چربی سوز

بررسی مکمل کرومیوم مای پروتئین انگلستان

کرومیوم مای پروتئین احتمالا به کاهش چربی بدن و همچنین افزایش توده عضلات با کیفیت کمک می کند، که این مکمل را برای کسانی که به دنبال کاهش وزن هستند، تبدیل به یک محصول محبوب می کند. استفاده از مکمل کرومیوم مای پروتئین می تواند برای اینکه مطمئن شوید روزانه میزان کافی از آن را دریافت می کنید راه خوبی باشد.

بررسی مکمل کرومیوم مای پروتئین انگلستان

اگر تا کنون در مورد کرومیوم مای پروتئین نشنیده اید، نگران نباشید. قطعا شما تنها نیستید. در اینجا شانس این را دارید تا همه چیز را در مورد آن بدانید…

 

کروم یک ماده معدنی کمیاب است، به این معنی که تنها در مقادیر پایین مورد نیاز است. این ماده به طور طبیعی در غذاهایی مثل تخم مرغ، گوشت و حبوبات وجود دارد. این عنصر باعث افزایش تأثیر انسولین و کنترل بهتر قند خون می شود. همچنین به سوختن چربی بدن کمک می کند. اضافه کردن این ماده به رژیم غذایی باعث می شود حتی زمانی که هیچ فعالیتی ندارید نیز چربی بدن سوخته شود.کرومیوم مای پروتئین جهت متابولیزه کردن کربوهیدرات ها برای تولید انرژی، با انسولین ترکیب می شوند. کمبود کروم می تواند این فرایند را تحت تاثیر قرار دهد.

از طرفی کروم باعث کنترل اشتها می شود. این ماده معدنی باعث انتقال پروتئین به محل هایی می شود که بیشتر نیاز است. در واقع این عنصر کمیاب نقش بسیار زیادی در متابولیسم چربی ها و قند دارد و سلامت دستگاه قلب و عروق را بهبود می بخشد. بعضی مطالعات نشان می دهند که مصرف مکمل کرومیوم مای پروتئین برای افراد مبتلا به دیابت نوع دو و افراد مقاوم به انسولین مفید است. شواهد نشان می دهند که کروم باعث کاهش سطح گلوکز و افزایش حساسیت نسبت به انسولین می شود. بعضی افراد به منظور افزایش توده ماهیچه ها و کمک به کاهش وزن از مکمل کرومیوم مای پروتئین استفاده می کنند.

کروم یکی از عناصر معدنی مهم در بدن می باشد که برای کنترل قند خون به ویژه در بیماران مبتلا به دیابت نوع 1 و 2 ضروری است. برای ورود قند به داخل سلول های بدن به هورمونی به نام انسولین که از لوزالمعده ترشح می شود، نیاز است. این عنصر در عملکرد انسولین نقش داشته و باعث می شود تا قند خون بهتر کنترل شود. کروم علاوه بر کنترل قند خون، در سوخت و ساز بدن نیز نقش داشته و برای متابولیسم کربوهیدرات ، چربی و پروتئین موثر است. این عنصر باعث پایداری ساختار اسیدهای نوکلئیک به ویژهDNA  می گردد، به واسطه کاهش سطح تری گلیسرید ، بهبود عملکرد انسولین و تنظیم بیان ژن می تواند در مبتلایان به دیابت مفید واقع شود. به هنگام عملکرد انسولین، کرومیوم با اتصال به پروتئین ناقل خود (کرومودولین) سبب بهبود و افزایش خاصیت تیروزین کینازی گیرنده انسولین در بخش داخلی غشای سلول ها شده و با فعال سازی ناقل GLUT ورود گلوکز به درون سلول قند خون را کاهش داده، اثر بخشی این هورمون را افزایش می دهد و در نهایت سبب کاهش میزان قند خون می شود. قرص های کرومیوم مای پروتئین، کاملاً خالص بوده و از مواد اولیه تازه برای تهیه آنها استفاده شده است. این محصول فاقد هرگونه رنگ و طعم دهنده مصنوعی بوده و عاری از مواد نگهدارنده، شکر، نمک و مخمر می باشد.کروم در فرم پیکو لینات کروم بالاترین جذب را دارد. مقالات علمی جدید نشان می دهند مصرف کروم می تواند در کاهش چربی بدن و افزایش حجم عضلات نقش داشته باشد.

بررسی مکمل کرومیوم مای پروتئین انگلستان

مزیت های کرومیوم مای پروتئین

هر قرص ساده کرومیوم مای پروتئین 200 میکروگرم کروم، بیش از میزان پیشنهادی روزانه، فراهم می کند و شما مطمئن خواهید بود مقدار کافی از این ماده معدنی کمیاب را دریافت کرده اید. کروم اهمیت دارد، زیرا به بدن در متابولیزه کردن پروتئین، کربوهیدرات و چربی کمک می کند.

