گینر - مکمل افزایش وزن

استکد پروتئین گینر اولوشن نوتریشن

در این نوشته, ما یکی از محبوب ترین محصولات افزاینده توده بدنی موجود در بازار به نام استکد پروتئین گینر اولوشن نوتریشن را مرور می کنیم. این گینر از  5 منبع پروتئینی مختلف, با سرعت های متفاوت هضم و جذب (از انواع آهسته رهش تا انواع تند رهش) ساخته شده تا توده عضلانی بدن را افزایش دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این گینر, با ما همراه شوید.

استکد پروتئین گینر اولوشن نوتریشن

استکد پروتئین گینر توسط شرکت اولوشن نوتریشن ساخته می شود و هدف عمده آن, کمک به عضله سازی و بهبود ریکاوری است. در تولید این مکمل, از 5 منبع با کیفیت پروتئینی استفاده شده و در کنار آن, یک مخلوط آنزیمی به کار رفته تا آمینواسیدهای لازم برای پروتئین سازی در ماهیچه ها, به طرز سریع تر و بهتری فراهم شود.

حقایق تغذیه ای استکد پروتئین گینر

مواد مغذی موجود در هر سروینگ استکد پروتئین گینر در جدول زیر لیست شده اند:

 

مقادیر, بر مبنای محصول دارای طعم بستنی وانیلی 7 پوندی است
درصد نیاز روزانهمقدار در سروینگنام ترکیب
880   کالری
30      کالری از چربی
3%*3.5 گرمچربی کل
10%*2 گرمچربی اشباع
52%*155 میلی گرمکلسترول
54%*162 گرمکربوهیدرات کل
8%*2 گرمفیبر غذایی
9 گرم**قندها
100%*50 گرمپروتئین
0%0ویتامین آ
2%ویتامین سی
30%*کلسیم
8%*آهن
16%*390 میلی گرمسدیم
*درصد نیاز روزانه بر اساس یک رژیم 2000 کالری است.
**نیاز روزانه تعیین نشده است.

 

همانطور که در جدول مشاهده می شود, هر سروینگ استکد پروتئین گینر دارای مقدار قابل توجهی کالری و پروتئین است که آن را برای افرادی که به شدت به دنبال افزایش توده بدنی خود هستند, به یک محصول ایده آل تبدیل کرده است.

اجزاء سازنده استکد پروتئین گینر

در هر سروینگ مکمل استکد پروتئین گینر, ترکیبات زیر موجود است:

1. 50 گرم مخلوط پروتئین وی و کازئین

پروتئین وی و پروتئین کازئین, هر دو, پروتئین های موجود در شیر هستند. وقتی که یک ماده منعقد کننده به شیر اضافه می شود (معمولا رنین), پروتئین های کازئین (در سرشیر) و وی, از هم جدا می شوند. پروتئین وی محلول در آب است و به دلیل دارا بودن محتوای قوی آمینو اسیدی و سهولت جذب, مسلما یکی از محبوب ترین مکمل های تغذیه ای ورزشی است. به کرات اثبات شده است که پروتئین وی ساخته شدن پروتئین را در بدن تقویت می کند, از چربی سوزی پشتیبانی می کند, سیستم ایمنی را تقویت می کند, حساسیت به انسولین را بهتر میکند و اشتها را کاهش می دهد. به علاوه, ثابت شده است که پروتئین وی تغلیظ شده (کنستانتره), تولید گلوتاتیون, آنتی اکسیدان عمده بدن را تقویت میکند.

از پروتئین وی به عنوان یک مکمل پروتئینی استفاده می شود. این پروتئین, سریع تر از سایر فرم های پروتئین جذب می شود و سنتز پروتئین ماهیچه را افزایش می دهد. به علاوه, قادر است نیاز روزانه فرد به پروتئین را برطرف کند. پروتئین وی انواع گوناگونی دارد (شامل پروتئین وی کنستانتره یا تغلیظ شده, پروتئین وی ایزوله, پروتئین وی هیدرولیزات) و معمولا با عناوین وی, وی تغلیظ شده, وی ایزوله, وی هیدرولیزات و وی هیدرولیز شده نیز خوانده می شود.

