تست بوستر - پروهورمون

مقایسه آلفا تست با تست بوستر سیکس استار

تست بوستر سیکس استار بهتر کارایی دارد یا آلفا تست ماسل تک

در اینجا دو مکمل آلفا تست و تست بوستر سیکس استار, مورد مقایسه قرار گرفته اند. این مکمل ها, توسط شرکت ماسل تک ساخته می شوند و  هدف مشترک هر دوی آنها, تقویت خصوصیات مردانه از طریق افزایش هورمون تستوسترون است. اگر چه شباهت هایی نیز بین این دو مکمل وجود دارد, ولی در انتخاب نوع و مقدار ترکیبات به کار رفته, تفاوت های عمده ای دارند که مورد بحث این نوشته است. 

مقایسه آلفا تست با تست بوستر سیکس استار

این مقایسه,  دو مکمل افزایش دهنده تستوسترون از یک شرکت را روبروی هم قرار می دهد. شرکت سازنده, هر دو محصول را برای مردان ورزشکار و بدنسازی که در پی عضله سازی هستند, ساخته است. آلفا تست یک تست بوستر اساسی است که از یک مخلوط غیر اختصاصی برای افزایش مردانگی و انرژی دادن به ماهیچه ها استفاده میکند. تست بوستر 6 استار هم به نوبه خود,  از یک فرمول ساده آداپتوژنیک برای افزایش تستوسترون و تنظیم سطح هورمون استرس (کورتیزول), استفاده کرده است. کدام فرمول موثرتر است؟ با خواندن این نوشته, به جواب این سوال, پی می برید.

مقایسه اجزاء سازنده

آلفا تست تست بوستر سیکس استار
ترکیبدوز (در هر سروینگ)ترکیبدوز (در هر سروینگ)
روی (گلوکونات روی)7.5 میلیگرم, 50% نیاز روزانهکلسیم45 میلیگرم  , 5% نیاز روزانه
عصاره دانه شنبلیله (Trigonella foenum graecum), استاندارد شده برای 50% ترکیبات فعال ساپونین ها (Saponins)300 میلیگرمکمپلکس آنتی کاتابولیک
عصاره گیاه و میوه Tribulus (Tribulus terrestris), استاندارد شده برای 50% ترکیبات فعال ساپونین ها (Saponins)250 میلیگرمعصاره ریشه رودیولا (Rhodiola crenulata)386 میلیگرم
عصاره شیلاجیت (Shilajit) از Primavie®  , استاندارد شده برای 50% ترکیب فعال fulvic acid100 میلیگرمعصاره برگ گیاه جینکو (Ginkgo biloba)2.7 میلیگرم
پودر گیاه کامل بروکلی (Brassica oleracea)50 میلیگرمبر سیترات (Boron citrate), فراهم کننده  5 میلیگرم بر, 100 میلیگرم
بر سیترات (Boron citrate), فراهم کننده 5%100 میلیگرممحرک تستوسترون آزاد یا فعال
سایر ترکیبات:

کپسول ژلاتینی (ژلاتین, تیتانیوم دی اکسید), آرد برنج, منیزیوم, سیلیکون دی اکسید

سایر ترکیبات:

میکروکریستالین سلولز,  دی کلسیم فسفات, استئاریک اسید, کراس کارملوز سدیم, پوشش کپسول (تیتانیوم دی اکسید, پلی اتیلن گلیکول, تالک), کراس پوویدون, سیلیکون دی اکسید, منیزیوم استئارات)

شباهت ها و تفاوت های آلفا تست و تست بوستر سیکس استار

آلفا تست و تست بوستر 6 استار, هر دو مکمل های افزایش دهنده مردانگی هستند و برای مردان فعال ساخته شده اند. آلفا تست, یک تست بوستر قدرتمند است و می تواند:

  • سطح تستوسترون آزاد را بالا در بدن بالا ببرد.
  • با حمایت از تولید آدنوزین تری فسفات (ATP), سطح انرژی را تنظیم کند.
  • اثرات هورمون زنانه استروژن را مهار کند.

