کراتین

سی ول مکمل ریکاوری آلمکس نوتریشن

سی ول مکمل ریکاوری – کراتین ترکیبی آلمکس نوتریشن

مکمل سی ول آلمکس نوتریشن از مکمل هایی است که بعد از تمرین استفاده می شود و فواید زیادی به آن نسبت داده می شود. از جمله این فواید می توان به افزایش قدرت و استقامت عضلانی, بهبود زمان ریکاوری, حفظ ذخایر گلیکوژن عضله و جلوگیری از تخریب ماهیچه اشاره کرد. ترکیبات به کار رفته در این مکمل, دارای کیفیت و اثربخشی قابل توجه بوده, به علاوه اثر هم افزایی دارند.

کپسول سی ول آلمکس نوتریشن (AllMax CVOL), یک مکمل غذایی بعد از تمرین است که در مورد تاثیر آن در پشتیبانی عضلات, تبلیغات زیادی شده است. این مکمل, از ترکیبات کلیدی که معمولا در ساختن مکمل های بدنسازی به کار می رود, استفاده می کند. عمده این ترکیبات, کراتین, ال-کارنیتین, و بتا-آلانین هستند که با هم, به ساخته شدن عضلات حجیم تر, قوی تر و متراکم تر کمک می کنند. خواندن مطالب حاضر, شما را با ویژگی های این مکمل, بطور دقیق تر آشنا میکند.

اطلاعاتی در مورد شرکت سازنده سی ول آلمکس نوتریشن

کپسول سی ول آلمکس نوتریشن محصولی از شرکت آلمکس نوتریشن (AllMax Nutrition) است. آلمکس نوتریشن, یک شرکت سازنده مکمل است که برای تولید محصولات  بدنسازی, تخصصی شده است. این شرکت, متعهد به ساختن محصولاتی است که نوآورانه, مبتنی بر علم و دارای کیفیت مطلوب هستند. معروفیت محصولات این شرکت در بین ورزشکاران, به دلیل موثر بودن آنهاست و بعضی از ورزشکاران معروف نیز اثر آن را تایید کرده اند. آلمکس نوتریشن, بجز کپسول های سی ول, یک سری کامل از محصولات قبل از تمرین, بعد از تمرین, مکمل های پروتئینی, آمینو اسیدهای, مکمل های کاهش وزن, ویتامین ها و مکمل های تقویت کننده مفاصل را نیز تولید میکند.

اجزاء سازنده سی ول آلمکس نوتریشن

اجزاء سازنده مکمل سی ول آلمکس نوتریشن در جدول زیر خلاصه شده اند:

 

 

درصد نیاز روزانهمقدار در سروینگنام ترکیب
40%*156 میلی گرممنیزیوم (به فرم شلات منیزیوم کراتین)
کمپلکس شلات کراتین
1950 میلی گرمکراتین مانگا پاور (شلات منیزیوم کراتین باند شده یونی
750 میلی گرمHCl  کراتین
250 میلی گرمکراتین مونوهیدرات (فرم خیلی خالص)
150 میلی گرمکراتین انهیدروس
ماتریکس قدرت و حجم عضله
1000 میلی گرمال-کارنیتین ال-تارتارات
660 میلی گرمتائورین
600 میلی گرمبتا-آلانین
400 میلی گرمبتائین انهیدروس (TMG)
کمپلکس جذب کراتین
84 میلی گرمعصاره کاکتوس گلابی دندانی (Opuntia ficus-findica)
41 میلی گرمعصاره خربزه تلخ (Momordica charantia)
30 میلی گرمعصاره پوست دارچین اندونزیایی (Cinnamomum burmannii)
*درصد نیاز روزانه بر مبنای یک رژیم 2000 کالری
درصد نیاز روزانه برآورد نشده است.

 

سایر ترکیبات

سایر ترکیبات به کار رفته در مکمل سی ول آلمکس نوتریشن عبارتند از: هیپروملوز, صمغ ژلان (Gellan), آرد برنج, منیزیوم استئارات, تیتانیوم دی اکساید.

