پودر پروتئین

بررسی پروتئین پرو جیم جیم استوپانی

پرو جیم یک مکمل پروتئینی است که در تولید آن از پروتئین های متنوع و با کیفیت استفاده شده است. پروتئین های به کار رفته در آن با سرعت های متفاوتی جذب و وارد خون می شوند و به این دلیل است که می توانند جریان پیوسته و یکنواختی از آمینو اسیدهای مورد نیاز بافت عضلانی را در اختیار آن بگذارند. خواندن مطالب حاضر شما را با جزییات مربوط به این مکمل, بیشتر آشنا می سازد.

پرو جیم چیست؟

پروجیم یک مکمل پروتئینی با کیفیت است که به منظور کمک به عضله سازی, چربی سوزی و نگهداری فرم بدن, مورد استفاده ورزشکاران, صرف نظر از جنسیت آنها, قرار می گیرد. این پودر پروتئینی کامل, برای رسیدن به نتایج باشگاهی مورد انتظار خوب عمل میکند و به علاوه, دارای طعم دلپذیر و قیمت نسبتا مناسبی است.

سازنده مکمل پرو جیم کیست؟

شرکت دانش مکمل جیم (JYM Supplement Science), سازنده مکمل پروتئینی پروجیم است. این شرکت توسط دکتر جیم استوپانی (Jim Stoppani), علاقمند به بدنسازی و فیزیولوژی ورزشی تاسیس شده است.  استوپانی برای تولید محصولات خود اقدام به مشارکت با Bodybuilding.com نموده و مکمل های او در رده محصولات محبوب مصرف کنندگان قرار گرفته است.

مکمل پرو جیم چگونه کار میکند؟

مکمل پروجیم دارای 21 گرم پروتئین در هر سروینگ است. پروتئین اساسی ترین عنصر تغذیه ای مورد احتیاج برای رشد ماهیچه است و بنیاد هر رژیم ورزشی خوب بر پروتئین استوار است. در ساختن پروجیم از مخلوط اختصاصی پروتئین وی, پروتئین شیر, کازئین میسلار و آلبومین تخم مرغ استفاده شده و آن را به یک محصول فوق العاده تبدیل کرده است.

پروتئین هایی که در ساختن پروجیم از آنها استفاده شده, دارای سرعت های جذب متفاوتی هستند. پروتئین وی موجود در پروجیم سریع و کازئین آن به آهستگی جذب می شود و پروتئین تخم مرغ در حد وسط قرار می گیرد. به این ترتیب جریان یکنواختی از آمینو اسیدهای لازم, در اختیار عضلات قرار خواهد گرفت.

پروجیم علاوه بر نقشی که در تقویت توده عضلانی ایفا میکند, برای چند ساعت احساس سیری و پری ایجاد میکند. این مکمل دارای بافت غلیظ و خامه ای است و به آسانی با نوشیدنی ها مخلوط می شود.

اجزاء سازنده مکمل پروتئین جیم استوپانی

هر سروینگ پرو جیم, دارای 24 گرم پروتئین و حدود 160 کالری است. ترکیباتی که در هر سروینگ به کار رفته عبارتند از:

 • 5 گرم پروتئین وی ایزوله
 • 7 گرم کازئین میسلار
 • 5 گرم آلبومین تخم مرغ
 • 7 گرم پروتئین شیر ایزوله(5.5 گرم کازئین, 1.5 گرم وی)

ترکیبات فوق را می توان به صورت زیر دسته بندی کرد:

 • 9 گرم پروتئین وی
 • 5 گرم کازئین میسلار
 • 5 گرم پروتئین سفیده تخم مرغ
مکس استارز  پروتئین فاز 8 ماسل تک

یک مخلوط گیاهی از چربی های پودر شده (Clean Cream™) نیز به منظور ایجاد طعم و بافت خامه ای به ترکیب پروتئینی افزوده شده,  بدون اینکه خود خامه در فرمول حضور داشته باشد. منبع این چربی, عمدتا روغن آفتابگردان است. مکمل پروتئینی پروجیم, به عمد, فاقد مخلوط های آنزیمی است. دکتر Stoppani, بر این باور است که مطالعاتی که در مورد مکمل های آنزیمی صورت گرفته ناقص است و افزودن آنزیم ها ارزش اضافه ای برای مکمل ایجاد نخواهد کرد.

پرو جیم وی پروتئین جیم استوپانی

سایر ترکیبات به کار رفته در فرمول

سایر ترکیبات به کار رفته عبارتند از: صمغ آکاسیا (acacia), شربت برنج قهوه ای, طعم دهنده های طبیعی و مصنوعی, سیلیکون دی اکساید برای ایجاد طعم و جلوگیری از caking (تجمع ناخواسته آرد در مجاورت رطوبت), لسیتین روغن آفتابگردان (برای افزایش قابلیت انحلال) دی-آلفا توکوفرول(ویتامین E), مخلوط سلولز, کاراگینان (carrageenan) و زانتان (به عنوان غلظت دهنده و تثبیت کننده), نمک, شیرین کننده های مصنوعی سوکرالوز و آسه سولفام پتاسیم,

پروجیم عاری از چربی و کربوهیدرات نیست و در کل 2.5 گرم چربی و 7 گرم کربوهیدرات در ساختار آن به کار رفته است. مواد مغذی موجود در این مکمل در جدول زیر منعکس شده است:

ماده مغذیمقدار آن در هر سروینگدر صد از نیاز روزانه
کالری150
کالری از چربی35
چربی کل4 گرم6%*
چربی اشباع0.5 گرم3%
چربی ترانس0 گرم**
کلسترول15 میلی گرم5%
کربوهیدرات کل6 گرم2%
فیبر غذایی2 گرم8%
قندها 1 گرم**
پروتئین24 گرم48%
کلسیم324 میلی گرم32%
سدیم200 میلی گرم8%
پتاسیم100 میلی گرم3%
*درصد از نیاز روزانه بر مبنای یک رژیم 2000 کالری محاسبه شده و بسته به کالری مورد نیاز شما, ممکن است برای شما کمتر یا بیشتر از درصد ذکر شده باشد.