تست بوستر سیکس استار, یک محصول برگزیده است که می تواند:

  • در فقط چند روز سطح تستوسترون را افزایش دهد.
  • نسبت تستوسترون به کورتیزول را در سطح حداکثری نگه دارد.
  • عملکرد ورزشی را تقویت کند.

شباهت فرمول آلفا تست و تست بوستر سیکس استار

هر دو مکمل, با استفاده از یک ترکیب معدنی مشابه, یعنی بر (boron), قادر به افزایش تستوسترون بوده, عملکرد فیزیکی بدن را تقویت می کنند. از آنجا که این دو مکمل توسط یک شرکت ساخته می شوند, عجیب نیست اگر فرم و دوز سیترات بر به کار رفته, برای هر دو یکسان باشد. دلیل انتخاب سیترات بر, پایداری و سهولت جذب آن است.

 

ترکیبآلفا تستتست بوستر سیکس استار
بر (Boron)بر سیترات (Boron citrate), فراهم کننده 5% بر, 100 میلیگرمبر سیترات (Boron citrate), فراهم کننده  5 میلیگرم بر, 100 میلی گرم

 

تفاوت های فرمول آلفا تست و تست بوستر سیکس استار

در حالی که آلفا تست و تست بوستر سیکس استار هر دو از مقدار مشابهی سیترات بر استفاده کرده اند, تفاوت هایی زیادی در اجزاء سازنده آنها وجود دارد که در جدول زیر خلاصه شده اند:

ترکیبآلفا تستتست بوستر سیکس استار
روی+_
عصاره دانه شنبلیله+_
عصاره گیاه و میوه Tribulus+_
عصاره شیلاجیت+_
پودر گیاه کامل بروکلی+_
کلسیم+
عصاره ریشه رودیولا+
عصاره برگ گیاه جینکو+
کدامیک یک فرمول بهتری دارد؟

آلفا تست و تست بوستر 6 استار, هر دو, دارای فرمول ساده ای هستند و اثر مستقیمی در افزایش تستوسترون دارند. سوالی که پیش می آید این است که آیا, فواید ادعا شده در فرمول بندی این مکمل ها, در عمل هم انجام می شود؟

آلفا تست در مقایسه با تست بوستر 6 استار, از ترکیبات فعال بیشتر و در دوزهای بالاتری استفاده کرده است. دوز به کار رفته, شاخص کلیدی توانمندی محصول است. ترکیب اصلی فرمول تست بوستر سیکس استار, عصاره رودیولا (Rhodiola crenulata) است که به میزان 386  میلیگرم در سروینگ (هر سروینگ, 2 کپسول), توانمند ترین ترکیب به کار رفته در فرمول را تشکیل می دهد. رودیولا با داشتن خواص آداپتوژنیک (تعدیل کنندگی), در افزایش تستوسترون و تقویت استقامت موثر است و توانایی آن, بالقوه, به اندازه ترکیبات موثر موجود در آلفا تست است.

در مقایسه, نه تنها ترکیب مواد مغذی آلفا تست برتر است, بلکه میزان به کار رفته از هر یک نیز, سخاوتمندانه است. البته به استثنای کلسیم (45 میلی گرم) و عصاره جینکو (2.7 میلی گرم) که تست بوستر سیکس استار در دوز متوسط از آنها استفاده کرده است.

تست بوستر سیکس استار ادعا میکند که در فقط 7 روز میزان تستوسترون را بالا می برد. این ادعا, تنها در مواردی می تواند درست باشد که مصرف کننده, دچار کمبود تستوسترون بوده یا حداقل, مقدار آن در بدنش ناکافی باشد. وجود رودیولا و بر در سیکس استار, اثر بخشی زیادی ندارد. چون رودیولا, یک تستوسترون بوستر مستقیم نیست, بلکه,  یک آداپتوژن بالقوه است که می تواند به افزایش سطح تستوسترون کمک کند.