مکس استارز  هیدروکسی کات سوپر الیت ماسل تک

نقش اصلی کروم در بدن متابولیزه کردن کربوهیدرات ها و چربی هاست. با توجه به این امر، روشن است که این ماده معدنی برای سلامت عمومی بسیار اهمیت دارد. در اینجا به تعدادی از مزیت های مربوط به کروم اشاره شده است:

  • سلامت قلب

کروم می تواند به کاهش فشار خون از طریق فرایند انقباض عروق خونی کمک کند. این منجر به افزایش جریان خون می شود که آن هم باعث عملکرد بهتر قلب می شود.

  • سطح کلسترول

امروزه بسیار در مورد کلسترول صحبت می شود، به طوری که کلسترول بالا یکی از شایع ترین مشکلات سلامتی است که هزاران آمریکایی را تحت تأثیر قرار داده است. وقتی فردی کلسترول بالا دارد، به این معناست که درصد بالایی از چربی در خون خود دارد. این چربی می تواند باعث تشکیل دیواره هایی در عروق فرد گردد، که می تواند جریان خون را مسدود و منجر به انواع مختلفی از مشکلات سلامتی مثل بیماری قلبی شود.

  • سطح گلوکز

کروم می تواند به حفظ سطح قند خون طبیعی با متابولیزه کردن گلوکز و تبدیل آن به انرژی کمک کند. برای هر کسی که به طور منظم تمرینات شدید انجام می دهد، بسیار مهم است که بتواند به طور کارآمد گلوکز را برای تولید انرژی متابولیزه کند.

مطالعات پیشنهاد می کنند که کرومیوم مای پروتئین احتمالا به کاهش چربی بدن و همچنین افزایش توده عضلات صاف کمک می کند، که این مکمل را برای کسانی که به دنبال کاهش وزن هستند، تبدیل به یک محصول محبوب می کند.

چه کسانی کرومیوم پیکولینات را مصرف می کنند؟

از آنجایی که فعالیت بدنی و ورزش منجر به افزایش دفع کروم از طریق ادرار می شود، توصیه شده است که به علت احتمال کاهش و کمبود کروم و احتمالاً اختلال در متابولیسم گلوکز بهتر است برای ورزشکاران مکمل کرومیوم تجویز شود. در نتیجه می توان گفت که تجویز کرومیوم ممکن است مزیت هایی را در ورزشکاران به همراه داشته باشد.

مصرف ریز مغذی ها در هنگام ورزش از یک سو و دفع آن از سوی دیگر در مورد بسیاری از مواد معدنی و ریز مغذی های مختلف، می تواند صادق باشد و ورزشکاران در هنگام محدودیت ورود انرژی ممکن است در معرض خطر کاهش ورود کرومیوم و یا دیگر ریز مغذی های لازم به بدن قرار گیرند. مکمل کرومیوم مای پروتئین به صورت و فرم دارویی پیکولینات و کلراید ونیکوتینات کرومیوم در دسترس و در بازار موجود است و ادعا شده است که سقف اثر پیکولینات کرومیوم بیشتر از انواع دیگر است و به همین دلیل اقبال عمومی ورزشکاران و متخصصین تغذیه و پزشکان ورزشی به فرم دارویی اخیر، بیشتر است و آن را به همراه بعضی دیگر از ریز مغذی ها و مواد معدنی کمیاب یا به تنهایی تجویز و توصیه می کنند.

ادعای مهم و اصلی که در مورد مکمل کرومیوم مای پروتئین و اثرات مثبت ناشی از تجویز آن شده است این است که ممکن است تجویز مقادیر مناسب آن منجر به افزایش متابولیسم گلوکز و آمینو اسیدها و اسیدهای چرب شده و نهایتاً باعث افزایش توده عضلاتی شود و همچنین در کاهش تجمع چربی در افراد چاق نقش زیادی داشته باشد. به علت همین ادعاها و همچنین شواهد مثبتی که در مورد اثر کرومیوم در افزایش قدرت و اندازه عضلات و همچنین کاهش چربی بدن وجود دارد موجب رویکرد ورزشکاران و متخصصین تغذیه ورزشی به مصرف این مکمل شده است.

در مطالعات اولیه نشان داده شده است که مصرف کرومیوم مای پروتئین در زمان انجام ورزش های بی هوازی موجب افزایش قدرت عضلانی و کاهش میزان چربی بدن شده و در ورزش های سنگین تر علاوه بر این اثرات موجب افزایش حجم عضلات نیزمی گردد.

مکس استارز  لیپو 6 بلک هرز انتخاب خانم های مشکل پسند!

