استروئید های آنابولیک

هر آنچه که باید در مورد وینسترول (استانازول) بدانید

وینسترول استروئید مورد علاقه بدنسازان

داروی وینسترول که به نام استانازول نیز خوانده می شود, یک استروئید آنابولیک-آندروژنیک است. این دارو در اصل برای بهبود بیماری آنژیوادمای ارثی مورد استفاده قرار می گیرد ولی به علت دارا بودن خواص تستوسترون بوستری و سایر ویژگی ها, مورد علاقه بدنسازان نیز هست. وینسترول دارای مزایای عالی و عوارض جانبی خطرناکی است که در این نوشته مورد بحث قرار گرفته اند.

وینسترول (Winstrol) چیست؟

وینسترول که به نام استانازول (Stanozolol) نیز شناخته می شود, یک استروئید آنابولیک است که اغلب توسط بدنسازان و ورزشکاران مورد استفاده قرار می گیرد. وینسترول در عین این که نتایج باور نکردنی ایجاد میکند, دارای عوارض جانبی جدی نیز هست و بهتر است قبل از مصرف, از اثرات مفید و عوارض جانبی آن اطلاع داشته باشیم. فرم متداول آن تزریقی است ولی به شکل قرص نیز یافت می شود. با این که داروی استاندازول توسط FDA تایید شده است, ولی بسیاری از انستیتوهای سراسر دنیا,  مخصوصا انستیتوهای ورزشی مانند انجمن بین المللی فدراسیون های ورزشی (IAAF), استفاده از آن را ممنوع اعلام نموده اند. به نظر می رسد که این دارو قادر است کارایی ورزشی را در ورزشکاران, بدنسازان و حتی اسب های مسابقه افزایش دهد. ولی متاسفانه, مانند هر داروی استروئیدی دیگری می تواند عوارض جانبی جدی ایجاد کند. البته باید گفت که عوارض جانبی و خطرات وینسترول از سایر داروهای مشابه خیلی کمتر است و همین باعث شده که یکی از معروف ترین داروهای دنیا باشد.

اجزاء سازنده

ترکیبات موجود در وینسترول عبارتند از:

 • 2 میلی گرم استانازول
 • نشاسته
 • کلسیم فسفات دی بازیک
 • لاکتوز
 • منیزیم استئارات
 • رنگ های FD&C Red # 40 و D&C Red # 28

رقبای وینسترول

داروهایی که در ردیف وینسترول به فروش می رسند و عوارض مشابهی ایجاد می کنند, عبارتند از:

تاریخچه مختصر وینسترول

وینسترول در سال 1962 در آزمایشگاه های Winthrop تولید شد. هرچند که این دارو در حال حاضر در ایالات متحده به فروش نمیرسد, ولی, تنها دارو از نوع خودش بود که از همان ابتدای ورود به بازار, دارای تاییدیه FDA بوده است. در سال 1980 که داروهای جدیدتر با نتایج خیلی بهتر وارد بازار شده بودند, سازمان غذا و دارو (FDA) از فروشنده ها و بازاریابان خواست که وینسترول را به عنوان یک دارو برای درمان کوتولگی (dwarfism) از بازار خارج کنند. امروز, از این دارو فقط در درمان آنژیوادمای ارثی استفاده می شود, اگرچه داروهای موثرتر دیگری نیز برای این بیماری وجود دارند. تصور می شود که مصرف وینسترول, تکرر حملات این بیماری را کاهش می دهد و به عنوان یک گزینه دارویی برای درمان طولانی مدت به کار می رود.

استاندازول, توسط ورزشکاران و بدنسازان نیز به منظور افزایش کارایی ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع وینسترول

معمولی ترین فرم هایی از وینسترول که توسط ورزشکاران و بدنسازان استفاده می شود به اشکال زیر است:

 • وینسترول خوراکی

وینسترول خوراکی در فرم قرص 2 الی 10 میلی گرمی است. این قرص ها به گونه ای طراحی شده اند که بتوانند بطور موثر هضم و جذب شوند و سریعا خود را به ماهیچه ها برسانند. همین ویژگی باعث می شود که موثرتر از فرم های تزریقی باشند. به علاوه, عوارض جانبی قرص ها نیز کمتر از انواع تزریقی آنها ست.

