پودر پروتئین

هیدرو وی پلاتینوم اپتیموم نوتریشن

هیدرو وی پلاتینوم مکملی است که توسط شرکت معتبر اپتیموم نوتریشن ساخته می شود و هدف اصلی آن افزایش توده عضلانی, افزایش انرژی و ریکاوری بعد از تمرینات شدید ورزشی است. ترکیب کلیدی این مکمل, پروتئین وی هیدرولیز 100% خالص است و ویژگی بزرگ آن سرعت عمل است. خواندن مطالب حاضر جزییات بیشتری در مورد این مکمل پروتئینی در اختیار شما قرار می دهد.

کلیات پروتئین هیدرو وی پلاتینوم

افرادی که به تمرینات ورزشی اشتغال دارند می دانند که برای کسب توده ماهیچه ای, مصرف یک مخلوط خوب پروتئینی بسیار موثر است. البته هر فرد نیازمندی های مختلفی دارد و وقتی از نتایج تمرینات باشگاهی صحبت می شود, بهترین پروتئین مناسب برای هر فرد, متفاوت است.

با این حال, چند پودر پروتئین وی در بازار موجود است که از نظر کیفیت و کارایی از سایر مخلوط های پروتئینی متمایز هستند. هیدرو وی پلاتینوم اپتیموم نوتریشن, یکی از این پودرهای پروتئینی است و همانطور که پیداست توسط شرکت اپتیموم نوتریشن (Optimum Nutrition), که از نام های برتر تجاری در صنعت مکمل های ورزشی است ساخته می شود.

برای تهیه پودر هیدرو وی پلاتینوم, از پروتئین وی هیدرولیز شده استفاده شده است. اهمیت پروتئین نامبرده در این است که به کمک تکنولوژی پیشرفته ای هیدرولیز شده است. وقتی پروتئین وی هیدرولیز می شود به پپتیدهای کوچکتری شکسته می شد که دارای تعداد کمتری آمینو اسید بوده, می تواند به راحتی و خیلی سریع جذب بدن شود. به این ترتیب, پپتیدهای پروتئین وی هیدرولیز شده بخش بزرگی از زمان مصرفی برای فرایند هضم را میانبر می زنند.

هیدرو وی پلاتینوم آمینو اسیدها را با دوبرابر سرعت معمولی که مکمل های پروتئینی وی دارند, به ماهیچه ها وارد میکند. اهمیت این افزایش سرعت در جذب پروتئین این است که بدنسازان و ورزشکاران مصرف کننده هیدرو وی پلاتینوم قادر خواهند بود با فراهم کردن یک محیط آنابولیک برای رشد ماهیچه ها, سنتز پروتئین را در ماهیچه ها با بالاترین سرعت ممکن افزایش دهند. در نتیجه, هم سرعت ریکاوری بعد از تمرین افزایش پیدا میکند و هم توان رشد سلول های ماهیچه در بدن زیاد می شود.

هیدرو وی پلاتینوم از نظر آمینو اسیدهای شاخه دار (BCAA) شامل ال-لوسین, ال-ایزولوسین و ال-والین بسیار غنی است. علاوه بر این, اپتیموم نوتریشن مخلوطی از آنزیم های هضمی مخصوصی را به فرمول وارد کرده است تا سرعت جذب پروتئین در آن بالا رفته, بهتر مورد استفاده قرار گیرد. اگر شما در جستجوی یک پروتئین خالص و پر سرعت برای ریکاوری بعد از تمرین هستید, در جستجوی چیز دیگری نباشید. چون هیدرو وی پلاتینوم هدف شما را برآورده میکند.

هیدرو وی پلاتینوم چیست؟

هیدرو وی پلاتینوم یکی از پیشرفته ترین پروتئین هایی است که توسط شرکت اپتیموم نوتریشن (Optimum Nutrition) ساخته شده است. این پودر پروتئینی یک منبع عالی برای ورزشکارانی است که همیشه در جستجوی راهی برای دریافت پروتئین بیشتر, برای قبل یا بعد از تمرینات شدید هستند. هیدرو وی پلاتینوم مجموعه ای تخصصی از ترکیباتی که هر یک به روش ویژه ای کار می کنند, در این فرمول گرد آوری کرده و شما با مصرف آن می توانید مطمئن باشید که پروتئین مورد نیاز خود را در حد مطلوب دریافت می کنید.

این پودر پروتئینی از پروتئین وی ایزوله هیدرولیز شده ساخته می شود. یعنی این که به پروتئین های کوچک تر(پپتیدها) شکسته شده تا وی ایزوله با سرعت بیشتری, خیلی سریع تر از سایر پودر های پروتئینی, وارد بدن شود. به این ترتیب, این پروتئین به ریکاوری از تمرینات سنگین کمک میکند, و در نهایت, باعث رشد سریع تر ماهیچه های می شود.

