چربی سوز

بررسی چربی سوز هیدروکسی کات اس ایکس سون بلک ماسل تک

هیدروکسی کات اس ایکس سون بلک اونیکس توسط شرکت ماسل تک (MuscleTech) ساخته شده است. هدف از تولید آن, در وهله اول, چربی سوزی و کاهش وزن و ایجاد “حس خوب” در فرد مصرف کننده است. در این فرمول که تجدید نظر شده یک نسخه قبلی است, پیشرفت های چشمگیری در کیفیت و کمیت ترکیبات به کار رفته ایجاد شده است.

هیدروکسی کات اس ایکس سون بلک اونیکس چیست؟

هیدروکسی کات اس ایکس سون بلک اونیکس جدید, یکی از قدرتمند ترین و چشمگیر ترین فرمول های موجود در بازار امروز است. این فرمول, برای نخستین بار از ترکیب 7 عنصر عالی استفاده کرده و در لیست بهترین 5 مکمل چربی سوز قرار گرفته است. , این فرمول برتر به منظور افزایش انرژی و تمرکز ذهنی طراحی شده و فقط با مصرف یک دوز آن, تجربه حسی منحصر بفردی را خواهید داشت که قبلا نظیر آن را احساس نکرده اید. با این که فرمول قبلی هیدروکسی کات به شهرت و اعتبار شرکت سازنده لطمه وارد کرده بود, ولی هیدروکسی کات اس ایکس سون باعث افزایش اعتبار و آرامش سازندگان شده است.

درباره هیدروکسی کات اس ایکس سون بلک اونیکس

هیدروکسی کات اس ایکس سون بلک اونیکس (Hydroxycut SX-7 Black Onyx), مکمل جدید ماسل تک (MuscleTech) است که در حال حاضر, تابعه شرکت علوم بهداشتی ایاویت (Iovate Health Sciences Inc.) می باشد. در وب سایت سازنده, ادعا شده که هیدروکسی کات اس ایکس سون, دارای فرمولی است که هم در کاهش وزن موثر است و هم یک “تجربه حسی” منحصر بفرد در مصرف کننده ایجاد می کند. نکات برجسته این فرمول را می توان به صورت زیر خلاصه کرد:

 • استفاده از 7 ترکیب با کیفیت و موثر در چربی سوزی و تقویت انرژی
 • استفاده از ریشه گیاه کولئوس که با داشتن فورسکولین (Forskolin), به کاهش چربی, و افزایش تحریک عصبی درازمدت (کمک به یادگیری و حافظه) کمک می کند.
 • کیفیت این مکمل در حدی است که تاریخچه منفی نسخه هیدروکسی کات قبلی را که شامل ممنوعیت FDA, جریمه FTC و دادخواست های قانونی بوده, پاک کرده است.

اجزاء سازنده هیدروکسی کات اس ایکس سون

اجزاء سازنده مکمل چربی سوز هیدروکسی کات اس ایکس سون در جدول زیر منعکس است:

 

اجزاء سازنده هیدروکسی کات اس ایکس 7
مقدار در سروینگترکیبات
200 میلی گرمعصاره قهوه سبز (Coffea Canephora Robusta), استاندارد شده برای 45% کلروژنیک اسید
میلی گرم کافئین انهیدروس
50 میلی گرمعصاره ریشه کولئوس (Coleus forskohlii)
50 میلی گرمال-تیانین
25 میلی گرمعصاره ریشه سالویا (Salvia miltiorrhiza), استاندارد شده برای 7% سالویونیک اسید
20 میلی گرمعصاره پوست یوهیمب (Pausinystalia Yohimbe), استاندارد شده برای 6% یوهیمب
2میلی گرمپالپ تغلیظ شده میوه Satsuma mandarin, فراهم کننده 0.2% بتا-کریپتوگزانتین
سایر ترکیبات: کپسول (ژلاتین, تیتانیوم دی اکساید), میکروکریستالین سلولز, منیزیوم استئارات, سیلیکون دی اکساید

همانطور که دیده می شود, ترکیبات گیاهی به کار رفته, همگی استاندارد شده و اجزاء به کار رفته در فرمول نیز با شفافیت لیست شده اند.

