چربی سوز

12 نکته در مورد هیدروکسی کات ماسل تک

هیدروکسی کات کلیدی ترین چربی سوز 30 سال گذشته تا به الان

 

هیدروکسی کات : یکی از دغدغه های همه ی افراد کاهش وزن یا افزایش سرعت کاهش وزن به صورتی است که به بدن خود آسیب نزنند. هیدروکسی کات یک مکمل می باشد که با افزایش متابولیسم، انرژی و کاهش اشتها به کاهش وزن و چربی سوزی کمک می کند و تقریبا آثار جانبی مخربی از آن گزارش نشده است.

بررسی هیدورکسی کات – 12 نکته که باید بدانید

هیدروکسی کات به عنوان پر فروش ترین مکمل کاهش وزن در آمریکا شناخته می شود و اعلام شده است که هیدروکسی کات در مطالعات مختلف آزمایش گردیده است. با این وجود این بررسی فقط روی یک مورد از هیدروکسی کات ها انجام شده است و در مورد بقیه موارد اطلاعاتی وجود ندارد.

در دهه ی گذشته محبوبیت هیدروکسی کات ها در بین مکمل های چربی سوز ثابت مانده است و باید به دنبال علت آن باشیم. این مطالعات به بررسی تمام مواد سازنده و علم به کار رفته در آن میپردازد، نظرات مصرف کننده ها را بررسی می کند و اثرات جانبی آن را مورد مطالعه قرار می دهد و خلاصه ای از این مکمل کاهش وزن ارائه می دهد.

 

 1. 1. هیدروکسی کات چیست؟

این مکمل محصولی آمریکایی است که به عنوان یک کمک برای کاهش وزن شناخته می شود. این محصول که پایه ی گیاهی دارد طراحی شده است تا در کنار یک برنامه ی رژیمی و ورزشی متعادل و مناسب بتواند به کاهش وزن کمک کند.

برند ماسل تک  هیدروکسی کات را تولید  می کند. این برند بیشتر به خاطر تبلیغات تلویزیونی خود شناخته شده می باشد اما با این وجود از طریق فروشنده های آنلاین و فروشنده های رسمی قابل تهیه هستند.

 1. ادعای هیدروکسی کات

تبلیغات هیدروکسی کات قهوه روبوستا را به عنوان ماده ی سازنده ی اصلی در فرمول شیمیایی خود عنوان می کند. تحقیقاتی وجود دارد که کافئین را ماده ای مفید برای چربی سوزی عنوان می کنند. بر اساس BioMed Research International مصرف قهوه منظم تا 100 کالری در روز موجب افزایش مصرف انرژی شود. این مکمل عنوان می شود که حاصل ترکیب چهار نوع گیاه مختلف می باشد که به شیوه ای خاص ترکیب شده اند و هر یک به تنهایی بر روی کاهش وزن از طریق کاهش اشتها اثر گذارند.

 1. مواد سازنده ی هیدروکسی کات – فرمول جدید 2018

هیدروکسی کات دائما در حال بهبود  خود می باشد و این در صدر فروش ماندن هیدروکسی کات موثر است. مواد سازنده ی این مکمل عبارتند از:

عصاره کافئین روبوستو

سرکه سیب

آلو

شیره ی بواباب

هل

شیره ی قهوه

ویتامین دی

ویتامین بی 12

ویتامین بی 6

نیاسین

ریبوفلاوین

تیامین

 1. مواد سازنده ی هیدروکسی کات – فرمول قدیمی: بعد از سال 2009 شرکت سازنده ی این مکمل فرمول ساخت جدیدی را روانه ی بازار کرد که تا سال 2013 از همان فرمول استفاده میشد. تنها ماده ای که از فرمول اصلی باقی مانده است کافئین می باشد. مواد سازنده در زیر ذکر شده است:

کافئین

سینفرین

ال کارنیتین

عصارهکومجین

ال تئونین

یوهمبین

توت سیاه

عصاره آملا

ال تیروزین

عصاره چای سبز

 1. هیدروکسی کات چطور عمل می کند؟

شرکت سازنده ی این مکمل عنوان می کند که میلیون ها مصرف کننده با مصرف یک ساله ی این مکمل وزن خود را کاهش داده اند پس باید یک مکانیزم در پشت آن وجود داشته باشد.

مطالعات محدودی بر روی چند مورد از مواد سازنده ی قرص این مکمل انجام شده است. این برند اعلام می کند که قرار گیری این قرص ها با انجام تحقیقات فراوان صورت گرفته است اما این ادعا فقط با توجه به یک مطالعه روی ماده ی قهوه روبوستا یا عصاره  قهوه سبز عنوان شده است.

