بدون دسته بندی

نیروی جنسی را چگونه به صورت طبیعی افزایش دهید؟

نیروی جنسی چیست؟ چرا در برخی از ما ناپدید می­شود؟

چگونه نیروی جنسی را به صورت طبیعی افزایش دهید؟

کمبود نیروی جنسی در زنان بیشتر از مردان شایع است، اما قطعا بر هر دو جنسیت اثر می­گذارد. در واقع، پژوهش­ها نشان می­دهند که 32 درصد زنان و 15 درصد مردان تمایل به داشتن رابطه­ ی جنسی منظم ندارند.

اگر پایین تر یا بالاتر از انتهای طیف سنی خود باشید، نیروی جنسی کم می­تواند به هر سالی از زندگی شما به دلایل مختلف لطمه وارد کند، مثل تستوسترون کم، افسردگی، استرس، مشکل در روابط، اختلال جنسی، مصرف داروها، شب بیداری، تمرین بیش از حد کم یا زیاد، تنگی نفس در خواب، و مصرف دارو یا الکل. به طور طبیعی، بسیاری از افراد به دنبال افزایش نیروی جنسی خود هستند.

اگر تحریک جنسی کمی دارید، قطعا تنها نیستید. خبر خوب ان است که درمان­های طبیعی زیادی برای افزایش نیروی جنسی وجود دارد، و شما می­توانید نیروی جنسی خود را به طور طبیعی از همین امروز افزایش دهید.

اگر تحریک جنسی بیشتر هدف شماست، پس اکنون زمان تغییر سبک زندگی شما فرا رسیده است. برای مثال، کاهش سطوح استرس، بهبود خواب، افزودن تقویت کننده­های طبیعی به وعده­های غذایی، و تمرین به میزان مناسب برای بازگرداندن ذهن و بدن شما به حالتی با افزایش نیروی جنسی همگی از تکنیک­هایی برای افزایش نیروی جنسی شما بدون داروهای خطرناک هستند.

نیروی جنسی چیست؟ چرا در برخی از ما ناپدید می­شود؟

نیروی جنسی به عنوان تحریک جنسی کلی شخص یا تمایل به فعالیت جنسی تعریف می­شود. نیروی جنسی کم در زنان و مردان ریشه­های مشابهی دارد، اما برخی از این دلایل مختص یک جنسیت هستند.

برای مردان، کاهش تدریجی نیروی جنسی با افزایش سن کاملا طبیعی است. هر مردی متفاوت است، اما اکثر مردان در دهه­های 60 و 70 زندگی خود دارای مقداری از تمایل جنسی هستند. اگر افزایش سن دلیل کاهش نیروی جنسی نباشد، مرد می­تواند افسرده باشد و یا استرس بیش از حد را تجربه کند. سایر دلایل احتمالی تحریک جنسی کم در مردان اثرات جانبی دارو، کاهش هورمون­های جنسی مردانه به دلیل اختلال اندوکرین، یا تنگی نفس در خواب هستند. یک واقعیت کمتر شناخته شده آن است که تنگی نفس در خواب می­تواند سطح تستوسترون پایین را نتیجه دهد.

تستوسترون پایین نیز اختلال نغوذ (ED) را موجب می­شود، که وضعیتی است که در آن یک مرد نمی­تواند به نعوظ برسد و یا این وضعیت را حفظ کند. در حالی که هر دو مسئله شامل تستوسترون کم می­شوند، اما لزوما ED و نیروی جنسی کم یکسان نیستند و یا به طور همزمان اتفاق نمی­افتند، با وجود آن که هر دو به عنوان کوموربیدیته­های رایج (شرایط همزمان) در نظر گرفته می­شوند. نیروی جنسی کم در واقع در مردانی با مشکل انزال زودرس یا تاخیردار بیشتر از افراد با اختلال نعوظ شایع است. مردانی که برای حفظ وضعیت نعوظ دارای مشکل هستند نیز اغلب دارای انگیزه­ی جنسی بالا و یا حتی نرمال می­باشند.

