چربی سوز

فواید مکمل سی ال ای و 10 مورد از بهترین مارک های CLA

مکمل های سی ال ای, جانشین لینولئیک اسید کونژوگه طبیعی هستند. این اسید چرب امگا-6, در غذاهایی مانند گوشت گاو و محصولات لبنی یافت می شود. ولی گیاهخواران و افرادی که روی رژیم های محدود کننده هستند, و همچنین افرادی که به هر علتی, نیاز بیشتری به دریافت لینولئیک اسید دارند, می توانند از مکمل سی ال ای, بهره مند شوند.

دلیل استفاده از مکمل سی ال ای

 

اگر از وزن فعلی خودتان راضی نیستید, شما تنها نیستید. بر اساس آمار های منتشر شده جهانی, هم اکنون 39% (یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون نفر) از افراد بالاتر از 18 سال, دارای اضافه وزن هستند و از این افراد, 13% به مشکل چاقی مفرط گرفتارند. خوشبختانه, این مشکل بهداشتی درمان دارد و هرکس می تواند با کمی فشار آوردن به خود به یک فرد لاغرتر و سالم تر تبدیل شود.

خواه شما به دنبال کاهش چند کیلوگرم وزن اضافه خود باشید و خواه تصمیم گرفته باشید  شیوه زندگی خود را کاملا تغییر دهید, گاهی, علیرغم تلاش هایی که می کنید, دنبال کردن رژیم غذایی و برنامه های ورزشی به خوبی انجام نمی شود و وزن شما دوباره از کنترل خارج می شود. در این مورد, محصولاتی وجود دارند که می توانند در رسیدن سریع تر به اهدافتان شما را یاری کنند. یکی از این محصولات مفید, مکمل سی ال ای (CLA) یا لینولئیک اسید کونژوگه است. سی ال ای اسید چربی است که می تواند در کاهش وزن سریعتر به شما کمک کند. البته بهتر است شما از همان ابتدا بدانید که مکمل سی ال ای یک قرص جادویی نیست که باعث کاهش سریع 5 کیلوگرم از وزن شما شود, ولی تحقیقات انجام شده, نشان داده که در این مورد فوایدی دارد.

مقایسه 10 مکمل سی ال ای برتر

به منظور کمک به شما برای پیدا کردن یک مکمل سی ال ای خوب, در اینجا 10 مورد از بهترین مکمل های سی ال ای موجود در بازار را معرفی و مقایسه نموده ایم تا شما بتوانید گزینه مناسب خود را از بین آنها انتخاب کنید.

1. مکمل سی ال ای اپتیموم نوتریشن (Optimum Nutrition CLA)

در هر سروینگ سی ال ای اپتیموم نوتریشن, 750 میلی گرم سی ال ای فعال وجود دارد. اگرچه این مقدار, در حد پایینی مقیاس قرار گرفته, ولی در نظر داشته باشید که این محصول, هم خیلی مقرون به صرفه است و هم این که توسط یک شرکت سازنده عالی مانند اپتیموم نوتریشن ساخته می شود و شما می توانید به آن اعتماد کنید.

نکات برجسته مکمل سی ال ای اپتیموم نوتریشن

 • ساخته شده توسط شرکت معتبر اپتیموم نوتریشن
 • دارای امتیاز بالا در نظرسنجی های مصرف کنندگان
 • دارای ارزش مالی عالی
 • مقرون به صرفه

اجزاء سازنده

در هر سروینگ این مکمل سی ال ای ترکیبات زیر موجود است:

 • 1000 میلی گرم روغن دانه گلرنگ, که برای 75% سی ال ای استاندارد شده است. کل CLA موجود در آن, 750 میلی گرم است. و از نظر میزان ماده موثر در هر کپسول, در حد پایینی مقیاس قرار دارد.