 • وینسترول تزریقی

بنا به گفته Steroid.com, این فرم به دلیل فواید و استفاده های متعدد درمانی, بیشترین موفقیت را در دنیا داشته است. ورزشکاران, برای بهبود عملکرد و افزایش ویژگی های گوناگون فیزیکی شامل سرعت, قدرت و استقامت از آن استفاده می کنند. البته وینسترول تزریقی با عوارض جانبی چندی مانند مشکلات خلقی, درد مفاصل و بیشتر همراه است.

 

اسامی دیگر وینسترول

شما می توانید وینسترول را با نام های زیر نیز ببینید:

وینسترول (Winstrol)

استانوزول (Stanozolol)

وینی (Winny)فواید و روش مصرف وینسترول - استانازول

وینی (Winni)

وینسترال (Winstrall)

وینسترول (Winstroll)

 (استانابولیک (Stanabolic)

استانازول (Stanolone)

وینسترول دپت (Winstrol depot)

وینسترول-وی (Winstrol-V)

وینسترول-50 (Winstrol-50)

استانابول (Stanabol)

استانوزولول (Estanozolol)

زامبونز (Zambons)

آستانول (Stanol)

آزولول (Azolol)

استرومبافورت (Strombafort)

آیا وینسترول موثر است؟

فواید وینسترول برای ورزشکاران

 

نتایج تحقیقات انجام شده نشان می دهد که وینسترول داروی موثری است. اگرچه مصرف آن می تواند همراه با بروز مشکلات خفیف تا شدیدی شود و بر سلامت افرادی که از آن استفاده می کنند, اثر بگذارد. این دارو, یکی از معروف ترین استروئیدهای آنابولیک در بین بدنسازان است و بیشتری مصرف کنندگان آن را نیز همین گروه تشکیل می دهند. وینسترول   به مصرف کنندگان زن یا مرد کمک می کند تا به اهداف خود برسند. این اهداف می توانند شامل تقویت استقامت, قدرت, سرعت یا فقط کسب بدن عضلانی و عاری از چربی باشد.

 

نگاهی به تصاویر قبل و بعد مصرف وینسترول در ورزشکاران, می تواند اثرات مثبت آن را به خوبی بازگو کند. نتایج اثبات شده دوزهای چرخه وینسترول حیرت انگیز است, مخصوصا وقتی که با سایر داروها و استروئیدهای مشابه مقایسه شود. وینسترول نتایج را در زمان کوتاه ایجاد می کند یعنی چیزی که بیشتر ورزشکاران به دنبال آن هستند. به علاوه, عوارض جانبی خفیف تری از سایر محصولات مشابه دارد. قرص های وینسترول یکی از پر تجویز ترین داروها در دنیاست. فرم قرص این دارو, با اینکه از فرم تزریقی عوارض کمتری دارد, ولی همان فواید را ایجاد می کند.

بیشترین فواید وینسترول برای ورزشکاران را می توان به صورت زیر خلاصه کرد:

 • رشد ماهیچه
 • احتباس کمتر آب در بدن
 • تقویت استقامت و مقاومت
 • بهبود چابکی و سرعت
 • ساختن توده عضلانی
 • سوزاندن چربی

البته کارایی آن زمانی است که با یک برنامه ورزشی منظم و منسجم همراه شود تا بتواند عضلات قوی تولید کند, احتباس مایعات را به حداقل برساند, استقامت را بهتر کند, چربی ها را بسوزاند و عضلات را بسازند.

10 فایده وینسترول در بدنسازی

1. به استروژن تبدیل نمی شود

یکی از مهم ترین فواید وینسترول مخصوصا برای مردان این است که برخلاف خیلی از استروئیدهای دیگر, به استروژن تبدیل نمی شود. استروئیدهایی که به استروژن تبدیل می شوند در بدن می توانند باعث عوارض جانبی جدی برای مردان شوند. چون وینسترول به استروژن تبدیل نمی شود عوارضی آن از عوارض سایر داروهای مشابه کمتر است.  با این حال, برای جلوگیری از عوارض جانبی احتمالی آن بهتر است برای مصرف وینسترول با پزشک مشورت کرد و هیچوقت نباید طولانی تر از زمان سفارش شده مصرف شود.