در مورد انگیزه­ی جنسی کم در زنان، دلایل زیادی وجود دارد. مطابق با روانشناس سکس شریل کینگزبرگ، “تمایل جنسی زنان چند وجهی و بسیار پیچیده است”.

دلایل رایج از دست رفتن تمایلات جنسی یا نیروی جنسی کم در زنان شامل مسائل ارتباط با شریک جنسی، اثرات اجتماعی فرهنگی (استرس شغلی، تصاویر رسانه­ای سکس، و غیره) و شرایط پزشکی (مثل فیبروئید، اندومتریوزیس، و مشکلات تیروئید) می­باشند.

تستوسترون کم فقط مشکلات جنسی در مردان را به وجود نمی­آورد: زنان نیز می­توانند تستوسترون کم را تجربه کنند. سطوح تستوسترون زنان در اوایل 20 سالگی به اوج خود رسیده و سپس تا یائسگی زنان کاهش می­یابد. پس از یائسگی، سطوح تستوسترون زنان افت اساسی می­یابد، و نیروی جنسی نیز به همین صورت کاهش پیدا می­کند. قرص­های جلوگیری از بارداری و سایر حالت­های پیشگیری هورمونی از بارداری نیز اثرات منفی بر تمایلات جنسی زنان دارند.

در مورد نحوه­ی افزایش قدرت جنسی، دو ماده­ی شیمیایی بیولوژیکی کلیدی وجود دارد که بر سطح میل جنسی شما اثر می­گذارد: دوپامین و پرولاکتین. در مطالعات مشاهده شده است که دوپامین میل جنسی را افزایش داده و پرولاکتین آن را کاهش می­دهد. در صورت استفاده از هر دارویی، باید بدانید که برخی از آنها سبب افزایش آزادسازی پرولاکتین شده و یا آزادسازی دوپامین را مهار می­کنند. هر یک از این دو سناریو می­توانند سبب کاهش میل جنسی شوند و اثرات جانبی دیگری را نیز به وجود آورند.

در مردان، پرولاکتین کم با چند نشانه از سلامتی جنسی و سلامتی روانی کم مرتبط است. سطوح پایین پرولاکتین نیز با شاخص جرم بزرگتر بدن (BMI)، سطوح قند خون بالاتر، سوطح کمتر فعالیت جسمی، و احساس ناسالم بودن در ارتباطند.

مسائل ارتباطی، افسردگی، داروها، اعتیاد به الکل، سوء استفاده از مواد مخدر، و/یا بیماری­های مزمن همچون دیابت همگی تحریک جنسی کم را برای برخی از جنسیت­ها موجب می­شوند.

BMI بالا نیز مشکلاتی را برای زنان و مردان در مورد تحریک جنسی به وجود می­آورد. مردان چاق بیشتر با مشکلات نعوظ سر و کار دارند، اما مطالعات انجام شده نشان داده­اند که فقط از دست دادن درصد کوچکی از وزن سبب بهبود عملکرد جنسی مردان و زنان می­شود. یک مطالعه­ی اجرا شده در دانشگاه دوک گزارش می­کند که مردان چاق دارای 25 برابر احتمال مشکلات جنسی بیشتری هستند.

چگونه نیروی جنسی را از طریق رژیم غذایی افزایش دهیم؟

بیایید درباره­ی نحوه­ی افزایش قدرت جنسی از طریق رژیم غذایی شما صحبت کنیم، که شامل مواد غذایی که باید بیشتر مصرف کنید و آنچه که باید از مصرف آنها اجتناب نمایید می­باشد.

 

مواد غذایی افزایش دهنده نیروی جنسی

مواد غذایی افزایش دهنده­ی نیروی جنسی

غذاهای غنی از کلاژن: تولید کلاژن به طور طبیعی با سن کاهش می­یابد. این موضوع اثر منفی و مستقیمی بر سلامتی پوست داشته و صاف نگه داشتن پوست را دشوارتر این پدیده حفظ نعوظ را برای مردان دشوارتر می­سازد، و ممکن است منجر به شل شدن دیواره­ی واژن در زنان شود. برای افزایش سطوح کلاژن، شما می­توانید خوراک قلم بیشتری مصرف کنید و یا از یک مکمل کلاژن و/یا پودر پروتئینی تولید شده از قلم استفاده نمایید. ویتامین ث نیز به افزایش تولید کلاژن کمک می­کند.

