چربی سوز

چربی سوز ادیوس – 12 موردی که باید بدانید

ادیوس مکملی با نهایت توان چربی سوزی

ادیوس و 12 موردی که باید در مورد این چربی سوز بدانید

به عنوان یک داروی گیاهی جهت لاغری شناخته می شود. ادیوس برای کاهش وزن استفاده می شود و شرکت سازنده ی آن ادعا می کند بدون هیچ تغییری در سبک زندگی موجب کاهش وزن خواهد شد. اما همانند هر مکمل دیگری زمانی موثر خواهد بود که با رژیم غذایی صحیح و تمرین ترکیب شود.

تحقیقات جهت بررسی دقیق مواد سازنده، مطالعه علمی فرمول ساخت و آثار جانبی احتمالی انجام شد و نتیجه ی نهایی اعلام گردید.

 

 1. ادیوس چیست؟

ادیوس مکمل های متنوعی دارد که البته دارای مواد سازنده ی یکسانی می باشند. این محصولات متنوع شامل شربت سریع لاغری، ادیوس ماکس و ادیوس است. بر اساس نظر National Health Service همه ی مکمل ها جهت انجام یک کار می باشند: کمک به کاهش وزن با افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن.

 1. ادیوس چطور آغاز به کار کرد؟

محصولات ادیوس توسط شرکت Diomed Herbals تولید می شود. این شرکت حدود سال 1963 میلادی آغاز به کار کرد و در طول سال ها گسترش یافت و شروع به تولید دارو ها و مکمل های گیاهی کرد.

 1. ادعای ادیوس

همه ی محصولات ادیوس عنوان می شود که برای کاهش وزن به دلیل بهبود سوخت و ساز بدن استفاده می شوند. به هر حال لازم است تا محصولات این شرکت در کنار تمرینات ورزشی و یک رژیم کالری سوز استفاده شود تا از شیوه ی سالم به وزن دلخواه خود برسید. کاهش وزن فقط با مصرف دارو و انتظار کشیدن رخ نمی دهد.

 1. مواد سازنده ی ادیوس

تمام محصولات ادیوس چهار ماده ی سازنده اصلی یکسان دارند که عبارتند از:

شیره ی خس دریایی خشک

خس دریایی( فوکوس ) با نام هایی همچون کلپوار، کلپ، ژئومن و آتلانتیک کلپ و … هم شناخته می شود.

این گیاه در نیمکره ی شمالی یافت می شود و یک غذای دریایی می باشد که برای مصارف درمانی به کار می رود. این گیاه سرشار از ید می باشد و می تواند برای درمان تیروئید استفاده شود. بدن با تنظیم یک هورمون به نام تیروکزین سوخت و ساز را انجام می دهد و برای تولید این هورمون به ید نیاز دارد.

حال این نظریه وجود دارد که تولید ید بیشتر منجر به افزایش متابولیسم و در نتیجه مصرف بیشتر کالری می شود. با وجود اینکه می تواند این نکته درست باشد اما می تواند در شرایطی خطرناک هم باشد و مشکل ساز شود.

پوست درخت باترنات

باترنات یک درخت است که از پوست آن در مصارف پزشکی استفاده می شود. پوست درخت باترنات استفاده شده در ادیوس به حرکات روده کمک می کند و باعث افزایش هضم و سوخت و ساز می شود. هر چند که دیدگاه علمی راجع به آن وجود ندارد.

ریشه قاصدک

قاصدک یا داندلین گیاهی است که در شمال آمریکا، آسیا و اروپا رشد می کند. بیان می شود این گیاه خاصیت روان کننده و خارج کننده ی اضافه ی غذا و مایعات از بدن می شود و افزایش وزن ناشی از جذب آب را کاهش می دهد.

شیره ی بولدو خشک

بولدو گیاه محلی پرو و شیلی مرکزی است که برای مشکلاتی همچون هضم غذا کمک می کند و به عنوان یک مسهل شناخته می شود و سوخت و ساز را افزایش می دهد.