2. باعث رشد با کیفیت ماهیچه می شود

در حالیکه سایر استروئیدهای آنابولیک فقط اندازه ماهیچه را افزایش میدهند, بدون اینکه باعث افزایش قدرت شوند, وینسترول وقتی با تمرینات ورزشی همراه شود باعث قوی شدن عضلات می شود.

3. باعث احتباس آب نمی شود.

استروئیدها ی آنابولیک معمولا باعث احتباس آب در بدن می شوند. ولی استانازول اینطور نیست و بدنسازان می توانند بدون نگرانی از تجمع مایعات,  وقتی در مرحله cutting هستند از آن استفاده کنند.

4. ظاهر عضلانی ولی نه چاق

برای ورزشکارانی که مایلند استقامت و قدرت خود را افزایش دهند,  افزایش توده بدنی مشکلی است که خیلی از استروئیدهای آنابولیک  ایجاد می کنند. یکی از مزایای وینسترول این است که بدون افزایش توده بدنی , یک ظاهر غیر چاق ولی عضلانی ایجاد می کند.

5. باعث افزایش استقامت می شود.

وینسترول به تولید گلبولهای قرمز خون در بدن کمک می کند که خود باعث حمل اکسیژن به تمام نقاط بدن از جمله عضلات می شود. در نتیجه, عضلات می توانند طولانی تر و سخت تر کار کنند. به علاوه اکسیژن اضافه باعث تسریع ریکاوری می شود.

6. سرعت, چابکی و قدرت را زیاد می کند.

چون وینسترول قدرت را افزایش می دهد, در بهبود سرعت و چابکی نیز موثر خواهد بود. این ویژگی ها در مجموع, باعث تقویت کارایی در ورزشکاران رقابتی می شود.

7.  وینسترول می تواند همراه با استروئیدها مصرف شود.

مصرف وینسترول توسط بدنسازان یا ورزشکاران باعث کاهش مقدار گلوبولین متصل شونده به هورمون های جنسی (SHBG) در بدن آنها می شود. اتصال SHBG به سایر استروئیدها در بدن, آنها را بدون استفاده می کند و در واقع اثر آنها را خنثی می کند. بنابراین می توان همزمان با مصرف استانازول, سایر استروئیدها را نیز مصرف کرد و از مزایای آنها نیز بطور همزمان بهره مند شد.

8. وینسترول به فرم های گوناگونی یافت می شود.

وینسترول هم به شکل قرص وجود دارد و هم فرم تزریقی دارد. البته, فرم تزریقی آن نتایج سریع تری عرضه می کند.

9. دارای عوارض جانبی کمی است.

اگرچه وینسترول هم مانند هر داروی دیگری می تواند عوارضی داشته باشد, ولی اگر در مقدار توصیه شده مصرف شود, عارضه ای ایجاد نمی کند. زنان این را به سایر استروئید های آنابولیک  ترجیح می دهند چون واکنش های آندروژنیک  (نظیر کلفت شدن صدا و طرح مردانه ریزش مو) کمتری در بدن آنها ایجاد می کند. همه واکنش های آندروژنیک ایجاد شده هم بعد از قطع مصرف از بین می رود.

مکس استارز  11 نکته در مورد استروئید قرص دیانابول

10. زیست فراهمی آن بالاست.

وینسترول زیست فراهمی (bioavailability) بالایی دارد. متخصصین این ویژگی را به توانایی وینسترول در عبور راحت و بدون مشکل آن از کبد می دانند.                                                                 

 عوارض جانبی وینسترول

علیرغم تمام فوایدی که وینسترول دارد, می تواند باعث عوارض جانبی جدی نیز بشود. این عوارض شامل مشکلاتی در کبد, آکنه شدید, ریزش مو, تحریک پذیری و خوی تهاجمی شدید می باشند. بعضی از عوارض این استروئید آنابولیک در زیر لیست شده اند:

