آمینو اسید

بی سی ای ای ایزو 9 :2 :2 پرفورمیکس

بی سی ای ای ایزو 9 :2 :2 پرفورمیکس

بی سی ای ای ایزو 9: 2: 2 آخرین نسخه شرکت  پرفورمیکس، که تولیدکننده ­ی مکمل­ های Super T و Ion است، می­باشد و دارای آمینو اسید های بی سی ای ای با نسبت های اختصاصی 9 :2 : 2 می باشد

آمینو اسید لیوسین مهم ترین و بیشترین ترکیب بی سی ای ای ایزو 9 : 2 : 2 پرفورمیکس

مکانیسم اولیه لوسین از طریق فعال سازی کلید رشد عضلات ، یعنی (mTOR) است که یک مولکول سیگنال دهنده، برای افزایش سنتز پروتئین می باشد . به این ترتیب، لوسین می­تواند mTOR را فعال کند و به نوبه خود سنتز پروتئین را تحریک کند.

یکی از رایج ترین مطالعاتی که در “مجله بین المللی فیزیولوژی و عملکرد ورزشی” منتشر شده بیان کرد که مصرف مکمل لوسین برای 12 هفته (روزی 4 گرم) در مقایسه با گروه­های دارونما می­تواند به طور قابل توجهی استقامت افراد ورزشکار (مردانی که سالم هستند) را تا 5 برابر افزایش دهد.

مطالعات زیادی نشان دادند که لوسین برای حفظ توده عضلانی در افراد مبتلا به بیماری­های خاص (که منجر به عضله سوزی می­گردد) نیز مناسب است، همچنین بیان شده که لوسین یک عامل ضد کاتابولیک قوی است و به ویژه برای افرادی که پروتئین کافی (در طول روز روزه هستند) مصرف نمی­کنند، مناسب است.

شرکت پرفورمیکس یک مقدار نسبتا معمول 3525 میلی­گرم لوسین را انتخاب کرده که میتواند به افزایش سنتز هرچه بیشتر پروتئین در عضلات بی انجامد

بی سی ای ای ایزو 9 :2 :2 پرفورمیکس
بی سی ای ای ایزو 9 :2:2 پرفورمیکس به دلیل دارا بودن ترکیبات تقویت کننده گردش خون و آمینو اسید های انرژی زا ، مناسبترین گزینه برای مصرف پیش از تمرینات ورزشی می باشد.
ال-ایزولوسین

به نظر می­رسد که لوسین یکی از مهمترین ترکیبات در سنتز پروتئین عضله است، اما ایزولوسین نیز مزایای خوبی در جذب گلوکز دارد. در مطالعاتی که بر روی موش­های آزمایشگاهی انجام شده، دریافتند که ایزولوسین گلوکز خون را پایین می­آورد و جذب گلوکز در سلول­های عضلانی را افزایش می­دهد. در حالی که اثر ایزولوسین بر جذب گلوکز عضلانی در انسان­ها مورد بررسی قرار نگرفته است، اما به نظر می­رسد که بطور کلی BCAA‌ ها به افزایش جذب گلوکز کمک می­کنند و بر اساس مطالعات انجام شده بر روی موش­ها حتی ایزولوسین می­توان موثرتر از دیگر ترکیبات باشد.

بی سی ای ای ایزو 9: 2: 2 شامل 762.5 میلی­گرم ایزولوسین در هر وعده مصرفی است.

ال- والین

به نظر می­رسد که والین حداقل از سه مزیت منحصر به فرد برخوردار است، اما ادعاهایی نیز وجود دارد که بیان می­کند والین، با کاهش میزان تریپتوفان لازم برای سنتز سروتونین، باعث کاهش خستگی ناشی از تمرینات ذهنی می­شود.

