آمینو اسید

بی سی ای ای اکستند سایویشن و بررسی انواع اکستند

 

بی سی ای ای اکستند چیست ؟

هر کسی که ورزش می کند و یا با نام مکمل ها آشنایی نسبی دارد حتما نام بی سی ای ای اکستند را شنیده است . در واقع می توان این گونه بیان کرد که یکی از عوامل اصلی در رژیم غذایی یک ورزشکار که می بایست به آن توجه کند استفاده از یک نوع آمینو اسید به نام آمینو اسید های شاخه دار یا همان بی سی ای ای  Branched – Chain Amino Acide )  ) می باشد .

در واقع بی سی ای ای ها می توانند با اثر گذاری بر حجم ماهیچه ها و عضلات ، نیرو و توان بدنی و چربی سوزی منجر به  بهبود راندمان ورزشی ورزشکار بشود .

به مجموعه ی گفته های بالا ریکاوری می گویند ، پس بی سی ای ای اکستند به ریکاوری بدن کمک شایانی می کند .

مکمل ریکاوری بی سی ای ای اکستند :

بی سی ای ای اکستند یکی از محصولات کمپانی تولید مکمل ساویشن  ( Scivation  ) آمریکا می باشد . یک محصول بی نظیر که مختص ریکاوری بدن می باشد .

بی سی ای ای اکستند محصولی است بدون شکر و همان طور که از نامش پیدا است یک ترکیب نوشیدنی می باشد که حاوی آمینو اسید های شاخه دار است و آن را می توان در حین تمرین نوشید .

بی سی ای ای اکستند مکملی است که برای ورزشکارانی که به انجام تمرین های سنگین می پردازند به عنوان مثال پاور لیفتر ها و یا ورزش های دیگر و مرسوم همانند فوتبال ، والیبال ، بیسبال ، بسکتبال ، تنیس و غیره بسیار مناسب می باشد .

در واقع این مکمل برای ایجاد تغییرات محسوس در اندام ورزشکار با انجام تمرینات زیاد و رژیم غذایی بسیار مناسب می باشد .

ذکر یک مثال به ارائه ی بیانی ساده از مکمل بی سی ای ای اکستند می تواند کمک شایانی کند .

به طور مثال یک مزرعه را در نظر بگیرید که زمان دروی محصول آن فرا رسیده است و بجای اینکه محصول را با استفاده از ابزار آلات دستی و توسط کارگر انجام دهید که بسیار زمان بر نیز می باشد  با استفاده از درو کن های مکانیکی در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می دهید و محصول دلخواه خود را خیلی سریع تر رو بروی خود حاضر و آماده می بینید. مکمل بی سی ای ای اکستند نیز دقیقا هدف ورزشکار از انجام ورزش را شناسایی می کند و در کوتاه ترین زمان ممکن به او کمک می کند تا نتیجه ی زحمات ورزشکار یعنی رسیدن به بدنی ایده آل را به او هدیه بدهد .

کمپانی ساویشن با ارائه ی بی سی ای ای اکستند تحول بزرگی را نیز در ارائه ی طعم و مزه ی خوب در مکمل ها ایجاد کرد و ضمن کمک به ورزشکار برای رسیدن به اهدافش لذت نوشیدن یک نوشیدنی خوش طعم در حین تمرین را فراهم آورد .

 

ساویشن با اعمال تغییرات گوناگون در ترکیبات مکمل بی سی ای ای اکستند توانست چندین نسخه از مکمل بی سی ای ای اکستند را تولید کند .

طراحی و تولید این مکمل در 10 نوع مختلف صورت پذیرفته است که هر کدام از انواع این محصول برای یک شخص خاص و یک فیزیک بدنی خاص طراحی شده است .

در ادامه به بررسی انواع مکمل بی سی ای ای اکستند خواهیم پرداخت .

مکس استارز  تائورین مای پروتئین : خرید ، روش مصرف فواید و عوارض

لازم به ذکر است که در خصوص کارایی و جزئیات ترکیبات در ادامه شرح داده خواهد شد .