 • آکنه
 • میگرن
 • تغییرات خلقی
 • تغییرات در تمایلات جنسی
 • مشکلات خواب
 • مشکلات مفاصل

در موارد نادری, در حین مصرف استانازول, مشکلات کبدی جدی و حتی کشنده اتفاق افتاده است. در صورت مواجهه با علائمی از قبیل درد شکمی, مدفوع کمرنگ, ادرار پر رنگ, خستگی غیر معمول, تهوع, استفراغ یا زرد شدن رنگ پوست, باید بلافاصله با پزشک یا مراکز اورژانس پزشکی تماس گرفت. علاوه بر آنچه ذکر شد, توجه به موارد زیر نیز اهمیت دارد:

 • واکنش های حساسیتی (مانند سختی نفس کشیدن, بسته شدن راه گلو, تورم لبها, زبان یا صورت یا کهیر.
 • تورم دستها یا پاها (مخصوصا زانوها)
 • نعوظ مکرر یا پایدار, حساسیت و بزرگی پستانها در مردان, تغییرات صدا (بمی صدا یا خشونت آن), ریزش مو, رشد موهای صورت, بزرگ شدن کلیتوریس یا بروز بی نظمی در عادت ماهیانه در زنان

عوارض جدی زیر نیز ممکن است بروز کند:

 • آکنه جدید یا بدتر شدن آکنه های قدیمی
 • مشکلات خواب
 • سردرد
 • بروز تغییرات در تمایلات جنسی

عوارض جانبی دیگری بجز آنچه ذکر شد, نیز ممکن است اتفاق بیفتد. در مورد بروز هر عارضه جانبی که غیر معمول و ناراحت کننده باشد, حتما با پزشک مشورت کرد. عوارض ناشی از مصرف وینسترول در دستگاه های مختلف بدن در اینجا دسته بندی شده است:

عوارض قلبی عروقی

افرادی که دچار احتباس آب در بدن شده اند, ممکن است مبتلا به عوارض قلبی عروقی نیز مبتلا شوند. ادم, با یا بدون عوارض قلبی عروقی در مصرف کنندگان استروئیدهای آنابولیک گزارش شده است.

عوارض ادراری تناسلی

این عوارض پس از مصرف طولانی مدت و/یا دوزهای بالای استروئید ها اتفاق می افتد. عوارض شامل کاهش تعداد اسپرم و کاهش حجم مایع انزال است. مردان سالمند ممکن است دچار عارضه بزرگی پروستات و احتباس ادرار شوند. در زنان عوارضی مانند بم شدن صدا, رشد موهای زائد, اکنه, بزرگ شدن بدون برگشت کلیتوریس و غیر طبیعی شدن سیکل ماهانه شود. قطع مصرف دارو هنگامی که عوارض ایجاد شده خفیف هستند, می تواند از ماندگاری عوارض پیشگیری کند.

عوارض کبدی

عوارضی نظیر نئوپلاسم کبدی و سرطان سلول های کبدی بعد از مصرف طولانی مدت درمان با دوزهای بالای استروئیدهای آنابولیک اتفاق می افتد. در دوزهای نسبتا پایین تر عوارضی نظیر غیر طبیعی شدن آزمایش های کبدی, یرقان و هپاتیت کوله استاتیک ممکن است ایجاد شود.

اسکلتی ماهیچه ای

به دلیل فعالیت آندروژنیک استروئیدهای آنابولیک, بسته شدن اپی فیز باعث ختم رشد استخوان های دراز می شود. به این دلیل مصرف آنها در افراد نابالغ باید همراه با تعیین دقیق سن استخوانی باشد.

هماتولوژیک (مربوط به خون)

این دسته عوارض, شامل بروز تغییراتی در بعضی از فاکتورهای انعقادی خون (فاکتورهای II, V, VII و X) و طولانی شدن زمان پروترومبین (مدت زمانی که طول می کشد تا خون منعقد شود) و افزایش تولید گلبول های قرمز است.

اندوکرین (مربوط به غدد درون ریز)

هنگام دریافت استروئیدها, تولید داخلی تستوسترون توسط بدن مهار می شود. این کار از طریق ممانعت فیدبکی هورمون LH (لوتینیزینگ هورمون) اتفاق می افتد. به علاوه, مصرف دوزهای بالای استروئیدهای آنابولیک میتواند منجر به مهار اسپرماتوژنز (فرایند تولید اسپرم) توسط هورمون FSH شود.

