بدون دسته بندی

جی اچ آر پی 6 چیست + فواید و عوارض

جی اچ آر پی 6 چیست ؟ چه فواید و عوارضی دارد

 

جی اچ آر پی 6 : هورمون های رشد مشکلاتی را با خود به همراه دارند اما جی اچ آر پی 6 عوارض کمتری را از خود نشان می دهد و فواید بیشتری هم دارد.

موضوع هورمون رشد می تواند جای سوال داشته باشد که آیا خوب است یا واقعا مضر می باشد؟ اگر به صورت علمی بررسی کنید دچار تردید بین جنبه های مثبت و منفی در بالا بردن ریسک همراه با فواید ناشی آن خواهید شد.

اما چرا این موضوع برای همه جذاب است؟ در طول سال ها هورمون های رشد مورد توجه افراد معروف بوده است، نه تنها در دنیای ورزش بلکه افراد حاضر در هالیوود هم به دنبال آن هستند. مصرف منظم آن ها ظاهری شاداب و جوان به شما می دهد، انرژی بیشتری ذخیره می کنید، چربی سوزی می کنید و عضلات فرم بهتری دارند. هزینه ی بالای 10000 دلار در سال هم مانع استفاده از آن نمی شود.

با این وجود نمونه ی ارزان تر و در عین حال با همان کارایی جی اچ آر پی 6 (Growth Hormone releasing peptide – 6) می باشد که قابل تزریق است. وجود کلمه ی پپتید در آن به معنای وجود 28 آمینو اسید و یک زنجیره ی پروتئنی در آن است که مانند یک اکسیر سلامتی عمل می کند. استفاده ی قانونی از آن در هاله ای از ابهام است و ما استفاده از آن را پیشنهاد نمی دهیم یا از مضراتش چشم پوشی نمی کنیم. اما این مقاله اطلاعات علمی از آخرین پیشرفت ها را ارائه می دهد. پس برای داشتن اطلاعات بیشتر از جی اچ آر پی 6 ادامه ی مقاله را از دست ندهید.

چه تفاوتی بین جی اچ آر پی 6 و هورمون های رشد معمولی وجود دارد؟

هورمون های رشد معمول از لاشه ها ساخته می شد اما تبدیل به نمونه های دست ساز آزمایشگاهی شد تا امن تر باشند و ریسک بیماری ها به خصوص جنون گاوی-نوعی اختلال در سیستم عصبی که معمولا منجر به مرگ می شود- را کاهش دهند. اولین نمونه ی ساخته شده جانشین مستقیم هورمون های رشدی بود که خود بدن آن ها را می سازد و تعداد بیشماری از عضلات با مصرف بیش از اندازه ی آن باعث درد های عصبی و حتی رشد تومور ها شدند. نقش جی اچ آر پی 6 دستور به غده ی هیپوفیز برای ترشح بیشتر هورمون رشد طبیعی می باشد که موجب بالاتر میزان هورمون رشد طبیعی بدن شما و افزایش میزان انسولین در کبد می شود. افزایش شاخص انسولین (IGF-1) به سوخت و ساز پروتئین بدن شما کمک می کند کت منجر به ساخت طبیعی آن ها می شود.

