آمینو اسید

بررسی تائورین آلمکس نوتریشن

مکمل تائورین آلمکس نوتریشن, همانطور که از نام آن پیداست, توسط شرکت معتبر آلمکس نوتریشن ساخته می شود. این شرکت که با شعار علم, نوآوری, کیفیت و نتیجه بخشی فعالیت می کند, مکمل نامبرده را را برای بهبود عملکرد ذهنی و جسمی افراد ورزشکار و غیر ورزشکار تولید نموده است. برای آشنایی بیشتر با تائورین آلمکس نوتریشن, در خواندن این نوشته, با ما همراه شوید. 

تائورین آلمکس نوتریشن چیست؟

تائورین آلمکس نوتریشن, یک پودر کریستالی خالص, بدون طعم و بدون شیرینی است که به آسانی در آب و سایر نوشیدنی ها حل می شود و شما می توانید آن را به هر چیزی که دوست دارید, اضافه کنید. این پودر, در بسته های 400 گرمی عرضه می شود و برای افزایش انرژی و سایر فوایدی که ایجاد میکند, بین ورزشکاران محبوبیت دارد. در ساختمان تائورین آلمکس نوتریشن, فقط از آمینو اسید تائورین استفاده شده است.

 

تائورین, با فرمول شیمیایی 2-آمینواتن سولفونیک اسید (2-Aminoethanesulfonic Acid), یکی از فراوانترین آمینو اسید های موجود در بدن است که در سیستم عصبی مرکزی, سلول های سفید خون, مغز و ماهیچه های اسکلتی یافت می شود. تائورین در شرایط عادی, یک آمینو اسید غیر ضروری است و بدن آن را می سازد.  ولی در شرایط خاصی, نظیر فعالیت های شدید ورزشی که منجر به خستگی جسمانی شدید می شود, بدن نمی تواند آن را به مقدار مورد نیاز بسازد و باید آن را از غذا یا مکمل هایی نظیر تائورین آلمکس نوتریشن دریافت کرد.

اجزاء سازنده تائورین آلمکس نوتریشن

اجزاء سازنده مکمل تائورین آلمکس نوتریشن, در جدول زیر منعکس شده است:

اجزاء سازنده تائورین آلمکس نوتریشن
نام ترکیب   مقدار در سروینگ
تائورین3 گرم
هشدار در مورد آلرژن ها: در فرایند تولید این مکمل از شیر, سویا, تخم مرغ, مغزهای درختی و سخت پوستان,  به کار رفته است.

فواید تائورین آلمکس نوتریشن

تائورین آلمکس نوتریشن فواید متعددی دارد که عمده ترین آنها عبارتند از:

بهبود عملکرد ورزشی

در تحقیقی که در مجله فدراسیون انجمن های آمریکایی زیست شناسی تجربی (FASEB) به چاپ رسیده است, به فوایدی که در اثر مصرف تائورین ایجاد میشود, اشاره شده است. از جمله اینکه پس از مصرف این آمینو اسید, پیشرفتی در عملکرد سیستم اسکلتی مشاهده شده و سطح انرژی نیز افزایش مییابد که هر دو به بهبود عملکرد ورزشی کمک می کنند.

بهبود تمرکز ذهنی

تائورین به عنوان یک انتقال دهنده متابولیک عمل می کند و برای متابولیسم مغز بسیار اهمیت دارد. به علاوه, آمینو اسید تائورین می تواند به برقراری تعادل و پایداری در غشای سلول های مغز و قلب کمک کند و باعث بهبود اعمال آنها, از جمله افزایش تمرکز ذهنی شود.

بهبود ترکیب بدنی

در یک تحقیق کلینیکی نشان داده شد که مردان دارای اضافه وزن و چاقی که برای 7 هفته, روزی 3 گرم تائورین مصرف کردند, کاهش معنی داری در سطح اسیدهای چرب سرم و کاهش کلی وزن بدن تجربه کردند. دلیلی که برای این نتیجه تصور شده, آن است که تائورین, با کمک به عملکرد مناسب دستگاه گوارش, می تواند متابولیسم را افزایش دهد.