خربزه: در سال 2008، پژوهش­های انجام شده در Texas A&M نشان دادند که خربزه می­تواند اثر افزایش دهنده­ی نیروی جنسی داشته باشد. مواد فیتونوترینت مثل لیکوپن، بتا کاروتن، و سیترولین یافت شده در خربزه به آرام شدن عروق خونی کمک می­کنند. در حالی که ممکن است خربزه به عنوان یک داروی اختلال نعوظ مختص اندام موثر نباشد، اما بدون هیچ اثر جانبی منفی برای بهبود طبیعی نیروی جنسی شما مفید خواهد بود.

موز: مطابق با مطالعات پژوهش حیوانات، مصرف موز به افزایش سطوح هورمون زنانه که نیروی جنسی را بهبود می­بخشند کمک می­کند.

جوز هندی، زعفران و میخک: ادویه­ها حاوی آنتی اکسیدان هستند، که برای سلامتی کلی مناسب است، و نیروی جنسی را نیز افزایش می­دهد. پژوهش­های منتشر شده در مجله­ی BMC Complementary and Alternative Medicine به صورت خاص نشان دادند که عصاره­های جوز هندی و میخک سبب تقویت رفتار جنسی حیوانات نر می­شود. میخک همچنین در بهبود مشکلات تنفسی موثر است. از سوی دیگر زعفران به بهبود اختلالات جنسی در زنانی که از داروهای ضد افسردگی استفاده می­کنند و نیز مردانی با اختلال نغوذ کمک می­نماید.

شکلات تلخ: پژوهش­ها نشان داده­اند که مصرف شکلات سبب آزادسازی سروتونین به دلیل محتوی تریپتوفان بالا می­شود، که اثرات افزایش شعوت جنسی یا بهبود خلق و خو را به همراه دارد. فقط مطمئن شوید که یک شکلات تلخ با کیفیت بالا و کم شکر را انتخاب می­کنید.

آجیل برزیلی: این آجیل­ها غنی از سلنیوم هستند، که نقش مهمی را در حفظ سطوح تستوسترون سالم ایفا می­کند. این مواد همچنین سبب ولید سروتونین در بدن شما می­شوند، که مشابه با شکلات تلخ هستند

مکس استارز  بی سی ای ای گلد استاندارد اپتیموم نوتریشن

پروتئین با کیفیت بالا: مواد غذایی غنی از پروتئین که تریپتوفان بالایی دارند، مثل تخم مرغ، ماهی وحشی صید شده، طیور پرورشی و گوشت گوساله­ی تغذیه شده با علف می­توانند به افزایش سروتوتنین و تقویت خلق و خو (و نیروی جنسی) کمک کنند.

ریشه­ی ماکا: ریشه­ی ماکا یک گیاه آداپتوژنیک است. این ماده که در طب سنتی متداول است به عنوان یک تحریک کننده­ی جنسی عمل کرده و افزایش تمایل جنسی و کاهش اختلال جنسی را نتیجه می­دهد. این ماده برای دو هفته اثر کرده و بهبود نیروی جنسی در مردان سالم را نتیجه می­دهد – با افزایش تقویت بازدهی تمرین. اگر در محل زندگی شما امکان خریداری ماکا به شکل غذای کامل وجود ندارد، می­توانید آن را به صورت مکمل از فروشگاه­های آنلاین خریداری نمایید.

شنبلیله: این ماده که به صورت گیاهی و روغن ضروری در دسترس است، به افزایش تمایل جنسی، مخصوصا در مردان کمک می­کند. درمان با شنبلیله سبب بهبود نیروی جنسی و تمایلات جنسی و نیز تنظیم سطوح تستوسترون ضعیف شما خواهد شد. برگ شتبلیله بوی تلخی دارد، اما پس از پخت خوش طعم است.