 1. آیا ادیوس کار می کند؟
مکس استارز  بهترین مکمل های چربی سوز در یک نگاه

هیچ مطالعه ی علمی وجود ندارد که ادعا های شرکت سازنده را تایید کند. تنها راه باقیمانده برای چربی سوز ادیوس استفاده از نتایج بررسی های انجام شده روی مواد سازنده ی آن است. پس روی مواد سازنده با دید مزایای آن های نگاه می کنیم:

خس دریایی

خس دریایی مقدار استانداردی از ید را دارا نمی باشد که باعث خطرناک شدن آن می شود. هر چند که به عنوان یک مسهل کننده دارای موادی می باشد. از دیدگاه کاهش وزن اگر به آن نگاه کنیم خس دریایی تاثیری در کاهش وزن نخواهد داشت. این یک حقیقت است که افزایش متابولیسم بدن موجب افزایش چربی سوزی و کاهش وزن می شود. وجود مقدار بالای ید می تواند منجر به تولید بیشتر هورمون های سوخت و ساز شود و آن را بهبود بخشد که به طور متوسط مشکلی را حل نمی کند چرا که در رژیم معمولی هم به اندازه ی کافی ید دریافت می کنیم و تفاوتی ایجاد نمی کند.

پوست درخت باترنات

پوست این درخت در پزشکی کاربرد دارد و در ادیوس به عنوان مسهل کننده و تحریک کننده ی روده به کار می رود که منجر به بهبود سوخت و ساز بدن می شود با وجود اینکه هیچ سند علمی برای آن وجود ندارد.

ریشه ی قاصدک

داندلین برای درمان بسیاری از بیماری ها مانند درد های عضلانی، مفصل ها، مشکلات معده و از دست دادن اشتها استفاده میشده است. این اعتقاد وجود دارد که داندلین دارای مواد شیمیایی است که عفونت را کاهش می دهد و افزایش ادرار را به وجود می آورد. باعث چربی سوزی نمی شود و فقط موجب خارج شدن آب بدن می گردد که قابل بازگشت می باشد.

بولدو

بولدو تاریخچه زیادی هم در پزشکی و هم در تغذیه دارد. وجود مقدار زیاد آنتی اکسیدان در آن موجب بهبود مسائل هضم غذا و افزایش متابولیسم می گردد و به عنوان یک مسهل کننده موجب افزایش خروج آب بدن می گردد. با خروج مقدار زیاد آب بدن زیاد مفید نیست چرا که همراه آن مواد غذایی مهم هم از بدن خارج می شوند که باعث آسیب دیدن بدن می گردد.

 1. جزئیات کاهش وزن با ادیوس

شرکت سازنده مدعی است که با افزایش متابولیسم موجب کاهش وزن می گردد. بنابراین برای تایید اثرگذاری آن در کاهش وزن باید اثرگذاری در افزایش متابولیسم را مورد بررسی قرار دهیم.

متابولیسم عبارت است از شکستن مواد غذایی که ما میخوریم و تبدیل آن به انرژی برای بدن، زمانی که این اتفاق می افتد غذا به سوخت بدن تبدیل می شود. پس اگر متابولیسم بالا برود کالری مصرفی افزایش می یابد و بنابراین وزن کم می شود.

 1. ادیوس را چطور مصرف کنید؟

در حالی که اکثر محصولات ادیوس مواد سازنده ی یکسانی دارند باید دقت شود که ممکن است اختلاف کمی در شیوه ی مصرفی آن ها باشد. ادیوس به تنهایی موثر نیست و نیاز به ورزش و سلامت تغذیه دارد. این مکمل برای افراد بالای 16 سال مناسب است و همراه با هر وعده ی غذایی باید مصرف شود که 3 تا 4 عدد در روز می باشد. اگر به هر کدام از مواد سازنده حساسیت دارید باید از مصرف آن اجتناب کنید.