مکس استارز  چربی سوز شرد جیم جیم استوپانی

بر اساس مجله ی Gastroenterology Research and Practice عصاره دانه ی قهوه ی سبز ممکن است باعث کاهش وزن بشود اما اثر آن بسیار ناچیز است.

 1. مزایای هیدروکسی کات

پایگاه اطلاع رسانی این شرکت اعلام کرده است که برای گرفتن نتیجه باید در رژیم غذایی تغییراتی ایجاد شود. احتمال کمی هم در موفقیت عصاره دانه ی قهوه ی سبز در کاهش وزن طبق آن چه اعلام شده است وجود دارد.

هر کس که قصد استفاده از این مکمل یا هر مکمل دیگری را در برنامه ی غذایی خود دارد باید با یک متخصص تغذیه مشورت نماید.

 1. هیدروکسی کات و کاهش وزنخرید هیدروکسی کات چربی سوز ماسل تک

مهم ترین و پر اهمیت ترین نکته ی شرکت سازنده ی این مکمل مصرف آن در کنار یک برنامه تمرینی و رژیم غذایی مناسب در روند کاهش وزن می باشد. تمامی برند های مورد مطالعه از شرکت کننده ها در تمرینات با شدت متوسط استفاده کرده اند.

به کسانی که به تازگی مصرف این مکمل را شروع کرده اند فعالیت هایی با شدت متوسط توصیه می شود مانند پیاده روی به مدت 30 دقیقه برای پنج مرتبه در طول روز، این شرکت عنوان می کند که این مکمل چه برای فعالیت های با شدت بالا و چه فعالیت های با شدت پایین موثر است چرا که بر روی اشتهای برد اثر می گذارد.

 1. نحوه ی استفاده از هیدروکسی کات

همانند هر مکملی، هیدروکسی کات بهتر است همانند دستورالعمل عنوان شده  مصرف شود که به طور واضح میزان دوز مصرفی، چگونگی شروع مصرف دارو و نحوه ی افزایش دوز به دو استفاده در روز را عنوان می کند.

مصرف کننده ها باید یک قرص قبل از صبحانه یا ناهار در هفته ی اول مصرف کنند.

همچنین عنوان می شود که بهتر است قرص همراه با آب خورده شود و در طول روز بین 8 تا 10 لیوان آب همراه با مصرف این مکمل نوشیده شود.

 1. جایگزینان هیدروکسی کات

تعداد زیادی از چربی سوز ها در بازار وجود دارد. مصرف کنند هایی که به دنبال جایگزین برای این مکمل می باشند باید به دنبال موادی باشند که موارد زیر جزو مواد سازنده ی آن ها باشد:

کرومیوم

کرومیوم به عنوان ماده ای برای عضله سازی عنوان می شود و چربی سوزی را افزایش و با کاهش اشتها میل به غذا را به طور چشمگیری کم می کند. کرومیوم حداقل آسیب به بدن را در دوز های کم( 25 تا 45 میکرو گرم در روز برای بزرگسالان) میزند.

گارسینیا کامبوجیا

گارسینیا کامبوجیا حاوی هیدروکسیتیک اسید می باشد که چربی سوز بسیار قوی و کاهنده ی اشتها است. هیدروکسیتیک اسید آنزیم های سیترات را بلاک می کند و از ایجاد چربی جلوگیری می کند و احساس گرسنگی را از بین می برد.

گوارانا

گوارانا در میان بالاترین غلظت های کافئین در هر گیاهی می باشد که شامل 3.5 تا 5.8 درصد حجمی کافئین می شود. (در مقایسه با یک فنجان قهوه که 2% می باشد.)

اثرات جانبی آن اختلال در خواب، سو هاضمه و تپش قلب می باشد.

کافئین

بر اساس مجله ی European Journal of Sports Science قهوه و کافئین پیش از انجام تمرین می تواند یک منبع انرژی مناسب جهت انجام تمرینات باشد

یوهمبین

یوهمبین یک درخت محلی در نیجریه، کامرون و کونگو می باشد که پوست درخت در گذشته برای اهداف درمانی مورد استفاده قرار می گرفته است. این درخت در آستانه ی نابودی و انقراض به دلیل استفاده ی بیش از اندازه می باشد.

بر اساس اعلام دانشگاه میشیگان، با بهبود فرایند متابولیسم به کاهش وزن کمک می کند و چربی سوزی را افزایش و میل به غذا را کاهش می دهد.

