چربی سوز

اولترا کارنیتین اس ایکس 7 ماسل تک

مکمل چربی سوز اولترا کارنیتین اس ایکس سون توسط شرکت ماسل تک ساخته می شود. این مکمل فرمول ساده ای دارد و در ترکیب آن از عناصر معدودی استفاده شده است. نکته برجسته آن, استفاده همزمان از سه نوع ال-کارنیتین است که علاوه بر خاصیت چربی سوزی, فوائد دیگری نیز برای آن ایجاد میکند. در این نوشته, مکمل اولترا کارنیتین  از جهات مختلف مورد بررسی قرار گرفته است.

مکمل چربی سوز اولترا کارنیتین اس ایکس سون توسط شرکت MuscleTech ساخته شده و در تولید آن از سه نوع کارنیتین استفاده شده است. شما حتما مایلید بدانید که آیا با سه برابر کردن ترکیبات موجود, می توان انتظار چربی سوزی سه برابری داشت؟ و اینکه آیا واقعا این مکمل برای چربی سوزی موثر است؟ پس, باید این مقاله را بخوانید تا به جواب برسید.

نکات برجسته مکمل اولترا کارنیتین اس ایکس سون

این محصول توسط شرکت ماسل تک (MuscleTech) ساخته شده و ترکیب بی نظیری از سه نوع ال-کارنیتین مختلف در یک فرمول کاهش وزن است. نکات برجسته این فرمول به شرح زیر است:

  • دارای سه نوع ال-کارنیتین: با استفاده از ال-کارنیتین ال-تارتارات, استیل ال-کارنیتین و ال-کارنیتین فومارات, بهترین فرم های کارنیتین را که تا 2018 در بازار بوده در یک بسته بندی فراهم شده است.
  • استفاده از عناصر چربی سوز عالی و محبوب: در ترکیب این چربی سوز هم مثل بیشتر چربی سوزهای ماسل تک, از کلروژنیک اسید ها (CGA) استفاده شده است.
  • شفافیت فرمول: این محصول فاقد مخلوط اختصاصی و محرمانه است و همه ترکیبات مصرفی و دوز آنها با شفافیت کامل معرفی شده اند.
        اجزاء سازنده اولترا کارنیتین اس ایکس سون

فرمول اولترا کارنیتین اس ایکس سون ساده است. سه نوع کارنیتین (3X) به اضافه یک زوج عصاره گیاهی چربی سوز و دو نوع ویتامین در آن به کار رفته و نتیجه شیرینی ایجاد کرده است. این چربی سوز, با استفاده از قدرت کارنیتین, ترکیب بدن را به سمت توده عضلانی بیشتر و چربی کمتر هدایت میکند. بیایید اول نگاهی به ویتامین های موجود در این چربی سوز بیندازیم:

ویتامین B6

این ویتامین, اغلب در ترکیب نوتروپیک ها (به علت دارا بودن خاصیت بهبود خلق) و تستوسترون بوسترها (به علت دارا بودن خاصیت تقویت تستوسترون) به کار می رود. اگرچه, در فرمول اولترا کارنیتین اس ایکس سون از فرم پیریدوکسین HCl استفاده شده, ولی,  P-5-P (Pyridoxal-5-Phosphate), فرم بهتری است و می توانست گزینه بهتری باشد.

ویتامین B12

ویتامین B12, یک ویتامین کلیدی برای عملکردهای شناختی و متابولیکی است و در بسیاری از مسیرهای بیولوژیکی موجود در بدن ایفای نقش میکند. انتخاب این ویتامین در فرم کوبالامین, مخصوصا برای گیاهخواران و سالمندان, یک گزینه عالی است. آیا به کار بردن دوزهای بالاتر ویتامین ب در فرمول اولترا کارنیتین اس ایکس سون به منظور اثر بخش تر کردن آنهاست؟ مطمئنا همینطور است. ولی ما در مورد آن بحث نمی کنیم و به جای آن, به سراغ بخش اصلی فرمول یا “گوشت” آن می رویم.

مکس استارز  چربی سوز جت فیول سوپر برن برند گت

اولترا کارنیتین اس ایکس 7 ماسل تک

کارنیتین در کارنیتین در کارنیتین

نام کارنیتین از کلمه لاتین carne, به معنی گوشت برگرفته شده و بر این اساس, می توان گفت که کمپلکس ال-کارنیتین تجمعی از “گوشت” هاست.کارنیتین یک گزینه جالب است چون علاوه بر نقش چربی سوزی, بطور بالقوه منجر به عضله سازی و افزایش انرژی مغز نیز می شود. البته باید گفت که ادعای افزایش انرژی مغز تا حدودی مشکوک به نظر می رسد, اما, شواهدی برای فواید عضلانی بعضی از انواع کارنیتین موجود است. در فرمول اولترا کارنیتین اس ایکس سون, از سه نمونه از از بهترین انواع کارنیتین به شرح زیر استفاده شده است:

  1. ال-کارنیتین-ال-تارتارات: با کمک به متابولیسم اسیدهای چرب, انرژی بیشتری برای ماهیچه ها فراهم میکند.
  2. ان-استیل-ال-کارنیتین: با عبور از سد خونی مغزی, انرژی بهتری برای مغز فراهم میکند.
  3. ال-کارنیتین فومارات: در استحکام استخوان ها نقش دارد.