آب: اطمینان از مصرف آب کافی حائز اهمیت است، زیرا در مورد نیروی جنسی، خشک شدن بدن می­تواند اثرات جانبی منفی را به وجود آورد که به سادگی میل جنسی را کاهش می­­دهد. اگر می­خواهید از خستگی، سردرد، و خشکی واژن اجتناب نمایید، بیشتر آب بنوشید.

 

مواد غذایی که باید برای افزایش نیروی جنسی از آنها اجتناب نمود

مواد غذایی فرآوری شده: از آنجایی که مواد غذایی فرآوری شده بخش عمده­ی رژیم غذایی استاندارد امریکایی (SAD) را تشکیل داده­اند، چاقی افزایش می­یابد. به صورت کلی، BMI جمعیت امریکایی حداقل به اندازه­ی 10-14 درصد از سال 1971 افزایش یافته است. از آنجایی که چاقی ارتباط زیادی با نیروی جنسی کم دارد، مواد غذایی فرآوری شده را در حد امکان از رژیم غذایی خود حذف کرده و آنها را با مواد غذایی کامل و فرآوری نشده جایگزین نمایید.

گوشت تولید شده در کارخانه: در حالی که شواهد علمی بزرگ مقیاس زیادی به دلیل ماهیت این مسئله وجود ندارند، بسیاری از متخصصان سلامت طبیعی (مثل خودم) نگران این مسئله هستند که هورمون­های به کار رفته برای درمان گوشت­های غیر ارگانیک تولید شده در کارخانه با تولید هورمون سالم تداخل داشته باشند. از مواد فرآوری شده اجتناب کرده و در هر جای ممکن مواد ارگانیک را انتخاب کنید تا به سلامتی جنسی شما کمک شود.

مواد غذایی با سدیم بالا: مواد غذایی که سدیم بالایی دارند، مثل مواد غذایی کنسروی و مواد غذایی فرآوری شده، می­توانند نقش زیادی در فشار خون بالا داشته باشند، که جریان خون به اندام­های جنسی را کاهش می­دهد.

مواد لبنی متداول: مانند گوشت­های تولید شده در کارخانه، مواد لبنی متداول در بسیاری از سازمان­ها سالم در نظر گرفته می­شوند. اما شیر، پنیر و سایر محصولات لبنی از شیر گاو دارای هورمون­های سنتزی هستند که به عنوان فتالیک اسید استر (PAEs) شناخته شده و اثر منفی بر سطوح استروژن و تستوسترون دارند.

قند: قند به صورت کلی بر هورمون­های جنسی اثر منفی دارد. مطالعات انجام شده نشان داده­اند که اثرات خاصی بر سطوح تستوسترون وجود دارد. در یک مطالعه در سال 2013 روی نمونه­های مرد، مصرف گلوکوز سطوح تستوسترون خون را به طور میانگین به اندازه­ی 25 درصد کاهش داد، بدون توجه به این که نمونه­ها دارای دیابت، پیش دیابت یا سطح گلوکوز نرمال بودند. سطوح تستوسترون نیز پس از مصرف گلوکوز برای چند ساعت مقدار کمی داشت.

کافئین: این ماده کمی خطرناک است، اما بهترین کار آن است که اگر مسائل نیروی جنسی را تجربه می­کنید در مصرف کافئین زیاده روی ننمایید. در حین فعالیت ورزشی، مقدار کمی از کافئیت به صورت متعادل سبب افزایش تستوسترون می­شود، که اثرات مثبتی نیز بر سلامتی جنسی و تحریک جنسی دارد. اما این افزایش در واقع موثر نخواهد بود، زیرا کافئین سطوح کورتیزول را نیز افزایش می­دهد، که دارای پتانسیل بالایی در القای تنش بوده و کاهش بیشتر قدرت جنسی را نتیجه می­دهد. قهوه و چای افزودنی­های خوبی برای زندگی سالم هستند، اما مصرف آنها را تحت کنترل قرار داده و حداقل شش ساعت قبل از خواب از مصرف مواد کافئین دار اجتناب نمایید.

