مولتی ویتامین و سلامت عمومی

ویتامکس اسپرت مولتی ویتامین ورزشی ماسل تک

ویتامکس اسپرت اس ایکس 7 بلک اونیکس ماسل تک

ویتامکس اسپرت, یک مکمل ویتامینی است که توسط شرکت ماسل تک , برای مردان طراحی شده است. هدف از ساختن آن , افزایش قدرت, کارایی ورزشی و سطح انرژی , در مردانی است که تمرین های روزانه سنگین دارند. سازندگان ویتامکس اسپرت ادعا می کنند که این مکمل, سطح سلامت عمومی بدن را بالا می برد و به پیشگیری و درمان بعضی سرطان ها نیز کمک می کند. خواندن مطالب این نوشته به افزایش دانستنی های شما درباره ویتامکس اسپرت کمک می کند.

ویتامکس اسپرت چیست؟

ویتامکس اسپرت ماسل تک , در حقیقت یک مولتی ویتامین است که از 38 ماده سازنده تشکیل شده است. 20 جزء از این ترکیبات, حداقل 100% نیاز روزانه متوسط فرد را تامین می کنند. این ترکیبات, شامل همه ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز روزانه بدن هستند. البته بجز این, ویتامکس اسپرت حاوی 4 دسته ترکیب منحصر بفرد دیگر است که در بخش ترکیبات سازنده به طور کامل معرفی شده اند.

ویژگی های منحصر بفرد ویتامکس اسپرت

ویتامکس اسپرت در ویژگی های زیر از مولتی ویتامین های معتبر موجود متفاوت است:

 • وجود مقدار زیاد ویتامین D (400% مقدار مورد نیاز روزانه)
 • وجود مقدار زیاد پانتوتنیک اسید (ب5)
 • استفاده از ElevATP , ElevATP ترکیب منحصر بفردی است که پس از مطالعات زیاد, از مواد معدنی ذغال سنگ و عصاره سیب ساخته شده است.
 • استفاده از پالمیتات ویتامین آ به جای بتا-کاروتن که معمولا در مولتی ویتامین ها استفاده می شود. البته, گروهی این را نشانه ضعف ویتامکس اسپرت می دانند؛ چرا که این ترکیب مصنوعی, با بعضی سرطان ها مرتبط بوده است.
مواد تشکیل دهنده ویتامکس اسپرت

ویتامکس اسپرت دربردارنده مجموعه ای از ترکیبات طبیعی است که در  پنج گروه به شرح زیر دسته بندی می شوند:

 • ویتامین های اصلی و مواد معدنی
 • مخلوط قدرت و کارایی (Power & Performance Blend)ویتامکس اسپرت ماسل تک بهترین مولتی ویتامین برای مردان ورزشکار
 • ماتریکس پشتیبانی اس ایکس-7(SX-7 support matrix)
 • آداپتوژن پلاس (Adaptogen Plus)
 • آنزیم پلاس (Enzyme plus)

ترکیبات کلیدی ویتامکس اسپرت عبارتند از:

1-    ویتامین های اصلی و مواد معدنی
ویتامین A (آ -پالمیتات)

برای رشد کافی و عملکرد مطلوب چشم ضروری است. مصرف ناکافی آن, باعث شبکوری و خشکی چشم می شود.  در سلامت پوست و تقویت و تنظیم سیستم ایمنی بدن و مقابله با رادیکال های آزاد نیز موثر است.

مکس استارز  مولتی ویتامین اپتی من اپتیموم نوتریشن
ویتامین C(آسکوربیک اسید)

ویتامین C, یک آنتی اکسیدان قوی برای کاهش اثر مواد سمی موجود در دود سیگار و نیز مقابله با رادیکال های آزاد است. به علاوه, به تنظیم فشار خون, سلامت قلب و عروق, تقویت بینایی, سلامت و جوانی پوست, تقویت سیستم ایمنی, عملیات هضم, بهبود زخم, جذب آهن, و همینطور نگهداری غضروف, استخوان و دندان کمک می کند.

ویتامین  D(کوله کلسیفرول )

برای پیشبرد سلامت پوست, استحکام استخوان, سلامت قلب و عروق, مقابله با رادیکال های آزاد موثر است.

ویتامین E (آلفا توکوفرول)

آنتی اکسیدانی است که زمان ریکاوری را کوتاه می کند, به درمان کاتاراکت کمک کرده و باعث بهبود سلامت قلب می شود.

ویتامین های ب (ب1, ب2, نیاسین, ب6, ب12, بیوتین, فولیک اسید و پانتوتنیک اسید)

این ویتامین ها مجموعا, در افزایش سطح انرژی, تنظیم و تقویت سیستم های گوارش-ایمنی-قلب و عروق, پیشگیری از آسیب های رادیکال های آزاد و حرکت مفاصل کمک می کنند.

