آمینو اسید

10 مورد از بهترین برند های مکمل بی سی ای ای سال 2019

آمینو اسیدهای شاخه دار بی سی ای ای (BCAA), جزو آمینو اسیدهای ضروری و شامل لوسین, ایزولوسین و والین هستند. افراد عادی می توانند با رعایت یک رژیم غذایی متعادل, BCAA مورد نیاز خود را از غذا دریافت کنند. اما نیاز روزانه ورزشکاران, مخصوصا بدنسازان, به BCAA, بسیار بالاتر است و مقدار موجود در غذاها برای بدن آنها کافی نیست. بنابراین, آنها در کنار یک رژیم غذایی متعادل, به مکمل های BCAA نیز نیاز دارند.

10 مورد از بهترین برند های مکمل بی سی ای ای سال 2019

صدها نوع آمینو اسید وجود دارد, ولی تمرکز این مقاله بر آمینو اسیدهای شاخه دار است. این آمینو اسیدها که به عنوان بی سی ای ای یا BCAA هم شناخته می شوند, به ریکاوری ماهیچه ها بعد از فعالیت های شدید, بازسازی و رشد و قدرت عضلانی کمک موثری می کنند.

آمینو اسیدهای شاخه دار یا BCAA ها آمینو اسیدهای ضروری هستند. یعنی بدن انسان برای اعمال خود به آنها نیاز دارد, ولی, خودش نمی تواند آنها را بسازد و بنابراین باید آنها را از طریق غذاها دریافت کند. آمینو اسیدهای BCAA دارای فواید زیادی هستند که بعضی از آنها را می توان خیلی زود تجربه کرد و بعضی اثرات آنها هم درازمدت هستند.

سه آمینو اسید شاخه دار وجود دارد که عبارتند از لوسین, ایزولوسین و والین. هر کدام از اینها کار متفاوتی انجام می دهد و فواید متفاوتی برای بدن فراهم می کند. آمینو اسیدهای شاخه دار در غذاهای غنی از پروتئین مانند گوشت ها, لوبیاها, مغزها و بعضی غلات, به مقدار زیاد یافت می شوند.

از طرفی, برای ورزشکاران و افرادی که فعالیت های سنگین بدنی دارند, مکمل بی سی ای ای (BCAA) ساخته شده است. این مکمل ها به آنها کمک می کنند تا مقدار بیشتر و متراکم تر از این آمینو  اسیدها دریافت شود. به منظور کمک به شما برای پیدا کردن یک محصول خوب, ما جستجو کرده و بهترین نام های تجاری مکمل بی سی ای ای (BCAA) موجود در بازار را در اینجا مقایسه و معرفی کرده ایم. با ما همراه باشید.

10 مورد از بهترین برند های مکمل بی سی ای ای سال 2019

1. مکمل  Transparent Labs CoreSeries BCAA Glutamine

گلوتامین BCAA کورسریز یک مکمل بی سی ای ای (BCAA) جدید است که در هر سروینگ آن, 8 گرم BCAA و 5 گرم گلوتامین موجود است. مانند همه محصولات شرکت Transparent Labs, این مکمل کاملا عاری از رنگ ها, پرکننده های غیر ضروری و مواد افزودنی زیان آور است. به عبارتی, این مکمل بی سی ای ای, دارای همه آن چیزهایی است که شما به آن نیاز دارید, نه چیزهایی که به آن نیاز ندارید.

