گینر - مکمل افزایش وزن

گینر افزایش وزن سریوس مس اپتیموم نوتریشن

سریوس مس چیست؟

سریوس مس یک پودر پروتئینی پر کالری, با هضم آهسته است و با طعم های مختلف و در  بسته بندی های 12 پوندی و 6 پوندی عرضه می شود. گینر پروتئینی سریوس مس علاوه بر کمک به افزایش توده عضلانی بدن, در تسریع ریکاوری عضلات بعد از تمرینات ورزشی نیز موثر است. برای آشنا شدن بیشتر با این مکمل افزایش وزن اپتیموم نوتریشن, با ما همراه شوید.

سازنده سریوس مس

اپتیموم نوتریشن, سازنده سریوس مس از سال 1986 شروع به کار کرد و تعداد زیادی مکمل های تغذیه ای برای بدنسازان و ورزشکاران تولید کرد که از ترکیبات طبیعی ساخته شده اند.

معروفیت این نام تجاری به خاطر تولید محصولات استاندارد طلایی است که به اشکال پودر, قرص, کپسول, و نوشیدنی آماده عرضه می شود. این مکمل افزایش وزن, هم از طریق وب سایت رسمی شرکت اپتیموم نوتریشن و هم از طریق سایر سایت های معتبر, در سطح جهانی به فروش می رسد.

سریوس مس چه ادعایی دارد؟

برای این که بتوان توده عضلانی را به سرعت افزایش داد نیاز به دریافت کالری و پروتئین زیاد از طریق غذا داریم که خوردن این همه غذا, مشکل است. ولی, استفاده از یک نوشیدنی پر کالری -پر پروتئین مانند سریوس مس, اجازه خواهد داد تا کالری و پروتئین مورد نیاز برای ساختن توده عضلانی و بهبود ریکاوری آن, در اختیار بدن قرار گیرد.

اپتیموم نوتریشن ادعا میکند که فرمول سریوس مس برای افزایش توده بدنی, بدون افزایش چربی, طراحی شده است و وقتی که با آب مخلوط شود, یک شیک  پرکالری-پرپروتئین فراهم می کند که همراه با یک روتین ورزشی, قادر به افزایش توده عضلانی خواهد بود. مکمل سریوس مس, علاوه بر کالری و کربوهیدرات, دارای کراتین و گلوتامین است که به ریکاوری ماهیچه بعد از یک تمرین سنگین کمک می کند.

اجزاء سازنده سریوس مس

مکمل سریوس مس دارای 1250 کالری در سروینگ است که معادل کالری است که از خوردن سه همبرگر سرخ شده دریافت می شود. ترکیبات عمده موجود در این پودر پروتئینی پرکالری عبارتند از:

کربوهیدرات ها

در هر سروینگ سریوس مس نوتریشن, 252 گرم کربوهیدرات موجود است.

نام کربوهیدرات, اشاره به ترکیب مولکولی آن است که از هیدروژن, اکسیژن و کربن ساخته شده است. کربوهیدرات های غذایی شامل شکر, فیبر, و نشاسته موجود در سبزیجات, غلات, میوه ها و قند شیر هستند. کربوهیدرات ها, جزء مهم یک رژیم غذایی متعادل هستند و سوخت کافی برای سیستم عصبی مرکزی و کار عضلات فراهم می کنند. آنها هنگام انجام فعالیت های ورزشی, سوخت مورد نیاز را برای بدن تامین می کنند.

پروتئین

در هر سروینگ سریوس مس نوتریشن, 50 گرم پروتئین موجود است.

پروتئین برای ساختن توده عضلانی مورد نیاز است. ولی, مصرف پروتئین زیاد در بدن کتون های سمی ایجاد میکند و کلیه ها را برای دفع آنها تحت فشار قرار می دهد. به علاوه, کلیه ها برای حذف این مواد سمی از بدن, آب زیادی مصرف میکنند که می تواند باعث دهیدراتاسیون در بدن شود. میزان پروتئین در مکمل سریوس مس به دقت محاسبه شده تا آنچه بدن ورزشکار به آن احتیاج دارد را فراهم کند ولی نه در حدی که به اعضای بدن فشار بیاورد.

ویتامین ها و مواد معدنی

سریوس مس دارای 25  نوع ویتامین و ماده معدنی شامل ویتامین های A, C, D و E همراه با کلسیم, آهن, فسفر, ید, منیزیوم, روی و سلنیوم می باشد. ویتامین ها و مواد معدنی برای ساده و موثر کردن مواد مغذی و استفاده بدن از آنها ضروری هستند. اعمالی از قبیل تنظیم فشار خون, رشد استخوان, تراکم استخوان, بازسازی سلول, و تولید گلبول های قرمز خون در زمره بسیاری از کارهایی هستند که توسط ویتامین ها و مواد معدنی تنظیم و تقویت می شود.