مکانیسم عمل سی ول آلمکس نوتریشن

کپسول سی ول آلمکس نوتریشن, عمدتا توسط بازسازی سطح کراتین در ماهیچه ها کار میکند. البته, بجز کراتین, ترکیبات دیگری نیز در این مکمل هست که نه تنها برای بدنسازی فواید زیادی دارند. بلکه, اثر هم افزایی نیز دارند. در اینجا توضیحات مختصری در مورد نحوه اثر این ترکیبات, ارائه شده است:

سی ول مکمل ریکاوری آلمکس نوتریشن

کراتین

برای انجام کارهای عضلانی شدید و کوتاه مدت توسط ماهیچه ها مانند وزنه برداری, کراتین زیادی مورد نیاز است. مصرف مکمل های حاوی کراتین, باعث افزایش ذخایر کراتین و فراهم نمودن قدرت مورد نیاز برای انجام این فعالیت ها می شود. همانطور که عضلات در حین هر تمرین, قوی تر می شوند, سریع تر رشد نموده, برای مقاومت در حین این تمرینات, توانمند تر می شوند. به همین دلیل است که معمولا از کراتین, در مکمل های بعد از تمرین استفاده می شود. چون عضلات, بعد از انجام یک تمرین شدید, آمادگی خوبی برای جذب کراتین موجود در خون پیدا میکنند. وقتی که ذخایر کراتین (فسفو کراتین) تخلیه میشود, بدن سعی میکند این ذخایر را با حداکثر سرعت ممکن بازسازی کند. از آنجا که بخشی از جذب کراتین به ماهیچه ها, توسط گیرنده های اختصاصی انسولین تنظیم میشود, بعد از تمرین, یک زمان ایده آل برای مصرف مکمل کراتین است.

مکس استارز  بررسی مکمل کراتین دی ان ای بی اس ان

به منظور افزایش جذب, در مکمل سی ول آلمکس نوتریشن, چهار فرم کراتین گنجانده شده که عبارتند از:

 • کراتین مونو هیدرات
 • کراتین هیدروکلراید
 • Creatine پایه
 • کراتین مانگاپاور (Creatine MagnaPower), که یک شلات منیزیوم کراتین ثبت شده است.

ال-کارنیتین

از ماهیچه ها با جلوگیری از تخریب آنها در سطح سلولی بعد از یک جلسه شدید تمرینی محافظت میکند. ال-کارنیتین اتکاء بدن به چربی ها را به عنوان منبع انرژی افزایش می دهد و به این ترتیب, ذخایر گلیکوژن ماهیچه مورد استفاده قرار نخواهد گرفت و خالی نخواهد شد.

بتا-آلانین

بتا آلانین, باعث افزایش قدرت و استقامت ماهیچه می شود. به علاوه, چون برای اسید ایجاد شده در حین ورزش, نقش بافر ایجاد میکند,  مقاومت بافت ماهیچه را به لاکتیک اسید زیاد نموده, نهایتا منجر به کاهش خستگی و تسریع زمان ریکاوری می شود. بتا آلانین, در بدن با هیستیدین ترکیب شده, کارنوزین را می سازد. کارنوزین در افزایش کارایی نقش مهمی دارد.

 منیزیوم

منیزیوم مسئول صدها فرایند بیوشیمیایی در بدن است, که مهمترین آنها تنظیم سطح کورتیزول است. کورتیزول یک هورمون کاتابولیک است که تجزیه ماهیچه را تحریک میکند. منیزیوم در عضله سازی نیز شرکت میکند و به علاوه, انقباض عضلانی را به حداکثر می رساند. سی ول آلمکس نوتریشن, حداکثر زیست فراهمی را برای این عنصر فراهم میکند تا ماهیچه ها بتوانند آن را به خوبی برداشت کنند.

تائورین

تائورین حجم سلول ماهیچه را با کشیدن آب به درون آن, افزایش می دهد. همچنین, باعث ورود سایر مواد مغذی مورد احتیاج برای رشد ماهیچه و نیز, بهبود ریکاوری آن, می شود. تائورین در انقباض عضله هم نقش دارد و توانایی ماهیچه ها برای تولید نیروی بزرگتر, زیادتر می کند.

بتائین

بتائین باعث افزایش قدرت ماهیچه و در کل, بهتر کردن کارایی تمرینات می شود. به علاوه, نشان داده شده است که بتائین به کاهش تولید کورتیزول, بعد از استرس ناشی از ورزش نیز کمک می کند.

آیا مکمل سی ول آلمکس نوتریشن موثر است؟

کپسول های سی ول آلمکس نوتریشن از ترکیباتی ساخته شده اند که بطور گسترده برای اثرات آنها در بدنسازی مورد مطالعه قرار گرفته اند. ترکیب کلیدی آن, یعنی کراتین در چهار فرم عرضه می شود, که وجود هر یک, تضمین کننده جذب ماکزیمم سایر فرم هاست.  در نتیجه, به بدنسازان کمک میکند تا ماکزیمم نتیجه در قدرت و نیرو برسند.