نکات برجسته مکمل بی سی ای ای گلوتامین BCAA کورسریز
 • دارای 8 گرم BCAA در سروینگ با نسبت 2:1:1 یعنی 4 گرم لوسین, 2 گرم والین, 2 گرم ایزولوسین
 • دارای 5 گرم گلوتامین در سروینگ
 • دارای 5 گرم آب نارگیل در سروینگ برای هیدراسیون
 • بدون ترکیبات غیر ضروری
 • دارای طعم های خوشمزه
 • ارسال به سراسر دنیا

سازنده

مکمل بی سی ای ای گلوتامین BCAA کورسریز (CoreSeries BCAA Glutamine) توسط شرکت ترنسپرنت لبز (Transparent Labs) ساخته می شود. این شرکت یک سازنده مکمل متوسط است که در سال های اخیر رشد بارزی داشته است. شرکت Transparent Labs همانطور که از اسم آن پیداست, شفاف است. سازندگان فعال در این شرکت, 100% ترکیبات محصولاتی را که می سازند, لیست می کنند و هیچ وقت هیچ ترکیب غیر ضروری یا بالقوه زیان آوری وارد محصولاتشان نمی کنند. این شرکت به عنوان یکی از رو راست ترین و قابل اعتماد ترین نام های تجاری در صنعت مکمل شناخته می شود.

مکمل بی سی ای ای اپتیموم نوتریشن - بهترین مکمل بی سی ای ای موجود در بازار

2. مکمل بی سی ای ای پرو BCAA اپتیموم نوتریشن

پرو BCAA یک مکمل بی سی ای ای قدرتمند است که توسط شرکت اپتیموم نوتریشن (Optimum Nutrition) ساخته می شود. این مکمل, با دارا بودن 8 گرم آمینو اسید شاخه دار همراه با گلوتامین, الکترولیت ها (ترکیبات شیمیایی مورد نیاز بدن نظیر سدیم, پتاسیم و غیره) و فیتونوترینت ها (مواد مغذی با منشا گیاهی) در هر سروینگ, ترکیب کاملی برای برطرف ساختن نیازهای ورزشکاران در حین تمرین است. اگر شما اظهار نظرهای مصرف کنندگان این محصول را در اینترنت بخوانید, خواهید دید که تعداد زیادی از آنها, عاشق طعم های لیموناد تمشکی و مخلوط میوه ای آن هستند.

نکات برجسته مکمل بی سی ای ای اپتیموم نوتریشن
 • دارای 13 گرم آمینو اسید (شامل 8 گرم BCAA و 5 گرم گلوتامین)
 • دارای الکترولیت ها
 • سازنده آن یکی از بهترین نام های تجاری موجود است.
 • قیمت آن مقرون به صرفه است.
سازنده

مکمل بی سی ای ای پرو BCAA توسط اپتیموم نوتریشن ساخته می شود. اپتیموم نوتریشن, با ساختن محصولات نوآورانه و موثر, به عنوان یکی از بزرگترین و بهترین شرکت های صنعت مکمل, برای خود دارای آوازه شده است. در حالی که معروفیت این شرکت به دلیل خط تولید استاندارد طلایی (Gold Standard) است,  تقریبا هر نوع مکمل تناسب اندام را که به فکر شما می رسد, می سازد.

پیشنهاد مکس استارز  آمینو فوکوس آر اس پی نوتریشن

10 مورد از بهترین برند های مکمل بی سی ای ای سال 2019 - اکستند سایویشن

3. مکمل بی سی ای ای  Scivation Xtend BCAAs

مکمل بی سی ای ای کلاسیک Scivation Xtend BCAAs مدتهاست که تولید می شود و یکی از محبوب ترین مکمل های BCAA است. در این مکمل, از ترکیب 3 آمینو اسید شاخه دار در نسبت 2:1:1, به علاوه سیترولین استفاده شده است. اینها با هم, به افزایش تولید انرژی, جلوگیری از تخریب ماهیچه در حین و بعد از تمرین و کسب نتایج بهتر کمک می کنند. این مکمل بی سی ای ای در 16 طعم مختلف عرضه می شود, و اگر شما از طعم معمولی شیک های شکلاتی یا موزی خسته شده اید, می تواند یک گزینه عالی برای شما باشد.