چربی سوزهای دیگر این فرمول عبارتند از:

· عصاره قهوه روبوستا

عصاره قهوه سبز, در زمره پنج چربی سوز برتر قرار دارد و ماسل تک نیز در محصولات خود از آن استفاده میکند. این عصاره گیاهی, فراهم کننده 45% کلروژنیک اسید (CGA) است, که از طریق کمک به افزایش متابولیسم چربی و تنظیم قند خون, به کاهش چربی کمک میکند..

· عصاره دانه های بهشت (Grains of Paradise)

گیاهی از خانواده زنجبیل است که , می تواند با فعال کردن بافت چربی قهوه ای (نوع چربی سوز چربی) و کمک به افزایش ترموژنز به کاهش چربی کمک کند. به علاوه, عصاره گیاه دانه های بهشت (سوپر-6-پارادول), در تنظیم فشار خون نیز نقش دارد. اگرچه, به سختی می توان گفت که این دوز به کار رفته برای یک عصاره طبیعی کافی باشد.

سایر ترکیبات اولترا کارنیتین اس ایکس سون:

سایر ترکیبات به کار رفته در فرمول, میکروکریستالین سلولز, هیدروکسی پروپیل سلولز, پوشش کپسول (تیتانیوم دی اکسید, پلی اتیلن گلیکول, تالک), کراس کارملوز سدیم و منیزیوم استئارات می باشند.

تجزیه و تحلیل فرمول اولترا کارنیتین اس ایکس سون

باید گفت که هیچ کلکی در این محصول نیست و آنچه روی تبلیغات برچسب محصول اولترا کارنیتین ادعا شده, دقیقا همان چیزی است که در آن وجود دارد. اولترا کارنیتین, یکی از بهترین چربی سوزهای موجود در بازار و منبعی فوق العاده از ترکیبات چربی سوزی است که قدرت خود را از کارنیتین گرفته اند.

مکس استارز  چربی سوز هیدروکسی کات پلاتینیوم ماسل تک
آیا بهترین چربی سوز موجود است؟ نه کاملا

در حالی که اولترا کارنیتین دارای یک کمپلکس کارنیتین مفصل است, ولی همه جنبه های کاهش چربی را نشانه نمی گیرد و برای مسیرهای بیولوژیکی کلیدی چربی سوزی فاقد ترکیبات ضروری است. بنابراین, به نظر نمی رسد که بتواند به مثابه یک مکمل چربی سوز مستقل عمل کند. بهترین تاثیر این مکمل زمانی آشکار می شود که با سایر محصولات چربی سوز (مثل CLA, عصاره چای سبز, BCAA) و محصولات قبل از تمرین همراه شود. در کل, باید بگوییم که تا زمانی که روی سایر چربی سوزها سرمایه گذاری می کنید, این محصول نیز, ارزش سرمایه گذاری را دارد.

فواید اولترا کارنیتین اس ایکس 7

ماسل تک شعار معروفی دارد که روی برچسب همه محصولاتش, از جمله این محصول, به چشم می خورد و آن, ادعای  “Double the Weight Loss”یا داشتن اثر مضاعف در کاهش وزن است. اگرچه اطمینان داریم که اولترا کارنیتین می تواند به شما در دستیابی به اهداف چربی سوزی کمک کند, ولی, این مکمل را بر اساس این شعار خریداری نکنید. چون این قبیل گفته ها باید مبتنی بر تحقیقات کلینیکی باشد که در مورد این مکمل صادق نیست.

مصرف اولترا کارنیتین اس ایکس سون برای چه کسانی مناسب است؟

این مکمل بیشتر برای بدنسازانی که به دنبال افزایش توده عضلانی خود هستند, مناسب است. چون برخلاف سایر چربی سوزهای ترموژنیک, بهترین اثر ال-کارنیتین زمانی آشکار می شود که شما سخت کار کنید. به این ترتیب, مربیان عضله سازی بیشتر قدر آن را می دانند.

عوارض جانبی مصرف اولترا کارنیتین اس ایکس سون

ترکیبات به کار رفته در این مکمل طبیعی, سالم و بی خطر هستند. اظهار نظرهای مصرف کنندگان در مورد آن عموما مثبت است و عملا عوارض جانبی آن در حد صفر است. با توجه به اینکه مکمل اولترا کارنیتین بدون محرک و بدون کافئین است, ما نمی توانیم انتظار بروز هیچ عارضه ای داشته باشیم. البته با وجود این, MuscleTech روی برچسب خود هشدارهایی نوشته که در بخش بعد به آنها اشاره میشود.

 

تالیف و ترجمه : best5supplements.com

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!