یک مطالعه در سال 2001 به این نتیجه رسید که والین خستگی ناشی از ورزش را 5 HT (سروتونین) در هیپوکمپوس موش­ها کاهش می­دهد. در طول ورزش، تریپتوفان به مغز منتقل می­شود و در آنجا به سروتونین تبدیل می­شود. فرض بر این است که سروتونین مسئول خستگی ذهنی است. همچنین، ثابت شده است که BCAA در مسیر انتقال به مغز، به طور مستقیم با تریپتوفان مقابله می­کنند و ممکن است تریپتوفان لازم برای تولید سروتونین کاهش یابد.

مکس استارز  مایوبیلد ماسل تک آمینو – بی سی ای ای حرفه ای

این امر منجر شده تا به اثر ضدخستگی بودن مکمل­های BCAA در مقالات بسیار کمی اشاره شود. با این حال، در مورد این ادعا که والین اثر ضد خستگی دارد، مطالعاتی بر روی انسان­ها به اثبات نرسیده است. با توجه به مقالات موجود، به نظر می­رسد که BCAAها به کاهش خستگی کمک می­کنند.

ایزو 9:2:2 حاوی 762.5 میلی گرم والین در هر وعده است.

ال-سیترولین مالات

سیترولین معمولا در مکمل­هایی دیده می­شود که پیش از تمرین مصرف می­شوند، و همانطور که در مطالعات متعدد نشان داده شده، عملکرد بدن در انجام تمرینات ورزشی را افزایش می­دهد. با این حال، Xtend GO حاوی 1 گرم سیترولین است که بسیار کمتر از آن چیزی است که از نظر بالینی مورد قبول است. در مکملXtend GO ممکن است استفاده از سیترولین هدفی متفاوت داشته باشد.

شواهد اولیه ­ای وجود دارد که نشان می­دهد سیترولین هماهنگ با لوسین عمل می­کند و به طور مثبتی بر روی تحریک لوسین و در نتیجه فعال­سازی mTOR اثر بگذارد، به همین دلیل ما تمایل داریم که این ترکیب را در مکمل­های آمینو اسیدی ببینیم.

شرکتپرفورمیکس دوز دقیق سیترولین مالات موجود در مکمل بی سی ای ای ایزو 9:2:2 را بیان نکرده، اما بر اساس یک ترکیب اختصاصی که 3917 میلی­گرم بوده، می­توانیم مقدار سیترولین مالات موجود در مکمل ایزو 9:2:2 را 1 تا 2 گرم تخمین بزنیم.

گلوتامین

گلوتامین یک اسید آمینه غیر ضروری است (بدن شما می­تواند آن را تولید کند) که قسمت­های مختلف بدن را درگیر می­کند، از سلامت ایمنی گرفته تا ایجاد یک منبع سوخت برای بازگردانی اطلاعات مغز. علاوه بر نقشهای فیزیولوژیکی آن، نشان داده شده که مکمل گلوتامین در ورزش­های رزمی سیستم ایمنی بدن را تقویت می­کند.

در نهایت سیستم ایمنی بدن در ورزش­های مهارتی فعال می­شوند، اما بطور کل، در کوتاه مدت ورزش کردن به طور موقت قدرت ایمنی بدن را کاهش می­دهد، بنابراین ممکن است در این دوره خطر ابتلا به بیماری­های عفونی افزایش یابد. کاهش موقت ایمنی بدن با سطح پایین گلوتامین ارتباط مستقیمی دارد.

به همین دلیل است که افزایش جذب گلوتامین می­تواند به حفظ سیستم ایمنی بدن پس از ورزش کمک کند. علاوه بر این، در ورزشکارانی که بطور حرفه­ای کار می­کنند، سطح پایین گلوتامین ثبت شده است، و این نشان می­دهد که افزایش سطح گلوتامین می­تواند از تمرین بیش از حد جلوگیری کند.

همانند سیترولین، شرکت پرفورمیکس مقدار گلوتامین را در مکمل ایزو 9:2:2 اعلام نکرده است.

