پودر پروتئین

نقد و بررسی پروتئین کازئین کیجد ماسل

نقد و بررسی پروتئین کازئین کیجد ماسل

افزایش قدرت بدن و حفظ ماهیچه های آن در کنار افزایش حجم توده عضلانی، از مهمترین خواسته های هر ورزشکار و به خصوص هر بدنسازی می باشد. مکمل پروتئین کازئین کیجد ماسل یکی از بهترین مکمل های پس از تمرین موجود در بازار به منظور حفظ توده عضلانی و همچنین ایجاد ماهیچه جدید در بدن است. برخورداری از میزان مطلوب 25 گرم از پروتئین کازئین به حفظ توده عضلانی بدن کمک شایانی می کند.

نقاط قوت مکمل پروتئین کازئین کیجد ماسل

 • قرار گرفتن 25 گرم پروتئین کازئین در ترکیب این محصول، می تواند به خوبی به حفظ عضلات و ایجاد ماهیچه های جدید کمک کند.
 • برخورداری از پروتئین کازئین در این محصول باعث می شود که حفظ توده عضلانی به خوبی صورت گیرد، زیرا پروتئین کازئین با اثر ضد تجزیه پروتئینی خود باعث محافظت از ماهیچه ها می شود. اما با این وجود این محصول خاصیت رشد ماهیچه ای نیز دارد چرا که در پروتئین کازئین آمینو اسید وجود دارد که شرایط را برای رشد فراهم می کند.
 • وجود روغن نارگیل در ترکیب این مکمل منبع چربی خوبی است که باعث می شود سرعت تجزیه این مکمل را در بدن کاهش دهد.
 • قرار گرفتن استویا، در ترکیب مکمل پروتئین کازئین کیجد ماسل، که یک شیرین کننده طبیعی است، باعث تنظیم میزان قند خون و فشار خون در بدن ورزشکار می گردد.
 • میزان چربی، سدیم و کربوهیدرات کم این مکمل بسیار رضایت بخش است.
 • این مکمل بدون هیچ گونه رنگ دهنده و طعم دهنده های مصنوعی است و از میزان لاکتوز پایینی برخوردار است.
 • بدون در نظر گرفتن چند ماده همچون کاراگینان و سوکرالوز که در ترکیب آن می توانند تا حدی مضر باشند، در کل این محصول یک مکمل مطمئن و تضمین شده توسط ورزشکاران حرفه ای است.
 • این محصول از طعم بسیار خوبی برخوردار بوده و نام تجاری آن (Kris Gethin) از شهرت بالایی برخوردار است.

مواد تشکیل دهنده پروتئین کازئین کیجد ماسل

 • چربی 2.5 گرم
 • کلسترول 20 میلی گرم
 • سدیم 55 میلی گرم
 • کربوهیدرات 7 گرم
 • فیبر رژیمی 1 گرم
 • شکر 2 گرم
 • پروتئین 25 گرم
 • کلسیم 641 میلی گرم
 • آهن 1 میلی گرم
مکس استارز  پروتئین کافی سایتک نوتریشن + کافئین

دیگر ترکیبات: میسلار کازئین، پودر کاکائو فرمالدئید با قلیایی، پودر روغن نارگیل (روغن نارگیل، مالتودکسترین، نشاسته غذایی اصلاح شده)، طعم دهنده طبیعی طبیعی، ترکیب صمغ (صمغ گوار، صمغ زانتان، کاراگینان)، استویا، سوکرالوز، نمک دریایی

کالری: میزان کالری موجود در این محصول تقریبا در حد متوسط مکمل های موجود در بازار است. اکثر پروتئین ها چیزی در حدود 120 تا 150 گرم کالری در هر پیمانه دارند.

چربی: مکمل پروتئین کازئین کیجد ماسل یک مکمل کم چرب است که تنها 4 درصد از ارزش غذایی آن را شامل می شود. اما میزان چربی غیر اشباع این محصول درصد بالاتری از کل چربی آن را شامل می شود.

کلسترول: محتوای کلسترول این محصول کم نیست. این میزان چیزی در حدود 7 درصد ارزش غذایی روزانه این محصول است.

