تست بوستر - پروهورمون

مقایسه دو تستوسترون بوستر تستو فیول و تست فریک

تستو فیول و تست فریک ، کدام یک تستوسترون بوستر بهتری هستند؟

تستو فیول و تست فریک هر دو موادی برای افزایش سطح تستسترون در بدن هستند. تستوسترون هورمونی مردانه است که باعث رشد و استحکام استخوان و مغز می شود و میل به زندگی به وجود می آورد. کمبود این هورمون در بدن مردان مانع از عضله سازی می شود و نیز باعث مشکلاتی مانند استرس مزمن، اختلال نعوظ، کاهش میل جنسی، و نوسانات خلقی می شود. خوشبختانه، مکمل هایی به بازار عرضه می شوند که سطح تستسترون در بدن را افزایش می دهند و به عنوان تستوسترون بوستر شناخته می شوند.

دو تستوسترون بوستر معروف موجود در بازار تستو فیول و تست فریک هستند. برای مقایسه این دو نوع مکمل آنها را وارد یک مسابقه دوستانه می کنیم، یعنی به شباهت ها و تفاوت های آنها اشاره می کنیم تا ببینیم کدام یک برنده میدان می شود. این مسابقه در 5 دور انجام می شود.

دور اول: فرمول های مختلف تستو فیول و تست فریک

شاید شما به بروشور مکملی که می خرید اهمیت چندانی ندهید. اما برای ما این یک هنر محسوب می شود. همین بروشورها هستند که به ما می گویند که این دو مکمل جز بهترین 5 مکمل تستوسترون بوستر در سال 2016 بوده اند.

ا) در بروشور تستو فیول می خوانیم که این ماده آنابولیسم ورزشی را افزایش می دهد.

تستو فیول این کار را با استفاده از مواد اصلی مردانه انجام می دهد که در سطح جهانی به عنوان بهترین تستسترون بوسترها شناخته شده اند. 3 تا از مهم ترین این مواد عبارت از اسید دی اسپارتیک(D_Aspartic Acid)، ویتامین D3 و زینک است. بقیه مواد شامل منیزیم، شنبلیله، جینسینگ و ویتامین B6 میباشند.

زینک (روی) در این فرمول به عنوان کلیدی ترین ماده افزایش عملکرد است که به صورتZMA “Monomethionin and Aspartate” در این ترکیب به کار رفته است.

ویتامین D3 باعث کاهش هورمون استروژن در بدن و افزایش هورمون تستسترون می شود. استروژن هورمونی زنانه است که به مقدار کم در بدن مردان نیز وجود دارد. ولی مقدار زیاد آن مانع ترشح هورمون تستسترون و نیز تغییر شیوه چربی سازی می شود. ویتامین D3 از افزایش این هورمون در بدن جلوگیری می کند.

منیزیم، تستوسترون متصل به پروتئین SHBG را در بدن آزاد می کند و به این ترتیب باعث افزایش سطح تستسترون می شود.

مهم ترین خاصیت ویتامین B6 افزایش میل جنسی است که پیامد آن افزایش سطح تستسترون در بدن است.

 

منیزیم وB6  در فرمول هر دو مکمل تستوفیول و تست فریک وجود دارد. این ماده ها باید هم در این بوسترها وجود داشته باشند و آنچنان ضروری هستند که چنانچه بوسترها فاقد این مواد بودند می توانستیم آن را یک نکته بسیار منفی قلمداد کنیم.

در تبلیغات تستوفیول از عنوان” آنابولیسم ورزشی” استفاده می شود. ZMA در واقع کلمه کارایی ورزشی در  این فرمول را پوشش می دهد و دی آسپارتیک اسید و گیاهان جنسینگ و شنبلیله جنبه آنابولیک این فرمول را توضیح می دهد:

  • DAA تستوسترون بوستر بسیار خوبی است و باعث سنتز بیشتر تستوسترون می شود. این ماده نه تنها برای افزایش سطح تستسترون در میان مردان بالای 30 سال می شود، بلکه افزایش چشمگیر این مقدار تستوسترون، باعث متابولیسم بالا برای ماهیچه سازی می شود. همچنین تولید اسپرم و کیفیت آن را نیز بالا می برد.
  • جینسینگ و شنبلیله به ترتیب آداپتوژن (تعدیل کننده) و افزایش دهنده میل جنسی هستند. ترکیب این دو ماده نه تنها انرژی، عملکرد و استقامت را بالا می برد، بلکه سطح هورمون استرس را هم کاهش می دهد. هورمون استرس باعث از بین رفتن ماهیچه و نیز کاهش فعالیت تستسترون می شود.
مکس استارز  بررسی مکمل تست بوستر آلفا کینگ فورس فاکتور

این مکمل در ترکیب خود از عصاره صدف خوراکی نیز برخوردار است.  عصاره صدف چه فوایدی دارد؟

صدف مقدار ZMA  بالایی دارد. این ماده تسترون را افزایش می دهد و تولید پروژسترون را کاهش می دهد.

تستو فیول و تست فریک فارما فریک
تست فریک هر مکانیزم سرعت بخش به تستوسترون شناخته شده برای دانشمندان را به شما معرفی میکند و شامل مقدار دزهای ترکیبات سرعت بخش تستوسترون در تمام دنیا که بسیار در مورد آنها تحقیق شده است میباشد.نسبت به دیگر افزایش دهندگان تستوسترون در بازار ، بیش از دو برابر مواد فعال در هر مصرف فراهم میکند.

2) در بروشور تست فریک آمده است که این ماده کارآیی ورزشی و بنیه نیروی جنسی را افزایش می دهد.

اما آیا این دو ویژگی همزمان اتفاق می افتد؟ وقتی سطح ZMA  بدن بالاست، تست فریک در کنار افزایش آنابولیسم ورزشی، به کمک شنبلیله بنیه جنسی را هم افزایش می دهد.

  • Proprietary Testosterone Support Complex دو برابر تستو فیول عصاره شنبلیله (ماده خاصی از آن) در یک گرم دارد. این ماده باعث بنیه جنسی بسیار زیادی می شود. همچنین دارای ماده Terrestris Tribulus   به همان مقدار شنبلیله است که مستقیما سطح تستسترون را بالا نمی برد، ولی تاثیر آن روی ماهیچه سازی و افزایش میل جنسی عالی است.

تست فریک هم تمام مواد اشاره شده در تستوفیول را داراست. اما، بر خلاف تستو فیول، از مواد دیگر با مقادیر بیشتر نیز استفاده می کند تا از میزان افزایش تستسترون در بدن اطمینان حاصل کند. ما با یکی از این اندازه ها موافق هستیم اما در مورد دیگری اطمینان نداریم.

مقدار اول: تست فریک با کمپلکس ترکیبات حمایت از مهار چند جانبه استروژن شانس کاهش سطح تستوسترون و افزایش سطح استروژن را پایین می آورد. این نکته در مکمل های تستوسترون بوستر بسیار حائز اهمیت است.

مقدار دوم:  Proprietary DHT Support Complex سطح تستسترون را با جلوگیری از تبدیل آن به DHT افزایش می دهد. DHT فرمول مردانه تری نسبت به تستسترون است. اساسا این موضوع باعث افزایش تستسترون می شود اما ما مطمئن نیستیم آیا ارزش کاهش DHT  را دارد یا نه.

این مکمل موارد بیشتری از سینرژی و کارایی بیشتری نسبت به فرمول تست فیول دارد، اما با این حال تستوفیول نسبت به تست فریک تستوسترون بوستر بیشتر و بهتری دارد. این در حالی است که هر دو این مکمل ها در اول خود کلمه “تست” (به معنای تستسترون) را دارند. بنابراین هر دو آنها در مرحله اول مساوی می شوند.

تستو فیول و تست فریک فارما فریک

دور دوم: دوز مکمل ها ی تستو فیول و تست فریک

تست فریک علاوه بر محتوای زد ام ای از مقدار بیشتر 3 ترکیب اختصاصی استفاده می کند و به مصرف کننده این اجازه را می دهد که بداند دقیقا چه مقدار از این ترکیب در مکمل به کار رفته است. در اینجا این ترکیبات را بررسی می کنیم.