بتایین انهیدروز

بتایین (به نام تری متیل گلسیین نیز شناخته می­شود) اسید آمینه ­ی گلیسین است که سه گروه متیل به آن متصل است. گفته شده که بتایین افزایش قدرت بدنی و استقامت را با افزایش توده­ی سلولی فراهم می­کند، و این یک پدیده است که با استفاده از مکمل­های کراتین صورت می­گیرد، و می­تواند بطور قابل ملاحظه­ای اثرات تخریب کننده­ی محرک­های بیرونی (مثل تمرین زیاد) را بر روی عضلات کاهش دهد. تا کنون، بتایین در چندین مطالعه که بر روی انسان­ها انجام شده بود، مورد بررسی قرار گرفت و در بیشتر موارد، نتایج بسیار دلگرم کننده­ای به دست آمده بود.

مکس استارز  13 فایده مهم ال آرژینین

از اینکه در این مقاله در مورد بتایین مطالبی می­خوانید، احساس راحتی کنید، چون این مقاله تمامی مطالعات انجام شده در مورد تاثیر بتایین بر بهبود عملکرد بدن را پوشش می­دهد.

مقدار بتایین موجود در ایزو 9:2:2 کاملا مشخص نیست.

تائورین

تائورین به عنوان یک ماده­ی پیش از تمرین، در بازیابی بدن نسبتا فراگیر است زیرا ثابت شده که تائرین آسیب اکسیداتیو در بافت عضله را کاهش می­دهد.

در مطالعه “بیوشیمی سلولی و عملکرد آن” در سال 2011 نشان داده شد که ​​تائورینبه طور قابل توجهی منجر به کاهش استرس اکسیداتیو ناشی از ورزش در عضلات اسکلتی می­گردد.

این یافته ­ها با مطالعات قبلی (2004) که در “اسیدهای آمینو” منتشر شده، مطابقت داشته و نشان دادند که تائورین می­تواند آسیب ناشی از ورزش که به DNA وارد می­شود را کاهش دهد و همچنین ” توانایی بدن برای ورزش کردن را به علت ویژگی­های محافظتی سلولی آن” افزایش دهد.

مطالعه اخیر در سال 2013، در مجله­ی “اسیدهای آمینو” نشان داد که دوندگانی که تورین مصرف کرده بودند، در هزارم ثانیه دوندگی­شان به مقدار 1.7% بهبود داشتند و این یافته­ها در تحقیقی که در سال 2013 از مجله­ی “فیزیولوژی کاربردی، تغذیه و متابولیسم” چاپ شد مطابقت دارد که در آن بیان شده بود که مکمل تورین قادر است آسیب عضلانی را کاهش دهد و قدرت بدنی را (تا حدود خیلی کمی) افزایش دهد.

اطلاعات بیشتر در مورد  فواید آمینو اسید تائورین

آستراژین

آستراژین یک ترکیب بدست آمده از پاناکس جینسینگ و آستراگالوس است. اگرچه که هریک از این مواد فواید بالقوه خود را دارند، شرکت Performix از آستراژین به عنوان افزایش دهنده­ی میزان جذب استفاده کرده است. نشان داده شده که آستراژین میزان جذب سیترولین را در شرایط آزمایشگاهی افزایش می­دهد.

حرف آخر

بی سی ای ای ایزو 2: 1: 1 تفاوت چندانی با دیگر مکمل­های BCAA ندارد، هرچند که شامل ترکیبات اضافی دیگری نیز باشد که در نهایت بهبود عملکردی بدن را به همراه آورد. شرکت پرفورمیکس دلایل لازم برای نسبت 9:2:2 را تووضیح نداده،، اما به نظر می­رسد که لوسین در رابطه با تحریک سنتز پروتئینی عضلات پتانسیل بیشتری دارد (بنابراین هیچ شکایتی وجود ندارد).

تنها نکته منفی بی سی ای ای ایزو 9 :2 :2 پرفورمیکس ، قیمت بسیار بالای آن است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!