نکات برجسته

 • دارای 7 گرم BCAA در سروینگ
 • رعایت نسبت 2:1:1 برای لوسین, ایزولوسین و والین, نسبتی که بر مبنای تحقیقات علمی بهترین نتایج را ایجاد می کند.
 • 0 گرم کربوهیدرات و 0 کالری در سروینگ
 • دارای پتاسیم و ویتامین B6

سازنده

مکمل Scivation Xtend BCAA توسط شرکت آمریکایی Scivation ساخته می شود و اگرچه, نسبت به سایر محصولات BCAA, مدت طولانی تری در بازار بوده است, ولی هنوز یکی از پیشرفته ترین های مکمل بی سی ای ای در نوع خود محسوب می شود.

10 مورد از بهترین برند های مکمل بی سی ای ای سال 2019 - پست جیم جیم استوپانی

4.مکمل پست جیم – جیم استوپانی (Post JYM Active Matrix)

مکمل پست جیم یک مکمل بعد از تمرین است. این محصول, دارای 8 ترکیب قدرتمند است که برای ریکاوری سریع تر و آماده کردن فرد برای جلسه تمرینی بعدی طراحی شده است. نسبت لوسین, ایزولوسین و والین در آن 3:1:1  است که مقدار قابل توجهی لوسین برای رشد ماهیچه ها فراهم می کند. در فرمول مکمل پست جیم مقداری هم کراتین, بتا آلانین و ال-کارنیتین موجود است که مواد مغذی مورد نیاز برای ریکاوری ماهیچه ها را تامین می کنند. مکمل بی سی ای ای فعال پست جیم (Post JYM Active Matrix) در طعم های بسیار متنوعی عرضه می شود و شما هیچوقت از مصرف آن خسته نمی شوید.

نکات برجسته

هر سروینگ از این مکمل دارای ترکیبات زیر است:

 • 6 گرم BCAA با نسبت 3:1:1 لوسین, ایزولوسین و والین
 • 2 گرم گلوتامین و 2 گرم کراتین HCL
 • 2 گرم کارنیپور ال-کارنیتین ال-تارتارات (Carnipure L-Carnitine L-tartrate)
 • 5 گرم بتائین (Betaine)
 • 5 میلی گرم بیوپرین (BioPerine)

سازنده

مکمل بی سی ای ای ماتریکس فعال پست جیم توسط شرکت علوم مکمل جیم (JYM Supplement Science) در آمریکا ساخته می شود که جایزه نام تجاری سال را در مکمل های بدنسازی سال 2018 از آن خود نموده است.

مکمل بی سی ای ای انرژی ماسل فارم

5. مکمل بی سی ای ای انرژی ماسل فارم

مکمل BCAA 3:1:2 Energy ماسل فارم دارای 6 گرم  BCAA با نسبت  3:1:2 است. این مکمل به منظور کاهش آسیب بافت ماهیچه و پشتیبانی از توده بدون چربی بدن طراحی شده است. وجود کافئین, عصاره چای سبز و جینسینگ به شما کمک می کند تا حتی بعد از سخت ترین تمرینات هم, هوشیار و با انگیزه بمانید.

نکات برجسته

هر سروینگ این مکمل دارای ترکیبات زیر است:

 • 6 گرم BCAA با نسبت 3:1:2 لوسین, ایزولوسین و والین
 • 1 گرم کربوهیدرات و 5 کالری
 • 100 میلی گرم کافئین, 50 میلی گرم عصاره چای و 50 میلی گرم جینسینگ

سازنده

مکمل  BCAA 3:1:2 Energy توسط شرکت کالیفرنیایی ماسل فارم (MusclePharm) ساخته می شود. این شرکت توسط گروهی از ورزشکاران پیشکسوت و تازه کارتر ساخته شده و هدف از تاسیس آن تولید و ساخت محصولات موثری است که بطور دقیق آزمایش شده اند.