متابولیک

استروئید های آنابولیک روی تعادل الکترولیت ها از جمله نگهداری ازت و دفع ادراری کلسیم تاثیر می گذارند. فعالیت آندروژنیک این استروئیدها می تواند سطح گلوبولین متصل شونده به تیروکسین را کاهش دهد و در نتیجه باعث کاهش سطح  T4 کل سرم شود. افزایش قابل توجه LDL و کاهش HDL نیز رخ می دهد. کاهش تحمل گلوکز نیاز به تنظیم کنترل قند خون دارد و در بیماران دیابتی که استروئید های آنابولیک مصرف می کنند اتفاق می افتد.

کلیوی

استروئیدهای آنابولیک باعث نگهداری نیتروژن, سدیم, پتاسیم, کلراید, آب و فسفر و کاهش دفع کلیوی کلسیم می شوند.

گوارشی

اثرات گوارشی مصرف استانازول شامل تهوع و استفراغ است.

گزارشاتی از وینسترول

صدها تحقیق در مورد استانازول و عوارض جانبی آن انجام شده است. به علاوه, استفاده از این دارو در بین ورزشکاران, آنچنان مورد تایید سازمان های ورزشی نیست. نتایج دو مطالعه مهم در اینجا ذکر می شود:

 • در یک مطالعه با عنوان “سوء مصرف مواد در ورزشکاران” Claudia L Reardon و Shane Creado دریافتند که در میان استروئید ها و داروهای آندروژنیک—آنابولیک زیادی که در بازار موجود است, وینسترول در ایجاد رسوایی های مربوط به دارو در ورزشکاران, سرآمد بوده است.
 • در تحقیق دیگری که جنبه های فیزیکی دارو را مورد مطالعه قرار داده است, بسیاری از ورزشکارانی که وینسترول و سایر انواع داروهای آندروژنی آنابولیک را مصرف می کردند, رد صلاحیت و از شرکت در مسابقات محروم شدند یا حتی شغل خود را بطور کامل از دست دادند. این دسته ورزشکاران, ناچار شدند مصرف وینسترول را کنار بگذارند.

تداخل با سایر داروها

افرادی که در حال مصرف هر یک از داروهای زیر هستند, باید قبل از دریافت استانازول با پزشک خود صحبت کنند. ممکن است در مورد این افراد نیاز به تنظیم دوز یا پایش ویژه وجود داشته باشد. البته, بجز این داروها, داروهای دیگری نیز ممکن است با استانازول  تداخل عمل داشته باشند و در مورد آنها باید با یک پزشک یا دکتر داروساز مشورت کرد.

 • داروهای ضد انعقاد خون (رقیق کننده خون) مانند وارفارین (کومادین)

·        انسولین یا داروهای دهانی دیابت مانند گلی پیزید (گلوکترول), گلی بوراید (دیابتا, گلیناز, میکروناز), گلی مپیرید (آماریل), کلرپروپامید (دیابینیز), استوهگزامید (دی ملور), تولبوتامید (اریناز), تولازامید (تولیناز) و سایرین

طرز مصرف وینسترول

مصرف این استروئید حتما باید به صورت چرخه ای باشد. دوز وینسترول برای زنان متفاوت است. بر اساس اهداف ورزشکار, دوزهای مختلف آن, استفاده ها و اثرات متفاوتی دارند. توصیه شده که مردان از یک رژیم 40 تا 100 میلی گرم استانازول در روز تبعیت کنند. در حالی که دوز زنان باید 5 تا 15 میلی گرم در روز باشد. مصرف مقادیر بیشتر باعث بروز عوارض جانبی می شود. فرقی هم ندارد که دهانی یا تزریقی باشد.