پروتئین های کازئین و وی, هر دو برای ما منابع پروتئینی مفیدی هستند و تفاوت عمده بین آنها, زمان است. پروتئین وی سریع تر از سایر انواع پروتئین جذب بدن می شود, و همین آن را برای مصرف بعد از تمرین و بازسازی عضلات آسیب دیده, ایده آل می کند. در حالی که, کازئین, به علت دیر هضم بودن, توانایی این را دارد که یک جریان آهسته و یکنواخت از آمینو اسیدها فراهم کند که می تواند حتی ساعت ها به طول بینجامد. بنابراین, مصرف کازئین قبل از خواب, تضمین می کند که بدن شما در طول خواب به منابع عضله سازی دسترسی دارد. در کل, مصرف پروتئین کازئین با افزایش عضله سازی, کسب قدرت و کاهش چربی همراه است.

2.  10 گرم گلوتامین و پپتیدهای گلوتامین

گلوتامین یکی از 20 آمینو اسید طبیعی است که در پروتئین غذاها یافت می شود. بطور اختصاصی تر یک آمینو اسید نیمه ضروری است (در بعضی شرایط مانند بیماری و افت عضلانی ناشی از آسیب های فیزیکی به صورت ضروری در می آید). این آمینو اسید نیز, گاهی به عنوان یک آمینواسید مجزا به فروش می رسد و در میزان بالا در گوشت ها و تخم مرغ یافت می شود. گلوتامین به مقدار زیاد در پروتئین های وی و کازئین موجود است.

مکس استارز  10 مورد از بهترین مارک مکمل های کربوهیدرات سال 2020

گلوتامین در سلامت سیستم ایمنی و دستگاه گوارش خیلی موثر است. چون این سلولها, ترجیحا از گلوتامین و نه از گلوکز, به عنوان منبع انرژی ترجیحی استفاده می کنند. عموما پنداشته می شود که گلوتامین در عضله سازی موثر است, ولی, این موضوع در افراد سالم اثبات نشده است. اگرچه, در افرادی که دچار آسیب های فیزیکی از قبیل سوختگی ها یا زخم های عضلانی (مثل زخم چاقو) شده اند, یا دچار بیماری هایی هستند (مانند AIDS) که توام با افت عضلانی است, عضله سازی کرده, افت عضلانی ناشی از بیماری را کم می کند.

همچنین پیشنهاد شده است که گلوتامین می تواند تولید هورمون رشد (GH) را افزایش دهد. محققین در ایالت لوئیزیانا گزارش کرده اند که افرادی که این آمینو اسید را دریافت کردند, 90 دقیقه بعد از خوردن آن, افزایشی در سطح GH نشان دادند. به علاوه, مطالعه ای که در 1995 توسط T. C. Wellmore انجام و در American Journal of Clinical Nutrition چاپ شد, نشان داده شده است که یک حتی یک مقدار کم گلوتامین خوراکی هم می تواند ذخایر قلیایی و هورمون رشد پلاسما را افزایش دهد.

3. 10 گرم آمینو اسید شاخه دار, دارای 5.2 گرم لوسین

آمینو اسیدهای شاخه دار (BCAAs) به لوسین, ایزولوسین و والین اطلاق می شود. لوسین, بعضی وقت ها آمینو اسید شاخه دار “اصلی” خوانده می شود و یک تاثیر قدرتمند و قابل اعتماد بر روی سنتز پروتئین ماهیچه دارد و از تخریب آن نیز, جلوگیری میکند. ایزولوسین هم با تقویت برداشت گلوکز توسط سلولها, به پشتیبانی و تسریع مجموعه عظیمی از فرایندهای های بیولوژیکی بدن کمک میکند. برای درک کامل تاثیر والین, به تحقیقات بیشتری نیاز است, ولی به نظر می رسد که والین, اگرچه نه به اندازه لوسین, یک تاثیر ملایم بر سنتز پروتئین ماهیچه دارد.

مصرف مکمل BCAA, برای افرادی که دریافت پروتئین آنها از رژیم غذایی پایین است, می تواند سنتز پروتئین و رشد ماهیچه را در طول زمان افزایش دهد. به علاوه, می تواند در ورزشکاران تازه کار, از خستگی جلوگیری کند. چگونه BCAA می تواند از خستگی پیشگیری کند؟ بطور ساده, مصرف مکمل BCAAs از افت سرمی BCAAs که در حین ورزش اتفاق می افتد جلوگیری می کند. کاهش سرمی این آمینو اسیدها معمولا باعث جریان تریپتوفان به درون مغز, و به دنبال آن تولید سروتونین می شود, که باعث خستگی می شود.

