بدون دسته بندی

سارم چیست ؟ همه آن چیزی که باید در مورد SARMs بدانید

 

اگر این مقاله را میخوانید، احتمالا به این دلیل است که استفاده از سارم ها را مدنظر دارید و یا حداقل علاقه مندید که بیشتر درمورد SARMs بدانید.

بسیار خوب. شما تنها نیستید.

در سالهای اخیر، ما افزایش چشمگیری در تعداد افراد استفاده کننده از سارم ها را شاهد بودیم.

این مکملهای بی نظیر با همه افراد از ورزشکاران و بدنسازان گرفته تا افراد عادی که میخواهند مکمل­های بزرگتر، قوی­تر و سریع تر از مکمل های طبیعی استفاده کنند، سازگار هستند.

سارم ها راهی رو به جلو بدون هیچ آسیب جانبی که همراه با استفاده از استروئیدها می­باشد را ارائه می­کنند.

حداقل این یک گام رو به جلو می باشد.

حقیقت این است که حتی سارم هایی که به صورت گسترده مورد تحقیق قرار گرفته­ اند تنها چند بار در انسان­ها بررسی شدند. بسیاری از آنها هرگز در انسان‌ها مورد ارزیابی قرار نگرفته اند.

بنابراین، بسیاری از روایت­ هایی که در مورد سارم ها گفته شده متاثر از ادعاهای بازاریابانی است که می­خواهند این محصول را به فروش برسانند.

طبق گفته آنها، سارم ها به اندازه استروئیدها موثرند اما هیچ عوارض جانبی منفی ندارند.

به عبارت دیگر، شما هم کیکتان را دارید هم میتوانید آن را بخورید.

اما آیا این واقعا درست است؟

آیا سارم ها می توانند به شما کمک کنند تا حجم زیادی از ماهیچه را بسازید؟

آیا آنها با خود عوارض جانبی و یا اثرات منفی دارند؟

آیا آنها قانونی هستند؟

نگران نباشید، در این مقاله ما به همه سوالات شما درباره سارم ها با توجه به تحقیقات علمی انجام شده درمورد بعضی از مواد مشهور پاسخ خواهیم داد.

قبل از اینکه شروع کنید، بگذارید تا یک موضوع را شفاف کنم.

من نمی­خواهم شما را وادار کنم که چه چیزی را باید به بدن خود وارد کنید.

این بدن شماست.

هدف من این است که به شما کمک کنم تا درک بهتری از سارم ها پیدا کنید تا بتوانید تصمیم آگاهانه تری اتخاذ کنید.

اگر از مطالعه نوشته­ های طولانی و خسته کننده بدون پایه علمی در مورد سارم ها خسته شدید، به جای درستی آمده­اید.

به خواندن ادامه دهید…

سارم ها چه هستند و چگونه عمل می کنند؟

واژه سارم مخفف عبارت تعدیل کننده گیرنده انتخابی آندروژنی می باشد.

سارم ها با هدف انتخاب گیرنده های آندروژن در بعضی بافت‌ها (مانند عضلات و استخوان)، اما نه در بافت های دیگر (مانند پروستات، کبد و مغز) کار می کنند.

این موضوع متفاوت با عملکرد استروئیدها است که گیرنده های آندروژن را در همه جا بدون هیچ گونه انتخابی اشباع می­کنند.

محبوب ترین سارم ها عبارتند از:

LGD-4033 (Ligandrol)

MK-2866 یا GTx-024(استارین)

S-4 (آندارین)

YK-11

به خاطر ساده بودن، GW-501516 (Cardarine) و MK-677 (Ibutamoren) معمولا به عنوان SARM شناخته می شوند، اما در واقع جزو آنها نیستند.

ما در مورد همه این SARMها (و همچنین ترکیبات دیگر) کمی بعدا صحبت خواهیم کرد، اما ابتدا باید یک درک دقیق از اینکه دقیقا چه سارم ها انجام می دهند، انجام دهیم.

برای درک آن، ابتدا باید ابتدا کمی درباره هورمونهای بدنمان بدانیم.

هورمون‌ها به عنوان پیام های شیمیایی بدن عمل می کنند. آنها دستورالعمل هایی در مورد چگونگی عملکرد بدن، نشان دادن همه انواع تغییرات و انجام وظایف بدنی مهم را بر عهده دارند.