الکل: زیاده روی در مصرف نوشیدنی-های الکلی سبب کاهش میل جنسی، تحریک و حساسیت می­شود. برای نوشیدن الکل، یک لیوان (فقط یک لیوان) شراب قرمز غنی از پلی فنول بنوشید. آنتی اکسیدان­های شراب قرمز سبب باز شدن عروق خونی شده و جریان خون به نقاط تحریک کلیدی را افزایش می­دهند.

پاپکرن درست شده در مایکروویو: ممکن است راحت باشد، اما قطعا سالم نیست. مواد شیمیایی یافت شده در جداره­ی کیسه­های پاپکرن مایکروویو (و نیز ظروف نچسب) با کاهش تحریک جنسی مردان مرتبط است. مطابق با یک مطالعه در سال 2009، این نوع کیسه­های پاپکرن حاوی پرفلوروآلکیل اسیدها هستند، مثل PFOA یا PFOS، که کاهش قابل ملاحظه­ی تعداد اسپرم­ها را نتیجه می­دهند.

افزایش نیروی جنسی و میل جنسی با مکمل های طبیعی

نحوه­ی افزایش نیروی جنسی با مکمل­ها

مکمل­هایی برای نیروی جنسی کم در مردان

جینسنگ (1000 میلی گرم یک بار در روز): انواع آسیایی و امریکایی جینسنگ اثر مثبتی بر عملکرد عصب و فعالیت سیستم عصبی مرکزی برای تقویت نیروی جنسی در مردان دارند.

تریبولوس (85-250 میلی گرم سه بار در روز): این ماده در طب سنتی چین به عنوان یک داروی تقویت کننده­ی جنسی به کار می­رود.

ماکا (500 میلی گرم، سه بار در روز): پژوهش­ها نشان می­دهند که این گیاه آداپتوژن سبب افزایش تمایل جنسی می­شود.

لوبیای مخملی (5 گرم در روز): لوبیای مخملی یا موکوناپرورینز به کاهش استرس کمک می­کند، و باعث می­شود تا فعالیت آنتی اکسیدانی سبب افزایش نیروی جنسی (و کیفی منی) شود.

یوهیمب (4/ میلی گرم برای 1-3 بار روزانه): عموما به عنوان یک درمان برای اختلال جنسی مورد استفاده قرار می­گیرد. چوب درخت یوهیمب می­تواند سبب ریلکسیشن عضلات صاف (برای کمک به مقابله با اختلال نعوظ) و بهبود عملکرد جنسی شود. اما مطالعات انسانی در این زمینه محدود هستند.

گینکگو بیلوبا (200 میلی گرم روزانه): مردانی که از داروهای ضد افسردگی استفاده می­کنند از مکمل گینکگو بیلوبا در کل چهار فاز پاسخ جنسی استفاده می­کنند: میل، تحریک، ارگاسم، و توقف.

مکمل­هایی برای نیروی جنسی کم در زنان

پاناکس جینسنگ (1000 میلی گرم یکبار در روز): این مقدار و مدت زمان پاناکس جینسنگ (جینسنگ آسیایی) افزایش میل جنسی را در زنان در دوره­ی یائسگی نتیجه می­دهد.

ماکا (500 میلی گرم سه بار در روز): پژوهش­ها نشان می­دهند که این گیاه آداپتوژن به افزایش تمایل جنسی در مردان و زنان کمک می­کند، مخصوصا اگر نیروی جنسی کم با داروهای روان درمانی مثل آنتی اکسیدان­ها القا شود.

آهن (25-30 میلی گرم در روز): اگر دچار کم خونی با کمبود آهن هستید، استفاده از مکمل آهن به نیروی جنسی شما کمک خواهد کرد. به دنبال کی لات آهن باشید، که به خوبی جذب می­شود، و آن را با یک منبع ویتامین ث مصرف نمایید. مکمل­های آهن می­توانند سبب یبوست شوند – بنابراین باید تایید نمود که کم خونی شما با کمبود آهن ایجاد می­شود.