اپتیموم نوتریشن چگونه هیدرو وی پلاتینوم را توصیف می کند؟

شرکت اپتیموم نوتریشن اظهار داشته که: ” هیدرو وی پلاتینوم سریع ترین, خالص ترین و پیشرفته ترین پروتئین وی است که ما تاکنون تولید کرده ایم, در یک کلمه عالی است. ما در این فرمول برتر, پروتئین وی را هیدرولیز کرده و سریع العمل ترین نوع آن را خلق کرده ایم. هیدرولیز, پروتئین های بزرگتر را به قطعات کوچک تر می شکند تا خیلی سریع جذب بدن شما شوند و ماهیچه های شما را وادار کنند تا به سرعت, بازسازی را شروع کنند. برای کارایی بیشتر, ما این فرمول انقلابی را با آنزیم های هضمی و آمینواسیدهای شاخه دار (BCAA) غنی کرده و آن را میکرونیزه شده (micronized) کرده ایم. به علاوه, برای سرعت عمل هرچه بیشتر, هیدرو وی پلاتینوم فوق خالص است و چون تماما از پروتئین وی ایزوله هیدرولیز شده ساخته شده است, پس, چربی اضافی, کلسترول یا لاکتوز که فرایند استفاده را کند می کنند, در آن وجود ندارد”.

مکس استارز  بهترین برند های مکمل پروتئین کازئین سال 2019
اجزاء سازنده هیدرو وی پلاتینوم
 • به میزان 30 گرم در سروینگ پروتئین وی ایزوله هیدرولیز شده 100% خالص برای ورود سریع به بدن.
 • حدود 9 گرم در سروینگ آمینو اسیدهای شاخه دار میکرونیزه شده (لوسین, ایزولوسین و والین).
 • دارای مخلوط آنزیم های هضمی برای عملکرد بهتر.
 • طعم دهنده های طبیعی و مصنوعی.

سایر ترکیبات به کار رفته در فرمول عبارتند از لسیتین, کریمر(Creamer), نمک, صمغ سلولز, وانیلین, آسه سولفام پتاسیم و سوکرالوز.

هیدرو وی پلاتینوم چیست؟

ترکیبات سازنده پودر هیدرو وی پلاتینوم اپتیموم نوتریشن کاملا ساده هستند. این مکمل از پروتئین فوق خالص ساخته شده و به فرم پروتئین وی هیدرولیزات هیدرولیز شده است تا سریع تر به بدن وارد شود. بعضی از سایر ترکیبات شامل لوسین, ایزولوسین و والین هستند. همچنین به منظور ارتقاء کیفیت این مخلوط پروتئینی, آمینو اسیدهایی به این مخلوط افزوده شده اند. فرمول هیدرو وی پلاتینوم آسان هضم است و برای مزه دار کردن آن, طعم دهنده های طبیعی به آن افزوده شده اند.

مواد مغذی موجود در هیدرو وی پلاتینوم

مواد مغذی موجود در مکمل هیدرو وی پلاتینوم و مقدار آنها بطور کامل در جدول زیر منعکس شده است:

مواد مغذی موجود در هیدرو وی پلاتینوم
**درصد از نیاز روزانهمقدارترکیب
140کالری
10کالری از چربی
21 گرمچربی کل
30.5 گرمچربی اشباع شده
0چربی ترانس
00 میلی گرمکلسترول
7170 میلی گرمسدیم
12 گرمکربوهیدرات کل
0 گرمقندها
30 گرمپروتئین
** در صد از نیاز روزانه بر اساس یک رژیم 2000 کالری محاسبه شده است. نیاز روزانه شما ممکن است بر اساس کالری مورد نیاز شما, بالاتر یا پایین تر باشد.
هیدرو وی پلاتینوم اپتیموم نوتریشن
هیدرو وی پلاتینوم اپتیموم نوتریشن بدون لاکتوز ، بدون کلسترول ، بدون شکر شامل 9 گرم بی سی ای ای در هر سروینگ
آیا هیدرو وی پلاتینوم یک مکمل موثر است؟

پودر پروتئینی هیدرو وی پلاتینوم, سریعا جذب می شود و عملیات هضم و جذب را برای معده و روده تسهیل میکند. به علاوه, به ریکاوری بعد از ورزش های شدید بطور سریع تری کمک میکند و پروتئین مورد نیاز برای تقویت و بازسازی عضلات را در اختیار آنها قرار می دهد. اظهار نظرهای مصرف کنندگان نیز همه حکایت از سرعت عمل این مکمل در بدن می کنند.