استکد پروتئین گینر اولوشن نوتریشن

سایر ترکیبات موجود در استکد پروتئین گینر

سایر ترکیبات به کار رفته در این مکمل به قرار زیر است: مالتودکسترین, , دکستروز, کاکائوی فرایند شده با آلکالی, طعم دهنده های طبیعی و مصنوعی, اینولین, لسیتین سویا و/یا آفتابگردان, مخلوط صمغ (صمغ سلولز, صمغ زانتان, کاراگینان), نمک, سبوس جو, کینوا, آمینوژن (پروتئاز), لاکتاز, سوکرالوز, آسه سولفام پتاسیم.

 

فواید استکد پروتئین گینر

استکد پروتئین گینر, با کیفیت ترین پروتئین ها را همراه با کیفیت ترین کربوهیدرات ها برای عضله سازی فراهم نموده است. اگر مصرف این گینر با یک برنامه منظم ورزشی همراه شود, قادر است در اعمال زیر شرکت فعال داشته باشد:

 • رشد ماهیچه
 • ریکاوری ماهیچه
 • سنتز پروتئین طولانی مدت
 • بهبود قدرت ماهیچه

این گینر, دارای مخلوط آنزیمی متشکل از آمینوژن و لاکتاز است و به این ترتیب, مواد ضروری بیشتر و سریع تری در اختیار سیستم پروتئین سازی قرار می دهد.

چه کسی می تواند استکد پروتئین گینر را مصرف کند؟

مشتاقان تناسب اندام و ورزشکاران, حتی آنهایی که یک رژیم غذایی بدون گلوتن را دنبال می کنند, می توانند از استکد پروتئین گینر استفاده کنند تا سوخت مورد نیاز بدن آنها در طول تمرینات فراهم و همچنین, ریکاوری بعد از ورزش تسریع شود.

مزایا و معایب استکد پروتئین گینر

مزایا

 • در دو طعم مطبوع (بستنی وانیلی و دکادنسی شکلاتی) عرضه می شود.
 • دارای بهترین کلاس تولید و ترکیبات سازنده
 • بدون گلوتن
 • متشکل از پروتئین های آهسته رهش و تند رهش, برای برقراری جریان یکنواخت آمینواسیدها
 • مورد تایید NSF و GMP
 • دارای مخلوط آنزیمی

معایب

 • گران قیمت است.
 • دارای شیرین کننده مصنوعی سوکرالوز است.
 • در تهیه آن از بعضی ترکیبات مصنوعی استفاده شده است.

طرز استفاده از استکد پروتئین گینر

سروینگ سایز این مکمل, 3 پیمانه, معادل حدودا 231 گرم است. تعداد سروینگ های موجود در بسته بندی, بر اساس نوع آن متفاوت است ولی در بسته 7 پوندی (هر پوند معادل 453.59 گرم) طعم بستنی وانیلی, حدود 14 سروینگ موجود است.

مکس استارز  مکمل پیش از خواب اسلیپ مود اولوشن

برای استفاده از استکد پروتئین گینر, باید یک سروینگ از آن را با 18 تا 20 اونس (هر اونس معادل 29.57 میلی لیتر یا سی سی) آب یا نوشیدنی مورد علاقه فرد, مانند شیر بدون چربی یا شیر بادام بدون شیرینی مخلوط کرد. این مخلوط باید برای 15 تا 20 ثانیه به هم زده شود تا پودر پروتئینی به خوبی مخلوط شود.

به منظور پشتیبانی از ریکاوری عضلات, مصرف آن, باید یک بار در روز, حداقل 30 تا 45 دقیقه بعد از تمرین, صورت گیرد. مکمل استکد پروتئین گینر را هم قبل از تمرین و هم به منظور ریکاوری, در هر زمانی می توان مصرف کرد.