بنابراین, آلفا تست, در انتخاب مواد مغذی و افزایش دهنده تستوسترون, بهتر عمل کرده و به احتمال بیشتری, می تواند فواید تبلیغ شده را در عمل نیز آشکار کند. یک نکته مشترک در هر دو مکمل, شفافیت فرمول آنهاست. شرکت سازنده, ترکیبات به کار رفته و دوز هر یک را صادقانه عنوان نموده است.

مقایسه کیفیت

در جدول زیر, آلفا تست و تست بوستر سیکس استار از لحاظ کیفی مقایسه شده اند:

 آلفا تستسیکس استار
ترکیبات دارای نام و نشان (مارک دار)عصاره شیلاجیت (Shilajit) از Primavie®ندارد
عناصر گیاهی پیشرفتهعصاره دانه شنبلیله, استاندارد شده برای 50% ترکیبات فعال

عصاره گیاه و میوه Tribulus ,استاندارد شده برای 50% ترکیبات فعال

ندارد
سایر فرم های پیشرفتهنداردندارد
شفافیت فرمولدارددارد
عرضه پیشرفتهخیر, کپسول ژلاتینی سادهخیر, کپسول ساده
GMOنداردندارد
مواد محرکنداردندارد

 

مقایسه قیمت

تفاوت قیمت آلفا تست و تست بوستر سیکس استار در جدول زیر خلاصه شده است:

مقایسه قیمت (قیمت ها از GNC در 2018 )
 آلفا تستتست بوستر سیکس استار
یک بسته20.99 تا 39.99 دلار(30 سروینگ)9.99 دلار (15 سروینگ)
یک سروینگ0.70 تا 1.33 دلار0.66 دلار

 

در فروش ویژه, می توان آلفا تست را با قیمت مناسب تری خرید. دلیل اختلاف قیمت این دو مکمل, می تواند تعداد ترکیبات به کار رفته باشد. تست بوستر 6 استار از 4 (کلسیم, عصاره رودیولا, جینکو و سیترات بر) و آلفا تست از 6 ترکیب فعال (روی, عصاره شنبلیله, عصاره tribulus, عصاره شیلاجیت, گیاه بروکلی و سیترات بر) استفاده کرده اند. یک علت دیگر برای ارزان تر بودن تست بوستر سیکس استار, استفاده از میزان کمتر ترکیبات به کار رفته است. البته در کل, تفاوت قیمت دو محصول, بیشتر از چند سنت در سروینگ نیست.

    آلفا تست بهتر است یا تست بوستر سیکس استار؟

با اینکه هر دو مکمل, توسط ماسل تک ساخته می شوند, ولی, کیفیت و کمیت آنها, دنیایی اختلاف دارد. در کل, فرمولاسیون آلفا تست بهتر و با کیفیت تر از سیکس استار است, نه فقط به خاطر مقدار ترکیبات فعال, بلکه به دلیل دوز معرفی شده برای حداکثر کارایی.

به دلیل بالاتر بودن کمیت و کیفیت ترکیبات آلفا تست, قیمت آن نیز کمی گرانتر است. با این حال, پرداخت این اختلاف قیمت جزئی (که یک دلار در سروینگ هم نیست), به معنای دریافت ترکیبات بیشتر و موثرتر برای افزایش مردانگی و عملکرد فیزیکی است.

برنده نهایی مقایسه

هردو مکمل, فواید خوبی عرضه می کنند ولی آلفا تست ترکیبات با کیفیت و کمیت بهتری دارد. بنابراین, در مقایسه آلفا تست و تست بوستر سیکس استار, برنده نهایی آلفا تست است.

تست بوستر سیکس استار بهتر است یا آلفا تست ماسل تک

 

تالیف و ترجمه : best5supplements

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!