مکس استارز  هیدروکسی کات سی ال ای نکست ژن ماسل تک

 

 

 

 

 

8.آثار جانبی مصرف ادیوس

دانستن آثار جانبی هر مکمل و دارویی ضروری می باشد.

خس دریایی

به نظر می رسد استفاده از این گیاه بر روی پوست مشکلی نداشته باشد اما تغذیه ی آن می تواند مشکل ساز شود. این گیاه می تواند مقدار زیادی مواد سمی همراه خود داشته باشد و مشکلات به همراه داشته باشد.

پوست درخت باترنات

جدا از مشکلاتی مانند اسهال و معده درد مشکل دیگری از مصرف آن گزارش نشده است.

داندلین

مدرکی دال بر آثار جانبی داندلین وجود ندارد.

 1. هشدار های محصولات ادیوس

خس دریایی

احتمال بارداری در زنان را کاهش می دهد و در پیش از عمل جراحی مصرف نشود. در صورت آلرژی به ید از مصرف آن اجتناب کنید.

باترنات

در دوران شیردهی و بارداری مصرف نکنید چرا که موجب افزایش تحرکات معده می شود. این دارو میزان جذب دارو توسط بدن شما را کاهش می دهد پس اگر از مواد درمانی دیگر استفاده می کنید آن را مصرف نکنید.

داندلین

همراه با آنتی بیوتیک ها مصرف نکنید چرا که جذب بدن شما را کاهش می دهند و اگر از مواد دارویی لیتیوم دار مصرف میکنید این مکمل را استفاده نکنید. اگر از هر دارویی جهت مشکلات کبدی استفاده می کنید مصرف داندلین را قطع نمایید.

بولدو

می تواند به کبد آسیب بزند. بولدو با لیتیوم واکنش می دهد و توانایی دفع لیتیوم را در بدن شما کاهش دهد و منجر به مشکلات جدی گردد.

 1. در دسترس بودن مکمل در خارج از انگلستان

امکان خرید آنلاین محصولات ادیوس وجود ندارد و فقط در انگلستان یافت می شود.

 1. نظرات مصرف کننده ها چیست؟

یک دوست انگلیسی آن را معرفی کرد. بیش از هر چیزی که در گذشته مصرف می کردم اثرگذار بوده است.

 • ترالیسا سالیوان

هیچ مزیتی در مصرف آن ندیدم. شاید برای دیگران مفید بوده است اما برای من نه.

 • براندون بروفین

تفاوتی ندیدم.

 • مونیکان
 1. نظر نهایی راجع به ادیوس

اگر شما می خواهید کاهش وزن داشته باشید می خواهید از مکملی استفاده کنید که از نظر علمی امتحان خود را پس داده باشد. یک شرکت که خدمات خوبی را به مصرف کننده های خود ارائه دهد، با سفارش ساده و قیمتی که کاهش وزن را میسر کند.

سوال و جواب های محصولات ادیوس

سوال: مواد سازنده ی ادیوس چیست؟قیمت و خرید چربی سوز ادیوس

جواب: این مکمل شامل ریشه داندلین، باترنات، شیره ی خس دریایی و شیره ی برگ بولدو است.

سوال: آثار جانبی ادیوس چیست؟

جواب: سردرد و اسهال از جمله آثار جانبی احتمالی هستند.

سوال: آیا ادیوس جواب می دهد؟

جواب: شواهد زیادی از کمک این مکمل در بهبود متابولیسم وجود دارد اما اثبات نشده است.

سوال: نحوه ی مصرف ادیوس چگونه است؟

جواب: سه بار در روز همراه با هر وعده ی غذایی

سوال: آیا می توان محصول را بازگرداند؟

جواب: بله می توان محصولات ادیوس را پس داد اما ابتدا باید قوانین فروشنده را بررسی کنید.

سوال: متداول ترین شکایت پیرامون محصولات ادیوس چیست؟

جواب: اکثر مصرف کننده ها نگران مشکلات ناشی از مصرف ادیوس هستند.

برگردان از وبسایت : https://www.dietspotlight.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!