سازنده

این محصول توسط اپتیموم نوتریشن (ON) ساخته می شود. این شرکت یک سازنده عمده مکمل است و در ایلینوئیز (Illinois) واقع شده است. در سال 1987 تاسیس شده و بیشتر به خاطر خط تولید محبوب گلد استاندارد و تولید مکمل های تناسب اندام مانند پودرهای پروتئینی شناخته می شود. شرکت اپتیموم نوتریشن تاکنون به دریافت جوایزی نائل شده و محصولات بی شماری برای همه نوع مصرف کننده ایلینویز عرضه می کند. این شرکت, با داشتن بیش از یک میلیون هوادار در فیسبوک, یکی از خوش سابقه ترین ها در صنعت مکمل است و شما می توانید به محصولات عالی ساخت آن اعتماد کنید.

2. مکمل سی ال ای 1250 ام آر ام (MRM CLA 125)

مکمل سی ال ای 1250, دارای 1000 میلی گرم سی ال ای فعال در هر سروینگ است. هیچ چیز استثنایی یا نکته خیلی قابل توجهی در این محصول وجود ندارد. ولی محصول خوبی با قیمت منطقی است که که توسط یک نام تجاری خوب ساخته می شود بنابراین مطمئنا گزینه ای است که می توانید روی آن حساب کنید.

نکات برجسته

 • دارای 1000 میلی گرم سی ال ای فعال در هر سروینگ
 • ساخته شده از ترکیبات طبیعی
 • دارای قیمت مقرون به صرفه

اجزاء سازنده

هر سروینگ این مکمل سی ال ای دارای ترکیبات زیر است:

 • 1250 میلی گرم روغن دانه گلرنگ که برای 80% سی ال ای استاندارد شده است. کل CLA موجود در آن هم, 1000 میلی گرم در هر کپسول است.

سازنده

این محصول, توسط شرکت کالیفرنیایی MRM ساخته می شود که معروفیت آن, به عنوان یک  اصلاح کننده واکنش های متابولیک است. فعالیت ام آر ام, در زمینه محصولات تناسب اندام است. محصولات متعددی تولید می کند و هدفش کمک به افراد برای کاهش وزن و در فرم ماندن است. تمرکز این شرکت بر نگه داشتن استانداردهای کیفیت و در عین حال, پایین نگه داشتن قیمت ها ست.

بهترین مارک و برند مکمل سی ال ا + فواید سی ال ای

3.مکمل سی ال ای ناو فودز (NOW Foods CLA)

سی ال ای ناو فودز 800 میلی گرمی توسط یکی از مورد اعتمادترین نامها در صنعت بهداشت و سلامت تولید شده است. این مکمل, محصول ساده و راحتی است که با استفاده از روغن دانه گلرنگ خالص و غیر GMO , بدون پرکننده ها یا افزودنی ها ساخته شده است.

نکات برجسته

 • دارای 800 میلی گرم سی ال ای فعال در سروینگ
 • استفاده از روغن دانه گلرنگ غیر GMO
 • بدون افزودنی ها و پر کننده ها
 • ساخته شده توسط ناو فودز
 • دارای ارزش مالی عالی
 • خیلی مقرون به صرفه

اجزاء سازنده

هر سروینگ این مکمل سی ال ای دارای ترکیبات زیر است:

 • 1000 میلی گرم روغن دانه گلرنگ غیر GMO, که برای 80% سی ال ای استاندارد شده و کل CLA موجود در آن, 800 میلی گرم است. شرکت ناو فودز برای تولید محصول با کیفیت خود از روغن دانه گلرنگ غیر GMO و خالص استفاده می کند.

سازنده

این محصول توسط ناو فودز ساخته می شود. ناو فودز یکی از بزرگترین سازندگان غذاهای سالم و مکمل ها ست و برای بیش از 45 سال در این تجارت فعال بوده است. این شرکت همه چیز می سازد, از غذاهای سالم فریز شده گرفته تا مکمل های تغذیه ای. از زمانی که در 1968 تاسیس شده جوایز بی شماری گرفته و همواره, به عنوان یکی از بهترین شرکت های سازنده مکمل شناخته شده است. وقتی که شما یکی از محصولات ناو فودز را خریداری می کنید می توانید مطمئن باشید که دارید یک محصول با کیفیت به خانه می برید.