مکس استارز  پلاتینیوم آمینو انرژی ماسل تک

در مطالعه دیگری که به منظور فهم رابطه کمبود تائورین و چاقی در موش انجام شد, مشخص شد که محدود کردن مصرف تائورین منجر به کاهش حرکت ماهیچه های اسکلتی, و افزایش مصرف آن, باعث بهتر شدن اعمال سیستم حرکتی می شود. به علاوه, مصرف تائورین همراه با افزایش مصرف انرژی و کاهش ساخته شدن چربی بوده است. این مطالعه می تواند نوید بخش تاثیر مثبت تائورین در جلوگیری از چاقی باشد.

مکانیسم عمل تائورین آلمکس نوتریشن

تائورین آلمکس نوتریشن, از طریق مکانیسم های زیر به مصرف کننده سود می رساند:

تنظیم تعادل مواد معدنی

در تمرینات شدید ورزشی, تغییراتی در غلظت الکترولیت ها, هم در داخل و هم در خارج سلول اتفاق می افتد. مثلا میزان K+ سلول ماهیچه کم می شود و میزان Na+, Cl-, و Ca2+ افزایش می یابد. به هم خوردن تعادل یونی غشاء به دلیل تحریک پذیر بودن آن است که باعث بروز تغییرات زیان آوری در اسمولاریتی (osmolarity) می شود. سلول این وضعیت را با دستکاری اسمولیت های آلی (Osmolyte) مانند تائورین اصلاح می کند (اسمولیت ها ترکیبات آلی دارای وزن کم مولکولی هستند که روی خواص بیولوژیکی مایعات تاثیر می گذارند و نقش اصلی آنها نگهداری از تمامیت سلول است).

تائورین, حرکت پتاسیم, منیزیم و سدیم از خلال غشاء,  تعادل یونی بین سلولها و میزان آب و نمک های معدنی را در خون تنظیم و نگهداری میکند. به این دلیل است که تائورین می تواند به پیشگیری از گرفتگی عضلات کمک کرده, و به علاوه, نقشی هم در انقباض عضله ایفا کند.

افزایش انقباض عضلات

تائورین, از طریق افزایش برداشت و رها سازی یون کلسیم, توانایی ماهیچه ها را برای ایجاد نیرو افزایش می دهد. همچنین, در انقباض عضله نیز موثر است. نشان داده است که تائورین سرعت تجمع یون Ca2+ را در شبکه سارکوپلاسمیک فیبرهای عضلانی نوع I و نوع II افزایش می دهد و به این ترتیب, توانایی عضلات را برای برداشت و رهاسازی یونهای کلسیم و تولید نیرو بالا میبرد.

تولید نیتریک اکساید

انقباض عضله منجر به ساخته شدن نیتریک اکسید (NO) می شود. افزایش نیتریک اکسید, باعث بالا رفتن برداشت گلوکز در عضلات اسکلتی می شود که, خود می تواند شدت ورزش و ریکاوری بعد از ورزش را افزایش دهد و بنوبه خود نقشی نیز در تولید نیتریک اکسید ایفا کند. تائورین در تولید نیتریک اکسید موثر است و تولید نیتریک اکسید برای جریان خون حیاتی است. با افزایش جریان خون, اکسیژن و مواد مغذی بیشتری دریافت می شود و باعث افزایش توانایی فرد برای تمرینات شدیدتر در مدت طولانی تر می شود.

افزایش حجم سلول

شبیه کراتین, تائورین نیز, آب را به درون سلول ماهیچه می کشد و به عنوان یک حجم دهنده سلول عمل می کند. به دنبال آب, مواد مغذی اضافی برای ریکاوری و رشد هم به داخل سلول ماهیچه کشیده می شود. به این ترتیب, حجم سلول ماهیچه هم زیاد می شود و عضله, پرتر می گردد.