این محصول از نظر پزشکی فقط برای استفاده 6 هفته است ولی افراد تا 12 هفته هم مصرف کرده اند. دستور پزشک یا برچسب باید رعایت شود. وینسترول باید با اجازه و زیر نظر پزشک مصرف شود. وینسترول می تواند در هر زمانی, همراه با غذا مصرف شود تا از ناراحتی معده پیشگیری کند. هر دو فرم تزریقی و خوراکی اگر در 30 دقیقه پیش از تمرین مصرف شوند فوایدشان به حداکثر می رسد.

سایر توصیه ها در مصرف وینسترول

 • باید همراه با یک لیوان آب مصرف شود.
 • می تواند همراه با غذا یا بدون آن مصرف شود ولی برای افرادی که دارای معده حساس هستند, بهتر است همراه با غذا مصرف شود.
 • برای استفاده از فواید استانازول, خیلی مهم است که بطور منظم مصرف شود.
 • در حین مصرف وینسترول ممکن است نیاز به انجام پاره ای آزمایش های خون یا انجام سایر ارزیابی های پزشکی باشد تا پیشرفت عوارض جانبی پایش شود.

·  هیچ محدودیتی برای غذا, نوشیدنی یا فعالیت هایی که همراه با دریافت استانازول است وجود ندارد مگر این که پزشک با توجه به شرایط فردی توصیه کند.

فراموش کردن دوز

اگر یک دوز را فراموش کردید, در سریع ترین زمان ممکن که آنرا به یاد می آورید, مصرف کنید. با این حال, اگر تقریبا نزدیک به زمان مصرف دوز بعدی باشد فقط بر اساس برنامه همیشگی عمل کنید. دوز دوبل این دارو را استفاده نکنید.

مصرف بیش از اندازه (Overdose)

یک اوردوز (Overdose) از این دارو احتمالا خیلی خطرناک نیست. برای اجتناب از عوارض مصرف بیش از اندازه این دارو, با یک مرکز اتفاقات دارویی یا کنترل سموم تماس بگیرید. علائم مصرف بیش از اندازه استاندازول هنوز کاملا شناخته نیست.

اقدامات قبل از مصرف وینسترول

افرادی که دچار مشکلات زیر هستند, نباید بدون مشورت با پزشک استانازول را مصرف کنند:

 • سرطان پروستات
 • سرطان پستان
 • هیپرکلسمیا (سطح بالای کلسیم خون)
مکس استارز  18 نکته درباره قرص اکساندرولون (آناوار)

افرادی که دارای مشکلات زیر هستند, باید قبل از مصرف استانازول با پزشک مشورت کنند:

 • بیماری های قلبی یا عروقی
 • سابقه حمله قلبی
 • داشتن سطح بالای کلسترول خون
 • افرادی که دچار خونریزی یا مشکلات انعقادی خون هستند.
 • مبتلایان به دیابت
 • افرادی که داروهای خوراکی رقیق کننده خون مصرف می کنند.
 • مبتلایان به مشکلات کبدی
 • مبتلایان به مشکلات کلیوی

هشدار

 • استانازول (وینسترول) در رده بندی FDA در گروه بارداری X قرار دارد. یعنی اینکه به عنوان عاملی برای بروز نقایص هنگام تولد شناخته می شود. پس زنان باردار باید از مصرف آن خودداری کنند.
 • مشخص نیست که آیا این دارو از شیر مادر عبور می کند یا نه. پس زنان شیرده بدون مشورت با پزشک, باید از مصرف آن خودداری کنند.
 • وینسترول باید از دسترس کودکان دور نگه داشته شود.
 • مصرف این دارو را هرگز به دیگران توصیه نکنید.
 • همیشه با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که دارو مناسب وضعیت شخصی شماست.
 • استانازول باید در حرارت اتاق و دور از حرارت , رطوبت و نور مستقیم نگهداری کرد.

قیمت و خرید وینسترول

قیمت هر قرص این محصول بین 0.30 تا 1 دلار است و این بستگی به دوز موجود در هر قرص دارد. فرم تزریقی 50 میلی گرمی بین 7 و 10 دلار است. در ایالات متحده داروی وینسترول را می توان از آزمایشگاه های زیر زمینی نظیر anabolics.com خریداری کرد.

نظر مصرف کنندگان

Wayne De Bruyn

“من عاشق این محصول هستم. چون نه تنها در باشگاه کمک می کند بلکه خارج از باشگاه نیز به ایجاد اعتماد به نفس کمک می کند”.