انواع مکمل بی سی ای ای اکستند ساویشن :

 1. مکمل بی سی ای ای اکستند الیت BCAA Xtend Elite :

تریکبات این نوع از مکمل بی سی ای ای اکستند شامل کیستون ، 3 گرم لیتر سیترولین مالات ، 2 گرم ترکیبات PEAKO2 ، 6 گرم بتا آلانین ، 14 گرم الکترولیت ، 125 میلی گرم و دیگر عناصر و مواد  می باشد .

مکمل بی سی ای ای اکستند الیت قدرت و استقامت فراوانی را برای ورزشکار فراهم می آورد .

در رتبه بندی ای که قبلا در سایت ساویشن برای انتخاب بهترین مکمل بی سی ای ای اکستند صورت پذیرفته بود مکمل بی سی ای ای اکستند الیت کامل ترین آن ها انتخاب شده بود و همان طور که گفته شد با فراهم آوردن نیروی فراوان برای ورزش های سنگین و استقامتی بسیار مناسب می باشد

بی سی ای ای اکستند اورجینال سایویشن

 1. مکمل بی سی ای ای اکستند اورجینال Original :

قیمت پایه ی این نوع از مکمل بی سی ای ای اکستند چیزی در حدود 30 دلار برای یک قوطی می باشد که برای 30 وعده مناسب می باشد . یکی از مکمل هایی که با زیرکی هرچه تمام تر توسط ساویشن طعم سازی شده و مزه ی بسیار خوبی را برای ورزشکار فراهم می آورد .

ترکیبات این نوع از مکمل بی سی ای ای اکستند نیز شامل  7 گرم آمینو اسید زنجیره ای یا همان BCAA  ، 2500 میلی لیتر گلوتامین ، 1000 میلی لیتر سیترولین مالات و مقداری الکترولیت می باشد .

 1. مکمل مکمل بی سی ای ای اکستند استاندارد :

مکملی که ساختاری بسیار شبیه به مکمل بی سی ای ای اکستند الیت دارد و برای افزایش سطح انرژی و قدرت به منظور انجام ورزش های سنگین بسیار مناسب می باشد . ترکیبات این مکمل شامل کیستون ، گلوتامین ، سیترولین مالات و الکترولیت می باشد .

شاید میان سه ترکیب بالایی که از مکمل بی سی ای ای اکستند شرح داده شد تشابه های زیادی باشد که این تشابه هم با تغییر طعم و تفاوت طیف مزه ای به طور کامل از بین برده شده است و انتظار می رود که هر کدام از محصولات بالا با نام تجاری منحصر به فرد خود در آینده روانه ی بازار شوند .

 1. مکمل بی سی ای ای اکستند Ripped :

مکمل بی سی ای ای اکستند Ripped   با غیر محرک برای سوزاندن چربی بسیار مناسب می باشد .

بدن در حین تمرین نیاز به انرژی پیدا می کند  و وجود لیوسین در ترکیبات بی سی ای ای ها موجب تخریب ساختاری سلولی چربی و آزاد سازی آنها می شود و با آزاد سازی این چربی به جای جذب و ذخیره سازی آن ، به تامین انرژی بدن برای انجام تمرینات کمک می کند و در نتیجه تناسب اندام را برای ورزشکار فراهم می آورد .

ترکیبات این مکمل محتوی گلوتامین ، سیترولین مالات ، الکترولیت ، اسید لینولئیک کنجوج CLA ، ال-کارنیتن و عصاره ی کایین می باشد .

 1. مکمل بی سی ای ای اکستند انرژی :

وجود کافئین در ترکیبات این مکمل باعث بال رفتن سطح هوشیاری و دوپامین مغز می شود و همین امر منجر به افزایش سطح انرژی در بدن ورزشکار می شود .

این نوع مکمل شامل کیستون ، الکترولیت ، سیترولین مالات و کافئین می باشد و  همانطور که گفته شد میزان انرژی بدن را تامین می کند .