نگاه دقیق تری به فرمول هیدروکسی کات اس ایکس سون

در داخل فرمول به روز رسانی شده هیدروکسی کات اس ایکس سون چیست؟

200 میلی گرم عصاره دانه قهوه سبز

قهوه سبز به کار رفته در این فرمول, دارای استاندارد خوبی (45%) برای کلروژنیک اسید (CGA) است و اثر آن در کاهش وزن, بارها به اثبات رسیده است. نتایج تحقیقات انجام شده, نشان داده است افرادی که 200  میلی گرم قهوه سبز را برای مدت 60 روز, همراه با یک رژیم کم کالری دریافت نموده اند, 10.95 پوند (هر پوند معادل 453.59 گرم) کاهش وزن داشته اند.

 

کافئین انهیدروس (Caffeine anhydrous)

براساس نتایج تحقیقات علمی, این ترکیب در افزایش ترموژنز, تقویت انرژی و افزایش تمرکز ذهنی موثر است. دوز 145 میلی گرمی آن, بیانگر یک دوز متوسط, تقریبا معادل یک فنجان قهوه است, و برای اهداف خیلی بزرگ طراحی نشده است.

ریشه گیاه کولئوس (Coleus Forskohlii)

کولئوس یک گیاه گرمسیری است که در هندوستان و مناطق مشابه یافت می شود. در ریشه این گیاه, مقدار قابل توجهی فورسکولین (Forskolin) موجود است که گفته می شود در کاهش‌اشتها, چربی سوزی و نهایتا کاهش وزن, نقش موثری دارد. فورسکولین باعث افزایش AMP حلقوی می شود که بنوبه خود, ATP را تحریک و باعث چربی سوزی می شود. به علاوه, در ایجاد تحریک عصبی طولانی مدت (LTP) نیز موثر است.

ال-تیانین

آمینو اسید موجود در چای سبز است که باعث ایجاد آرامش, انرژی و تمرکز ذهنی می شود. ال-تیانین یکی از بهترین نوتروپیک هایی است که تاکنون شناخته شده و با ایجاد “تجربه حسی” عالی ناشی از مصرف مکمل هیدروکسی کات اس ایکس سون مرتبط است (اصطلاح نوتروپیک, به ترکیباتی اطلاق میشود که باعث تقویت عملکرد مغز, افزایش حافظه و توانایی های شناختی شده, تمرکز را افزایش می دهند و حس خوبی به افراد منتقل می کنند).

مکس استارز  لیپو 6 بلک اینتنز نوترکس چربی سوز اولترا کنسانتره

ریشه گیاه سالویا (Salvia miltiorrhiza)

گیاه علفی سالویا که به نام مریم گلی نیز نامیده می شود, دارای ترکیبات فنولیک اسیدی مانند دانشنسو (danshensu) و سالویانولیک اسید (salvianolic acid B) و سایر ترکیبات است. این گیاه, دارای خواص چربی سوزی نیست, ولی در اصل, به اتساع رگ های کرونری (رگهای مخصوص خونرسانی به عضله قلب) کمک می کند. به علاوه, گفته می شود در ایجاد “تجربه حسی” خوب, نیز موثر است.

پوست گیاه یوهیمب (Pausinystalia Yohimbe)

یوهیمب یک درخت آفریقایی است که از ترکیب یوهیمبین موجود در آن, به منظور افزایش تمایلات جنسی استفاده می شود. این عنصر, شاید قادر به چربی سوزی باشد, ولی بیشتر در تقویت جنسی موثر است. مصرف مقدار زیاد یوهیمبین همراه با فشار خون بالا گزارش شده ولی, دوز به کار رفته در این فرمول کمتر از مقداری است که بتواند فشار خون را بالا ببرد.

گیاه Satsuma Mandarin

گیاهی از خانواده مرکبات که بسیار شبیه نارنگی است و در چین و ژاپن رویش می کند. میوه این گیاه دارای ترکیب کاروتنوئیدی بتا-کریپتوگزانتین (β-CRX) است که گفته می شود در کاهش چربی شکمی موثر است. در مکمل هیدروکسی کات اس ایکس سون, از پالپ این گیاه استفاده شده و برای 0.2% بتا-کریپتوگزانتین (β-CRX) استاندارد شده است.

سایر ترکیبات

در این قسمت دو ترکیب نه چندان خوشایند وجود دارد که نکته منفی مکمل محسوب می شود. این ترکیبات عبارتند از:

تیتانیوم دی اکساید

این ترکیب در تقویت فرمول نقشی ندارد. و به ساختن کپسول هم کمکی نمی کند. فقط به منظور جذابیت رنگ به مکمل ها افزوده می شود.که به خطر آن نمی ارزد.