خری دبهترین مارک مکمل سی ال ای CLA

4. کپسول ژلاتینی مکمل سی ال ای بالک ساپلمنت (BulkSupplements CLA Softgels)

سی ال ای بالک ساپلمنت یک مکمل سی ال ای ساده است و قیمت آن, حدود 6 سنت برای هر قطعه است. اگرچه از این نظر, در ردیف ارزانترین قرص های CLA موجود در بازار محسوب می شود, ولی هنوز خیلی با کیفیت است. این مکمل به فرم کپسول های ژلاتینی ساخته می شود. کپسول هایی که خالص و پاکیزه هستند, هیچ پرکننده ای ندارند و برای اطمینان از خلوص و کیفیت, در آزمایشگاه تست می شوند.

نکات برجسته

 • دارای 1000 میلی گرم روغن دانه گلرنگ در هر سروینگ
 • خالص و پاکیزه, بدون پرکننده
 • خیلی مقرون به صرفه

اجزاء سازنده

هر سروینگ این مکمل سی ال ای دارای ترکیب زیر است (سروینگ سایز آن هم 2 کپسول است):

 • 1589 میلی گرم سی ال ای

سازنده

این محصول توسط بالک ساپلمنت ساخته می شود. بالک ساپلمنت یک تهیه کننده عمده مکمل های خالص و پاکیزه است و بیشتر بر کیفیت ترکیبات تمرکز دارد و کیفیت را بر هرچیز دیگر ارجح می داند. این شرکت قادر است محصولات خود را در بسته بندی های ژنریک و ساده عرضه کند تا قیمت ها شکسته شود و شما بتوانید مقداری از پولتان را پس انداز کنید.

کلام آخر

در کل, بالک ساپلمنت شرکت خوبی است و مکمل سی ال ای خوبی تولید کرده است. یک گزینه ساده و مقرون به صرفه است برای آنهایی که بودجه محدود دارند. سروینگ سایز آن 2 کپسول است و سازنده توصیه کرده است که, 2 تا 3 بار در روز, هر بار یک سروینگ از این محصول مصرف شود.

سی ال ای ماسل فارم بهترین مارک مکمل سی ال ای cla

5. مکمل سی ال ای ماسل فارم (MusclePharm CLA)

این محصول توسط ماسل فارم ساخته می شود, یک کمپانی که در وهله اول برای تولید مکمل های تناسب اندام شناخته می شود. ماسل فارم از مخلوط 3 روغن مختلف استفاده می کند تا همه فواید بالقوه CLA را ایجاد کرده باشد. این مکمل سی ال ای, یک گزینه ساده و مقرون به صرفه است و تنها نکته منفی آن مشخص نبودن مقدار دقیق سی ال ای فعال به کار رفته در هر کپسول است.

نکات برجسته

دارای 1000 میلی گرم مخلوط روغن در هر سروینگ

مقرون به صرفه

ساخته شده توسط یک نام تجاری محترم

دارای ارزش مالی خوب

اجزاء سازنده

هر سروینگ این مکمل سی ال ای دارای ترکیبات زیر است:

 • 1000 میلی گرم مخلوط مرکزی CLA, متشکل از اسید لینولئیک کونژوگه, روغن زیتون بکر و روغن آووکادو.
مکس استارز  10 مورد از بهترین مکمل های چربی سوز برای بانوان

سازنده

این محصول توسط ماسل فارم ساخته می شود. ماسل فارم در سال 2008 تاسیس شده, خیلی سریع رشد کرده, بطور انفجاری محبوب شده و هم اکنون, یکی از بزرگترین شرکت های سازنده مکمل های ورزشی است. شاید رمز موفقیت ماسل فارم آن باشد که بطور پیوسته محصولات عالی و موثر در قیمت های منطقی عرضه می کند. این شرکت, بیشتر برای خط تولید پودرهای پروتئینی و سایر مکمل های تناسب اندام شناخته شده است. ماسل فارم در حال حاضر, مجموعه متنوع و متعددی از مکمل های عمومی هم تولید می کند.