هیدرو وی پلاتینوم نه تنها برای عضله سازی عالی است, بلکه قبل و در حین تمرینات شدید برای فرد انرژی اضافی را خیلی سریع فراهم میکند. پودر هیدرو وی پلاتینوم گاهی برای جانشین شدن با یک وعده غذایی مخصوصا در کسانی که با هضم پروتئین های خاصی مشکل دارند نیز بسیار مناسب است. در واقع می توان گفت که این محصول هم برای ورزشکاران و هم برای افراد با نیازهای مختلف پروتئینی, محصول خیلی موثری است.

یک مزیت بزرگ دیگر هیدرو وی پلاتینوم استفاده از آمینو اسید های شاخه دار (BCAAs) میکرونیزه در فرمول آن است. فواید شگفت انگیز مصرف BCAAs  بارها در مطالعات مختلف نشان داده شده است. بعضی از این فواید عبارتند از:

 • به حداقل رساندن آسیب ماهیچه در حین ورزش شدید
 • کم رنگ کردن کاهش نیروی ماهیچه ناشی از ورزش
 • دارا بودن فواید آنابولیک و افزایش سطح تستوسترون سرم
 • کاهش سطح هورمون کورتیزول
 • کاهش درد ماهیچه پس از فعالیت شدید و کاهش خستگی
 مزایا و معایب هیدرو وی پلاتینوم

مزایا

 • دارای ترکیبات طبیعی است.
 • سریع العمل است.
 • دارای درصد بالای پروتئین (30 گرم در سروینگ در مقابل 24 گرم سایر مکمل های مشابه).
 • کمک به فعالیت لوله گوارشی (به دلیل هیدرولیز شدن پروتئین).
 • اینستانیزه شده برای حل شدن آسان حتی با یک قاشق.
 • مناسب برای افرادی که با هضم پروتئین ها مشکل دارند.
 • بدون کلسترول, لاکتوز یا شکر.
 • بسته بندی جذاب, زمینه مشکی براق, حروف طلایی با حاشیه نقره.

معایب

مانند سایر محصولات, هیدرو وی پلاتینوم چند نقطه ضعف دارد:

 • کمی گران قیمت است. هر چند, خیلی ها بهای آن را با کمال میل می پردازند.
 • اگرچه دارای طعم است, ولی طعم و مزه آن ضعیف است.
 • بعضی از مصرف کنندگان از عوارض ناشی از مصرف هیدرو وی پلاتینوم شکایت نموده اند.
عوارض جانبی هیدرو وی پلاتینوم

معمولا از مصرف این محصول, انتظار بروز عارضه جانبی نمی رود. با این حال, بعضی از مصرف کنندگان اظهار نموده اند که با مصرف هیدرو وی پلاتینوم دچار عوارض جانبی شده اند. این عوارض غالبا از نوع آلرژی بوده است. به هر حال, در صورت بروز هر عارضه ای باید دارو را قطع نمود و به پزشک مراجعه کرد.

مکس استارز  نقد و بررسی پروتئین کازئین کیجد ماسل

اگرچه هیدرو وی پلاتینوم دارای آنزیم آمینوژن برای کمک به هضم پروتئین ها و آنزیم لاکتاز برای تجزیه لاکتوز است, اما متداول ترین  عارضه جانبی ناشی از مصرف آن, مربوط به عدم تحمل لاکتوز و پروتئین است. عدم تحمل لاکتوز مشکلاتی از قبیل دل پیچه, اسهال و نفخ بیش از حد ایجاد میکند.

در حالی که اپتیموم نوتریشن از پروتئین وی 100% خالص و پپتیدهای وی استفاده میکند, که فرم های خالص وی و فاقد لاکتوز هستند, ولی چون هنوز دارای مقداری پروتئین وی کنستانتره است, باقیمانده لاکتوز نیز در آن یافت می شود. البته بیشتر مردم می توانند لاکتوز را تحمل کنند ولی بعضی که قادر به تحمل آن نیستند دچار عوارض ناشی از مصرف لاکتوز می شوند.