تستوفیول 10 میلی گرم زینک، 200 میلی گرم منیزیم و 5 میلی گرم B6 دارد، در حالی که تست فریک 30 میلی گرم زینک، 90 میلی گرم منیزیم و 5 میلی گرم B6 دارد.

مقدار ZMA تست فریک باعث می شود که برنده این دور باشد.

مکس استارز  تستوسترون بوستر ای وی ال تست اولوشن نوتریشن

همچنین مقدار جینسینگ و شنبلیله تستوفیول پایین است. بنابراین باور کنید یا نه، ترکیب خاص تست فریک باعث می شود باز هم جلوتر از تسوفیول باشد.

دور سوم: کیفیت مواد تشکیل دهنده

بسیاری از فرمول های خیلی معروف می توانند با توجه به کیفیت عملکرد مواد تشکیل دهنده آن در بدن مورد بررسی قرار بگیرند.

هر دو تستوفیول و تست فریک فرمول های بسیار قوی هستند، اما یکی از اینها قطعا از احتمال بیشتری برای پیشرفت و بهسازی برخوردار است. خوب شاید بگویید هر دو از این احتمال برخوردارند. ولی، یکی از مکمل ها از احتمال خیلی بیشتر برخوردار است. اجازه بدهید قبل از پرداختن به این موضوع ابتدا از جنبه های مثبت هر دو مکمل شروع می کنیم.

تستوفیول همان مواد زینک، منیزیم، و B6 که در تحقیق ZMA از آنها استفاده شده بود، را دارد. علاوه بر آن، حاوی کولکالسیفرول “Cholecalciferol” ویتامین D3 می باشد.

گیاهان به کار رفته در تست فریک همه به صورت عصاره هستند و دارای مقدار زیادی ماده خاص شنبلیله نیز می باشد که در برند آن با کلمه Plus Fenugreeks روی آن تاکید شده است. همچنین دارای سیترات منیزیم که یک قدم از منیزیم به کار رفته در تحقیق مربوط به ZMA بالاتر است.

بنابراین تا اینجای کار تستوفیول جلوتر است، زیرا از شکل اولیه(نه عصاره) جینسنگ و شنبلیله استفاده کرده است. و این قابلیت را دارد که خود را از DAA به D_AA_C ارتقا دهد. نکته مهم این است که هر دو این مکمل ها از میزان پالایش) refinement)) کافی برای افزایش سطح تستسترون در بدن برخوردارند، اما تست فریک نسبت به تست فیول  بیشتر پالایش شده است.

پس در این دور هم تست فریک برنده میدان می شود.

دور سوم: قیمت

حال بیایید این دو مکمل را در میدان قیمت ها وارد رقابت کنیم. یک بسته تست فیول ( معادل 30 روز مصرف) 65 دلار است. اما، قیمت همین مقدار تست فریک برابر با 54 دلار و 98 سنت است. قیمت تست فیول به ازای هر کپسول 0.54 دلار است. اما، قیمت تست فریک به ازای هر کپسول 0.46 دلار است. قیمت هر واحد مصرف تستوفیول 2.17 دلار و قیمت به ازای هر واحد مصرف تست فریک 1.84 دلار است.

آنطور که می بینید در این دور هم تست فریک برنده میدان است.

دور پنجم: داوری

تست فریک 1 مساوی و 3 برد دارد. در روی صفحه شاید این قضاوت یک جانبه به نظر برسد. اما، شما ساده به این موضوع نگاه نکنید. هر دو این مکمل ها تستوسترون بوستر های خیلی خوبی هستند. تنها دلیل اینکه تست فریک این بازی را می برد به کلمه ” پالایش” که در دور سوم اشاره شد، بر می گردد. تستو فیول مواد تستوسترون بوستر بهتری نسبت به تست فریک دارد، اما تست فریک بهتر می تواند در بدن عمل کند.

برنده واقعی این نبرد شما هستید . هر کدام از مکمل ها را انتخاب کرده باشید، هر دو اینها تستوسترون بوسترهای خوبی هستند که هم میزان تستوسترون بدن شما را افزایش می دهند و هم آنابولیسم ورزشی تان را بالا می برند.

تالیف و ترجمه : best5supplements.com

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!