پودر پروتئین

پروتئین کافی سایتک نوتریشن + کافئین

 پروتئین کافی سایتک نوتریشن

پپروتئین کافی سایتک نوتریشن 2 ماده مکمل بسیار محبوب را به طور همزمان در ترکیب خود شامل می شود. این 2 ماده، پروتئین وی کنسانتره و کافئین هستند. این فرمول (WPC) مقدار آمینو اسید بالایی دارد، سریع جذب می شود و قدرت انحلال پذیری و مزه خوبی دارد.

همچنین، حاوی مواد پروتئینی بتا-لاکتوگلوبولین و ایمونوگلوبولین است که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

دانستنی های لازم درباره پروتئین کافی سایتک نوتریشن

پروتئین کافی سایتک نوتریشن چیست؟ شاید شما هم به عنوان یک ورزشکار از یک مکمل برای قبل از تمرین و از نوعی مکمل دیگر برای ریکاوری بعد از

تمرین استفاده می کنید. می دانیم که هر کدام از این مکمل ها فواید و ویژگی های خاص خود را دارند. مثلا مکمل های قبل از تمرین سطح قدرت

افزایش می دهند و مکمل های بعد از تمرین میزان و سرعت ریکاوری را بالا می برند.

 

آیا تا کنون به این موضوع فکر کرده باشید که مکملی مصرف کنید که هم برای قبل از تمرین مناسب باشد و هم پروتئین باشد؟ و آیا به این نکته هم فکر

کرده اید که می توانید قهوه را هم همزمان در یک ترکیب با پروتئین داشته باشید؟ پروتئین کافی سایتک نوتریشن این ویژگی را دارد. قطعا شما

محصولات مشابه دیگری نیز دیده اید. اما این محصول ویژگی های خاصی دارد و می تواند یک انتخاب بسیار خوب باشید. با ما همراه باشید تا این ویژگی ها را مرور کنیم.

نکات مهم درباره پروتئین کافی

وب سایت تولید کننده پروتئین کافی سایتک نوتریشن اعلام کرده است که این مکمل:

  • دارای پروتئین وی است
  • حاوی کلسیم و آهن است
  • در 3 نوع مختلف به بازار عرضه می شود: طعم اصلی قهوه بدون شکر، طعم اصلی قهوه با شکر، طعم اصلی قهوه بدون کافئین

بر اساس گفته های این وب سایت پروتئین کافی 2 ماده مکمل بسیار محبوب را به طور همزمان در ترکیب خود شامل می شود. این 2 ماده، پروتئین وی کنسانتره و قهوه هستند. این فرمول (WPC) مقدار آمینو اسید بالایی دارد، سریع جذب می شود، انحلال پذیری و مزه خوبی دارد، و نسبت به مکمل پروتئین وی ایزوله(WPI) قیمت پایینی دارد. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که علت قیمت پایین این مکمل نسبت به پروتئین وی ایزوله این است که پروتئین وی ایزوله باید دستخوش تغییراتی شود تا چربی و کربوهیدرات آن جدا شود.

علاوه بر آن پروتئین کافی سایتک نوتریشن حاوی مواد پروتئینی بتا-لاکتوگلوبولین و ایمونوگلوبولین است که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند. با مصرف پروتئین کافی شما دیگر نیازی به مصرف مکمل قبل از تمرین نخواهید داشت.

 

مواد تشکیل دهنده پروتئین کافی

ترکیبات پروتئین کافی سایتک نوتریشن عبارتند از پروتئین وی ایزوله، قهوه ایزوله، پودر کاکائوی بدون چربی(10 تا 12 درصد)، پودر شیر، سدیم کلراید، کافئین بدون آب، لسیتین سویا، و ساکرالوز

 

بررسی فرمول پروتئین کافی

چربی کل، 3 گرم:

مقدار چربی پروتئین کافی سایتک نوتریشن 5 درصد مصرف روزانه این مکمل را شامل می شود. مقدار چربی بیشتر از این اضافی است. تولیدکننده این مکمل در آن از پودر کاکائوی بدون چربی استفاده کرده است تا مقدار چربی آن را در حد متعادل نگه دارد.