Martin Alcantar

“من تمام دستورالعمل های روی بسته بندی را دنبال می کنم. من زنگ ساعتم را برای این محصول کوک می کنم. . . و برخلاف محصولاتی عمل می کند که خرید آنها فقط دور ریختن پول است.

کلام آخر, آیا مصرف وینسترول توصیه می شود؟

با توجه به همه آنچه گفته شد, آیا شما باید وینسترول را بخرید یا نه؟ خوب, جنبه های مثبت آن عرضه شدن به فرم قرص است و اظهار نظرات مثبتی که از مصرف کنندگان دریافت می کند. ولی ما به عوارض جانبی که ممکن است ایجاد کند فکر می کنیم. به علاوه, ما مسلما نگران هشدارهایی هستیم که بعضی از مصرف کنندگان داده اند. برای افرادی که مایلند از این دارو استفاده کنند, در یک کلام, باید گفت که هم فواید عالی دارد و در صورت سوء استفاده یا استفاده نامناسب, می تواند عوارض جدی هم داشته باشد. وینسترول یک چربی سوز عالی است و بیشتر برای اهداف ورزشی و نه درمان های خانگی, مورد استفاده است. کارایی آن به عنوان یک چربی سوز و نیز عضله ساز بالاست و خیلی موثر است. ولی به دلیل نتایج اسف باری که در بعضی افراد ایجاد نموده است, مصرف آن توصیه نمی شود و شما باید به دنبال چیز بی خطر تر و خیلی سالم تری بگردید.

 

به علاوه, چون این دارو تنها بر اساس نسخه پزشک به فروش می رسد, به راحتی نمی توان آن را خرید مگر این که از بازار سیاه تهیه شود. در این صورت خطر آن نیز بیشتر خواهد بود. در بعضی کشورها نظیر ایالات متحده, این دارو برای مصارف تجاری ممنوع است و بزودی بجز در بازار سیاه آن را در جای دیگری نمی توان یافت. بنابراین, اگر به دنبال یک راه سالم برای کاهش وزن و افزایش کارایی ورزشی خود هستید, وینسترول گزینه مورد نظر شما نیست. چون, تحقیقات علمی انجام شده نیز, اثرات خطرناک آن را بر بدن اثبات نموده است. اگر شما به دنبال یک محصول تقویت کننده تستوسترون طبیعی هستید محصولاتی را پیدا کنید که از ترکیبات مبتنی بر علم استفاده کرده, قیمت مناسبی داشته باشد و عوارض جانبی نداشته باشد.

Win 50 چیست؟

مکمل Win 50, اختصاصا برای مردان تهیه شده و ادعا می شود که از توده بدون چربی بدن پشتیبانی می کند, قدرت و استحکام ماهیچه را افزایش می دهد و به تولید تستوسترون کمک می کند. به علاوه, در بازار به عنوان یک داروی آزاد و جایگزین وینسترول (یک داروی استروئید آنابولیک) به فروش می رسد. دوز آن ساده است و شما باید روزانه 1 تا 3 کپسول مصرف کنید. معمولا باید بعد از مصرف آن, در یک مدت زمان کوتاه, متوجه شوید که بدن شما توده بدون چربی بیشتر و چربی کمتری دارد. تصور نمی رود که مکمل  Win 50 باعث هیچ عارضه جانبی ناخواسته ای شود. به علاوه, فروش آن کاملا قانونی است. کپسول های Win 50 توسط  دابل دراگون (Double Dragon) ساخته می شود و از طریق چند فروشنده مختلف مانند آمازون به شکل آنلاین به فروش می رسد.

اجزاء سازنده Win 50

مکمل Win 50 یک مکمل مردانه است. در ساختار آن, ترکیب 3و2 سیپرازول-5 آلفا-اتیوالوکولان-17 بتا-تتراهیدروپیرانول به کار رفته است. به علاوه, دارای آهن, ویتامین B12, دی هیدرو اپی آندروسترون (dehydroepiandrosterone), گیاه قاصدک (dandelion), کافئین و وانادیل سولفات است.

