آمینو اسید

کلیر ماسل و بتاتور چیست ؟

  کلیر ماسل و بتاتور چیست؟ آنچه که باید درباره کلیر ماسل و بتاتور بدانید

 

کلیر ماسل : اخیرا با رایج شدن داروهای مکملی، عناوین کلیر ماسل و بتاتور بسیار به گوش می رسد و احتمالا شما نیز نام آنها را شنیده اند.

کلیر ماسل یک مکمل ورزشی نسبتا جدید است که اکنون مصرف آن رواج پیدا کرده است. اما رابطه ی این مکمل با بتاتور چیست؟ فواید این مواد چه می تواند باشد و چگونه باید مصرف شوند؟ اینها سوالاتی است که در ذهن خیلی از افراد ایجاد شده است و ما در این مقاله قصد داریم به آنها پاسخ دهیم. اگر شما نیز جز این افراد هستید، با ما همراه باشید تا به پاسخ سوال های خود برسید.

 

بتاتور و کلیرماسل چه ارتباطی به هم دارند؟

کلیر ماسل یک مکمل ورزشی حاوی بتاتور است که به طور قابل توجهی باعث افزایش سرعت ایجاد توده عضلانی در بدن می شود.

بتاتور یک فرم اسید خالص HMB (بتا-هیدروکسی بتا-متیل بوتیرات) است. بتاتور به در بدن به طور طبیعی در طول متابولیسم

اسید آمینه اسید لوسین تولید می شود. این ماده به طور طبیعی در موادی مانند گوشت گاو، ماهی، سویا و یونجه یافت می شود.

 

دانشمندان چندین دهه به بررسی و اثرات مثبت CaHMB در افزایش قدرت عضله های لاغر و کاهش آسیب عضلات و بهبودی پس از تمرین سنگین پرداخته اند. این فرم به راحتی قابل تبدبل از HMB است و اساس HMB مورد استفاده در مکمل ها می باشد.

در سال 2009، دانشمندان مطالعه سینتیک این فرم تبدیل را آغاز کردند و در سال 2011 نتایج خود را اعلام کردند که عبارت بود از:  جذب سریع تر، افزایش سطح خون HMB و افزایش ترشح در بافت ها. این مطالعه انقلابی بر روی فرم جدید تبدیل HMB ایجاد کرده و منجر به چندین مطالعه بالینی شده است که ایمنی و کارآیی آن را نشان داده است. دانشمندان بر این باورند که این فرم جدید تبدبل برتر از فرم CaHMB است.

 

عضله سازی از طریق رژیم ورزشی یک روند آهسته و دشوار است. در شرایط عادی، بدن انسان 3500 کالری اضافی بیش از مصرف معمول روزانه 2،600 کالری نیاز دارد تا تنها یک پوند توده عضلانی بدون چربی تولید کند.

 

در حالی که بدن انسان به آرامی توده عضلانی ایجاد می کند، روش هایی برای افزایش سرعت وجود دارد که می تواند با سرعت نسبتا زیاد باعث ایجاد عضله جدید شود.

 

ترکیبات آنابولیک، که به طور سنتی فقط در فرم های هورمون ناپایدار استروئید موجود هستند، در سال های اخیر یک گزینه سالم و مطمئن برای علاقه مندان به تناسب بوده است.

 

کلیر ماسل اولین مکمل ورزشی حاوی بتاتور و یک ماده جدید است که به طور قابل توجهی باعث افزایش سرعت ایجاد توده عضلانی در بدن می شود. چندین آزمایش بالینی نشان داده  است که این ماده روی افزایش فعالیت آنابولیک در بدن بیش از 70٪ و کاهش کاتابولیسم و ​​یا انحطاط عضلانی پس از تمرین، تا 58٪ موثر است.

 

 

در یک مطالعه علمی انجام شده توسط دانشگاه تامپا، فلوریدا در ایالات متحده، یک گروه از علاقه مندان به تناسب اندام به دوز کنترل شده از ماده فعال بتاتور در فرمول کلرماسل،  داده شد.خرید کلیر ماسل ماسل تک

 

این مطالعه شامل یک گروه آزمایشی و یک گروه کنترل بود که در آن، اثرات بتاتور در رژیم فیزیکی شدید دوازده هفته ای در سه تا پنج روز تمرین مقاومتی در هفته به اثبات رسید.