گلوتامین

گلوتامین فراوانترین آمینو اسید موجود در بدن است. این آمینو اسید توسط ماهیچه ها تولید می شود و توسط سیستم گردش خون در بدن توزیع می شود تا به سلول هایی که برای ساختن پروتئین به آن نیاز دارند برسد. تحقیقات نشان می دهد که گلوتامین می تواند به بهبود عملکرد روده ها و سیستم ایمنی هم کمک کند.

کراتین

کراتین یک ترکیب طبیعی است که بدن آن را به صورت کراتین فسفات در می آورد. کراتین فسفات برای ساختن آدنوزین تری فسفات (ATP) به کار می رود. آدنوزین تری فسفات, فرم مورد استفاده انرژی برای انقباض عضلانی است.

آیا سریوس مس موثر است؟

اظهار نظرهای مصرف کنندگان درباره سریوس مس نشان می دهد که این محصول,  به عنوان یک افزایش دهنده توده عضلانی, محصول موفقی بوده است.  این مکمل کالری زیادی فراهم می کند تا بتواند سوخت مورد نیاز فعالیت های ورزشی را تامین کند. برنامه های ورزشی روتین عضله سازی, نیاز به میزان قابل توجه کالری دارند تا سوخت مورد نیاز را تامین کند و دریافت این مقدار زیاد کالری از طریق خوردن غذای جامد مشکل است.

کالری اضافی سریوس مس همراه با دریافت پروتئین و کربوهیدرات بالاست و نه تنها تولید ماهیچه را تسهیل می کند, بلکه اجازه می دهد تا ورزشکار بتواند برای زمان طولانی تری فعالیت ورزشی خود را ادامه دهد. به علاوه, مصرف این مکمل, زمان ریکاوری ماهیچه ها را بعد از ورزش های شدید کاهش می دهد.

مکس استارز  بهترین گینر و مکمل افزایش وزن و حجم سال

فواید و نتایج مصرف سریوس مس

سریوس مس هیچ گاه بطور علمی مورد آزمون قرار نگرفته است تا مشخص شود که آیا این محصول قادر است آنچه را که ادعا دارد انجام دهد یا نه. البته, اظهار نظرهای مصرف کنندگان, دلالت بر تاثیر مثبت این گینر افزایش وزن در عضله سازی دارد و در هیچ یک از اظهار نظرهای موجود, مطلبی خلاف این, بیان نشده است.

سریوس مس و کاهش وزن

سریوس مس یک مکمل کاهش وزن نیست و برای این منظور طراحی نشده است. ترکیبات موجود در آن هم هرگز به کاهش وزن کمک نخواهند کرد. سریوس مس دارای مقدار قابل توجهی کربوهیدرات است. تجمع کربوهیدرات, به سادگی باعث افزایش چربی می شود. اگر از این مکمل به روش درست استفاده نشود و همراه با یک برنامه ورزشی جدی نباشد, کالری های اضافی در بدن انباشته شده, باعث بروز اضافه وزن و چاقی می شود.

طرز استفاده از سریوس مس

دوز روزانه این مکمل 2 پیمانه (حدود 334 گرم) است. پیشنهاد شده است که 2 پیمانه پودر سریوس مس به همراه 24 اونس (هر یک اونس معادل 29.57 میلی لیتر یا سی سی است) آب در مخلوط کن ریخته و به مدت 60 ثانیه به هم زده شود. سپس قطعات کوچک یخ افزوده مجددا به هم زده شود تا یک شیک پرکالری-پرپروتئین آماده برای مصرف ایجاد شود. در صورتی که به جای آب از شیر کم چرب یا شیر بدون چربی استفاده شود, یک مخلوط غلیظ تر و خامه ای تر ایجاد می شود که البته کالری بالاتری خواهد داشت.

اپتیموم نوتریشن سفارش می کند که مصرف کنندگان جدید, برای هفته اول, با نصف سروینگ معمولی سریوس مس شروع کنند (1 پیمانه پر) و سپس به تدریج آن را افزایش دهند تا به یک سروینگ کامل برسد. این مکمل می تواند همزمان با وعده های غذایی یا در میان وعده ها استفاده شود. همچنین, می توان قبل از خواب آن را مصرف کرد تا به عمل پروتئین سازی و ریکاوری حین خواب کمک کند.

سروینگ سایز سریوس مس برای میان وعده

نصف سروینگ (یک پیمانه پر) در بین وعده ها مصرف شود. نوشیدن آن به پشتیبانی از رژیم پر کالری و نگهداری یک تعادل مثبت نیتروژن کمک میکند.

