدا، مقدار نجومی 350/8 درصد مقدار روزانه ویتامین B12 نظر ما را جلب می­کند – این بالاترین مقدار مشاهده شده در یک مولتی ویتامین ورزشی است. این میزان قطعا تقویت سطوح انرژی و عملکرد قلبی عروقی شما را نتیجه می­دهد. ما همچنین از تولید کننده به دلیل استفاده از متیل کوبالامین متشکریم، که یک شکل از ویتامین B12 با خواص جذب عالی می­باشد.

مقدار روزانه­ی ویتاداپت نوترکس برای ویتامین  B7(100 درصد مقدار روزانه) یکی از بیشترین مقادیر در بین مکمل­ها در این دسته می­باشد. افزایش حفاظت در برابر التهاب و مو، پوست و ناخن سالم تر را انتظار داشته باشید. در حالی که مقدار کلی ویتامین BNutrex VITADAPT مشابه با EFX Sports VitaDrive بالا نیست، اما همچنان قابل توجه می­باشد.

متخصصان اشاره می­کنند که مقادیر بالای آنتی اکسیدان­ها به تقویت عملکرد ورزشی کمک می­کند (با وجود آن که برخی اشاره دارد که این شکل مخرب است. ابتدا با پزشک خود مشورت کنید). ویتاداپت نوترکس دارای مقادیر بالایی از ویتامین C (830 درصد مقدار روزانه)، ویتامین B (100 درصد مقدار روزانه)، و سلنیوم (110 درصد مقدار روزانه) است.

این مولتی ویتامین ورزشی سطوح ویتامین D قابل توجهی در 625 درصد مقدار روزانه دارد. متخصصان بر این باورند که این یک ماده­ی مغذی دیگر بوده و به ورزشکاران کمک می­کند. به صورت خاص، این سبب بهبود سلامتی قلب، دور نگه داشتن رادیکال­های آزاد، و تقویت استخوان­ها خواهد شد. ویتاداپت نوترکس دارای مواد مغذی ضروری برای ورزشکاران می­باشد.

همانطور که قبلا اشاره نمودیم، بسیاری از مولتی ویتامین­های ورزشی شامل ترکیبات خاصی هستند. ویتاداپت نوترکس نیز از این قاعده مستثنی نیست. ترکیب تقویت عملکرد و آداپتوژنیک آن دارای مزایای ترکیبی همچون سلامتی بهبود قلب، افزایش مقاومت در برابر استرس، گوارش بهتر، و حفاظت قدرتمندتر در برابر رادیکال­های آزاد می­باشد.

ترکیب تقویت عملکرد و آداپتوژنی شامل ترکیبات خاص سایر مولتی ویتامین­های ورزشی رده بالا (مخصوصا Optimum Nutrition OPTI-MEN) نیست. اما ما همچنان مطمئنیم که ورزشکاران و افراد فعال مزایای آن را درخواهند یافت.

ما همچنین از تولید کننده به دلیل شفافسازی عالی متشکریم – همه­ی مقادیر ترکیبات نشان داده شده است. این قطعا برای مشتری خوشایند خواهد بود.

از سوی دیگر، ویتاداپت نوترکس دارای برچسب “کاملا طبیعی” یا “گواهی ایزو” نمی­باشد. باید تکرار کنیم که این نشان می­دهد که مولتی ویتامین مذکور دارای ترکیبات مصنوعی است. اما امیدواریم این طور نباشد.

به علاوه، ویتاداپت نوترکس دارای محتوی کلسیم کمی است (هشت درصد مقدار روزانه). ورزشکاران به مقدار بیشتری نیاز دارند. بهتر بود که از محتوی کلسیم بیشتری استفاده می­شد. در مورد محتوی آهن، این یک نکته­ی قابل بحث است. شرکت احساس می­کند که مکمل آهن دارای اثرات مخربی است. بنابراین در همین جا آن را رها می­کنیم.

در نهایت، این مولتی ویتامین ورزشی اعتبار خوبی در بین رقبا ندارد. باید به آن زمان بیشتری بدهید (به علاوه­ی چند اصلاح از سوی تولید کننده)، تا اعتبار بیشتری بیابد.

به صورت کلی، ویتاداپت نوترکس یک مولتی ویتامین ورزشی است که بازگشت سرمایه­ی شما را موجب می­شود. وقتی آن را به بخشی از رژیم تناسب اندام خود تبدیل می­کنید (همراه با تمرین منظیم، تغذیه­ی مناسب و خواب کافی)، باید تفاوت را احساس نمایید.