فواید مکمل سی ال ای چیست و بهترین مارک cla

6. مکمل سی ال ای 1250 نیچر وایز (NatureWise CLA 1250)

سی ال ای 1250 نیچر وایز, دارای 1000 میلی گرم CLA فعال است که از منابع طبیعی و غیر GMO استخراج  می شود و خیلی خوب به فروش می رود. نیچر وایز در تولید محصولات خود, از ترکیبات خالص و تایید شده توسط شخص ثالث استفاده می کند. مکمل سی ال ای نیچر وایز, نه تنها دارای ترکیبات با کیفیت عالی و قیمت مقرون به صرفه است, بلکه از پشتیبانی یک شرکت خیلی محترم نیز برخوردار است.

نکات برجسته

 • استخراج شده از ترکیبات طبیعی و غیر GMO
 • بدون محرک
 • دارای امتیاز بالا در نظرسنجی های مصرف کنندگان سی ال ای
 • دارای ارزش عالی مالی
 • دارای تیم حمایت از مصرف کننده

اجزاء سازنده

یک سروینگ این مکمل سی ال ای دارای ترکیبات زیر است:

 • 25 گرم روغن دانه گلرنگ غیر GMO, که برای 80% سی ال ای استاندارد شده است و کل CLA موجود در آن, 1000 میلی گرم است.

سازنده

این محصول توسط نیچر وایز (NatureWise) ساخته می شود. نیچر وایز, یک شرکت بزرگ تولید کننده غذاهای طبیعی و مکمل ها ست و دارای سالها تجربه در صنعت مکمل است. این شرکت متعهد شده که بالاترین استانداردهای کیفیت در صنعت را نگه دارد و عرضه کننده محصولات موثر, با کیفیت تضمین شده و یک تیم قوی حمایت از مصرف کننده است.

7. مکمل سی ال ای 1250 اسپورتس ریسرچ (Sports Research CLA 1250)

مکمل موثر و توانمند سی ال ای 1250 اسپورتس ریسرچ, دارای 900 میلی گرم CLA فعال در هر سروینگ و مبتنی بر یک فرمول 100% گیاهی است. به علاوه, با عرضه ضمانت 90 روزه برگشت پول, برای مصرف کننده اطمینان خاطر فراهم می کند.

نکات برجسته

 • ساخته شده از ترکیبات 100% گیاهی
 • بدون محرک
 • دارای ضمانت 90 روزه برگشت پول
 • دارای ارزش مالی عالی
 • دارای امتیاز بالا در نظرسنجی مصرف کنندگان

اجزاء سازنده

هر سروینگ این مکمل سی ال ای دارای ترکیبات زیر است:

 • 1250 میلی گرم روغن گلرنگ, که برای 80% سی ال ای استاندارد شده و کل CLA موجود در آن 900 میلی گرم در هر سروینگ است. این محصول همچنین از ترکیبات بدون GMO و کپسول های گیاهی استفاده می کند و به این ترتیب در ساختار آن هیچ ترکیب غیر گیاهی وجود ندارد.

سازنده

مکمل سی ال ای 1250, توسط اسپرتس ریسرچ (Sports Research) ساخته می شود که به واسطه تولید محصول سویت سویت (Sweet Sweat) معروفیت دارد. اسپرتس ریسرچ بر کیفیت, پایداری و جلب رضایت مشتریان تمرکز دارد و در یک چنین صنعت شلوغی با حضور رقبای زیاد, همچنان برتری خود را حفظ نموده است. امروز, این شرکت عرضه کننده تعداد زیادی از مکمل های مفید برای مصرف کنندگان است و تمام محصولاتش را با ضمانت برگشت پول عرضه می کند.

8. مکمل سی ال ای 100% طبیعی پوتنت ارگانیکس (Potent Organics – 100% Natural CLA

سی ال ای 100% طبیعی پوتنت ارگانیکس توسط ترکیبات طبیعی ساخته می شود و دارای 750 میلی گرم CLA فعال در هر سروینگ است. این محصول بطور اختصاصی برای بدنسازان و علاقمندان تناسب اندام فرموله شده است. در ساختار آن از پرکننده ها یا افزونی های غیر ضروری استفاده نشده و دارای ضمانت برگشت پول است.