سروینگ سایز سریوس مس برای بعد از تمرین

یک سروینگ (2 پیمانه پر), 30 تا 45 دقیقه بعد از تمرین مصرف شود. این باعث تسریع و بهبود ریکاوری  می شود.

سروینگ سایز برای زمان خواب

یک سروینگ (2 پیمانه پر) 45 تا 60 دقیقه قبل از خواب مصرف شود. در این صورت, مواد مغذی مورد نیاز بدن برای کمک به ریکاوری عضله در طول شب, فراهم می شود.

اپتیموم فودز توصیه میکند که برای گرفتن بهترین نتیجه از سریوس مس و نیز از تمرینات ورزشی, بهتر است مصرف مکمل با یک برنامه تمرینی جدی, حداقل 5 بار در هفته, همراه شود. به علاوه, باید حداقل 48 ساعت بین تمرینات, فاصله ایجاد شود تا برای ریکاوری عضلات, در آن قسمت هایی از بدن که هنگام تمرین فعال بوده اند, زمان کافی فراهم شود.گینر افزایش وزن سریوس مس اپتیموم نوتریشن

مزایا و معایب مکمل سریوس مس

مزایا

 • موثر در عضله سازی
 • شفافیت محصول: هر آنچه روی برچسب نوشته شده در داخل محصول وجود دارد.
 • پاکیزه بودن محصول: مواد سازنده این مکمل به هیچ عنوان آلوده نیستند.
 • به خوبی با شیر و آبمیوه مخلوط می شود.
 • پشتگرمی محصول به اظهار نظرهای مثبت مصرف کنندگان
 • دارای طعم های متنوع (موزی, شکلاتی, کره بادام زمینی شکلاتی, توت فرنگی و وانیلی)

معایب

 • بعضی از طعم مصنوعی و نامطلوب آن راضی نیستند.
 • قیمت آن برای بعضی مصرف کنندگان زیاد است.

عوارض جانبی احتمالی سریوس مس

سریوس مس یک ترکیب خیلی پر پروتئین و پرکالری است که برای افزایش توده بدنی طراحی شده است. این محصول, اگر به طور صحیح و همراه با برنامه منظم ورزشی مصرف شود, فواید خودش را دارد. البته, مصرف آن می تواند باعث بعضی عوارض جانبی ناخوشایند شود که در اینجا به آنها اشاره می شود:

کالری زیاد

برای یک فرد معمولی, دریافت روزانه انرژی, باید حدود 2000 کالری باشد. سریوس مس در هر سروینگ خود, دارای 1250  کالری است. با توجه به این که هر یک پوند چربی (هر پوند 453.59 گرم است), حدود 3500 کالری دارد. اگر شما رژیم غذایی معمولی تان را مصرف کنید و روزانه فقط یک سروینگ سریوس مس به آن اضافه کنید, در هر سه روز, یک پوند (هر پوند 453.59 گرم است) به وزن شما اضافه خواهد شد. البته این افزایش وزن فقط در صورتی خنثی می شود که یک برنامه منظم ورزشی را دنبال کنید تا چربی اضافه سوخته شود.

مکس استارز  پروکمپلکس گینر اپتیموم نوتریشن

ویتامین A

هر سروینگ سریوس مس, کل نیاز روزانه شما به ویتامین A را فراهم می کند. اگر شما همراه با مصرف مکمل, غذاهای غنی از ویتامین A مانند اسفناج, بروکلی و هویج را هم مصرف کنید, ممکن است در معرض خطر مصرف بیش از حد ویتامین  A (اوردوز) قرار بگیرید. اوردوز ویتامین A می تواند منجر به مشکلات معده, استفراغ, تب, بی اشتهایی و تحریک پذیری شود.

کراتین

سریوس مس دارای کراتین است. کراتین یک ترکیب معمولی در بسیاری از مکمل های غذایی است و اگر شما از سایر مکمل هایی که کراتین دارند استفاده می کنید, ممکن است در معرض خطر آسیب کلیه ها قرار بگیرید. مصرف بیش از اندازه کراتین میتواند باعث بروز عوارض جانبی مانند تهوع, درد معده, گرفتگی عضلات شود. علاوه بر اینها, چون کراتین آب بدن را می کشد, دی هیدراتاسیون یا خشکی بدن نیز ایجاد خواهد شد.

ریکاوری تمرین ناقص

سریوس مس 100% نیاز روزانه شما به ویتامین های C و E را تامین می کند. دریافت مقدار زیاد این ویتامین ها ممکن است با عمل ریکاوری عضلات در بدن شما مخالفت کند. ویتامین C یک ویتامین محلول در آب است بنابراین اضافی آن از طریق ادرار از بدن خارج می شود ولی زیادی آن, می تواند تهوع, گرفتگی معده و اسهال ایجاد کند.

