آمینو اسید

تائورین مای پروتئین : خرید ، روش مصرف فواید و عوارض

تائورین یک آمینو اسید طبیعی است که به مقدار زیاد در سلول های سفید، ماهیچه های اسکلتی، سیستم عصبی مرکزی و ماهیچه های قلب، یافت می شود و وجود آن برای بدن بسیار لازم و ضروری است. یکی از بهترین موارد برای افزایش سطح تائورین در بدن، استفاده از مکمل تائورین مای پروتئین است. این محصول توسط کمپانی قدرتمند مای پروتئین ساخته شده است.

بررسی آمینو اسید تائورین مای پروتئین

تائورین یک آمینو اسید طبیعی است که به مقدار زیاد در سلول های سفید، ماهیچه های اسکلتی، سیستم عصبی مرکزی و ماهیچه های قلب یافت می شود و وجود آن برای بدن بسیار لازم و ضروری است. یکی از بهترین موارد برای افزایش سطح تائورین در بدن، استفاده از مکمل تائورین مای پروتئین است. این محصول توسط کمپانی قدرتمند مای پروتئین ساخته شده است و متعلق به رژیم غذایی گیاهخواری است. در ادامه شما را با فواید تائورین و خواص آن و تاثیری که بر بدن افراد دارد، آشنا می کنیم.

آمینو اسید تائورین چیست؟

این ترکیب یک آمینو اسید غیر ضروری است که در بافت های ماهیچه ای و عصبی قرار دارد و بدن نیز می تواند به صورت مستقیم آن را ایجاد نماید. میزان تولید تائورین در بدن برای فعالیت های معمولی بدن کافی است، اما در صورتی که فعالیت های سنگینی مانند بدنسازی انجام می دهید، نیاز به میزان تائورین بیشتری دارید که این میزان باید از طریق رژیم غذایی و مکمل های جانبی تامین گردد. برای این منظور استفاده از مکمل تائورین مای پروتئین برای دستیابی به میزان کافی از این ترکیب توصیه می شود. تائورین ماهیچه های بدن را در برابر انواع آسیب که از فعالیت های ورزشی سنگین حاصل می شود حفاظت کرده و مانع آسیب رساندن رادیکال های آزاد در بدن می شود. همچنین این ترکیب تعداد سلول های موجود در بدن را افزایش داده و باعث ریکاوری هر چه بهتر ماهیچه های بدن می شود. تائورین بعد از گلوتامین بیشترین فراوانی را در بدن دارد و به عنوان یک تقلیدگر انسولین فعالیت می کند، به عبارت دیگر تائورین با ارتقا متابولیسم گلوکز و آمینو اسید ها باعث افزایش حجم سلول های بدن می شود و متابولیسم پروتئین را در بدن افزایش می دهد. از جمله مواد غذایی که دارای تائورین هستند، می توان به ماهی، گوشت، جلبک دریایی و مکمل های تائورین همچون تائورین مای پروتئین اشاره کرد.

مکس استارز  ایمپکت وی پروتئین مای پروتئین انگلستان

فواید تائورین برای بدن

همانگونه که بیان شد تائورین نقش سازنده ای را در بدن ایفا می کند و اثرات مثبت زیادی را به منظور عملکرد مطلوب بخش های مختلف بدن برای افراد به ارمغان خواهد آورد. از جمله این فواید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مانع بیماری های قلبی در انسان می شود.
 • خطر ابتلا به دیابت را در افراد کاهش می دهد.
 • باعث ترمیم و رشد ماهیچه های بدن می شود.
 • سیستم ایمنی بدن را به خوبی تقویت می کند.
 • می تواند به تناسب اندام و کاهش توده های چربی بدن کمک کند.
 • فعالیت های ورزشی را بهبود داده و عملکرد ورزشکار را افزایش می دهد.
 • از بیماری پارکینسون، سندروم متابولیک و بیماری پریودنتال جلوگیری می کند.

اما زیاده روی در مصرف تائورین نیز می تواند مضراتی را برای مصرف کننده داشته باشد از جمله این که باعث اختلالات عصبی همچون اختلال دو قطبی در فرد می شود و برای خانم های باردار اختلال حاملگی ایجاد می کند. پس همواره مقدار دوز مناسبی از تائورین را مصرف نمایید.