نکات برجسته

 • طبیعی است.
 • برای بدنسازان فرموله شده است.
 • دارای پرکننده ها یا افزودنی های غیر ضروری نیست.
 • دارای ضمانت برگشت پول است.
 • ارزش مالی خوبی دارد و در ایالات متحده ساخته شده است.

اجزاء سازنده

در هر سروینگ این مکمل سی ال ای ترکیبات زیر وجود دارد:

 • 1000 میلی گرم روغن دانه گلرنگ, که برای داشتن 78% سی ال ای استاندارد شده است. کل CLA موجود در آن, 780 میلی گرم بوده, دارای 780 میلی گرم CLA فعال در هر سروینگ است.

سازنده

این محصول توسط پوتنت ارگانیکس ساخته می شود. شرکت Potent Organics, یک شرکت سازنده مکمل های طبیعی و متعهد به بهبود سلامت مصرف کنندگان است. این شرکت, با فراهم نمودن محصولات خالص, سالم و خیلی موثر بالاترین استانداردهای کیفیت ممکن را حفظ می کند و در عین حال, سعی دارد قیمت ها را پایین نگه دارد. پوتنت ارگانیکس آنقدر به محصولات خود مطمئن است که برای تمام محصولاتش, ضمانت 90 روزه برگشت پول دارد.

کلام آخر

این مکمل سی ال ای, یک محصول عالی از یک شرکت عالی است. بطور ویژه برای بدنسازان طراحی شده و مقرون به صرفه است, یک گزینه با کیفیت و دارای ضمانت 90 روزه, همراه با برگشت پول است. اگر شما از مصرف این مکمل سی ال ای نتیجه نگرفتید, خیلی ساده, بسته محصول را برگردانده و پول خود را پس می گیرید.

9. مکمل سی ال ای پیور نچرال کوالیتی

مکمل سی ال ای شرکت Weight Loss Development, دارای 800 میلی گرم CLA در هر سروینگ است. فرمول آن ساده و خالص و بدون پرکننده های غیر ضروری است. این محصول خیلی سریع نتیجه می دهد و به شما کمک می کند که به سرعت به اهداف تناسب اندام خود برسید.

نکات برجسته

 • دارای 800 میلی گرم CLA فعال در هر سروینگ
 • همراه با یک راهنمای کاهش وزن رایگان
 • ساخت ایالات متحده

اجزاء سازنده

هر سروینگ این مکمل سی ال ای دارای ترکیبات زیر است:

 • 1000 میلی گرم روغن دانه گلرنگ, که برای 80% سی ال ای استاندارد شده است. کل CLA موجود آن 800 میلی گرم در سروینگ است که مقدار خوبی محسوب می شود.

سازنده

پیور نچرال کوالیتی سی ال ای توسط شرکت Weight Loss Development ساخته شده است. یک سازنده جدید مکمل که دارد به سرعت رشد می کند. این شرکت توسط گروهی از متخصصین تغذیه و مربیان شخصی تاسیس شده است و هدف آن, کمک به مردم برای سالم تر شدن و رسیدن به اهداف خود در کاهش وزن می باشد. امروز این شرکت مکمل های نوآورانه و موثر زیادی برای گستره وسیعی از مصرف کنندگان تولید می کند و در محصولاتش فقط از ترکیباتی استفاده می کند که دارای بالاترین کیفیت ها باشند.

کلام آخر

مکمل سی ال ای پیور نچرال کوالیتی, اگرچه, کمی گرانتر از میانگین است ولی هنوز یک گزینه عالی است. نکته قابل توجه در عرضه این مکمل اهدای یک کتاب الکترونیکی رایگان و خدمات اختصاصی کاهش وزن است.

بهترین مارک و برند چربی سوز مکمل سی ال ای

10. مکمل سی ال ای پیور سی ال ای نیچرز دیزاین

مکمل پیور سی ال ای نیچرز دیزاین (Nature’s Design – Pure CLA Supplement), یک مکمل ساده و موثر است که در هر کپسول ژلاتینی آن, 780 میلی گرم سی ال ای وجود دارد.