آندروژنی‌ها هورمون های جنسی هستند که تنظیم کننده رشد و نگهداری ویژگی های مردانه (صدای عمیق، توده عضلانی، سلامت جنسی، و غیره) است.

هنگامی که ما درباره آندروژنها صحبت می کنیم، معمولا ما به شناخته شده ترین آندروژن، تستوسترون اشاره می کنیم. گونه ­های دیگری نیز وجود دارند، اما تستوسترون قطعا برای رشد عضلات مهم است.

هنگام استفاده از استروئیدها، گیرنده های آندروژن در سراسر بدن اشباع می شوند.

بنابراین آره، آنها توده عضلانی، چگالی استخوان و سوختگی چربی را افزایش می دهند، اما آنها همچنین گیرنده های آندروژن را در مناطقی که ممکن است آسیب ببینند (پروستات، کبد و مغز) را نیز اشباع می کنند.

از سوی دیگر، SARM ها، به صورت انتخابی عضله و بافت استخوانی را بدون اینکه گیرنده های آندروژن در بافت­های دیگر (مثل پروستات، کبد و مغز) را اشباع کنند، هدف قرار می دهند.

به همین دلیل است که SARM‌ها اعتبار خود را به عنوان جایگزین های بسیار امن برای استروئیدها توسعه داده­اند و شواهد تا کنون نشان می­دهد که این اعتبار تضمین شده است.

نگاهی نزدیک به برخی از محبوب­ترین SARMS

چندین SARM شناخته شده وجود دارد که هر کدام از آنها مقدار زیادی تحقیق را پشت سر گذاشته اند. همچنین برخی ترکیبات وجود دارند که به شاتباه به عنوان SARM نام گذاری شده اند و با سایر آنها گروه بندی شده اند.

ما در مورد آن­ها نیز صحبت خواهیم کرد.

در ابتدا، با توجه به دیدگاه­های علمی پژوهشی، برخی از محبوب ترین SARM‌ها را مورد بررسی قرار می دهیم تا بتوانیم تعیین کنیم کدام یک از آنها امیدوار کننده ترین است و کدامیک از آنها برای شما مفید است.

LGD-4033 (LIGANDROL)

LGD-4033، همچنین با نام لیگاندرول و آنیبولیکوم نامیده می شود، یکی از SARMهایی است که بیشترین تحقیقات بر روی آن انجام شده است.

این در ابتدا توسط داروسازی لیگاند توسعه داده شد و در حال حاضر تحت آزمایشات بالینی ویکینگ تراپیست تحت نام VK-5211 انجام می شود.

این زمان مناسبی برای اشاره به اینکه وقتی می گویم “به خوبی تحقیق شده”، واقعا به این معنی است که “نسبت به سایر SARM‌ها درمورد آن خوب مطالعه شده است”.

واقعیت این است که بر روی هیچ کدام از این ترکیبات به اندازه استروئیدها یا مکمل های طبیعی ساخت عضلانی (مانند کراتین) تحقیق نشده است.

مکس استارز  بی سی ای ای گلد استاندارد اپتیموم نوتریشن

تحقیقات اولیه در مورد LGD تاکنون بسیار دلگرم کننده است.

در افراد سالم، LGD-4033 طبق وزن ماهیچه بدون چربی وابسته به دوز، در بین مقادیر 0.1 تا 1 میلی گرم (1mg موثرترین) کارایی دارد.

همچنین مطالعات ایمنی نشان داد که 22 میلی گرم در روز عوارض جانبی فوری و قابل توجهی ایجاد نمی کند.

لازم به ذکر است که LGD-4033 تولید طبیعی تستوسترون را در 1 میلی گرم در روز افزایش می­دهد و سطح آن بعد از گذشت چند هفته به حالت عادی بازمیگردد.

ممکن است که دوزهای بالاتر منجر به سرکوب شدیدتر و طولانی مدت شوند، بنابراین استفاده از نوعی PCT تا زمانی که از مصرف LGD بیرون بیاید، ایده خوبی می­تواند باشد.