مکمل بی سی ای ای سلوکور

6. بی سی ای ای  کور پرفورمنس سلوکور

مکمل BCAA کور- پرفورمنس سلوکور در هر سروینگ 6 گرم BCAA با نسبت 2:1:1 لوسین, ایزولوسین و والین فراهم می کند و به این منظور طراحی شده است که به شما کمک کند سخت تر و طولانی تر تمرین کنید و ریکاوری سریع تری داشته باشید. این آمینو اسیدهای شاخه دار اینستانیزه (Instantized) شده اند تا راحت تر در آب حل شوند. مکمل بی سی ای ای کور- پرفورمنس فقط دارای 5 کالری و کمتر از 1 گرم کربوهیدرات در هر سروینگ است. بنابراین یک گزینه عالی برای ورزشکارانی است که مایل هستند توده عضلانی و بدون چربی بدن خود را حفظ کنند.

نکات برجسته

 • دارای 6 گرم BCAA در سروینگ
 • دارای کمتر از 1 گرم کربوهیدرات و 5 کالری در سروینگ
 • شرکت سازنده آن, سلوکور, یک شرکت معتبر است.

سازنده

مکمل بی سی ای ای کور- پرفورمنس توسط شرکت سلوکور (Cellucor) طراحی و ساخته می شود. سلوکور یک شرکت سازنده مکمل های ورزشی آمریکایی و برنده جایزه بهترین مکمل ها نیز بوده است. هدف سلوکور فراهم نمودن محصولات تغذیه ورزشی با کیفیت و تماما آزمایش شده است.

بهترین مکمل بی سی ای ای امینو ایکس بی اس ان

7.  مکمل آمینو ایکس BSN

آمینو ایکس بی اس ان (BSN Amino X) یک مکمل BCAAs اینستانیزه شده (Instantized) است تا به راحتی در آب و سایر نوشیدنی ها حل شود. این مکمل, 10 گرم کامل آمینو اسید میکرونیزه شده (micronized) در سروینگ دارد و در چند طعم خوشمزه عرضه می شود. تنها نکته منفی آن, مشخص نبودن میزان تک تک آمینو اسید های به کار رفته در فرمول است.

پیشنهاد مکس استارز  مکمل ناک : همه چیز در مورد ان استیل ال سیستئین

نکات برجسته

 • دارای 10 گرم آمینو اسید در سروینگ (BCAA و سایر آمینو اسیدهای ضروری)
 • دارای ترکیبات اضافه برای افزایش استقامت
 • دارای ویتامین D
 • برای حل شدن آسان, اینستانیزه شده است.
 • دارای طعم های میوه ای خوشمزه
 • بدون شکر

سازنده

مکمل بی سی ای ای آمینو ایکس توسط شرکت بی اس آن (BSN) ساخته می شود. این شرکت سازنده مکمل ها و سایر محصولات سلامتی در ابعاد بزرگ است. بی اس ان, با تولید مکمل های نوآورانه و موثر در قیمت های مقرون به صرفه, بازی را عوض می کند و به مصرف کنندگان کمک می کند تا بدن هایی داشته باشند که همیشه در خواب می دیده اند.

8. مکمل بی سی ای ای  بست بی سی ای ای بی پی ای

بست BCAA (Best BCAA), یک مکمل پودری BCAA از BPI Sports است. این مکمل دارای 5 گرم BCAA, 1000 میلی گرم CLA و آگماتین (Agmatine) در هر سروینگ است. فرمول منحصر بفرد آن باعث می شود که راحت تر در بدن هضم شود, در نتیجه, بدن مصرف کننده از فواید آمینو اسیدهای شاخه دار موجود در آن, به طور کامل بهره مند می شود. به علاوه, قیمت آن نیز مقرون به صرفه است.