نکات برجسته

 • دارای 780 میلی گرم CLA در سروینگ
 • بدون پرکننده ها, اتصال دهنده ها یا افزودنی های غیر ضروری
 • دارای ضمانت برگشت پول
 • دارای امتیاز بالا در نظرسنجی ها
 • دارای ارزش مالی خوب

اجزاء سازنده

در هر سروینگ این مکمل سی ال ای ترکیبات زیر وجود دارد:

 • 1000 میلی گرم روغن دانه گلرنگ, که برای 78% سی ال ای استاندارد شده و کل CLA موجود در آن 780 میلی گرم است.

سازنده

این محصول توسط شرکت تگزاسی سازنده مکمل,  Nature’s Design ساخته می شود. شرکت نیچرز دیزاین محصولات متعددی تولید می کند و در عین حال, روی تولید مکمل های کاهش وزن تمرکز دارد تا به این وسیله به مصرف کنندگان کمک کند روی فرم باقی بمانند. این شرکت بیشتر محصولات خود را با ضمانت برگشت پول عرضه می کند.

پاسخ به پرسش های متداول

سی ال ای چیست؟

سی ال ای (CLA)  که در حقیقت نام دیگر اسید لینولئیک کونژوگه است یک اسید چرب امگا-6 است. سی ال ای در حقیقت به یک خانواده 28 عضوی از ایزومرهای مختلف لینولئیک اسید تعلق دارد. سی ال ای معمولی ترین اسید چرب امگا-6 موجود در طبیعت است. بطور طبیعی در شیر و گوشت گاوهایی که با علف تغذیه شده اند و در مراتع چرا کرده اند یافت می شود. البته در محصولات گاوهایی که علف چر نبوده اند نیز, در مقدار خیلی کمتر یافت می شود. مکمل سی ال ای, اغلب از روغن های گیاهی استخراج می شود و خیلی شبیه به اثرات سی ال ای طبیعی عمل می کند.

استفاده ها و فواید مکمل سی ال ای چیست؟

بعضی از استفاده های بالقوه مکمل های سی ال ای عبارتند از:

مکس استارز  بررسی ال کارنیتین مای پروتئین

کاهش چربی

مکمل های سی ال ای در وهله اول به عنوان یک مکمل کاهش وزن وارد بازار شدند, اگرچه, برای این ادعا, شواهد محکم و یکدستی در دست نیست. مطالعات حیوانی نشان داده اند که سی ال ای به افزایش چربی سوزی, مهار تولید چربی, و کاهش دریافت چربی کمک می کند. این یافته ها پیشنهاد می کند که سی ال ای می تواند دارای اثرات ضد چاقی باشد و می تواند به کاهش چربی کمک کند. با این حال, در مطالعات انسانی, شواهد موجود به این روشنی نیست. در چند مطالعه انسانی نشان داده شد که مصرف مکمل سی ال ای, به طور مشخص و معنی دار با کاهش چربی ارتباط داشته است. با این حال, تعداد مشابهی از مطالعات انسانی نشان داده اند که مکمل سی ال ای در کل, هیچ اثری بر روی کاهش چربی نداشته است. با وجود این اطلاعات متناقض, مشکل است بتوان به یک نتیجه گیری روشن و واحد رسید. البته مطالعه متا آنالیزی که بر روی مصرف مکمل های سی ال ای صورت گرفته نشان داده است که مکمل سی ال ای می تواند اثر چربی سوزی متوسطی, در حدود 90 گرم در هفته, و حدود 2 کیلوگرم برای 6 ماه داشته باشد. این مطالعات پیشنهاد می کند که لینولئیک اسید کونژوگه می تواند کمک مثبت و موثری به تلاش های کاهش وزن کند, اگرچه, در این مورد به تحقیقات بیشتری نیاز داریم.

توده عضلانی

سازندگان همچنین ادعا می کنند که مکمل سی ال ای می تواند به افزایش توده عضلانی کمک کند و از توده عضلانی در حین کاهش چربی محافظت کند. این ادعاها عمدتا مبهم هستند. بعضی از مطالعات نشان داده اند که مصرف مکمل سی ال ای وقتی با تمرینات مقاومتی همراه شود, می تواند توده عضلانی را افزایش دهد. ولی در عین حال, مطالعات دیگری نیز نشان داده اند که مکمل سی ال ای بر روی توده عضلانی اثر صفر داشته است. در کل, می توان گفت که سی ال ای میتواند اثر متوسطی روی کاهش چربی داشته باشد, ولی شواهد آن ضد و نقیض هستند و به تحقیقات بیشتری در این مورد نیاز داریم.

