مولتی ویتامین و سلامت عمومی

بهترین مکمل های انرژی زا

بهترین مکمل های انرژی زا : اگر از کمبود انرژی رنج می برد ، برای اجرای کار های روزانه خود انرژی ندارید ،برای مرور این مقاله

بهترین مکمل های انرژی زا fا ما در مکس استار همراه باشید.

بهترین مکملهای انرژی زا : حتما برای شما هم پیش آمده که در بعضی روزها هر کاری می کنید انرژی و انگیزه­ی انجام کارهایتان را ندارید.

بعضی روزها وقتی از خواب بیدار می شویم مملو از انرژی هستیم و بعضی روزها احساس خستگی، کسالت و تنبلی می کنیم و حس و حال فعالیت فیزیکی را نداریم.

اگر احساس کسالت و خستگی کنید ممکن است این امر بر زندگی شخصی شما تاثیر بگذارد زیرا نه تنها تنبل­ تر شده و اضافه وزن پیدا می کنید، بلکه فعالیتهای جمعی دوستان و خانواده را هم از دست می دهید.

کمبود انرژی احساس خیلی بدی است، خصوصاً اگر کارهای زیادی داشته باشید. در حالت کلی وقتی ما احساس خستگی و کسالت می کنیم، بدنمان سعی می کند به ما بفهماند که به خواب نیاز داریم یا اینکه بسیار کار کرده ایم و نیاز به استراحت داریم.

اما اگر همیشه چنین احساسی دارید و فرقی نمی کند چقدر بخوابید و چقدر استراحت کنید؛ این نشانه ­ی مشکلی جدی است.

اگر از کمبود انرژی خسته شده اید، برایتان خبر خوبی داریم. راه های زیادی برای تغییر این امر وجود دارد، خصوصاً مصرف مکملهای سلامتی و تناسب اندام. در اینجا به بررسی بهترین مکمل های انرژی زا ی برتر می پردازیم.

پروتئین وی سرامد بهترین مکمل های انرژی زابهترین مکمل های انرژی زا

پروتئین وی محبوبترین مکمل دنیاست و چندین دهه است که سلطان مکملها محسوب می شود. درک این موضوع با توجه به فواید این مکمل بسیار آسان است. پروتئین وی منبعی غنی از پروتئین است که برای سلامت و عملکرد سلولها و همچنین رشد و ترمیم بافتهای عضلانی ضروری است.

مکس استارز  انیمال فلکس یونیورسال نوتریشن

مردم اغلب فکر می کنند پروتئین وی مکملی است که تنها به درد افزایش حجم بدن می خورد، حال آنکه این مکمل برای ورزشکاران رشته ­های مختلف بسیار مفید است. فایده ­ی پروتئین وی در زمینه ­ی انرژی­زایی این است که پروتئین ترکیبی ترموژنیک می باشد و سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد، حتی در حال استراحت. هرقدر پروتئین بیشتری مصرف کنید سوخت و ساز بدنتان برای تولید انرژی مورد نیاز برای هضم و تجزیه­ ی پروتئین بالاتر می رود و تولید انرژی در بدن بیشتر می شود.

پیشنهاد مکس استار : نیترو تک پاور ماسل تک

ید

مکملهای ید بسیار دست کم گرفته شده اند. اگر دچار کمبود انرژی و احساس خستگی و تنبلی هستید، مکمل ید را به برنامه روزانه­­تان اضافه کنید. دلیل اصلی این امر این است که غده­ ی تیروئید از ید برای تولید هورمونهای مورد نیاز برای تنظیم سایر هورمونها استفاده می کند. هورمونها نقشی اساسی در سوخت و ساز و تولید انرژی دارند.

هورمونها موجب تولید و آزادسازی و ترشح مواد زیستی شیمیایی می شوند و این مواد نیز به نوبه­ی خود موجب تولید انرژی شده و سوخت و ساز بدن را تنظیم می کنند.

ید به تنظیم هورمونها کمک می کند و این امر موجب تحریک عملکرد و فرایندهای تولید انرژی در بدن می شود برای همین ید یکی از بهترین مکمل های انرژی زا می باشد.