 

مکمل کرومیوم مای پروتئین برای کسانی که در تلاش برای دریافت میزان کافی از کروم در رژیم غذایی روزانه خود هستند عالیست.

بیش از مقدار پیشنهادی روزانه مصرف نکنید.

این محصول نباید به عنوان یک جایگزین در رژیم غذایی استفاده شود.

در مکان خشک و خنک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید.

مناسب برای گیاهخواران

دور از دسترس کودکان قرار دهید.

چه زمانی برای مصرف کرومیوم مای پروتئین بهتر است؟

مصرف روزانه تنها یک قرص همراه با غذا ایده آل است.

در مورد مقدار نیاز ثابت روزانه کرمیوم، اطلاعات ناقص و کمی وجود دارد و عدد ثابتی جهت مقادیر لازم برای نیاز روزانه بدن، توصیه نشده است. مقادیر کافی و لازم از مواد معدنی کمیاب برای بدن را بر اساس مقداری که توسط افراد سالم مصرف شده و وارد بدن می گردد ابتدا اندازه گیری و مشخص کرده و سپس آن را در جداول تغذیه به عنوان مقدار نیاز، توصیه می کنند. در مورد کرومیوم مقدار نیاز 25 تا 30 Mg/day میکروگرم در روز است. کمبود و فقدان اطلاعات در مورد مقدار و محتویات کرومیوم در ترکیبات غذایی، اغلب باعث می شود که مقدار وارد شده به بدن کمتر تخمین زده شود.

ترکیبات تشکیل دهنده کرومیوم مای پروتئین

عوامل فشرده (دی کلسیم فسفات، میکرو کریستالین سلولز)، کرومیوم پیکولینات، عامل ضد انعقاد (منیزیم استیرات).

آلرژن های موجود در کرومیوم مای پروتئین

تولید شده در حالتی که شیر، سویا، تخم مرغ، گلوتن و محصولات وابسته به آن را کنترل می کند.

اندازه سروینگ: 1 قرص

تعداد سروینگ هر بسته: 180 قرص

خطرات احتمالی کرومیوم مای پروتئین

مانند تمام مکمل های دیگر همیشه باید توجه ویژه ای به نوع استفاده و دوز پیشنهادی آن داشته باشید. در صورتی که شما به طور منظم بیشتر از دوز پیشنهادی روزانه مصرف کنید، باید از عوارض جانبی آن آگاه باشید. این عوارض عبارتند از سرگیجه، تهوع، سردرد و کاهش در هماهنگی شما.

این موضوع می تواند توانایی شما در انجام روتین روزانه را تحت تأثیر قرار دهد. این مهم است که توجه کنید این عوارض جانبی تنها در صورت استفاده روزانه از دوزهای بالای کروم رخ می دهد و تا کنون مصرف کروم عوارض جانبی منفی به همراه نداشته است.

اگر چه کروم باعث کاهش قند خون می شود اما افرادی که از داروهای دیابت استفاده می کنند باید با توجه به تجویز پزشک از این مکمل استفاده نمایند. کروم ممکن است با داروهای دیگری مثل آنتی اسیدها، داروهای واکنش اسید، کورتیکواستروئیدها، بلوک کننده های بتا و مسکن های ضد التهابی غیر استروئیدی مثل ایبوبروفن و آسپرین تداخل داشته باشد. این تداخل باعث جذب ضعیف کروم و یا افزایش تاثیر سایر داروها می شود.

خانمهای باردار و مادران شیرده طبق نظر پزشک مصرف نمایند.

در صورتی که شما متوجه هر گونه عوارض جانبی پس از مصرف مکمل کروم شدید، هر چه سریعتر با پزشک خود مشورت کنید.

مواد غذایی غنی از کروم

استفاده از مکمل کرومیوم مای پروتئین می تواند راه خوبی باشد برای اینکه مطمئن شوید روزانه میزان کافی از آن را دریافت می کنید، اما مواد غذایی غنی از کروم وجود دارند که شما می توانید به سادگی آنها در رژیم غذایی خود وارد کنید.

برای بیشتر بدنسازان، بروکلی یکی از سبزیجات انتخابی بوده و منبع بسیار خوبی از کروم می باشد. کربوهیدارت هایی مثل سیب زمینی و نان غلات، پاستا و برنج نیز در کنار گوشت و غذاهای دریایی همگی منابع خوبی هستند.

اگر شما رژیم غذایی متنوعی دارید، پس به آسانی می توانید میزان کافی از کروم را روزانه مصرف کنید. اما اگر روزانه میزان کافی از این غذاها را در رژیم غذایی خود مصرف نمی کنید مصرف مکمل های آن را امتحان کنید.

منبع : myprotein.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!