 هشدار

 • در صورتی که از وضعیت سلامتی فعلی خود کاملا آگاه نیستید, یا شرایط خاص پزشکی دارید, یا در حال مصرف هر نوع دارویی هستید, قبل از مصرف استکد پروتئین گینر, با یک پزشک مشورت کنید.
 • زنان باردار, شیرده, یا افرادی که قصد باردار شدن دارند, قبل از اقدام به مصرف, با پزشک مشورت کنند.
 • در صورت مشاهده هر علامت غیر طبیعی, مصرف آن را کاهش دهید یا کلا قطع کنید.
 • مکمل استکد پروتئین گینر, فقط برای استفاده افراد سالم بالای 18 سال طراحی شده است.
 • در جای خشک و خنک نگهداری شود.
 • از دسترس اطفال دور نگه داشته شود.
 • از این محصول فقط به عنوان یک مکمل استفاده شود.
 • از استکد پروتئین گینر, نباید برای کاهش وزن استفاده کرد.

به علاوه, در برچسب مکمل استکد پروتئین گینر به این نکته اشاره شده که اجزای سازنده بر مبنای لبنیات هستند و افراد دارای آلرژی باید مواظب باشند.

 

قیمت

مکمل استکد پروتئین گینر, به اشکال زیر عرضه می شود:

 • بستنی وانیلی 7 پوندی و 12 پوندی
 • شکلات دکادنسی 7 پوند و 12 پوندی

در سایت Bodybuilding. com, قیمت محصول 7 پوندی 39.99 دلار و قیمت محصول 12 پوندی, 59.99 دلار است. این سایت, برای خریداران محصول 12 پوندی, 50% تخفیف قائل می شود و به این ترتیب قیمت هر سروینگ آن, از 7.99 دلار, به 3.53 دلار تنزل می کند.

خرید استکد گینر اولوشن نوتریشن

حرف آخر

اولوشن نوتریشن به خاطر محصولات خیلی خوشمزه اش معروف است و استکد پروتئین گینر هم یک استثنا نیست. استکد در دو طعم عرضه می شود که عبارتند از بستنی وانیلی و شکلات دکادنسی, که هردو مزه عالی دارند. به علاوه, این گینر خیلی خوب حل می شود.

از نظر کیفی, استکد نام اولوشن نوتریشن را با خود حمل می کند. یعنی شرکتی که متعهد به تولید محصولات با کیفیت از طریق فرایندهای باکیفیت است و در کلاس بالا کار می کند. اولوشن نوتریشن اظهار می دارد که گینر استکد از منابع پروتئینی خالص اولترا فیلتر شده ساخته شده و ترکیبات آن بر پایه محصولات لبنیات است. به علاوه, استکد دارای مخلوط آنزیمی است (شامل لاکتاز و آمینوژن) که به هضم بهتر و برداشت پروتئین در بدن کمک می کنند.

این محصول, دارای تاییدیه   NSF و GMP است و وقتی صحبت از مکمل های تناسب اندام حاوی پروتئین وی در میان باشد, شما حقیقتا نمی توانید بیشتر از این چیزی بخواهید. کیفیت استکد به خوبی در اظهار نظرات مصرف کنندگان در وب سایت های بدنسازی و تناسب اندام منعکس است. این مکمل از سایت bodybuilding.com   امتیاز 9.1 از 10 به دست آورده است.

شاید اشکال اصلی استکد قیمت آن باشد. این درست است که مس گینر ها معمولا گران قیمت هستند, ولی استکد, در ردیف گران قیمت ترین است. و قیمت آن, حتی برای یک گینر استاندارد, بالاست.

در آخر, نکته مهمی که باید به آن توجه کرد این است که, اگرچه, مکمل استکد پروتئین گینر, برای افرادی که بطور جدی, تمرینات بدنسازی را دنبال می کنند, گزینه خوبی است, ولی, توجه به رژیم غذایی مناسب نیز نباید از نظر دور نگه داشته شود.

غذای مصرفی یک ورزشکار باید واقعی و مغذی شامل مواد پروتئینی, کربوهیدرات های کامل و چربی های سالم باشد. از مصرف غذاهای فراوری شده, قندهای تصفیه شده و الکل باید اجتناب کرد تا به این ترتیب, سوخت کافی برای توده سازی در باشگاه فراهم شود.

محصول در سایت اصلی : evlnutrition.com

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!