چه کسی می تواند از مصرف مکمل سی ال ای سود ببرد؟

گروه های وسیعی از مردم می توانند از مصرف مکمل های سی ال ای سود ببرند. لینولئیک اسید کونژوگه آنقدر فواید زیادی دارد که مشکل بتوان فواید اصلی را از دل آنها بیرون کشید. با توجه به این گفته, افرادی که معمولا از مصرف این مکمل ها سود می برند عبارتند از:

افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند

شاید بزرگترین فایده سی ال ای توانایی آن در کمک به کاهش وزن است. اگر شما در جستجوی از دست دادن چند کیلو وزن اضافه هستید یا کاملا می خواهید بدن خود را تغییر دهید, سی ال ای می تواند کمک کند. نشان داده شده است که مکمل های سی ال ای سرعت متابولیسم را افزایش میدهند و باعث سوزاندن کالری بیشتر می شوند. مکمل سی ال ای, همچنین, به مهار اشتها, و آسان ساختن تحمل در رژیم های غذایی کم کالری کمک میکند.

علاقمندان تناسب اندام

هرکس که علاقمند به تناسب اندام است می تواند از CLA سود ببرد چون این مکمل به افزایش توده بدون چربی بدن کمک می کند در حالی که به از دست دادن وزن اضافی نیز کمک می کند. همراه کردن مکمل سی ال ای با ورزش و رژیم غذایی, واقعا در نتایجی که شما از تلاش هایتان می گیرید, یک تفاوت عمده ایجاد می کند. مصرف مکمل سی ال ای به شکستن چربی های مقاوم که خلاص شدن از دست آنها مشکل است نیز, کمک می کند.

گیاهخواران

گیاهخواران و افرادی که روی رژیم های محدود کننده هستند, می توانند خیلی از مکمل سی ال ای سود ببرند. بیشتر مردم از طریق رژیم غذایی روزانه خود به مقدار مناسبی سی ال ای دریافت می کنند و بهترین منابع آن, گوشت گاو و محصولات لبنی هستند. اگر شما محصولات حیوانی مصرف نمی کنید, نمی توانید بطور طبیعی از رژیم غذاییتان مقدار کافی سی ال ای دریافت کنید. در این مورد, مصرف مکمل می تواند ضروری باشد. همانطور که در مورد هر چیز دیگری نیز اینطور است, فوایدی که از مصرف این مکمل ها ایجاد می شود, بر اساس نوع بدن, رژیم غذایی فرد و چند عامل دیگر, متفاوت است و اینطور نیست که همه فواید یکسانی را تجربه کنند. افرادی که مقدار زیادی گوشت گاو و محصولات لبنی مصرف می کنند, احتمالا نیازی به مصرف مکمل سی ال ای ندارند.

آیا مکمل سی ال ای عوارض جانبی دارد؟

مصرف مقدار زیاد از هر مکملی می تواند خطرناک باشد بنابراین شما نباید از مقدار توصیه شده در دستورالعمل, عدول کنید. مهم نیست که چه نوع مکملی را دارید مصرف می کنید, مهم این است که از دستورالعمل پیروی کنید. بعضی از افراد ممکن است هرگز دچار عوارض جانبی ناشی از مصرف مکمل سی ال ای نشوند, ولی عوارضی که ممکن است ایجاد شود, شامل موارد زیر است::