مزایای ویتاداپت نوترکس

ویتاداپت نوترکس طبق وبسایت رسمی دارای مزایای زیر است:

 • دارای یک ترکیب با دوز بالینی از 24 ویتامین و ماده­ی معدنی.
 • افزایش قدرت عضلانی.
 • دارای کمترین موانع برای جذب آمینواسید، ویتامین و مواد معدنی
 • دارای یک ترکیب جامع ویتامین B برای افزایش سطوح انرژی

ما با همه­ی این ادعاها موافقیم. فرمول کامل ویتاداپت نوترکس به ورزشکاران در دستیابی به اهداف تناسب اندام بیشتر کمک می­کند.

چه کسانی آن را مصرف می­کنند؟

طبق وبسایت رسمی، ویتاداپت نوترکس تنها گزینه برای ورزشکارانی است که به دنبال تقویت و پشتیبانی از سبک زندگی فعال خود هستند.

آیا اثر جانبی دارد؟

ویتاداپت نوترکس حاوی 250 درصد مقدار روزانه ویتامین B3 (به صورت نیاسین آمید) است، که التهاب پوستی، خارش و موارد مشابه را به وجود می­آورد.

اگر درباره­ی هر یک از این ترکیبات در تردید هستید، لطفا پیش از خرید ویتاداپت نوترکس با پزشک خود مشورت کنید.

تولید کننده هشدار زیر را اعلام می­کند:

هشدار: در صورت هر گونه شرایط پزشکی قبلی، مصرف دارو، سن کمتر از 18 سال، یا در صورت بارداری و شیردهی از این محصول استفاده نکنید. لطفا پیش از مصرف این محصول یا هر مکمل غذایی دیگر با پزشک خود مشورت نمایید. دور از دسترس کودکان نگهداری شود. در جای خشک و خنک قرار گیرد. بطری را محکم ببندید.

خلاصه­ی مرور ویتاداپت نوترکس

مزایا

 • فرمول جالب توجه: ترکیبات با دوز بالینی برای ورزشکاران سخت کوش.
 • سطوح ویتامین B12: نمایانگر 350/8 درصد مقدار روزانه.
 • استفاده از متیل کوبالامین: شکلی از ویتامین B12 با خواص جذب عالی.
 • محنوی ویتامین B7 بالا: با 100 درصد مقدار روزانه، دارای یکی از بیشترنی سطوح بیوتین در بین مولتی ویتامین­های ورزشی است.
 • محتوی ویتامین D عالی: معادل با 625 درصد مقدار روزانه.
 • ترکیب تقویت عملکرد و آداپتوژنیک: حاوی آداپتوژن­های کلیدی که عملکرد ورزشی را تکمیل می­کنند.
 • شفافسازی عالی: تولید کننده مقادیر همه­ی ترکیبات را شرح می­دهد.

معایب

 • بدون برچسب “کاملا طبیعی”: نشان می­دهد که این محصول دارای ترکیبات سنتزی است.
 • سطح کلسیم و آهن پایین تر از مقدار میانگین: دو ماده­ی مغذی لازم برای ورزشکاران.
 • اعتبار کم: به عنوان یک مولتی ویتامین ورزشی مهم شناخته نمی­شود.

اطلاعات قیمت و خرید

 • یک بطری حاوی 90 قرص (مصرف 30 روز): 95/29 دلار
 • قابل دسترسی به صورت آنلاین و در فروشگاه­ها

سخن آخر درباره­ی ویتاداپت نوترکس

این مولتی ویتامین ورزشی با دوز بالینی دارای نقاط قوت زیادی است (سطوح ویتامین B12 و ویتامین D، ترکیب اختصاصی تقویت عملکرد و آداپتوژنیک و غیره) که برای ورزشکاران امروزی مناسبند. این محصول در سطح بالایی قرار دارد. اما طبق استاندارد طلایی مولتی ویتامین­های ورزشی نیست (احتمال وجود ترکیبات مصنوعی، محتوی کلسیم کم، اعتبار کم و غیره).

ویتاداپت نوترکس یک محصول کامل نیست، اما به ورزشکاران امروزی کمک شایانی می­کند. آن را امتحان کرده و تفاوت را احساس کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!