مکس استارز  فواید آمینو اسید تیروزین برای سلامت تیروئید و مغز + منابع غذایی و دوز مصرف

فواید مکمل تائورین آلمکس نوتریشن

مزایای مکمل تائورین آلمکس نوتریشن

 • توسط شرکتی ساخته شده که شعار آن, علم, نوآوری,کیفیت و نتیجه بخشی است.
 • دارای تاییدیه cGMP است.
 • ترکیبات آن, در آزمایشگاه مستقل, تست شده است.
 • مناسب گیاهخواران است.
 • بدون گلوتن است و از این نظر تست شده است.

 

طرز استفاده از آلمکس نوتریشن

سروینگ سایز مکمل تائورین آلمکس نوتریشن, 3 گرم است. در هر بسته 400 گرمی آن هم 113 سروینگ موجود است. برای استفاده, باید 3 گرم از آن را در 6 تا 8 اونس (180 تا 240 میلی لیتر) آب یا آبمیوه مخلوط و 30 دقیقه قبل از تمرین مصرف کرد.

آیا می توان تائورین آلمکس نوتریشن را با سایر مکمل ها مصرف کرد؟

بله. مسلما. پیشنهاد ما این است که تائورین را با پودرهای پروتئینی ترکیب کنید. بنا به اظهارات سازنده, تائورین آلمکس نوتریشن با پودر پروتئینی ایزوفلکس خیلی خوب کار می کند. این مخلوط را می توان بعد از تمرینات مصرف کرد تا به افزایش ریکاوری ماهیچه و نگهداری توده بدون چربی بدن کمک کند.

چه کسی می تواند تائورین آلمکس نوتریشن را مصرف کند؟

هرکسی می تواند تائورین را مصرف کند از آنهایی که ورزش میکنند گرفته, تا ورزشکاران و بدنسازان. با این حال, مصرف آن به افراد زیر 18 سال و زنان باردار و شیرده, به هیچ عنوان, توصیه نمی شود.

عوارض جانبی تائورین آلمکس نوتریشن

تائورین المکس نوتریشن, یک مکمل طبیعی است و حتی مصرف آن در دوزهای بالا هم بی خطر گزارش شده است.

هشدار

 • این مکمل صرفا برای استفاده بالغین بالاتر از 18 سال طراحی شده است.
 • فقط بر اساس دستورالعمل مصرف شود.
 • زنان باردار و شیرده و همچنین, افرادی که به بیماری خاصی مبتلا هستند یا هر نوع دارویی مصرف می کنند, قبل از اقدام به مصرف مکمل, باید با پزشک مشورت کنند.
 • در صورتی که مهر و موم روی بسته بندی آسیب دیده باشد, از مصرف آن خودداری کنید.
 • در جای خشک و خنک نگهداری شود.
 • از دسترس کودکان دور نگه داشته شود.

قیمت و خرید تائورین آلمکس نوتریشن

قیمت این محصول بستگی به محلی دارد که از آن خرید می کنید. سایت بادی بیلدینگ قیمت آن را 13.60 دلار, یعنی 0.10 دلار به ازای هر سروینگ اعلام نموده است.

ضمانت شرکت آلمکس نوتریشن

شرکت سازنده (آلمکس نوتریشن), اظهار می دارد که, مکمل تائورین آلمکس نوتریشن, دارای گواهینامه های ایزو 9000, cGMP, و بدون گلوتن است. این محصول, به خوبی بازرسی شده و به علاوه, برای کنترل خلوص و توانمندی, در آزمایشگاه های غیر وابسته چک شده است تا شما از کیفیت, درستی, امانت و کیفیت پایدار و ماندگار آن اطمینان حاصل کنید.

منبع : allmaxnutrition

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!