 1. مکمل بی سی ای ای اکستند HydraSport :
مکس استارز  آمینو انرژی اس ایکس 7 رولوشن ماسل تک

یکی از مناسب ترین مکمل های بی سی ای ای اکستند برای ورزش های استقامتی می باشد .

ساویشن با اعمال تغییرات در ترکیبت محلول الکترولیتی آن و بهبود تعادل الکترولیتی این مکمل ، محصولی را فراهم آورده تا بتواند هیدراتاسیون بدن ورزشکار را به خوبی بر قرار کند و از کاهش میزان انرژی و خستگی عضلات او در طی ورزشی طاقت فرسا جلوگیری کند .

7.مکمل بی سی ای ای اکستند Perform :

یکی از مکمل هایی که در جریان روند بهبود و تکامل مکمل بی سی ای ای اکستند الیت ساخته شد . ساویشن با ارائه ی مکمل بی سی ای ای اکستند Perform توانست با بهبود بخشیدن به فرمول مکمل بی سی ای ای اکستند الیت به منظور دست یافتن به قدرت و نیروی بیشتر گام بزرگی را در ساخت مکمل ها بردارد .

در این راه ساویشن با اعمال تغییرات در PEAKO2  این مکمل فرمول مکمل الیت را پیشرفته تر ساخت و توانست نیروی بیشتری را برای ورزشکار فراهم آورد .

8.مکمل بی سی ای ای اکستند غیر گاز دار  Xtend RTD :

این نوع از مکمل بی سی ای ای اکستند مکمل های بدون گلوتامین می باشند که با اصلاح فرمولاسیون به دست آمده است ، نوشیدنی ای بدون گاز و فاقد مواد نگهدارنده می باشد و برای ورزش هایی که می بایست مدام در حال حرکت از مکمل استفاده نمود بسیار مناسب می باشد .

 1. مکمل بی سی ای ای اکستند کربناته Xtend Carbonated :

بعد از ترکیب مقدار تعیین شده از این مکمل با آب ، یک نوشیدنی انرژی زا و مناسب برای ریکاوری در اختیار ورزشکار قرار می گیرد که به جای وجود گلوتامین در آن الکترولیت آن کربناته شده است .

یعنی به جای استفاده از گلوتامین که غلظت سلول را افزایش می دهد از کربن در ترکیبات به منظور تامین انرژی استفاده شده است . می توان این طور گفت که این نوع از مکمل بی سی ای ای اکستند  برای انجام ورزش های سنگین مناسب نمی باشد .

 1. مکمل بی سی ای ای اکستند ایزوله پروتئین Isolated Pro :

یکی از معدود مکمل های بی سی ای ای اکستند که دارای کربوهیدرات و چربی می باشد ، ساویشن این محصول را برای تامین کربو هیدرات و پروتئین بدن که خاستگاه انرژی در بدن می باشند  روانه بازار کرد تا ورزشکارانی که با کمبود بیش از حد پروتئین در هنگام ریکاوری مواجه می شوند ، نیاز خود را بر طرف کنند .

 

در کل می توان گفت مکمل های بی سی ای ای اکستند به بنا به دلایل زیر می توانند بسیار مناسب باشند .

 • بی سی ای ای اکستند حجم ماهیچه ها را بهبود می دهد .
 • بی سی ای ای اکستند نقش پر رنگی در سوزاندن چربی ها دارد .
 • سطح انرژی را افزایش داده و از کوفتگی ماهیچه ها جلوگیری می کند .
 • تقویت سیستم ایمنی بدن توسط بی سی ای ای اکستند .
 • تاثیر گذاری مثبت بی سی ای ای اکستند در سلامتی .

ِXtend RTD ر ول مکمل الیت را پیشرفته تر ساخت و توانست نیروی بیشتری را برای ورزشکار فراهم آوردا جلوگیری کندا بتواند هیدراتاسیون ب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!