مواد معدنی

مجموعه کاملی از مواد معدنی شامل کلسیم, آهن, ید, منیزیوم, روی, مس, منگنز, کروم, مولیبدن و سلنیم در مکمل ویتامکس اسپرت به کار رفته است. این مجموعه می تواند به سلامت استخوان و ماهیچه, سلامت قلب و عروق, افزایش انرژی و بهبود سوخت و ساز بدن, تنظیم فشار خون, مقابله با رادیکال های آزاد, تنظیم حرارت بدن, تنظیم قند خون و فعالیت سیستم ایمنی بدن کمک کند.

2-    مخلوط قدرت و کارایی (Power & Performance Blend)

اجزاء این مخلوط شامل عصاره ساقه درخت هندی آرجونا (Arjuna), elevATP مواد معدنی موجود در ذغال سنگ و عصاره میوه سیب  و عصاره چای سبز است. مجموع فواید این ترکیب باعث افزایش کارایی بدن از طریق افزایش سطح ATP می شود. افزایش قدرت, کاهش کلسترول, بهبود گردش خون و مقابله با رادیکال های آزاد نیز ازسایر اعمال آن است.

3-    ماتریس پشتیبانی اس-ایکس-7 (SX-7 Support Matrix)

در تهیه این ترکیب از عصاره زنجبیل, توت سیاه, عصاره میوه گرمسیری Acerola  و عصاره ریشه گیاه Knotweed  ژاپنی استفاده شده است. این ترکیب, مجموعا به ارتقاء سلامت قلب و عروق, مقابله با رادیکال های آزاد, تنظیم قند خون, استحکام استخوان و بینایی کمک می کند.

4-    ترکیب Adaptogen Plus

اجزاء سازنده این ترکیب, کولین, عصاره گیاه Rhodiola , و برگ گیاه چهل سکه (Ginkgo) هستند. عملکرد آنها بهبود حافظه, افزایش عملکرد مغز, افزایش کارایی ورزشی, تنظیم کلسترول, کاهش خستگی, تنظیم استرس, تنظیم کلسترول و مقابله با رادیکال های آزاد است.

مکس استارز  کورکومین پیوریتان پراید بهترین مکمل ضد التهاب
5-    مخلوط آنزیمی(Enzyme plus Blend)

این مخلوط از آنزیم آمیلاز, پاپائین (گرفته شده از میوه گرمسیری پاپایا), عصاره تغلیظ شده خربزه و عصاره فلفل سیاه تشکیل شده است. مجموعه عملکرد این عناصر, بهبود جذب کربوهیدرات ها, بهبود هضم, تنظیم قند خون, کنترل التهاب و تنظیم سیستم ایمنی, افزایش انرژی  و کمک به سیستم قلب و عروق است.

پر کننده ها (Fillers)

ترکیبات اصلی نیستند ولی ناچارا به کار می روند. پر کننده ها شامل Crospovidone و رنگ قرمز FD&C شماره 40 می باشند.

عوارض جانبی
 • کراسپوویدون (Crospovidone) به کار رفته در ویتامکس اسپرت, سطح پراکسید را در بدن افزایش می دهد.
 • رنگ غذایی قرمز FD&C شماره 40, با سرطانزایی ارتباط دارد.
 • مصرف ویتامکس اسپرت ممکن است ایجاد گرگرفتگی یا خارش کند.
مزایا ی ویتامکس اسپرت
 • فرمولاسیون خوب
 • داشتن ترکیب قوی از ویتامین های ب
 • داشتن عناصر کلیدی مناسب برای ورزشکاران (آهن, ویتامین C , ویتامین E و سلنیم)
 • مقدار زیاد ویتامین D
 • شفافیت شرکت سازنده در ارائه اطلاعات دقیق در مورد محصولویتامکس اسپرت اس ایکس 7 ماسل تک بهترین گزینه خرید مولتی ویتامین مردانه
 معایب ویتامکس اسپرت
 • وجود پرکننده ها (Fillers)
 • گارانتی برگشت پول ندارد
دوز مصرفی ویتامکس اسپرت

دوز مصرفی ویتامکس اسپرت 4 قرص در روز است. مصرف قرص بهتر است همراه با غذا انجام شود و بیش از یک دوز, در 24 ساعت استفاده نشود.

هشدارها و موارد احتیاط

مصرف ویتامکس اسپرت برای نابالغین و زنان باردار و شیرده ممنوع است. به علاوه, در مورد بروز واکنش های حساسیتی آن, هشدار داده شده است. دارو باید از دسترس اطفال دور نگه داشته شده و مصرف آن در شرایط خاص, تحت نظر پزشک انجام شود.

خرید ویتامکس اسپرت

قیمت ویتامکس اسپرت نسبتا مناسب است. هر بسته آن که محتوی 120 قرص است و مصرف 30 روز را فراهم می کند, با قیمت 39.99 دلار به فروش می رسد. فروش آن, هم به روش آنلاین و هم فروشگاهی انجام می شود.

  چه کسی می تواند ویتامکس  را مصرف کند؟

مردان سالم و فعال بالاتر از 18 سال که مایلند کارایی ورزشی, قدرت و در کل سلامت خود را افزایش دهند می توانند از آن استفاده کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!