ملاتونین

ملاتونین هورمونی است که غده­ ی صنوبری درون مغز آن را ترشح می کند و نقشی کلیدی در سوخت و ساز طبیعی تولید انرژی بازی می کند.

تحقیقات نشان می دهد که افرادی که بطور طبیعی سطح ملاتونین پایین تری دارند، اغلب به زوال زودهنگام مغز و نیز خستگی و کسالت مفرط دچار می شوند و این موارد در سنین بالا بیشتر آشکار می شوند.

مکس استارز  رودیولا قویترین مکمل ضد استرس و افسردگی

اما مکمل ملاتونین می تواند از تمام این موارد پیشگیری کند و انرژی و هشیاری شما را هم از لحاظ جسمی و هم ذهنی حفظ کند.

بهترین مکملهای انرژی زا
تاثیر ویتامین ب 12 برای افزایش تولید انرCی گفتن ندارد. تنها نکته مورد توجه ، تزریق بیش از اندازه ویتامین ب 12 یا آمپول نوروبیون می باشد. دریافت بیش از اندازه تزریق ویتامین ب 12 خطرات بسیار جدی برای کلیه ها و کبد را به همراه دارد. تنها تزریق 1 عدد نوروبیون برای تامین 6 الی 12 ماه کمبود ویتامین ب 12 کفایت می کند. درحالیکه برخی افزاد خودسرانه به صورت هفتگی یا ماهانه اقدام به تزریق این ویتامین مهم و خطرناک می کنند.

ویتامین ب12

یکی از مهم ترین بهترین مکمل های انرژی زا ویتامین ب 12 می باشد. ویتامین ب12 در زمینه­ ی تولید انرژی مهم ترین و مفیدترین مکمل است، زیرا تمام سلولهای بدن برای سوخت و ساز طبیعی انرژی به میزان خاصی ویتامین ب12 نیاز دارند.

متاسفانه بدن ما توانایی سنتز ویتامین ب12 را ندارد، یعنی مجبورید آن را بصورت غذا یا مکمل مصرف کنید.

ویتامین ب12 در صدف، غذای دریایی، لبنیات و گوشت قرمز وجود دارد، و خبر خوب اینکه مکملهای ویتامین ب12 اکنون در بازار وجود دارند و می توانند با هر وعده مصرف بیش از میزان نیاز به بدن شما ویتامین ب12 بدهند.

استیل ال-کارنیتین

استیل ال-کارنیتین یک اسید آمینه­ ی حیاتی است که در تولید طبیعی انرژی در بدن نقش مهمی دارد. استیل ال-کارنیتین اسیدهای چرب را به درون میتوکوندری سلولها می برد و در آنجا این اسیدها تبدیل به انرژی می شوند.

لذا این اسید آمینه برای تولید انرژی توسط میتوکوندری بسیار مفید است.

رودیولا از بهترین مکمل های انرژی زا طبیعی می باشد.
رودیولا همچنین با نام ریشه طلایی نیز شناخته می شود. این محصول در دسته آداپتوژن ها قرار دارد. آداپتوژن ها فواید بیشماری بخصوص در تولید و افزایش انرژی غیر وابسته به محرک ها دارن و فواید آنها قابل شمارش نیست . جینسینگ ، زعفران و آشواگاندا نیز از دسته آداپتوژن ها میباشند

رودیولا

مورد آخر لیست بهترین مکمل های انرژی زا  ما رودیولا است که نوعی ترکیب گیاهی می باشد و کم کم به یکی از سالم ترین و محبوبترین مکملهای سلامتی در دنیا تبدیل می شود.

رودیولا بعنوان یک آداپتوژن عمل می کند و واکنش طبیعی بدن به کار فیزیکی، استرس، دلهره و سایر موارد را تقویت می کند.

رودیولا علاوه بر تقویت انرژی فیزیکی، انرژی ذهنی را نیز تقویت می کند و به شما کمک می کند صاف و روشن بیاندیشید، حتی

زمانی که خسته ­اید و تحت استرس و دلهره قرار دارید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!