 

 

MK-2866 (OSTARINE)

MK-2866، که با نام استارین و انوبوسارم شناخته شده است، شاید محبوب­ترین SARM باشد. در حال حاضر در حال توسعه توسط GTx (یک شرکت داروسازی) است و نتایج بسیار دلخواه در مطالعات بالینی فاز I و فاز II داشته است.

تا آنجا که به تحقیق مربوط می شود، MK-2866 فراتر از همه SARM های توسعه یافته در دهه گذشته می­باشد.

نشان داده شده است که توده عضلانی بدون چربی را بدون تأثیر عملکرد آندروژن در خارج از بافت عضله و استخوان در افراد مسن را افزایش میدهد.

چیز جالبی در مورد MK-2866 این است که به نظر می رسد بدون ورزش کار می کند و قادر به افزایش توده عضلانی در حدود 1 پوند در ماه است.

همراه با تمرین احتمالا دستاوردها باید خیلی بیشتر باشد.

مانند LGD، برخی از سرکوب های تستوسترون ممکن است با استارین اتفاق بیافتد، بنابراین استفاده از یک مکمل PCT به نوعی نیز توصیه می شود.

RAD140

RAD140 به نظر می رسد SARM قوی و بسیار زیستی می­باشد و برخی مطالعاتی که بر روی حیوانات انجام شده بسیار دلگرم کننده هستند و نشان می دهند که می تواند رشد عضلانی را بدون تاثیر پروستات و / یا عملکرد کبدی تحریک کند.

متاسفانه، RAD140 هنوز در مرحله آزمایشات ابتدایی قرار دارد و هیچ مطالعه ای تاکنون اثرات آن را بر روی افراد انسانی بررسی نکرده است.

با این حال، نتایج اولیه نشان می دهد که این مکمل یک SARM با قابلیت ذخیره زیستی بالا، مشابه با استارین و LGD از نظر قدرت است.

S-4 (اندرین)

S-4، همچنین به نام آندارین شناخته می شود، بیش از یک دهه پیش توسعه داده شد و به عنوان نمونه اولیه برای SARM های بعدی عمل کرد.

این ماده در اصل به عنوان یک درمان بالقوه برای استئوآرتریت توسعه یافته است.

در موش ها، خواص اساسی مشابه SARM های پیشرفته تر نشان داده شده است:

 • افزایش تراکم استخوان
 • تاثیر حداقل در اندام های جنسی

با این حال، از زمان آغاز آن، S-4 نسبت به SARM های قدرتمند تر مانند استارین و LGD اقدام به عقب کرده است.

بعید است که آندارین هرگز تبدیل به یک داروی معتبر شود، اما شما هنوز هم می توانید آن را از بسیاری از فروشندگان مواد شیمیایی تحقیقاتی در دسترس داشته باشید و بسیاری از مردم این را انتخاب می کنند که اندارین را با دیگر SARM‌ها استفاده کنند.

YK11

از همه SARM های مورد بحث ما، YK11 کمتر از همه مورد بررسی قرار گرفته است.

این اثرات آنابولیک را در شرایط آزمایشگاهی نشان داده است و تحقیقات کافی برای طبقه بندی آن به عنوان یک SARM استروئید انجام شده است.

هیچ مطالعات انسانی یا حتی مطالعات حیوانی برای آن موضوع وجود ندارد.

اکثر اطلاعاتی که درباره YK11 خواندید به طور کامل ساخته شده است و توسط افرادی که آن را به فروش می رسانند یا افرادی که فقط می خواهند تظاهر کنند که می دانند در مورد چه چیزی صحبت می کنند، بیان می­شوند.

در واقع، هیچ کس واقعا نمی داند YK11 چقدر موثر است است و یا چه خطراتی دارد.

بجز کسانی که در واقع آن را گرفته اند.

GW-501516 (CARDARINE)

GW-501516، همچنین به نام کارادارین شناخته می­شود، اغلب با SARM گروه بندی می شود، زیرا این بخشی از موج جدیدی از ترکیبات عضله سازی مصنوعی است.

اما این در واقع واقعا SARM نیست.

کارادارین در واقع یک آگونیست گیرنده پرولاپیراتو است. این تاثیری بر گیرنده های آندروژن ندارد و به نظر نمی رسد که حداقل به طور مستقیم بتواند باعث رشد عضله شود.

با این حال، به عنوان یک افزایش دهنده عملکرد، به ورزشکاران و بدنسازان عرضه می شود.