منیزیوم استئارات

کپسول را نرم و روان می کند. سرعت فرایند تولید را بالا می برد (و در نتیجه سود حاصله را). از طرفی, میزان هضم کپسول را تا 65%. کم می کند. پس می توان گفت این ترکیب برای سازنده عالی, و برای مصرف کننده به درد نخور است.

این “سایر ترکیبات” در برچسب محصول, با فونت ریز نوشته می شوند و خیلی به چشم نمی آیند, البته مصرف کننده باید تصمیم بگیرد که چه چیزی مفید است.

بررسی چربی سوز هیدروکسی کات اس ایکس سون بلک ماسل تک

تجزیه و تحلیل فرمول هیدروکسی کات اس ایکس 7

فرمول قدیمی هیدروکسی کات, معایب زیادی داشت. شرکت  Iovate Health Sciences Inc., اقدام به جایی انجام داد و متوجه اشکال های محصول خود شد و شروع به بهتر نمودن آن کرد. اولین علامت بهبودی این است که لیست ترکیبات به کار رفته,  در زیر عنوان “مخلوط اختصاصی” پنهان نشده و تمام ترکیبات بطور شفاف معرفی شده اند. به علاوه, با خواندن برچسب, مصرف کننده می تواند به میزان و دوز ترکیبات نیز پی ببرد. به نظر می رسد آنچه در این فرمول به کار رفته, دارای دوز مناسب است. توضیحات بیشتر, در پی می آید:

 • کافئین: کافئین یک ماده تحریک کننده است. ولی مقدار کافئین به کار رفته در فرمول هیدروکسی کات اس ایکس سون بالاتر از حد نیست. مخصوصا که ال-تیانین نیز در فرمول موجود است و عصبیت و تحریکات احتمالی ناشی از کافئین را خنثی می کند و در فرد ایجاد تمرکز و آرامش می کند.
 • یوهیمبین: پتانسیل چربی سوزی یوهیمبین ضعیف است, ولی حداقل ضرری هم نمی رساند. چون دوز آن در فرمول به اندازه کافی برای افزایش فشار خون, بالا نیست.
 • چربی سوزی: ترکیبات به کار رفته (قهوه سبز, ریشه کولئوس, و یوهیمب), همه برای اثرات مورد انتظار استاندارد شده هستند و این مزیت فرمول است. مهمتر از همه اینکه در نسخه جدید فرمول هیدروکسی کات اس ایکس سون, کاهش وزن همراه با آسیب رساندن به کبد نیست.
 • تجربه حسی: کافئین, ریشه کولئوس, و ال-تیانین افزایش دهنده انرژی و تمرکز هستند. به علاوه, ریشه کولئوس به LTP کمک می کند که نهایتا, اثرات مثبتی روی یادگیری و حافظه دارد.
 • گیاه Salvia miltiorrhiza: وجود این گیاه در فرمول, کمی گیج کننده است. آیا به این دلیل در فرمول گنجانده شده است که با اتساع عروق کرونری, زیست فراهمی سایر ترکیبات موجود در فرمول را افزایش دهد ؟ البته نکته مثبت این گیاه دارا بودن یک فاکتور مجهول بالقوه است که انرژی ذهنی عالی و تمرکز فراهم می کند و از این نظر, به جذابیت بیشتر فرمول, اضافه می کند.
مکس استارز  فواید مکمل سی ال ای و 10 مورد از بهترین مارک های CLA

فواید هیدروکسی کات اس ایکس 7 بلک اونیکس

هیدروکسی کات اس ایکس سون می تواند یک کاهش وزن منطقی ایجاد کند. البته شما باید به موازات مصرف آن, از یک برنامه درست تغذیه ای و ورزشی نیز پیروی کنید. آنچه شانس کاهش وزن این فرمول را بالا می برد این است که چربی سوزی ترکیبات آن به اثبات رسیده و کاهش وزن هم, در ابتدا شامل کاهش چربی است.

هیدروکسی کات اس ایکس سون, مطمئنا, برای شما “تجربه حسی” نهایی را فراهم می کند. کافئین, کولئوس, ال-تیانین (به اضافه اثر جادویی salvia miltiorrhiza), همگی عرضه کننده انرژی ذهنی عالی و تمرکز همراه با تقویت  نوتروپیک مغزی هستند.

در کل, می توان گفت که هیدروکسی کات اس ایکس سون بلک اونیکس در تقویت کاهش چربی و تجربه حسی, موثر است.