آشواگاندها (500 میلی گرم یک یا دو بار در روز): استفاده از آشواگاندها به شکل مکمل به زنان در درمان اندوه جنسی زنانه کمک می­کند.

گینکگو بیلوبا (200 میلی گرم روزانه): گینکگو بیلوبا به صورت خاص در درمان اختلال جنسی القا شده با داروهای ضد افسردگی در زنان موثر است، که 91 درصد نرخ موفقیت در یک آزمایش بالینی را به همراه داشت.

نحوه­ی افزایش نیروی جنسی با روغن­های ضروری

آیا می­دانید چگونه باید نیروی جنسی را با روغن­های ضروری افزایش دهید؟ روغن­های ضروری مختلفی برای نیروی جنسی وجود دارد که به افزایش تحریک جنسی و خلق و خو کمک کرده و افزایش شهوت را به طور طبیعی نتیجه می­دهد.

استفاده از روغن یاسمن به عنوان بخشی از یک ترکیب عطردرمانی تقویت کننده­ی نیروی جنسی به افزایش تحریک رفتاریف هوشیاری و خلق و خوی مثبت کمک می­کند.

مکس استارز  سارم چیست ؟ همه آن چیزی که باید در مورد SARMs بدانید

اگر زنی هستید که با نیروی جنسی کم به دلیل یائسگی و مسائل خلق و خو مقابله می­کنید، روغن مریم گلی یک گزینه­ی خوب خواهد بود. این ماده به بهبود علائم افسردگی و تنظیم سطوح کورتیزول کمک کرده، و نیروی جنسی بیشتر را نتیجه می­دهد.

همچنین روغن ضروری بهار نارنج (که از عطر آن استفاده می­شود) یک منبع انرژی برای زنان یائسه است که به کاهش علائم یائسگی، افزایش تمایل جنسی، و کاهش فشار خون در زنان پس از یائسگی کمک می­کند. روغن بهار نارنج پتانسیل بالایی به عنوان یک مداخله­ی موثر برای کاهش استرس و بهبود سیستم اندوکرین دارد.

روغن رازیانه دارای اثرات مثبت مشابه با استروژن است که از نظر علمی و تاریخی یک تقویت کننده­ی دیگر نیروی جنسی زنان می­باشد. اما این اثرات مانند مواد شیمیایی آسیب رساننده به اندوکرین دارای تاثیر منفی بر باروری یا تولید مثل نیستند.

روغن گیاه پنج انگشتی (که عموما با عنوان گیاه پاکدامنی شناخته می­شود) یک گزینه­ی عالی دیگر برای کاهش مشکلات نیروی جنسی در زنان یائسه می­باشد. آیا در دوران یائسگی نیستید؟ این روغن/مکمل یک افزودنی عالی برای هر قفسه­ی داروی زنان است – برخی از مزایای قابل توجه آن شامل کاهش علائم PMS، افزایش باروری، پاکسازی آکنه و افزایش تولید لاکتات در مادران شیرده هستند.

درمان­های قابل توجه برای افزایش نیروی جنسی

بیایید درباره­ی نحوه­ی افزایش طبیعی نیروی جنسی با برخی از تغییرات آسان سبک زندگی صحبت کنیم. تمرین کم می­تواند علتی از نیروی جنسی کم باشد، اما شما نمی­توانید در این زمینه زیاده روی کنید. نیروی جنسی کم یکی از ریسک­های تمرین بیش از حد یا “سه گانه­ی ورزشکار زن” است. تمریناتی که هورمون رشد انسان را افزایش می­دهند، مثل تمرین وزنه و تمرین دوی پیوسته، به صورت قابل توجهی بهبود جریان خون در اندام جنسی، خلق و خو، و درک بدن شما را نتیجه می­دهند. همچنین یوگا را امتحان کنید، که به مقابله با خستگی و استرس و کاهش افسردگی و اضطراب کمک می­کند.