گفته می شود کاردارین قادر به افزایش استقامت و سوزاندن چربی است.

این مکانیسم اساسی (PPPAR agonist) نشان می دهد که ممکن است این ماده موثر باشد، اما تا کنون هیچ نتیجه­ای بر مبنای مطالعات انسانی صورت نگرفته است.

تنها چیزی که در دسترس ماست، تحقیق بر روی جوندگان و برخی مشاهدات افرادی که از این ماده استفاده می­کنند، می باشد.

MK-677 (IBUTAMOREN)

MK-677، مانند کاردارین، به اشتباه به عنوان یک SARM طبقه بندی شده است.

در واقع ماده­ای کاملا متفاوت است.

افزایش ترشح هورمون رشد، به این معنی است که می تواند ترشح هورمون رشد (GH) را افزایش دهد.

بر خلاف کاردارین، MK-677 در واقع در انسانها مورد مطالعه قرار گرفته است.

موارد زیر نشان داده شده است:

 • افزایش سطح هورمون رشد
 • افزایش تراکم استخوان
 • بهبود خواب
 • حفظ توده عضلانی در صورت کمبود کالری

بنابراین، اگر چه MK-677 هنوز در مراحل اولیه آزمایشات بالینی است، اما به نظر می رسد که کارایی خوبی داشته باشد.

باز هم، از آنجایی که این یک SARM نیست، هیچ تاثیری بر هورمونهای جنسی ندارد و هیچ گونه سرکوب هورمونی ایجاد نمی کند.

مکس استارز  جی اچ آر پی 6 چیست + فواید و عوارض

 

آیا SARM‌ها دارای اثرات جانبی هستند؟

بخشی از محبوبیت SARM‌ها در ساخت عضلات به این دلیل است که آنها “عوارض جانبی مانند استروئیدها را ایجاد نمی کنند”.

قطعا درست است که اکثر SARM‌ها عوارض جانبی کمتری در مقایسه با اکثر استروئید ایجاد می­کنند، اما با این حال این ادها که هیچ گونه عوارض جانبی ایجاد نمی کند، کمی بحث برانگیز است.

اکثر مطالعاتی که تاثیر SARM های مختلف بر روی تستوسترون را بررسی می کنند، سرکوب سطوح طبیعی تستوسترون را یک عارضه جانبی از مصرف استروئید بیان کرده­اند.

خبر خوب این است که به نظر نمی­رسد سرکوب مانند اکثر استروئیدها همانقدر قوی یا طولانی مدت باشد.

اما، بیشتر مردم مصرف دوزهای بالاتری نسبت به آنچه به صورت بالینی آزمایش شده­اند، دارند.

در مجموع، در حالی که SARM به نظر می رسد که احتمال کمی دارد که باعث عوارض جانبی نسبت به تستوسترون شود، احتمالا ایده خوبی است که از بعضی از مکمل های PCT در هنگام ترک مصرف آنها استفاده شود.

 

SARMS قانونی است؟

SARM‌ها به عنوان مکمل های غذایی به طور قانونی در دسترس نیستند. هر شرکتی که SARM‌ها را به عنوان مکمل های غذایی نامگذاری می کند، تعدادی از قوانین را نقض می کند.

در این زمان، SARM‌ها به صورت قانونی به عنوان “داروهای غیرقابل تایید” طبقه بندی می شوند.

آنها دسته­بندی نشده اند، بنابراین غیر قانونی است که آنها را داشته باشیم، و یا خرید و فروش کنیم، اما قطعا غیر قانونی است که آنها را مکمل های غذایی بنامیم و برای مصرف انسانی بفروشیم.

به همین دلیل شما اغلب SARM‌ها را به عنوان مواد شیمیایی تحقیقاتی به فروش می رسانید و سلب مسئولیت می کنید و چیزی شبیه به “اهداف تحقیقاتی” می نامید و نه برای مصرف انسان “.

بدیهی است که آنها برای مصرف انسانی فروخته می شوند، اما اینجا آمریکا است و راه گریز قانونی می تواند در هر صنعت یافت و بهره برداری شود.

ابه زبان ساده­تر، این یک منطقه خاکستری قانونی است که مواد مخدری که هنوز تصویب و برنامه ریزی نشده­اند می توانند خرید و فروش شوند.