قیمت Win 50

اولین نکته ای که در مورد داروی Win 50 به نظر می رسد قیمت بالای آن روی برچسب قیمت است. در یک فروشگاه آنلاین قیمت این محصول, بالای 100 یعنی 112 دلار است. این قیمت برای یک مکمل خیلی زیاد است. با این حال, بعضی از مصرف کنندگان گزارش کرده اند که اثر آن به اندازه سایر تستوسترون بوسترها نیست و در مقایسه با وینسترول ضعیف تر عمل می کند.. سیاست مرجوع کردن محصول هم به نظر فروشنده بستگی دارد.

در دسترس نبودن

دومین نکته منفی این دارو این است که به آسانی در دسترس نیست. مثل این که Double Dragon دیگر تولید تستوسترون بوستر Win 50 را ادامه نداده و به جای آن, مکمل های جایگزین عرضه می کند. البته امکان دارد در وب سایت هایی مانند eBay یا Anabolics.com بتوان آن را پیدا کرد. اینکه به راحتی نمیتوان آن را پیدا کرد, خودش مسئله ساز می شود.

مبتنی بر علم نیست

تاکنون هیچ مطالعه کلینیکی در مورد کپسول های Win 50 صورت نگرفته است. بنابراین, بجز از طریق خواندن اظهار نظرات مصرف کنندگان, به طریق دیگری نمی توان اثبات کرد که این محصول آنطور که ادعا شده است عمل می کند یا نه. به علاوه, به نظر می رسد که این محصول تستوسترون بوستر از بازار جمع شده است. یعنی ممکن است شما مجبور باشید در برای آن در جستجوی یک جایگزین باشید.

آیا Win 50 موثر است؟

نکته مثبت Win 50 این است که یک جایگزین قانونی برای استروئیدهای آنابولیک است. به علاوه, به نظر می رسد که نسبتا بی خطر است. بعضی از مصرف کنندگان معتقدند که با مصرف مکمل Win 50 متوجه کاهش چربی و افزایش توده عضلانی در بدن خود شده اند.

عوارض جانبی Win 50

تاکنون برای Win 50 عوارض جانبی شناخته و گزارش نشده است. ولی چون دارای کافئین است, ممکن است روی افراد حساس به محرک هاتاثیر بگذارد.

طرز مصرف Win 50

دوز مکمل Win 50 یک کپسول است که باید سه بار در روز باید مصرف شود. مصرف آن باید حداقل همراه با یک لیوان آب باشد. کپسول ها باید در طول روز و به گونه ای مصرف شوند که حتی الامکان فواصل دورتری داشته باشند. در صورت داشتن هرگونه سوالی در این مورد, می توان از طریق ایمیل یا تلفن با وب سایت Anabolics.com تماس گرفت.

معرفی یک محصول دیگر

اگر شما واقعا مایل به افزایش عملکرد فیزیکی, تقویت تستوسترون و ساختن توده عضلانی بیشتر در بدن خود هستید, می توانید از محصولاتی استفاده کنید که پشتوانه محکم علمی داشته باشند و اثرات آنها در تحقیقات به اثبات رسیده باشد, خرید آنها به شکل آنلاین و غیرآنلاین آسان باشد و در ضمن, قیمت آن هم نسبتا مقرون به صرفه باشد.

در بین بهترین محصولاتی که در سال جاری وجود دارد میتوان بوست (Boost) را معرفی کرد. این محصول بطور ویژه از 9 ترکیب طبیعی استفاده می کند که بر اساس نتایج تحقیقات علمی, همگی سطح تستوسترون را افزایش می دهند, اندازه ماهیچه را بزرگ می کنند و حتی سرزندگی را تقویت می کنند. معمولا نظر مصرف کنندگان در مورد آن مثبت است و بر اساس اظهار نظرات آنها, نتایج خوبی به بار آورده است. محصول بوست, دارای یک نمونه پانزده روزه است و تولیدکنندگان آن به اندازه ای به محصول خود اطمینان دارند که برای آن یک ضمانت 120 روزه برگشت پول در نظر گرفته اند.

منابع :  dietspotlight dietspotlight   drugs  linkedin

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!