اگر سیگار می­کشید، این یک دلیل دیگر برای توقف مصرف آن است. برای بهبود نیروی جنسی در اتاق خواب، شما باید شعله­ی سیگار بعدی خود را خاموش کنید. سیگار نه تنها تمایل و رضایت جنسی را کاهش می­دهد، بلکه سبب کاهش باروری نیز می­شود. مطابق با یک گروه پژوهشی، افراد سیگاری کمتر از شش بار در ماه رابطه­ی جنسی داشتند، در حالی که مردان غیر سیگاری تقریبا دو برابر این مقدار رابطه­ی جنسی را گزارش کردند.

اگر تصویر بدن یا اطمینان یک مسئله باشد، نحوه­ی افزایش نیروی جنسی شما به معنای بهبود عزت نفس و تحریک جنسی با تمرکز بر ویژگی­های مثبت شما به جای نقص­هایتان است. شما همچنین باید روش­هایی را برای کاهش سطوح استرس و بهبود طول و کیفیت خواب خود بیابید.

درمان متداول برای نیروی جنسی کم

یک علت فیزیکی را روانی برای نیروی جنسی کم وجود دارد. پانزده درصد مردان و در حدود 32 درصد زنان کمبود میل جنسی را برای یک دوره­ی چند ماهه در کل سال قبل گزارش کردند، و این بدان معناست که یک مسئله­ی مهم برای تعداد زیادی از افراد وجود دارد.

دو نوع شرایط قابل تشخیص بالینی برای نیروی جنسی کم شامل اختلال میل جنسی کم فعالیت (HSDD) و اختلال بیزاری جنسی (SAD) هستند. مورد دوم یک مسئله­ی جدی تر است، و به عنوان بیزاری شدید و اجتناب از رفتار جنسی شناخته می­شود.

بسیاری افراد در مورد نحوه­ی افزایش نیروی جنسی به درمان متداول خود روی می­آورند، و بنابراین بیایید ببینیم کدام درمان­های نیروی جنسی کم در دنیای پزشکی متداول مورد استفاده قرار می­گیرند.

برای مردان، درمان جایگزین تستوسترون یک درمان متداول رایج است، با وجود آن که بحث برانگیز می­باشد. برخی از گزینه­های رایج عموما شامل سیلدنافیل (VIAGRA®) و تادالافیل (CIALIS®) هستند.

بسیاری از مردان ممکن است فکر کنند که یک داروی تجویز شده برای القای نغوظ پاسخ ساده تری است. اکنون دانستن این موضوع حائز اهمیت است. این داروها سبب تقویت نیروی جنسی شما نمی­شوند – فقط به شما در حفظ نعوظ کمک می­کنند. نغوظ اجباری به ریشه­ی تحریک جنسی کم شما نمی­رسد، و این داروها نیز دارای اثرات جانبی همچون مشکلات حافظه، درد پشت، کمبود شنوایی و بسیاری موارد دیگر می­باشند.

اگر یک زن دارای نیروی جنسی کمی بوده و در دوران یائسگی باشد، کرم­های استروژن واژنی عموما برای درمان خشکی واژن توصیه می­شوند. درمان تستوسترون به شکل قرص یا زخم پوش نیز برای زنان توصیه می­شود. اگر یک وضعیت پزشکی مثل فیبروئید مسائل جنسی را ایجاد کند، توصیه می­شود که با جراحی فیبروئیدها را حذف نمایید. اگر قرص کنترل بارداری شما میل جنسیتان را کاهش می­دهد، پزشک شما باید یک گزینه­ی غیر هورمونی را تجویز نماید.

سایر درمانی­های متداول برای نیروی جنسی کم در زنان و مردان شامل تغییر در دارو یا تجویز داروهای ضد افسردگی هستند، در صورتی که افسردگی یک علت باشد. اما بسیاری از داروهای ضد افسردگی نیز کاهش تحریک جنسی را نتیجه می­دهند. برای زنان و مردان، مشاوره­ی روابط جنسی یا سکس تراپی نیز گاهی موثر خواهد بود.