جی اچ آر پی 6 چه کاری انجام می دهد؟

افزایش هورمون رشد در بدن فارغ از اینکه از کجا تامین شده است به طور ویژه ای منجر به بهبود فرم بدن می شود. در گذشته برای درمان کاهش قد به کار میرفت اما در دهه 90 میلادی محققین از نتایج به دست آمده از مطالعات The New England Journal Of Medicine متعجب شدند و بررسی کردند که چه اتفاقی منجر می شود که مردان بالای 60 سال با مصرف شیش ماه هورمون رشد 8.8 % افزایش وزن عضلات و 14% چربی سوزی بیشتر – غالبا در ناحیه ی دور شکم- افزایش ضخامت پوست (افراد جوان پوست ضخیم تر و منعطف تری دارند)، افزایش 1.4% چگالی استخوان و احساس بهتری داشته باشند. به عنوان یک نکته ی مثبت افزایش هورمون رشد، جی اچ ار پی 6، موجب افزایش میل به غذا هم می شود. حدود 20-30 دقیقه پس از تزریق احساس شدید گرسنگی به شما دست می دهد. اگر از دوز بالا استفاده می کنید احساس گرسنگی شدیدی خواهید داشت که برای عضله سازی مناسب و برای چربی سوزی زیاد ایده آل نمی باشد. زمان استفاده از جی اچ آر پی 6 می تواند تاثیر گذار باشد. تزریق یک دوز بلافاصله پس از تمرین پروتئین پس از ورزش را تامین می کند و به رشد عضلات کمک می کند. اگر برای چربی سوزی تلاش می کنید کم کم دوز مصرفی خود را کمتر کنید، محققین مصرف تا 150 میکروگرم را محدود کرده اند، پس دوز خود را مناسب با اهداف خود تنظیم کنید.

مکس استارز  نیروی جنسی را چگونه به صورت طبیعی افزایش دهید؟

بهترین شب زندگی

کلید بازیایی بدن از خستگی تمرینات به نحوه ی استراحت بر میگردد. خواب بهترین زمان برای تعمیر و بازسازی عضلات است و هورمون رشد مانند که کاتالیزور به این فرایند سرعت می بخشد و یک کمک ویژه است.

تحقیقات در مجله ی  Neuroendocrinology نشان داده است که جی اچ آر پی 6 کیفیت، نه زمان، خواب را افزایش می دهد. خواب بهتر به شما قدرت بیشتر برای عضله سازی را خواهد داد و درمان بیماری و مصدومیت ها هم سریع تر رخ می دهد اما نباید در استفاده از آن عجله کنید.

بعضی از مصرف کننده ها از اینکه گرسنگی به آنها اجازه ی خواب خوب نمی دهد اشاره کرده اند. اگر این مشکل پیش آمد پس از مصرف یک دوز

جی اچ ار پی 6 به خوبی غذا بخورید. این برای افرادی که قصد عضله سازی دارند مفید است و برای کسانی که چربی سوزی می خواهد گزینه ی خوبی نیست.

حفظ آمادگی بدن و باقی ماندن در شرایط ایده آل

مزیت ویژه ی هورمون های رشد غلبه بر آسیب دیدگی ها و بهبود سریع می باشد. تحقیقات در Clinical Science نشان می دهد که خوک هایی که روزانه تزریق جی اچ آر پی 6 داشتند از خطر سکته ی قلبی آن ها به میزان قابل توجه ای کم کرده است و این به دلیل وجود مقدار قابل توجه آنتی اکسیدان در داخل جی اچ آر پی 6 می باشد. DNA انسان قطعا با یک خوک یکسان نیست اما این می تواند یک نشانه باشد که در انسان ها بدن نشان داده است که پروتئین کمک ویژه ای به درمان آن می کند و ورزشکارن از بهبود سریع آسیب دیدگی هایی که به مدت زیادی درگیر آن ها بودند خبر می دهند. پس جی اچ آر پی 6 می تواند توانایی بدنی شما را حفظ کند و به بازسازی بدن در زمان مصدومیت کمک کند.

 

نقاط ضعف و عوارض مصرف جی اچ آر پی 6

بدون شک اثرات مثبتی که عنوان شد می تواند برای مصرف جی اچ آر پی 6 کافی باشد اما همانند هر دارویی مزایا همراه با مضرات خواهد بود که برای مصرف باید آن ها را هم مد نظر داشته باشید. مصرف جی اچ آر پی 6 علائمی همچون آنفلونزا خواهد داشت. درد مفاصل، سر درد و حفظ آب از اثرات مصرف می باشد.