سدیم: 2 درصد ارزش غذایی روزانه این محصول برای افرادی که بر مصرف نمک خود نظارت می کنند کافی است.

کربوهیدرات: این مکمل از کربوهیدرات کمی برخوردار است که تنها دو درصد از ارزش غذایی آن را شامل می شود. اما شاید سازندگان این محصول این میزان را با کاراگینان و سوکرالوز جبران کرده اند که البته این دو ماده دارای عوارض جانبی زیادی هستند.

پروتئین کازئین: میزان محتوای پروتئین این محصول بسیار رضایت بخش است. این میزان به شما کمک می کند که علاوه بر حفظ ماهیچه های خود، ماهیچه سازی نیز انجام دهید. این نوع پروتئین 80 درصد پروتئین شیر می باشد که از دسته پروتئین های دیر هضم محسوب می شود و اثر بخشی بسیار مطلوبی در رشد ماهیچه های بدن دارد.

کلسیم: بزرگترین پاداشی که این محصول برای شما به ارمغان می آورد میزان کلسیم موجود در آن است، میزان مصرف 64 درصدی از ارزش روزانه از کلسیم سبب می شود که فشار خون شما تنظیم شده و سلامت استخوان و دندان شما تضمین شود.

آهن: این محصول یک دارنده منبع آهن محسوب نمی شود و تنها 6 درصد از ارزش روزانه آن را آهن تشکیل می دهد.

بررسی فرمول مکمل پروتئین کازئین کیجد ماسل

محصول پروتئین کازئین کیجد ماسل با بررسی های انجام شده یکی از بهترین مکمل های پس از تمرین می باشد. وجود مقدار 25 گرم پروتئین کازئین در هر وعده روزانه از این محصول شرایط آنابولیک را برای شما حتی در طول خواب نیز تضمین کرده و به حفظ ماهیچه های شما کمک می کند. امروزه با توجه به این که مردم در شرایط استرس بسیار بدی قرار دارند و به همین دلیل هورمون کورتیزول در بدن آن ها زیاد تزریق می شود که هورمونی ماهیچه سوز می باشد، وجود پروتئین کازئین که اثر خنثی کننده کورتیزول دارد بسیار سودمند خواهد بود. از طرفی وجود روغن نارگیل در این محصول که از چربی های سالم می باشد باعث دیر تر تجزیه شدن پروتئین کازئین در بدن می گردد که اثر محافظت از ماهیچه را به شدت افزایش می دهد. همچنین نباید از وجود ماده استویا در فرمول این محصول غافل شد که به عنوان یک شیرین کننده طبیعی نقش تنظیم قند خون و فشار خون را در بدن ورزشکار بازی می کند. از طرفی شفاف و مشخص بودن تمام ترکیبات این محصول و نداشتن ترکیب سایه از دیگر مزیت های فرمول آن است. اما شاید تنها نقطه ضعف فرمول این محصول وجود دو ترکیب کاراگینان و سوکرالوز در آن باشد که ممکن است عوارضی البته اثبات نشده برای بدن داشته باشند.

مکس استارز  نیترو تک کرانچ ماسل تک

 

راهنمای مصرف مکمل پروتئین کازئین کیجد ماسل

پروتئین کازئین کیجد ماسل را باید به عنوان یک مکمل غذایی مصرف نمود. برای این منظور باید یک پیمانه از این مکمل را در 250 تا 350 گرم آب سرد ترکیب کرد و قبل از خواب و یا مدت زمان طولانی که پروتئین مصرف نکرده اید، میل کنید. به منظور بهره مندی از حداکثر نتیجه باید دو وعده از این مکمل را در طول شبانه روز مصرف نمود. قیمت یک بطری 1.8 کیلوگرمی از این مکمل که برای 46 روز مناسب است چیزی در حدود 58 دلار است.

هشدار مصرف مکمل پروتئین کازئین کیجد ماسل

 • افراد زیر 18 سال نباید از این مکمل استفاده کنند.
 • استفاده از این مکمل برای خانم ها در زمان بارداری و شیردهی ممنوع است.

بهتر است قبل از هر گونه مصرف از این مکمل و به خصوص زمانی که از دارویی خاص مصرف می کنید، با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید

 

منبع : best5supplements.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!