چه کسی می تواند هیدروکسی کات اس ایکس سون را دریافت کند؟

کسانی که از هیدروکسی کات استفاده می کنند, نخست, ورزشکارانی هستند که کار باشگاهی می کنند, بخصوص وزنه بردارها که,  نه الزاما برای کاهش وزن, مایل به کاهش چربی هستند.. این مکمل, موثر ولی ملایم است و برای کسانی که بدون زواید, مستقیما خواهان چربی سوزی هستند, گزینه مناسبی نیست.

عوارض جانبی هیدروکسی کات اس ایکس 7

بروز عوارض جانبی این مکمل نادر است و اگر هم عوارضی مشاهده شود, در ارتباط با کافئین است. عوارض مصرف بیش از اندازه کافئین, شامل بی قراری, اضطراب, بی خوابی و مشکلات مشابه است. البته, این فقط در مورد مصرف کنندگانی که به کافئین حساس هستند اتفاق می افتد. فقدان عوارض جانبی, دلیل دیگری برای پیشرفت هیدروکسی کات اس ایکس سون, نسبت به نسخه قبلی است. هیدروکسی کات قبلی, باعث بروز تعدادی آسیب های کبدی, شامل یک مورد منجر به مرگ ناشی از نارسایی کبدی شده بود.

هشدار

در برچسب محصول هیدروکسی کات اس ایکس سون, این نکات هشدار داده شده است:

 • این محصول برای استفاده افراد زیر 18 سال طراحی نشده است.
 • مصرف این مکمل, در بارداری و شیردهی ممنوع است.
 • در صورت مشاهده هرگونه علامت غیر عادی, باید مصرف مکمل را قطع و با پزشک مشورت کرد.
 • افراد مبتلا به هر نوع بیماری, یا آنهایی که در حال مصرف هر نوع دارویی هستند, قبل از مصرف, با پزشک مشورت کنند.
 • قبل از اقدام به رژیم غذایی یا ورزشی با پزشک مشورت شود.
 • هر سروینگ این محصول, به اندازه 1.5 فنجان قهوه کافئین دارد. افراد حساس به کافئین ممکن است با خوردن این مکمل, با عوارضی نظیر خستگی ناپذیری, عصبیت, لرزش, سر درد, اضطراب, دلتنگی, افزایش ضربان قلب, یا اختلال در خوابیدن روبرو شوند.
 • از مصرف این مکمل, همراه با سایر ترکیبات تحریک کننده یا سایر منابع کافئین, خودداری شود.
 • 2 هفته قبل از جراحی ها, باید مصرف آنرا قطع کرد.
 • بیشتر از 8 هفته از این مکمل استفاده نشود.
 • افراد دارای اختلالات خواب, قلب یا اضطرابی, از مصرف مکمل, خودداری کنند.
 • فقط بر اساس دستورالعمل مصرف شود؛ مصرف بیشتر منجر به نتیجه بهتر نمی شود.
 • از دسترس کودکان دور نگه داشته شود.

 مزایا و معایب هیدروکسی کات اس-ایکس سون بلک اونیکس

مزایا

 • دارای فرمول پیشرفته
 • ترکیبات عالی با کیفیت و استاندارد شده
 • شفافیت محصول

معایب

 • دارای افزودنی های نامناسب مانند تیتانیوم دی اکساید و منیزیوم استئارات
 • استفاده از بعضی ترکیبات در فرمول (عصاره ریشه Salvia), توجیه قابل قبول ندارد.

طرز استفاده از مکمل هیدروکسی کات اس ایکس سون

سروینگ سایز این مکمل, یک کپسول است و در بسته بندی آن 80 سروینگ وجود دارد. برای این که تحمل خود را اندازه بگیرید, نخست, یک کپسول با یک لیوان آب, یک بار در روز شروع کنید.  وقتی تحمل خود را اندازه گرفتید, یک کپسول را 2 بار در روز 30 تا 60 دقیقه قبل از دو وعده غذایی بزرگ خود (مثلا صبحانه و ناهار) مصرف کنید. اگر باز هم برای افزایش انرژی خود, به مقدار اضافه تری نیاز داشتید, یک کپسول اضافی با اولین سروینگ روز شروع کنید. بیشتر از 3 کپسول در 24 ساعت مصرف نکنید. برای بهترین نتیجه, باید مکمل را 60 روز همراه با رژیم غذایی و ورزش ادامه داد.

 

منبع : best5supplements

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام این چربی سوز در حال حاضر موجود هست میتونید وارد کانال بشید قیمت و توضیحات رو ببینید
   آیدی کانال maxstarstore

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!