 • ناراحتی معده
 • تهوع و اسهال
 • خستگی

البته باید بگوییم که اگر شما مقدار زیادی از مکمل را مصرف کنید, عوارض می توانند خیلی شدیدتر و بالقوه خطرناک تر باشند. همیشه دستورالعمل ها را رعایت کنید و قبل از دریافت هر نوع مکملی با پزشک صحبت کنید. نگرانی هایی هم در جامعه علمی در مورد فرایند تولید مکمل های سی ال ای وجود دارد. این مکمل ها با استفاده از روغن های گیاهی ساخته می شوند که بالقوه می توانند ناسالم باشند. البته, سی ال ای طبیعی موجود در غذاها کاملا سالم است. در مورد عوارض جانبی مکمل سی ال ای نیز اطلاعات ضد و نقیضی وجود دارد. بعضی مطالعات نشان داده اند که مصرف مکمل سی ال ای با افزایش کبد چرب همراه است. کبد چرب وضعیتی است که می تواند شانس بروز دیابت و بعضی مشکلات دیگر را افزایش دهد. بعضی مطالعات نیز نشان داده اند که مصرف این مکمل ها باعث افزایش التهاب می شود که خود یک مشکل بالقوه است.

چگونه مکمل های سی ال ای را مصرف کنیم؟

همانطور که در مورد سایر مکمل ها نیز صادق است, این حیاتی است که بدانیم چگونه, چه مقدار و کی مکمل های CLA را دریافت کنیم. خیلی ساده, می توان از دستورالعمل روی برچسب مکمل پیروی کرد. عموما سروینگ سایز این مکمل ها, یک کپسول واحد است که باید بین 1 تا 3 بار در روز مصرف شود.  این کپسول ها, معمولا چیزی بین 500 تا 1000 میلی گرم سی ال ای دارند و بهتر است همزمان با وعده غذایی مصرف شود. چون خوردن آنها با معده خالی,  می تواند در بعضی افراد باعث مشکلات خفیف معده شود. یک توصیه کلی هم این است که قبل از مصرف هر مکمل تغذیه ای, حتما با پزشک مشورت کنید.

چگونه می توان یک مکمل سی ال ای خوب تهیه کرد؟

پیدا کردن مکمل مناسب با شرایط فرد کار راحتی نیست. ولی اگر در هنگام خرید موارد زیر را در نظر داشته باشید, به شما کمک بزرگی می کند:

مقدار سی ال ای

واضح است که اولین چیزی که شما باید در نظر بگیرید, مقدار واقعی لینولئیک اسید کونژوگه در هر کپسول/سروینگ است. شما باید بدانید که سی ال ای خالص وجود ندارد و بیشتر محصولات, مقدار آن را به شکل زیر بیان می کنند (این فقط یک مثال است):

“دارای 1250 میلی گرم روغن دانه گلرنگ, استاندارد شده برای 80% سی ال ای”.

معمولا مقدار سی ال ای فعال در هر سروینگ نیز نوشته می شود. در کل, شما انتظار 800 تا 1000 میلی گرم سی ال ای در هر سروینگ را داشته باشید. در ضمن, وقتی قیمت ها ی دو محصول متفاوت را مقایسه می کنید, بر سروینگ سایزها و مقدار ترکیبات فعال تمرکز کنید.

کیفیت نام تجاری

اگر شما یکی از محصولات لیست حاضر را خریداری کنید, می توانید مطمئن باشید که دارید یک محصول خوب از یک شرکت خوب می خرید. ولی اگر محصول دیگری را انتخاب کنید, ممکن است الزاما نتوانید به آن اعتماد کنید. مهم نیست چه نوع مکملی دارید می خرید, ولی سعی کنید که همیشه از شرکت های معروف خرید کنید. اگر ناچارا غیر از این عمل می کنید, حداقل, قبل از خرید, نظر مصرف کنندگان محصول را در اینترنت بخوانید.

در سایت هایی مانند آمازون, اظهار نظر های زیادی از مصرف کنندگان منعکس شده است.

ارزش مالی

مثل هر چیز دیگری, شما مسلما مایلید محصولی پیدا کنید که قیمت منصفانه ای داشته باشد. البته, الزاما نباید به دنبال محصولات ارزان قیمت باشید. سعی کنید گزینه ای پیدا کنید که با میزان بودجه و نیازهایتان جور باشد. قیمت ها را بر اساس قیمت سروینگ, و نه قیمت کل بسته مقایسه کنید.

گفته می شود مکمل سی ال ای در کاهش وزن موثر است

منبع : top10supps

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!