مکس استارز  بی سی ای ای ایزو 9 :2 :2 پرفورمیکس

 

نتایج این آزمایش توانایی قوی بتاتور را برای به سرعت افزایش توده عضلانی بدون چربی نشان داد. کاربران بتاتور در گروه آزمایش به طور متوسط ​​به میزان 16.3 پوند وزن توده عضلانی بدون چربی به دست آوردند، در حالی که گروه کنترل دارونما فقط 4.6 پوند دریافت کردند.

گروه آزمایشی بتاتور همچنین افزایش قابل توجهی در قدرت کل نشان دادند که در روی چندین نوع تمرین اثبات شد.

 

قدرت کلی مصرف کنندگان بتاتور بیش از 170 پوند بود، در حالی که گروه پلاسبو تنها به میزان متوسط ​​افزایش 55.8 پوند افزایش یافت.

 

نتایج حیرت انگیز حاصل از این مطالعه مستقل ثابت می کند که بتاتور، ماده فعال در کلرماسل، قادر است میزان تولید توده عضلانی بدون چربی را به میزان 400 درصد و افزایش قدرت را به میزان 300 درصد افزایش دهد.

 

کلیر ماسل و بتاتور موجود در آن قوی تر از BCAA، کراتین، تستوسترون تقویت کننده ها و یا حتی بسیاری از استروئید های غیر قانونی که عوارض جانبی خطرناک دارند، عمل می کند و به این دلیل یک تکنولوژی تغذیه ورزشی محسوب می شود.

اثربخشی کلیرماسل چگونه انجام می شود؟

کلیر ماسل اثرات ساختاری عضلانی قوی خود را از طریق بتاتور، ماده ی فعال آزمایش شده در آزمایشات دانشگاه تامپا ایجاد می کند. هنگامی که علاقه مندان به تناسب اندام ورزش می کنند، بدن وارد مرحله ای به نام هیپرتروفیک می شود که به عضله سیگنال می دهد تا سنتز پروتئین خود را آغاز کند.

 

بتاتور از چند مسیر کنترل می شود. مسیر پروتئوزوم ubiquitin-پروتئولیتیک یا UPPP را خاموش می کند. با مهار این مسیر خاص، بتاتور قادر به رشد سلول های عضلانی می شود.

 

کاتابولیسم مسئله دیگری است که اغلب علاقه مندان به تناسب اندام آن را تجربه می کند که می تواند رشد توده عضلانی را کند کند. بدن پس از جلسات تمرین شدید، اغلب بافت عضلانی را از طریق فرایند کاتابولیسم از بین می برد.

کلیر ماسل قادر است با مداخله در UPPP، مانع کاتابولیسم شود و با جلوگیری از تجزیه ی بافت ماهیچه، همزمان ماهیچه سازی کند.

کلیر ماسل یک کپسول مایع روشن است که به ایجاد توده عضلانی بدون چربی و به چربی سوزی کمک می کند. کلیر ماسل می تواند توسط مردان یا زنانی که می خواهند توده عضلانی قوی تری داشته باشند، مصرف شود.

کلیر ماسل - بتاتور

 

این فرمول بالینی، ترکیبی کامل از مواد تشکیل دهنده با کیفیت است که زمانی که آنها با یک رژیم غذایی با پروتئین بالا و تمرین های قدرتی ترکیب شود، به ورزشکاران در ساخت عضلات کمک خواهد کرد. در حال حاضر، نمی توان ادعا کرد که این قرص معجزه آسا باشد. ورزش و تمرین های سنگین هنوز لازم است. این مکمل ها فقط به شما کمک می کند تا تمرینات خود را بهتر  انجام دهید.

همچنین، این مکمل بدون مواد ممنوعه تولید می شود. بنابراین، این قرص برای خرید و مصرف قانونی است. کلیرماسل سالم و ساخته شده از مواد با کیفیت است. این موضوع تقریبا به خوبی تحقیق شده است. این محصول هیچ مخلوط اختصاصی و پرکننده ای ندارد.

کلیر ماسل از چه موادی تشکیل شده است؟

تقریبا می توان گفت که یک ماده فعال در کلیر ماسل وجود دارد که همان بتاتور یا  اسیدآزاد بتا هیدروکسی بتا متیل بوتیرات است.