لازم به ذکر است که اگر هر یک از SARM های غیرقابل تایید، به عنوان دارو بتوانند تایید FDA را به دست آورند، شرکت داروسازی که آن را به فروش می رساند، احتمالا نتواند تمام وب سایت های تحقیقاتی شیمی درمانی را متقاعد کند.

جالب خواهد بود که ببینیم که چطور همه چیز از بین می رود…

در حال حاضر، شما به عنوان مصرف کننده، تا زمانی که فقط زمانی که آنها “برای مصرف انسانی نیستند” و فقط برای اهداف تحقیق هستند، از نظر قانونی آزاد هستید که تمام SARM هایی را که میخواهید خریداری کنید،

 

کجا می­توان SARMها را خریداری کرد؟

از آنجا که آنها به طور قانونی به عنوان مکمل های غذایی فروخته نمی شوند، SARM‌ها را می­توان از طریق بسیاری از فروشندگان شیمیایی تحقیقاتی پیدا کرد.

اکثر افرادی که SARM‌ها را فروخته اند، بسیار کم صحبت می­کنند و تعجب برانگیز نیست که اگر بسیاری از آنها عمدا محصولات خود را کمتر از حد معمول مصرف کنند و یا آنها را با استروئیدهای واقعی بکار گیرند، تا آنها را “موثرتر” نشان دهند.

محلی که SARM را خریداری می­کنید، انتخاب مهمی است. با دقت انتخاب کنید.

 

خط انتهایی SARMS

SARM‌ها یک جایگزین جذاب برای استروئیدهای سنتی هستند، زیرا آنها قادر به کمک به توده عضلانی و بدون بسیاری از عواقب منفی استفاده از استروئید هستند.

این ادعا که “SARM باعث عوارض جانبی منفی” می شود، کمی بحث برانگیز است، اما به طور کلی به نظر می رسد که بسیار امن تر از استروئیدها هستند.

حداقل براساس تحقیقات اولیه…

واقعیت این است که بسیاری از افرادی که از SARM برای ساخت عضله استفاده می کنند، دوز بسیار بالاتری نسبت به آنچه به صورت علمی بررسی شده است، مصرف می کنند.

ما واقعا درمورد پیامدهای درازمدت برای دوزهای زیاد در طول مدت طولانی مصرف اطمینان نداریم.

اگر تصمیم به استفاده از SARM‌ها برای ساختن توده های عضلانی داشته باشید بهتر است قبل از تصمیم به افزایش دوز، ابتدا با دوز پایین برای اولین چرخه خود شروع کنید.

و مطمئن باشید که نظردهی کنید و به من اطلاع دهید که چگونه است!

آیا چیزی برای افزودن به SARMS دارید؟ هر گونه تجاربی را که مایلید به اشتراک بگذارید، در زیر به صورت نظر قرار بدهید…

13

Nolvadex: درمان چرخه نهایی ارسال (PCT) دارو

هنگامی که حرف چرخه درمان پس از بروز به میان می­آید، هیچ ترکیب مکمل یا دارویی توجه بیشتری از Nolvadex دریافت نمی کند

این به “استاندارد طلایی” مسدود کننده استروزن تبدیل شده است که توسط همه افراد مبتلا به سرطان و بدنسازان استفاده می شود.

اگر استروژن کمتر می خواهید، پس به Nolvadex نیاز دارید.

در این مقاله ما درباره همه چیزهایی که باید در مورد آن اطلاع داشته باشید، بحث خواهیم کرد، از جمله:

 • این چیست؟
 • چگونه کار می کند
 • دوز
 • اثرات جانبی
 • از کجا بخرم

و خیلی بیشتر.

بنابراین، اگر شما آماده یادگیری همه چیز در مورد Nolvadex می دانید، خوش آمدید…

 

نولوادکس چیست؟

Nolvadex یک نام تجاری برای تاموکسیفن سیترات، یک مولکول گیرنده انتخابی استروژن (SERM) است که در ابتدا در سال 1960 توسط ICI (که اکنون به عنوان AstraZeneca شناخته می شود) ساخته شده است.

همانطور که معلوم شد، اختراع Nolvadex در واقع نوعی تصادف بود…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!