56 میلی گرم کلسترول

به هر حال پروتئین کافی نیز یک محصول کاملا بی نقص نیست. شاید در نگاه اول 56 میلی گرم کلسترول به ازای هر واحد مصرف زیاد به نظر نرسد. اما، این ماده 22 درصد مکمل را شامل می شود و می توان گفت که مقدار نسبتا بالایی است. شاید بهتر باشد در کنار استفاده از این محصول از آرد جو دو سر استفاده کنید تا سطح کلسترول بدن خود را در حد متعادل حفظ کنید.

مکس استارز  هوریکان ایکس اس – پست ورک اوت مای پروتئین

سدیم 360 میلی گرم:

15 درصد مقدار مصرف روزانه این مکمل حاوی سدیم است. بدن شما برای جلوگیری از گرفتگی ماهیچه و افزایش ریکاوری به سدیم نیاز دارد. اما این ماده باید توسط تولید کنندگان به مقدار 5 درصد در روز کاهش پیدا کند. متاسفانه پروتئین کافی فاقد پتاسیم است. پتاسیم به تنظیم مقدار سدیم کمک می کند. برای جبران این کاستی سعی کنید از موز استفاده کنید. این میوه حاوی پتاسیم است.

کربوهیدرات 2 گرم:

2گرم کربوهیدرات در مقدار ذکر شده در هر بار مصرف این پروتئین وجود دارد که تقریبا برای پروتئین وی کنسانتره نیز همین مقدار است. باور ما بر این است که شما می توانید با مصرف پروتئین کافی سایتک نوتریشن به اهداف ماهیچه سازی خود برسید و نیازی به مکمل پروتئین وی ایزوله ندارید. اما، باید اشاره کنیم که کربوهیدرات موجود در پروتئین کافی از شکر و به خصوص سارکالوز و اسپلندا (Splenda) درست شده است. اسپلندا، این شیرین کننده مصنوعی، در مطالعات زیادی مورد بررسی قرار گرفته است و عوارض منفی آن به اثبات رسیده است. مثلا تحقیقاتی که در سال 2016 در موسسه تحقیقات پزشکی گاروان (Garvan) در استرالیا انجام شد نشان داد که اسپلندا می تواند باعث بیش فعالی و بی خوابی شود.

پروتئین کافی علاوه بر مقدار زیاد پروتئین و قهوه شامل مقدار زیاد کلسیم ( 17 درصد مصرف روزانه) و آهن( 56 درصد مصرف روزانه) نیز می شود. این مقدار آهن بیشترین مقداری است که می توان در مکمل ها یافت. اما آهن چه نقشی در بدن ایفا می کند؟ آهن به هموگلوبین کمک می کند تا اکسیژن را در بدن به گردش درآورد، به انقباض عضلات کمک می کند و سلامت مغز را بالا می برد. وقتی شما از پروتئین کافی استفاده می کنید دیگر نیازی به مکمل های دیگر برای دریافت آهن ندارید.

اما پروتین کافی معایبی نیز دارد. آنطور که اشاره کردیم این پروتئین کلسترول و سدیم بالایی دارد و همچنین حاوی ماده اسپلندا است. . اسپلندا سالها مورد مطالعه قرار گرفته است و عوارض منفی آن به اثبات رسیده است. اگر احتمال این عوارض در بدن شما بالاست حتما با پزشک خود مشورت کنید.

به هر حال نکته مثبتی که درباره پروتئین کافی وجود دارد این است که سازنده ی آن به طور شفاف تمام مواد استفاده شده در این پروتئین را خوب توضیح می دهد و تقریبا نکته شکی باقی نمی گذارد.

پروتئین کافی سایتک نوتریشن + کافئین
ترکیبات پروتئین کافی سایتک نوتریشن

فواید پروتئین کافی سایتک نوتریشن

طبق آنچه که سایت پروتئین کافی سایتک نوتریشن این مکمل دارای فواید زیر است:

  • به ازای هر واحد مصرف (یک اسکوپ برابر با 40 گرم) 27 گرم پروتئین وی کنسانتره دارد
  • حاوی قهوه فوری با پروتئین بالاست
  • به ازای هر واحد مصرف حاوی صد میلی گرم کافئین است
  • مواد پر کننده ندارد

حتی مکمل های  معروفی مانند MET_RX Natural Whey  و  Whey Protein Punch این مقدار از پروتئین را ندارند. مکمل اشاره شده اولی تنها 23 گرم پروتئین به ازای هر اسکوپ و مکمل دومی تنها 22 گرم پروتئین به ازای هر اسکوپ دارند. به این ترتیب پروتئین کافی به لحاظ مقدار پروتئین از هر دو این مکمل ها جلوتر است.