نفخ و تجمع گاز

بعضی از مصرف کنندگان اظهار کرده اند که بعد از مصرف مکمل سریوس مس دچار عوارضی نظیر ناراحتی معده, تهوع, اسهال, نفخ و گاز شده اند. همانطور که در مورد هر مکمل دیگری هم صادق است, شما باید قبل از اقدام به مصرف سریوس مس, با یک پزشک مشورت کنید. بعد از شروع مصرف هم به محض مشاهده هر کدام از نشانه های فوق, باید پزشک را مطلع کنید.

هشدار

بجز اشاره به موضوع آلرژی, هیچ هشدار چاپ شده دیگری روی برچسب این محصول وجود ندارد. ولی, با این حال, چون مصرف این محصول, می تواند باعث بروز بعضی از عوارض جانبی شود, هر کس که مایل به شروع مصرف آن است باید به این موارد توجه کند.

 • باید این محصول را با سایر محصولاتی که مصرف می کنید, از نظر ترکیبات سازنده, مقایسه کنید تا مطمئن شوید که بدنتان را قبلا با ویتامین ها یا سایر ترکیبات موجود در این مکمل, اشباع نکرده باشید.
 • این محصول هنوز توسط سازمان غذا و دارو (FDA) ارزیابی نشده است.
 • این محصول, به منظور درمان هیچ بیماری تولید نشده است.
 • برای خرید انواعی از این محصول که در کشورهای ضعیف یا فاقد قوانین محکم, ولی ارزان قیمت تولید شده, وسوسه نشوید.

 دادخواست های قانونی سریوس مس

هیچ دادخواست قانونی بر علیه سریوس مس وجود ندارد. البته یک مورد شکایت بر علیه اپتیموم نوتریشن برای پر کردن محصول با ترکیبات ضعیف وجود دارد. ولی آن هم مربوط به محصول پروتئین وی بوده است و ربطی به سریوس مس ندارد.

جایگزین های سریوس مس

محصولات زیادی در بازار هست که در همانند سریوس مس عمل میکنند و می توانند جایگزین آن شوند. این محصولات عبارتند از:

 • پروکمپلکس گینر (Pro Complex Gainer)
 • اولترا پرمیوم (Ultra-Premium) از شرکت ترومس (True-Mass)
 • مس تک (Mass-Tech) از شرکت ماسل تک
 • سوپر مس گینر (Super Mass Gainer) از دایماتیز (Dymatize)
 • رئال گینز (Real Gains) از یونیورسال نوتریشن
 • مس جیم (Mass Jym) از شرکت JYM Supplement Science
 • کارنیوار مس (Carnivor Mass) از ماسل مدز (MuscleMeds)
 • مس تک 2000 (Mass-Tech 2000) از ماسل تک

مصرف کنندگان چه می گویند؟

به عنوان نمونه, به اظهار نظر سه مصرف کننده سریوس مس اشاره می شود. اظهار نظرهای خیلی بیشتری در سایت های مرتبط موجود است.

Amanda:

“معامله شگفت انگیز برای یک پروتئین عالی. با کمال تعجب مزه اش هم واقعا خوبه. من این رو اکیدا توصیه می

کنم به هرکی میخواد بدون زدن بانک! توده عضلاتشو زیاد کنه”.

John P.:

” محصول اوکی هست ولی مقداری که باید استفاده کنین غیر عملیه. من باید روزی دو بار یه شیک بزرگ درست کنم تا فقط بتونه مقدار مکملی که نیاز هست رو حل کنه”.

Evan M. Overton:

“در حالی که این پودر پروتئینی نسبت به مقدارش خیلی می ارزه, به نظر من طعمش خیلی بده و مزه مصنوعی داره. من دوباره اونو نمی خرم”.

حرف آخر

آیا شما حاضرید سوار قطار سریوس مس بشوید؟ خوب, ما بعضی از اظهار نظرات مثبت مصرف کنندگان را درج کردیم. شرکت سازنده این مکمل هم برای دهه ها در بازار مکمل, به عنوان یک شرکت معتبر شناخته شده است. ولی ما هنوز در مورد این مکمل نگران هستیم. چون برای پشتیبانی از ادعاهای آن شواهد علمی موجود نیست. به علاوه, طعم ضعیف و عوارض جانبی احتمالی آن نیز, این تردید را تقویت می کند.

اگر شما مایلید قدرت خود را بهتر کنید, ما پیشنهاد می کنیم در جستجوی مکملی باشید که دارای ترکیبات متکی بر شواهد علمی چاپ شده باشد و نه گزارش هایی غیر علمی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!