به علاوه, در این مکمل از تکنولوژی چشمگیری که “TECH OD ” نامیده می شود, استفاده شده است. این تکنولوژی, کپسول های سی ول آلمکس نوتریشن را از اثرات تخریبی محیط اسیدی معده محافظت میکند. به علاوه, اجازه می دهد تا ترکیبات به آهستگی در روده کوچک رها شوند, بنابراین پایداری آنها را تقویت و تسهیل می نماید.

مکس استارز  بررسی مکمل کراتین ماسل فارم

مزایا و معایب کپسول های سی ول آلمکس نوتریشن

مزایای کپسول های سی ول آلمکس نوتریشن

 • باعث رشد بهتر ماهیچه در هر جلسه تمرین می شود.
 • باعث افزایش قدرت و استقامت ماهیچه می شود.
 • باعث می شود تا بدن از چربی به عنوان منبع اصلی انرژی استفاده کند.
 • از تجزیه ماهیچه پیشگیری کرده, به تسریع ریکاوری کمک می کند.
 • احتباس آب, نفخ, دل پیچه و مشکلات معده که معمولا همراه با مصرف کراتین دیده می شود, ایجاد نمی کند.

معایب کپسول های سی ول آلمکس نوتریشن

 • برای مصرف هر سروینگ آن, باید 8 کپسول مصرف کرد.
 • نتایجی که ایجاد میکند, از فردی به فرد دیگر متفاوت است.
 • تعداد خیلی کمی از مصرف کنندگان, در وب سایت های مستقل در مورد آن, اظهار نظر کرده اند.

طرز استفاده از کپسول سی ول آلمکس نوتریشن

هر سروینگ این مکمل, معادل 8 کپسول است و در هر بسته, 240 کپسول, یعنی 30 سروینگ موجود است. در روزهای تمرین یک سروینگ بعد از تمرین و در روزهای غیر تمرین, یک سروینگ, صبح ها مصرف شود.

چه مدت طول می کشد تا مکمل سی ول آلمکس نوتریشن اثر کند؟

برای مشاهده نتایج مصرف سی ول آلمکس نوتریشن, باید آن را چند هفته مصرف کرد. نتیجه ای که از مصرف این مکمل گرفته می شود, به عوامل مختلفی بستگی دارد که به عنوان مهم ترین آنها, میتوان از شدت و تواتر تمرینات نام برد.

عوارض جانبی احتمالی سی ول آلمکس نوتریشن

هیچ اطلاعات رسمی در مورد عوارض جانبی مصرف کپسول مکمل سی ول آلمکس نوتریشن در دست نیست, ولی, به مصرف کنندگان توصیه شده است که هرگاه با عوارض ناخواسته ای روبرو شدند, بلافاصله, مصرف آن را قطع کنند.

هشدار

 • این مکمل فقط برای استفاده افراد بالغ و سالم طراحی شده است.
 • فقط بر اساس دستورالعمل مصرف شود.
 • زنان باردار و شیرده, یا افرادی که قصد باردار شدن دارند, افرادی که دارای مشکلات خاص پزشکی هستند یا آنهایی که به هر علتی, با نسخه یا بدون نسخه, دارو مصرف می کنند, باید قبل از اقدام به مصرف مکمل با پزشک مشورت کنند.
 • مصرف این مکمل, ممکن است باعث افزایش وزن شود.
 • در جای خشک و خنک نگهداری شود.
 • از دسترس کودکان دور نگه داشته شود.
 • در صورتی که بسته بندی دستکاری شده باشد, از آن استفاده نشود.

حرف آخر در مورد کپسول های سی ول آلمکس نوتریشن

وقتی صحبت از ترکیبات به کار رفته در مکمل و شواهد علمی موجود می شود, می توان گفت که کپسول های سی ول آلمکس نوتریشن احتمالا یکی از بهترین مکمل های بدنسازی هستند. البته, اگر اظهار نظرهای افرادی که آن را مصرف کرده اند نیز, آن را تایید کند, این بیشتر قانع کننده خواهد بود.

تا آن موقع, بهترین کار این است که در جستجوی مکمل های مشابهی باشیم که هم فواید آن را داشته باشند و هم این که اثرات ادعا شده آن, توسط مصرف کنندگان, بطور مکرر تایید شده باشد.

منبع : best5supplements

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!