هشدار
 • هیدرو وی پلاتینوم دارای ترکیبات شیر و سویا(لسیتین) است و افرادی که به این محصولات حساسیت دارند باید در مصرف آن احتیاط کنند.
 • از این محصول نباید به عنوان تنها منبع تغذیه ای استفاده کرد.
 • مصرف این محصول در بارداری و شیردهی ممنوع است.
 • از دسترس کودکان دور نگه داشته شود.
 • در جای خشک و خنک نگهداری شود.
 • محتویات مکمل بر اساس وزن و نه حجم فروخته می شوند.
 • مطالب بیان شده توسط FDA ارزیابی نشده است.
 • این محصول به منظور تشخیص, درمان و پیشگیری از هیچ بیماری تهیه نشده است.
 • قبل از اقدام به مصرف آن بهتر است با پزشک مشورت کرد.
طعم هیدرو وی پلاتینوم

بعضی عقیده دارند که • هیدرو وی پلاتینوم آنطور که باید, خوشمزه نیست. البته باید گفت با اینکه پودر پروتئین وی هیدرولیز شده ارزش فانکشنال زیادی دارد, ولی کمی تلخ مزه است و بعضی ها مزه آن را نمی پسندند. برای جبران این مورد, اپتیموم نوتریشن, • هیدرو وی پلاتینوم را با طعم های مختلفی به بازار عرضه کرده است. شما می توانید طعم دلخواه خود را از بین طعم های زیر انتخاب کنید:

 • شکلاتی
 • وانیلی
 • شیرینی و خامه
 • توت فرنگی

بافت و ثبات مخلوط این محصول نیز کاملا متفاوت از سایر پودرهای پروتئینی است و مخلوط دلچسبی برای شما فراهم میکند.

طرز استفاده از هیدرو وی پلاتینوم

هیدرو وی پلاتینوم دارای سه نوع بسته بندی 1 پوندی, 1.75 پوندی و 3.5 پوندی است(هر پوند معادل حدودا 453.60 گرم است). هر سروینگ این مکمل معادل 39 گرم بوده, در هر بسته متوسط آن 40 سروینگ موجود است. پلاتینوم هیدرووی اینستانیزه شده است بنابراین, همیشه به راحتی و بطور کامل حل می شود. برای استفاده, خیلی ساده, یک پیمانه از آن را با 12 اونس (هر اونس حدود 29.57 میلی لیتر است) آب سرد, آبمیوه یا شیر مخلوط کرده برای 20 تا 30 ثانیه یا تا زمانی که پودر حل شود, به هم بزنید.

خرید هیدرو وی پلاتینوم

این محصول کمی از بسته های متوسط پودر پروتئینی هم رده خود گرانتر است. ولی در عوض, فرمول آن خیلی  با سایرین متفاوت است و کیفیت آن مسلما بر قیمت اثر خواهد گذاشت. شما در مقابل پول بیشتری که پرداخت میکنید, یک پروتئین وی عالی و 100% خالص دریافت می کنید. قیمت هیدرو وی پلاتینوم حتی از محصول دیگر شرکت اپتیموم نوتریشن یعنی گلد استاندارد آن نیز به میزان قابل توجهی گران تر است. دلیل آن واضح است. چون در ترکیب گلد استاندارد از پروتئین وی ایزوله و پروتئین وی کنستانتره نیز استفاده شده است در حالی که ترکیب عمده هیدرو وی پلاتینوم, پروتئین وی هیدرولیز شده 100% خالص است. البته محتویات یک بسته آن برای مدت نسبتا طولانی کافی است.

حرف آخر

می توانیم بگوییم  پودر پروتئینی هیدرو وی پلاتینوم اپتیموم نوتریشن یک محصول درجه یک برای عاشقان تمرینات باشگاهی در سراسر دنیاست. پروتئین آن آسان هضم و سریع العمل است و برای افزایش انرژی قبل از یک تمرین ورزشی و ریکاوری کردن بعد از یک تمرین شدید عالی است.

برای آنهایی که با هضم پروتئین ها مشکل دارند, این محصول معجزه میکند. با دارا بودن پروتئین های ایزوله کوچکتر, بدن این افراد می تواند آنها را بهتر از پروتئین های معمولی هضم کند. این پودر پروتئینی یک بسته بندی زیبا دارد که آن را از سایر پودرهای مشابه جدا میکند. مهم نیست که شما از این مکمل در باشگاه یا در خانه استفاده می کنید. به هر حال این پودر پروتئینی برای رساندن مردم سراسر دنیا به نیازهای آنها تخصصی شده است. ختم کلام اینکه بپذیریم که هیدرو وی پلاتینوم اپتیموم نوتریشن یک محصول عالی است.

هیدرو وی پلاتینوم اپتیموم نوتریشن
نظر شما در مورد پروتئین هیدرو وی پلاتینوم اپتیموم نوتریشن چیست ؟

 

منابع : supplementwarehouse     usa-homegym  youngjoqic.jimdo    turnerchizddf

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!