نقاط قوت مکمل تائورین مای پروتئین

 • این محصول از 100 درصد تائورین تشکیل شده است.
 • استفاده از این مکمل یک روش بسیار مناسب برای افزایش تائورین در بدن است.
 • این مکمل یک عملکرد کاملا طبیعی در بدن دارد.
 • تائورین مای پروتئین برای گیاهخواران مناسب خواهد بود.

 

 

دلایل مصرف تائورین برای ورزشکاران کدامند؟

 • تائورین نقش مثبتی را در تولید نیتریک اکساید دارد که باعث گشاد شدن عروق خونی می گردد، که با انجام این کار باعث انتقال بهتر مواد مغذی و اکسیژن به سلول های بدن و به تبع رشد بهتر آن ها می گردد.
 • تائورین در کاهش خستگی عضلات و تنظیم دمای بدن تاثیر داشته و قدرت و تمرکز را در حین تمرین به شدت افزایش می دهد. در واقع تائورین در بدن بیشتر نقش آرام بخش دارد تا محرکی که سبب ایجاد هیجان شود.
 • ویژگی مشترک تائورین با کراتین در این است که باعث می شود میزان آب قرار گرفته در ماهیچه ها بیشتر شود و در نتیجه افزایش حجم سلولی را در بدن شاهد باشیم. بنابراین نقش عضله سازی و همچنین ترمیم عضلات در این ترکیب به خوبی قابل مشاهده است.
مکس استارز  آمینو شارژر نوترکس

چرا باید محصول تائورین مای پروتئین را انتخاب نمود؟

آمینو اسید ها به صورت طبیعی در پروتئین اتفاق می افتند که برای ایجاد و ترمیم ماهیچه های بدن به کار می روند. بنابراین برای اهداف تناسب اندام شما بسیار مهم هستند، چه بخواهید وزن خود را ثابت نگه دارید و یا اینکه آن را افزایش دهید. افزایش مقدار تائورین در بدن اصلا چیز راحتی نخواهد بود. تحقیقات پزشکی بسیاری بر روی تائورین نشان می دهند که این ترکیب نقش بسیار سازنده ای در ماهیچه های بدن بازی کرده و همچنین باعث عملکرد نرمال و طبیعی مغز، چشم ها، قلب و سیستم عروق بدن می شود و از خواص آنتی اکسیدان بسیار مطلوبی برخوردار است.

مواد تشکیل دهنده مکمل تائورین مای پروتئین

این محصول از 100 درصد تائورین تشکیل شده است و هیچ ترکیب سایه ای در فرمول آن قرار ندارد. مقدار تائورین موجود در یک وعده از این محصول 1 گرم است.

راهنمای مصرف مکمل تائورین مای پروتئین

به منظور مصرف مکمل تائورین مای پروتئین باید مقدار 1 گرم از آن را به نوشیدنی مورد علاقه خود برای مثال آب یا آب میوه اضافه کرده و آن را میل نمایید. میزان مصرف آن باید یک مرتبه در روز باشد و به منظور کسب بهترین نتایج این مکمل را 30 دقیقه قبل از تمرین و یا قبل از خواب مصرف کنید. پودر تائورین مای پروتئین برای تکمیل میزان تائورین شما کاملا مناسب است، اما به منظور اطمینان از این که شما مقدار پروتئین کافی را دریافت می کنید، می توانید پودر پروتئین وی را نیز در کنار این محصول مصرف نمایید که باعث عملکرد مطلوب شما در تمرینات می شود.

اگر چه ما با استفاده از پیمانه خود مقدار استاندارد مصرفی برای این محصول را تعیین می کنیم، اما با این حال شما باید مقدار دوز مصرفی خود را بر اساس مقیاس دقیق اندازه گیری، مشخص نمایید. شما نباید از مقدار دوز مشخص شده برای این محصول تجاوز کنید. همچنین این محصول یک مکمل غذایی است و نباید به عنوان جایگزین برای رژیم غذایی شما انتخاب شود. محصول مکمل تائورین مای پروتئین را در مکانی خشک و به دور از نور خورشید و به دور از دسترس اطفال و کودکان قرار دهید.

منبع : www.myprotein.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!