ال-تیامین

ال-تیامین یک آمینو اسید است که ساختار شیمیایی شبیه به نمک اسیدی گلامتیت دارد و به صورت طبیعی آمینو اسید می سازد.

 1. نظرات مصرف کننده ها چیست؟
مکس استارز  چربی سوز کوادرالین آر اس پی نوتریشن

هیدروکسی کات واقعا موثر است. زمانی که من مصرف خودم را شروع کردم پنج بار در هفته تمرین می کردم و برنامه ی غذایی سالمی داشتم، اما کاهش وزنم در دوران مصرف دارو به مراتب بیش تر از پیش از آن است.

– جسیکا بورگز

من معتقدم که موثر است، با وجود این مشکلات قلبی باعث شد من استفاده از آن را کنار بگذارم. چه پیش یا بعد از غذا مصرف شود به من احساس خوبی نمیداد و من آن را کنار گذاشتم.

-سامانتا

به من انرژی خیلی بالایی می داد و کاهش آب بدن زیادی داشتم اما در من ایجاد خارش می کرد. انگار که سرتاسر بدن من را سوزن بزنید. من نمیتوانستم بخوابم!

-النی جانسون

 1. نظر نهایی راجع به هیدروکسی کات

هیدروکسی کات یکی از بهترین برند های مکمل های غذایی موجود در بازار می باشد. تحقیقاتی وجود دارد که نشان می دهد مواد سازند ه آن اثر گذاری بالایی دارند و بازخورد مصرف کننده های دارو هم مثبت بوده است. بر اساس برنامه ای که برای مدیریت وزن خود دارید همیشه جایگزین هایی وجود دارد. هر برنامه ی مدیریت وزنی باید شامل رژیم مناسب و سالم، ورزش و مکمل های مناسب باشد.

یکی از محصولاتی که بسیار محبوب می باشد Burn Ts است. این محصولات از مواد آزمایش شده ساخته شده که افزایش کاهش وزن را با افزایش متابولیسم و چربی سوزی نشان داده اند. متخصصان تغذیه بازخورد های بسیار مثبتی را از مصرف کنند های این مکمل دریافت کرده اند و از هیچ اثر جانبی مخربی صحبت نشده است.

شرکت سازنده ی آن آنقدر از اثر گذاری این دارو مطمئن می باشد که نمونه های با جواب دهی دو هفته ای را روانه ی بازار کرده است.

پرسش و پاسخ های مربوط به این مکمل

سوال: آثار جانبی استفاده از آن چه می باشد؟

جواب: بر اساس نظرات مصرف کنند ها که تعداد محدودی می باشند سر درد های خفیف و پرخاشگری است.

سوال: هیدروکسی کات چیست؟

جواب: یک مکمل ساخته شده از قهوه روبوستا ، یوهمبین ، شاه توت و ال تیروزین و افزودنی های دیگری که تا 200 میلی گرم کافئین دارند می باشد.

سوال: چطور متوجه بشوم که این مکمل برای من مفید است؟

جواب: انتخاب محصول درست اولین سوالی است که باید به آن پاسخ داده بشود. توصیه می شود پیش از خرید هر محصول آن را امتحان کنید و بدانید که پیدا کردن محصولی که نمونه آزمایشی داشته باشد محال است.

سوال: آیا این مکمل برای کاهش وزن مناسب است؟

جواب: تحقیقات نشان می دهد کافئین می تواند متابولیسم و انرژی را افزایش دهد که یکی از اجزای سازنده ی هیدروکسی کات می باشد.

سوال: آیا برای خانم ها متفاوت است؟

جواب: هیچ جزء سازنده ی این مکمل برای جنسیت خاصی تعیین نشده است.

سوال: یک بسته این مکمل چه میزان قیمت دارد؟

جواب: هر بسته حدود 30 دلار قیمت دارد و با توجه به فروشنده می تواند بالا و پایین تر باشد.

سوال: نحوه ی مصرف دارو چیست؟

جواب: معمولا دو کپسول دو بار در روز استفاده می شود. برای شروع میتوان با مصرف یک کپسول دو بار در روز آغاز کرد.

سوال: میتوان در کنار آن قهوه مصرف کرد؟

جواب: شرکت سازنده توصیه می کند در کنار آن از منابع کافئین دیگر استفاده نشود.

سوال: چرا استفاده از هیدروکسی کات ممنوع است؟

جواب: استفاده از آن ممنوع نیست. سال ها قبل افدرین در کاهش وزن ممنوع اعلام شد که یکی از اجزای سازنده ی این مکمل بود. برند ماسل تک نیز ماده غیر قانونی شده افدرین را از ترکیبات هیدروکسی کات جدا کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!