مکس استارز  تائورین مای پروتئین : خرید ، روش مصرف فواید و عوارض

این ماده باعث می شود که نوع جدیدی از اچ ام بی برای افزایش عضله و قدرت ساخته شود. اکثر اچ ام بی هایی که می شناسیم، به کلسیم محدود می شود. اما، بتاتور بدون این ماده است که باعث می شود خیلی راحت تر جذب شود.

بتاتور متابولیتی است که قبلا در این نوع مکمل استفاده نشده است. بتاتور همچنین مشتق اسید آزاد لوسین و اچ ام بی است.

 

هنگامی که بدن شما به طور طبیعی لوسین را تجزیه می کند، سنتز پروتئین را افزایش می دهد که برای ساخت عضله ضروری است. همچنین، از تجزیه پروتئین ها جلوگیری می کند که برای ایجاد توده عضلانی مهم است. شما نمی خواهید پروتئین را تجزیه کنید، بلکه می خواهید آن را بسازید. این مکمل با کمک ترکیب بتاتور به بدن کمک می کند تا برای رشد مطلوب عضلات پروتئین تولید کند.

بتاتور همچنین به طور چشمگیری تقویت کننده ی سنتز پروتئین است و این کار را از طریق مسیر mTOR انجام می دهد. یعنی، همزمان با مبارزه با کاتابولیسم، مسیر UPP را مهار می کند. این باعث می شود که کلیر ماسل تنها مکمل برای انجام این روند به طرز موثر باشد.

نحوه مصرف کلیرماسل
نتایج کلی کلیر ماسل به طور کلی می توان فواید کلیر ماسل را اینگونه خلاصه کرد: زمان ریکاوری را کاهش می دهد قدرت را افزایش می دهد مایچه های لاغر را پر می کند متابولیسم بدن را افزایش میدهد

نحوه مصرف کلیرماسل

نحوه مصرف کلیر ماسل به این صورت است که دو قرص را با صبحانه، دو قرص در اواسط بعد از ظهر و دو دو قرص در شبانه مصرف کنید. یکی از این دوزها باید حدود 30 دقیقه قبل از تمرین های قدرتی باشد. این نوع مصرف باعث افزایش توانایی محصول برای ساخت عضلات بیشتر می شود.

 

در هر بیست و چهار ساعت، بیش از 6 قرص مصرف نکنید. توجه داشته باشید که این مکمل تنها برای استفاده ی افراد بالغ می باشد. همچنین، زنان باردار نباید این قرص را مصرف کنند. قبل از مصرف این دارو، شروع هر برنامه ی رژیم غذایی و یا هر ورزش جدید، باید با پزشک مشورت کنید و اگر شرایط پزشکی داشته باشید، حتما برای حفظ ایمنی بدن خود به آن توجه کنید.

نتایج کلی کلیر ماسل

به طور کلی می توان فواید کلیر ماسل را اینگونه خلاصه کرد:

  • زمان ریکاوری را کاهش می دهد
  • قدرت را افزایش می دهد
  • مایچه های لاغر را پر می کند
  • متابولیسم بدن را افزایش میدهد

لازم به توضیح است که اطلاعات مربوط به BWSB توسط سازمان غذا و دارو و یا  پزشکی ارزیابی نشده است. ما در این مقاله قصد تشخیص، درمان و جلوگیری از بیماری خاصی را نداریم. این محتوا صرفا برای اهداف آموزشی به اشتراک گذاشته شده است. همانطور که گفته شد افراد و به ویژه زنان باردار و زنانی که قصد بارداری دارند حتما باید برای مصرف این دارو با پزشک مشورت کنند.

خلاصه 

در کنار فوایدی که برای کلیر ماسل مطرح شد، بدیهی است که این مکمل هم مانند هر مکمل دیگری اگر به درستی و بدون مشورت پزشک مصرف نشود بدون عوارض جانبی نخواهد بود. همچنین، باید اشاره کنیم که استفاده از این دارو، آنطور که در متن بالا گفته شد، بدون تمرینات ورزشی اثربخش نخواهد بود.

 

اگر شما از کلیر ماسل یا ماده بتاتور استفاده کرده اید ، لطفا تجریبیات خود را در قسمت نظرات با دیگران در میان بگذارید

 

منبع : http://www.betator.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!