مکس استارز  بهترین مواد غذایی پیش از تمرین برای ورزشکاران

مصرف دراز مدت می تواند باعث ایجاد حس لرزش در پوست شود و آهسته منجر به این شود که حس لامسه را دچار مشکل کند و قطعا شما نمی خواهید کار به اینجا بکشد. زمانی که شما اثرات مضر مصرف دارو های مختلف مانند یک آنتی بیوتیک ساده را در نظر بگیرید که می تواند منجر به کهیر زدن، اسهال و حالت تهوع شود مضرات جی اچ آر پی 6 در مقایسه خطر زیادی را نخواهد داشت. خوشبختانه این موارد هم بسیار نادر هستند. اما نقطه ضعف بزرگ آن ها نیمه عمر کم 15-60 دقیقه است که به این معنی است که برای اثر گذاری مناسب باید روزانه با سوزن تزریق شوند. پس تصور تبدیل شدن بدن به جای سوزنی می تواند کمی ترسناک باشد.

دوز مصرفی جی اچ آر پی 6 چقدر باشد؟

هر کس اهداف خاص خود را دنبال می کند و متناسب با آن دوز مصرفی خود را تنظیم می کند. محققین در مجله ی The Journal of clinical Endocrinology & Metabolism اعلام کرده اند که 100 میکرو گرم می تواند نیاز های یک مصرف کننده را برطرف کند و 200 میکرو گرم به میزان 50% بهبود در اثر گذاری داشته باشد اما 300 میکرو گرم فقط 25% بهبود در اثر گذاری دارد. پس قانون و دستورالعمل مصرف جی اچ ار پی به میزان زنجیره ی پروتئینی موجود در آن بستگی دارد و مصرف بالاتر آن موجب بهبود عملکرد نخواهد شد. هر چند عنوان شده که دوز بالا موجب افزایش هورمون های استرس زا می شود. پس اگر چنین مشکلی دارید دوز مصرفی خود را پایین نگه دارید.

نظر و تصمیم نهایی

هورمون های رشد مشکلاتی را با خود به همراه دارند اما جی اچ آر پی 6 عوارض کمتری را از خود نشان می دهد و فواید بیشتری هم دارد. این هورمون ها با دستور به غده ی هیپوفیز به صورت طبیعی به تولید هورمون های رشد کمک می کنند و از هورمون های رشد مصنوعی به مراتب عوارض کمتری خواهند داشت.

هیچ شکی نیست که جی اچ آر پی 6 نسخه ی امن تر هورمون های رشد می باشد اما برای بسیاری از افراد و به ویژه ورزشکاران مشکلاتی را به وجود آورده است. به طور مثال این مکملی بود که فوتبالیست های اسدون مصرف می کردند که منجر به آن شد که دولت فروشندگان معمولی و بدون مجوز را ببندد و به صورت قانونی آن را وارد کشور استرالیا کند. پس اگر قصد مصرف آن را دارید با دکتر خود صادق باشید به ویژه اگر قصد مصرف درمانی از آن را دارید چرا که سلامتی شما بسیار با ارزش تر از بهبود وضعیت بدنتان می باشد.

 

 

تاثیرات جی اچ آر پی 6

در بالا به بررسی مزایا، عوارض و دوز مصرفی جی اچ آر پی 6 پرداخته شد و عنوان شد که افزایش هورمون های طبیعی رشد در بدن تا چه حد می تواند در فرم بدنی، میزان چربی سوزی و درمان آسیب اثر گذار باشد. در زیر به صورت خلاصه تاثیرات جی اچ آر پی 6 عنوان گردیده است.

 • افزایش تولید کوروژن
  جی اچ آر پی 6 چیست + فواید و عوارض
  جی اچ ار پی 6 بلو اسکای
 • بازسازی بهتر اندام داخلی بدن
 • افزایش و تسریع بهبود آسیب
 • افزایش انرژی
 • بهبود خواب
 • افزایش وزن عضلات
 • کاهش چربی بدن

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!