نکات احتیاطی درباره­ی افزایش نیروی جنسی

اگر نیروی جنسی کمی را تجربه می­کنید و درمان­های طبیعی به این موضوع کمک نمی­کنند، باید هرچه زودتر با پزشک خود مشورت نمایید و مطمئن شوید که به یک مسئله­ی جسنی یا روانی جدی مبتلا نیستید. باید اطمینان یابید که اثرات جانبی هر یک از داروهایی که مصرف می­کنید نیروی جنسی کم را در شما ایجاد نکنند.

اگر با یک پزشک متداول ملاقات کرده و به دنبال توصیه­هایی درباره­ی افزایش نیروی جنسی خود هستید، او احتمالا برخی از گزینه­های سبک زندگی سالم را به شما توصیه می­کند. اگر شما مرد هستید، احتمالا یک قرص آبی را دریافت می­کنید، اما باید بدانید که این قطعا سبب رفع مشکل نیروی جنسی کم شما نمی­شود، و می­تواند برای مشکل جسمی، ذهنی، عاطفی و ذهنی شما باشد.

سخن آخر درباره­ی افزایش نیروی جنسی

نیروی جنسی کم یک مسئله است که بر بخش بزرگتری از جمعیت اثر می­گذارد، با وجود آن که ماهیت آشفته کننده­ی آن یک موضوع دشوار برای متخصص درمانی شما می­باشد.

اما رژیم غذایی شما بر تحریک شما اثر نمی­گذارد. برخی مواد غذایی مستقیما بر نیروی جنسی شما اثر مثبت یا منفی می­گذارند، و مکمل­ها/روغن­های ضروری می­توانند برای افرادی که برای افزایش میل جنسی خود تلاش می­کنند مفید باشند.

مواد غذایی تقویت کننده نیروی جنسی

مواد غذایی افزایش دهنده­ی نیروی جنسی عبارتند از:
 • مواد غذایی غنی از کلاژن
 • خربزه
 • موز
 • جوز هندی، زعفران و میخک
 • شکلات تلخ
 • آجیل برزیلی
 • پروتئین با کیفیت بالا
 • ریشه­ ی ماکا
 • آب چغندر

مواد غذایی که برای افزایش نیروی جنسی باید از آنها اجتناب نمود عبارتند از:

 • مواد غذایی فرآوری شده
 • گوشت­های تولید شده در کارخانه
 • مواد غذایی با سدیم بالا
 • لبنیات متداول
 • قند
 • کافئین
 • الکل
 • پاپ کورن تولید شده در مایکروویو

مکمل­های نیروی جنسی برای مردان:

 • جینسنگ
 • تریبولوس
 • ماکا
 • لوبیای مخملی
 • یوهمبین
 • جینکگو بیلوبا

مکمل­های نیروی جنسی برای زنان:

 • پاناکس جینسنگ
 • ماکا
 • آهن
 • آشوانگاندا
 • جینکگو بیلوبا

روغن­های ضروری برای افزایش نیروی جنسی عبارتند از:

 • روغن یاسمن
 • روغن مریم گلی
 • روغن بهار نارنج
 • روغن رازیانه
 • روغن گیاه پنج انگشتی

هر تغییری که در شما ایجاد شود، به خاطر داشته باشید که داروهایی که برای مردان جهت افزایش نعوظ مورد استفاده قرار می­گیرند، با وجود آن که راهکارهای ساده­ای هستند، اما نمی­توانند مسائل نیروی جنسی شما را به صورت ریشه­ ای حل کنند. حتی اگر بخواهید یکبار آنها را انتخاب کنید، من توصیه می­کنم که رژیم غذایی خود را تنظیم کرده و بسته به تغییرات شیمیایی سبک زندگی خود را برای افزایش سلامتی جنسی تقویت نمایید.

 

برگرفته از وبسایت : https://draxe.com/how-to-increase-libido/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!