**نیاز روزانه تعیین نشده است.

 

فواید مکمل پروتئین پرو جیم

بطور خیلی ساده, هنگام ورزش کردن, وزن کم کردن, تلاش برای عضله سازی, و افزایش قدرت و استحکام عضلات, بدن به پروتئین نیاز دارد تا بتواند خود را در وضعیت مطلوب سلامتی نگه دارد. پروتئین باعث رشد و تقویت بافت عضلانی و در نتیجه, افزایش عملکرد ورزشی می شود.

مکمل پروجیم, یک مخلوط پروتئینی مناسب برای همه اوقات است که نیاز بدن به پروتئین را تامین میکند و چون در ساختن آن از انواع متنوعی از پروتئین ها با سرعت های جذب متفاوت استفاده شده, جریان یکنواخت و پیوسته ای از پروتئین برای عضلات فراهم میکند و به علاوه, دستگاه گوارش را آشفته و ناراحت نمیکند.

مزایا و معایب پرو جیم

مزایا

 • شفافیت برچسب (ترکیبات به کار رفته در محصول و مقادیر آنها بطور واضح معرفی شده اند).
 • به آسانی در نوشیدنی ها حل می شود.
 • می توان آن را در هر ساعتی از روز مصرف کرد.
 • دارای طعم عالی و متنوع (شکلاتی, وانیلی, موزی, شیرینی و خامه, شیرینی کرانچی شکلاتی و S’mores( نوعی شیرینی عصرانه در آمریکا و کانادا).

معایب

 • استفاده از شیرین کننده های مصنوعی بویژه سوکرالوز.
 • استفاده از طعم دهنده های مصنوعی.
 • دارای لاکتوز است و تحمل آن برای افراد حساس به لاکتوز مشکل است.
عوارض جانبی پروجیم

تاکنون هیچ عارضه جانبی برای مصرف پرو جیم گزارش نشده است و برای استفاده, بی خطر است. تنها عارضه ای که می توان احتمال آن را در نظر گرفت حساسیت به پروتئین های خاص در افراد حساس است.

هشدار

 • در بارداری و شیردهی با مشورت پزشک مصرف شود.
 • در صورت داشتن شرایط خاص پزشکی یا مصرف هر نوع دارو, قبل از شروع مصرف مکمل باید با پزشک مشورت کرد.
 • در صورت داشتن حساسیت به گندم, بادام زمینی, شیر یا سویا, باید قبل از اقدام به مصرف مکمل, با پزشک مشورت کرد.
 • این محصول به منظور پیشگیری, تشخیص و درمان هیچ بیماری طراحی نشده است.

وی پروتئین پرو جیم جیم استوپانی بهترین پروتئین ترکیبی دنیا

طرز استفاده از مکمل پرو جیم

مکمل پروجیم دارای دو نوع بسته بندی است:

 • بسته 2 پوندی (دارای 23 سروینگ)
 • بسته 4 پوندی (دارای 46 سروینگ)

مکمل پروتئین جیم استوپانی را در هر زمانی میتوان مصرف کرد. می توان آن را بین وعده های غذایی یا در هنگام صبح مصرف کرد. در ارتباط با تمرینات ورزشی,  توصیه شده است که مصرف آن 30 دقیقه قبل و همینطور 30 دقیقه بعد از تمرین باشد.

قیمت خرید مکمل پرو جیم

قیمت این مکمل بر حسب نوع بسته بندی متفاوت و به شرح زیر است:

 • قیمت بسته 2 پوندی آن (دارای 23 سروینگ) حدود 33 دلار است یعنی 1.43 در هر سروینگ.
 • قیمت بسته 4 پوندی آن (دارای 46 سروینگ) حدود 56 دلار است یعنی 1.22 دلار در هر سروینگ.

با خرید بسته 4 پوندی (هر پوند حدود 453.6 گرم است) مثل این است که برای هر گرم پروتئین, 5.1 سنت پرداخت میکنید. اگرچه مکمل پرو جیم به گرانی معروف شده, ولی در مقایسه با قیمت سایر محصولات مشابه, آنقدر ها گران نیست. معمولا مکمل های پروتئینی بین 3.5 تا 4.5 سنت برای هر گرم قیمت دارند.

به علاوه, موقع انتخاب پروتئین برای تمرینات ورزشی نباید مصالحه کرد و کیفیت محصول را فدای کمیت نمود. چون تاثیر همه مخلوط های پروتئینی موجود در بازار یکسان نیست و پروجیم از جمله محصولات با کیفیت است.

 

منابع : jimstoppani.com   .  best5supplements

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!