نکات برجسته

 • دارای 5 گرم BCAA در سروینگ با نسبت 2:1:1( شامل 2.5 گرم لوسین, 1.25 گرم والین و 1.25 گرم ایزولوسین)
 • دارای 1 گرم CLA
 • خیلی مقرون به صرفه
 • دارای 5 طعم خوشمزه

سازنده

مکمل  بست BCAA توسط شرکت BPI Sports ساخته می شود. شرکت BPI Sports, یک شرکت سریعا در حال رشد محصولات تغذیه ای ورزشی است که در سال 2010 تاسیس شده و به سرعت تبدیل به یک شرکت با اهمیت در صنعت مکمل شده است. معروفیت امروز این شرکت, برای تولید محصولات نوآورانه, موثر و با کیفیتی است که همه با قیمت های مناسب عرضه می شوند.

9.  بی سی ای ای بالک ساپلمنتس   BCAA Powder

پودر مکمل بالک ساپلمنت BCAA (BulkSupplements BCAA) یک منبع مقرون به صرفه آمینو اسیدهای شاخه دار است. فرمول آن دارای نسبت 2:1:1 لوسین, ایزولوسین و والین است که مبنای علمی دارد. ترکیب این مکمل, پودر خالص BCAA است که هیچ ترکیب دیگری بجز لسیتین در آن یافت نمی شود و میزان لسیتین آن هم کمتر از 2% حجمی است. بالک ساپلمنت به طور فله عرضه می شود و بسته بندی آن, به شکل متعارف نیست. در ضمن, قیمت آن بسیار مقرون به صرفه است.

نکات برجسته

 • پودر فله ای BCAA
 • بدون طعم, بدون شیرین کننده ها
 • دارای نسبت 2:1:1 لوسین به ایزولوسین و والین
 • تنها ترکیب افزودنی آن لسیتین است (بین 0.3% تا 1% حجمی)
 • خیلی مقرون به صرفه
 • اظهار نظر های مصرف کنندگان آن غالبا مثبت است.
 • خلوص آن در آزمایشگاه کنترل شده است.

سازنده

بی سی ای ای بالک ساپلمنت (BulkSupplements) همانطور که از نام آن برمی آید, شرکتی است که مکمل ها و مواد اولیه را با کیفیت و بدون بسته بندی و به شکل عمده و فله ای عرض می کند. در ساخت محصولات آن از هیچ پر کننده ای استفاده نمی شود و مقدار زیاد محصول به شیوه ای ساده و با مناسب ترین قیمت ممکن عرضه می شود. به علاوه, تمام ترکیبات به کار رفته در محصولات این شرکت, برای کنترل کیفیت, خلوص و پایداری, در آزمایشگاه پایش می شود.

10. مکمل بی سی ای ای  EVL NUTRITION BCAA 5000

مکمل BCAA 5000 یک محصول عالی از یک نام تجاری بسیار محبوب یعنی اولوشن نوتریشن (EVL Nutrition) است. این محصول دارای 5 گرم BCAA در هر سروینگ است. ترکیبات به کار رفته در آن, همه ضروری هستند و هیچ پرکننده غیر ضروری یا به درد نخوری در فرمول آن وارد نشده است. با داشتن قیمتی حدود 0.50 دلار در هر سروینگ, دارای ارزش عالی مالی است. نکته منفی این مکمل بی سی ای ای, بزرگ بودن سروینگ آن است که معادل 8 کپسول در روز است.

نکات برجسته

 • دارای 5 گرم در سروینگ BCAA (2 گرم لوسین, 1.25 گرم ایزولوسین, 1.25 گرم والین)
 • به شکل کپسول عرضه می شود و مصرف آن راحت است.
 • قیمت آن مقرون به صرفه است.

سازنده

مکمل بی سی ای ای BCAA 5000 توسط شرکت به سرعت در حال رشد سازنده مکمل اولوشن نوتریشن (EVLution Nutrition) ساخته می شود. این شرکت در سال 2013, توسط ورزشکار پیشکسوت Mike Spinner تاسیس شده و تاکنون طرفداران پر و پا قرصی در سراسر دنیا پیدا کرده است.

به نظر شما بهترین مکمل بی سی ای ای متعلق به کدام برند است ؟

منبع : top10supps

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!
بستن