مکس استارز  بهترین پروتئین وی های سال برای افزایش حجم

تولید کننده همچنین اظهار دارد که این محصول پروتئینی باعث حفظ و افزایش توده عضلانی می شود و نیز به حفظ استخوانهای طبیعی کمک می کند.

ما نیز با ادعای این شرکت موافق هستیم، زیرا در اینکه 27 گرم پروتئین به ازای هر واحد مصرف می تواند باعث افزایش حجم عضله شود شکی وجود ندارد.

همچنین این ماده دارای 17 درصد کلسیم به ازای مصرف روزانه است که باعث می شود ادعای شرکت سازنده آن درباره حفظ استخوان ها را نیز بپذیریم.

 

دستورالعمل مصرف پروتئین کافی( بدون شکر)

10 اونس آب را تا دمای 140 درجه گرم کنید و سپس 1 اسکوپ( معادل 40 گرم) پودر پروتئین کافی را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید تا کاملا حل شود. بهترین زمان استفاده از آن صبح و قبل از تمرین است. در هنگام صبح بدن به چیزی نیاز دارد که بتواند ایجاد سرزندگی و شادابی کند و کافئین دارای این خاصیت می باشد. از طرف دیگر پروتئین وی موجود در این مکمل ماده بسیار خوبی برای رساندن مواد لازم به بدن بعد از یک وقفه 8 ساعته است. شما با مصرف پروتئین کافی نوعی از پروتئین به بدن می دهید که سریع جذب می شود و آن را سرشار از آمینو اسید می کنید و هیچ چیز نمی تواند برای شروع روز بهتر از این باشد.

بر اساس گفته مراجع امنیت غذایی اروپا( EFSA) بزرگسالان نباید روزانه بیشتر از 400 میلی گرم کافئین مصرف کنند. آنها گفته اند که مصرف 100 میلی گرم کافئین در روز می تواند دوره کمون خواب را افزایش و مدت زمان خواب را در بعضی از افراد کاهش دهد. به خصوص اگر کافئین قبل از خواب مصرف شود این مسئله تشدید می شود. بنابراین توصیه شرکت سازنده پروتئین کافی را جدی بگیرید و آن را قبل از خواب مصرف نکنید.

 

پروتئین کافی سایتک نوتریشن + کافئین
پروتئین کافی سایتک نوتریشن + کافئین

مقدار مصرف پروتئین کافی

مقدار مصرف توصیه شده پروتئین کافی سایتک نوتریشن در هر واحد 40 گرم است که علاوه بر کلسیم و آهن از مقدار 140 کالری، 3 گرم چربی، 1 گرم چربی کنسانتره، 65 میلی گرم کلسترول 360 میلی گرم سدیم، 2 گرم کربوهیدرات، 2 گرم شکر، 27 گرم پروتئین برخوردار است.

 

چه کسانی می توانند از مکمل پروتئین کافی استفاده کنند؟

مکمل کافی سایتک نوتریشن برای افراد سالم بالای 18 سال که می خواهند ماهیچه های لاغر خود را حجیم کنند و ریکاوری خود را افزایش دهند مناسب است و نیاز روزانه آنها به پروتئین را برطرف می کند.

عوارض جانبی پروتئین کافی

پروتئین کافی سایتک نوتریشن عوارض جانبی  قابل توجهی ندارد. تنها نکته مهم در این باره کلسترول و سدیم بالای این محصول است.

همچنین، افرادی که به شیر و سویا حساسیت دارند باید در مصرف این مکمل احتیاط کنند. شرکت سازنده پروتئین کافی تاکید دارد که این مکمل برای افراد زیر 18 سال و زنان باردار توصیه نمی شود.

قیمت و اطلاعات خرید

  • قیمت یک محتوی Ib2( شامل مقدار مصرف 25 روزه) 27 دلار و 79 سنت است.
  • قابل خرید به صورت آنلاین و از فروشگاه هایی مانند آمازون می باشد.

تالیف و ترجمه : best5supplements.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!